Pupínky, co by to mohlo být?

minnie95
14. říj 2017

Dobry den, malinka ma pupinky uz asi od 3 tydnu ze zacatku toho bylo mene pak vic ma hrozne drsnou pokozku na dotek a hlavne vysusenou doktor rekl ze to je novorodenecke akne ale mne se to nezda v utery jdeme zase na kontrolu tak jsem zvedava co rekne... Kdyz spinka tak jako by to zmizelo nebo polevilo neni ani ruda ale kdyz se zobudi a manipuluje se sni nebo breci tak to je hrozny zase se to vrati a vypada to takhle jak na fotce :( nevite zda by to mohlo byt neco jineho? A co ji nato dat? Dekuju

luci_ela
30. pro 2017

@minnie95 Tak to já po pravdě taky co vám řekne. Zkus se podívat i po pracím prášku pro alergiky nebo atopiky a aviváž nedávat. Tyhle věci se kolikrát špatně zjišťují. Taky ty prdelky maličký musí pořád něco trápit 😔 Zítea písnu zpravičku, teď na to nemám klid. Bouchají nám tu blbci pod okny😠 a malá se pořad budí😔

balet
30. pro 2017

Dcera to mela take. Na fotce neni tolik vodet ale oblicej mela jak struhadlo. Nam pomohlo odendat nepromokavou podlozku zpod prosteradla, mene oblekat a tolik nepromastovat. Dcera se hodne potila a dodnes je silene horkokrevna. A z toho se ji delaly ty pupinky. Vecer jsme potreli cernym cajem. Kolem tretiho nebo ctvrteho mesice se to samo ztratilo a uz se to nevratilo. Proste jsme ji prestali zahrivat a tolik olejovat ve vane. A postupne to vymizelo samo. 😉

pataja
30. pro 2017

@minnie95 dcera má atopický ekzém od 1. Měsíce. Akné je pouze v obličeji. Nám se rozšířil po celém bříšku, po nožičkách i rukách. Pokud kojis může za to pravděpodobně tvoje strava. Průběh je vlnách taky se vždy radujeme, že zmizí a pak se opět objeví. Krémy jako linola pouze promastuji, ale neléčí. Kožní předepisuje pouze kortikoidy a ty já odmítám používat. Mrkni na stránku verazikova.cz, popř. Na stránky o ekzému tady na MK.

balet
30. pro 2017

Jo a ac se vam to nezda, opravu je to to novorozenecké akné, u dcery to bylo taky tak. Radim nocim moc nepatlat a vydrzet, at to nezhorsite. Treba tim cernym cajem potrit na zklidneni, ale moc memastit. Fakt to brzy zmizi. Ne za tyden, ale kolem tretiho mesice to bude pryc. 😉

minnie95
autor
31. pro 2017

Tak detske akne to neni mame dermatitidu a nam jsou uz 4 mesice takze to by uz davno zmizelo 😥 určite kouknu na stránku děkuji 🙂

minnie95
autor
31. pro 2017

A nekojim jsme na UM uz skoro od narozeni.

andiienka
14. led 2018

Zkusila bych to mazat Bepanthenem sensiderm. Já tím mažu syna, trpícího AE, nebo kdykoliv má nějakou třeba alergickou vyrážku.. Pokud nezabere, doporučuju na kožní..