Pupínek na pindíkovi. Co to může být?

bereninka
24. dub 2009

Ahoj holčiny,

prosím, poraďte. Můj malý má na pindíkovi, jako by u jeho ústí, pupínek. Nejprve byl takový bílý, teĎ spíš červený, a vůbec mi připadá, že to ústí je červené. Moc mne to vyděsilo!!! Máme jet zítra pryč. Co to může být? 😉

eva.85
25. dub 2009

Ahoj bereninko,
nevím co by to mohlo být, ale určitě bych zašla v pondělí k doktorovi (pokud se to nezlepší), může to být cokoliv. Třeba je to z ostré moči, nebo taky něco vážnějšího, určitě bych to nepodceňovala, kdyby se to nelepšilo. Zkus to potírat odvarem z řepíku, nám pomáhal na ekzém a jednou jsme měli zarudlý konec pindíka a dr nám doporučila použít řepík i na toho pinďu, pak jsem to namazala rybelkou a postupně se nám to ztratilo, ale nevím co to bylo, asi jenom podrážděné.

bereninka
autor
25. dub 2009

Evi, naštěstí se to do rána zlepšilo, ale ten konec má trochu zarudlý. A řepík seženu v lékárně a mám udělat odvar? V jakém poměru?

eva.85
25. dub 2009

Kupuju ho v lékárně, mají buď v nálevových sáčcích nebo sušenej, ale lepší je ten v sáčcích, dám ho do normálního hrníčku a zaliju vodou, přiklopím a nechám 15 min. louhovat, pak sáček vyhodím. Je to tam i popsaný, jak ho připravit. Pak jsem mu to tím omývala a namazala nějakým krémem na opruzeniny. Zmizelo to samo, ale asi tak za 3 týdny. Doteď nevím co to bylo, ale už se to nevrátilo. Ale kdyby se to nějak zhoršilo, tak si raději zajdi k doktorce. Já jsem se nejdřív ptala kožní (chodíme tam s ekzémem) a ty mi řekla, že může mít podrážděnou předkožku a odkázala mě na dětskou, ta se mu na to mrkla a pak mi poradila ten řepík.

womenne
25. dub 2009

Ahoj moj synovec to ma tiež sa vyplašili čo to ma a boli na urologii male detičky to vraj mavaju maju to močit v repikua nič viac.pre tvoj pokoj by som šla nemusi to byt to iste ale možeš vyskušat ten repik 😉

ilci
26. dub 2009

syn to měl taky, del dr. to byla opruzenina a doporučila mi heřmánek a víc větrat
mazala jsem to bepanthenem a hned to bylo pryč

andyalukasek2008
26. dub 2009

Ahojky, měli jsme to také, ale hned to zmizelo... Nevím, zda to s tím souvisí, ale když jsme potom začali přetahovat poindíka, už se to neobjevilo... Nevím, možná zapařené, možná ždibec stoličky se tqm někam může dostat?