Pupínky jako od komára, tvrdé a opakovaně se objevující

simonceli
23. srp 2011

Ahoj, mám skoro dvou letou dceru a na dovolené v chorvatsku jí dosti poštípali komáři. Nebo aspoň jsme si to teda myslely. Pupínky byli vystouplé, červené, tvrdé a pak jim jakoby zežloutla hlavička, ale hojili se strašně moc dlouho cca 3 týdny. A teď jak je to vedro jí zase ty pupínky vyskákali, ale úplně na stejném místě a zase jsou tvrdé. Má je zatím necelý týden. Neškrábe si to, nic. Tak si myslím, že to asi nebude od komára, když to má fakt na úplně stejném místě jak si to dovezla z dovči. Nemáte s tím někdo zkušenos? Nevíte co by to mohlo být? Fenistil ani cokoliv na štípance na to nepomáhá.

frezie79
23. srp 2011

Ahoj, u naší dcerky se to taky vyskytlo na přední straně palce. Myslela jsem si, že je to bradavice, ale měla tam stroupek a bylo to opravdu dost tvrdé. Když jsme byli na kontrole u dětské, zeptala jsem se dr. co by to mohlo být. Ona taky že snad bradavice, ale při odchodu si to rozmyslela a dodala, že by to mohl být od něčeho píchanec. Malá to už má asi měsíc a pomalu se to začíná ztrácet. Takže taky netuším, co by to mohlo být 😒 . Zajímavé 😖

simonceli
autor
23. srp 2011

nám to trvá tak 3 týdny a pak chvilka nic a pak se to objeví zase na těch samých místech... musím se zeptat dr až tam půjdu.

ffiinnkkaa
23. srp 2011

A pořád to byli jen pupínky nebo se to časem jakoby - rozteklo?

sunysara
23. srp 2011

Ahoj holky, malého pred týdnem poštípal komár u kolínka to má tvrdé ohraničené, pak na ručičce to má jen tvrdy tgen pupínek a pak na šlapce a to se mu rozjelo do takové čáry tak já envím co to je, fenistil moc nepomáhá ale on si to neškrabe. co já vím co to můýe být??

alena76
23. srp 2011

mohla by to byt aj alergia..ked som bola tehotna, taketo pupinky mi naskakali po zjedeni kuracej pecienky..dost to svrbelo...ale moze to byt hocico 😕

petamarketka
23. srp 2011

Naše Markétka měla naprosto stejný průběh jak popisuješ. Byly to štípance od chorvatských komárů. Šla jsem s tím tenkrát k dr. protože jsem z otho byla stejně vyjevená, jako ty... Dlouho jí to trvalo. Na tvářičce to měla vidět určitě déle jak měsíc, tak čtvrt roku, než jí to zmizelo. Ale tam dostala silnou dávku. Jeden jí tam štípnul komár a druhý den naprosto to toho samého místa znovu... Tam to měla veliké..

jana776
23. srp 2011

ahojte, my riesime presne ten isty problem. Malicku postipali komare, svrbelo, natreli sme fenistilom a na druhy den to mala velke, zatvrdnute a v strede akoby pluzgier naliaty vodou. No des. Lenze nedalo mi, pretoze sme na zaciatku leta boli stanovat a tam bolo komarov teda vela, aj ju dostipali ale taketo nieco nemala. Takze som odsledovala, ze to zatvrdnutie a pluzgiere ma z fenistilu. Proste ma na neho reakciu. Vcera som stipance natrela uz iba cicadermou a 100% zlepsenie. Po tom fenistile, ked som ho natrela aj na starsi stipanec (ked sa stazovala ze svrbi) tak sa jej zo skoro zahojeneho stipanceka do rana spravila tvrda velka obluda. Takze mozno skuste ci na tom nie ste podobne.

rennu
24. srp 2011

V Chorvatsku jsme nebyli, ale náš malý má totéž, ale od českých komárů.....už 4 týdny fleky, už nezatrvdlé, ale pořád je má..v obličeji 😒

ffiinnkkaa
24. srp 2011

To jsou nějací ho.. komáří - my to máme všude - děs - nejtvřív to bylo tvrdé a teď je to kolem dokola červené

suzy158
24. srp 2011

moja decrka to ma uz mesiac...tiez som si myslela,ze od komarov,na dovolenke sme neboli...fenistil nepomahal jej...kamaratka mi dala nejaky krem na regeneraciu koze...no nie ze by to tak pomahalo,ze mizlo,ale skludnili sa jej tie vyrazky,ale stael sa jej robili nove...boli sme aj na koznom,od lekarky vobec krem nezabral...tak som natierala s tym od kamosky...opytam sa na naazov a potom to sme dopisem...natierala som ju 2 tyzdne,potom som to uz tak nechala a teraz po mesiaci jej to uz konecne mizne...

lubik78
24. srp 2011

ani nas to neobislo.ale my to mame zevraj z kacacich blch,ktore boli v jazere.kedze dcera sa tam chodi kupat.fenistil nepomohol,tak susime iba.a dolezite je kazdy den sprchovat.inak sa to rozsiri.my sme sa v prvy den len uteracikom umyli a to bola chyba.rozsirilo sa to 😖
boli ste niektora v jazere s detmi?

alusha
24. srp 2011

ahojte, nas mladsi syncek ma na rucickach take pupaciky, najprv to mal dookola cervene a potom ostal len ten pupak... ja som si myslela, ze su to bradavice alebo molusky, ale teraz som uz na pochybach, najprv mal dve a teraz uz ma styri... ideme sa s tym objednat na kozne, tak dame vediet, co nam tam povedia...

skybaby
24. srp 2011

@jana776 ahoj toto ma fakt nenapadlo s tým fenistilom, ale možno to je aj u nás reakcia ... Dcéra ma zatiaľ len dva stipance, ale normálne sa rozširujú, jeden je uz asi 1cmx4cm 😝 .... Tak skúsim natriet niečím iným, ďakujem za tip

zuzanka26
24. srp 2011

Ahoj, u nás bylo to samé, takový dost výrazný štípanec, asi od komára v Řecku. a jednu dobu tam bylo i kolečko okolo, tak jsem radši nechala nabrat krev na vyloučení boreliozy, ale bylo to ok. Pupínek zmizel. A teď zase po třech týdnech je najednou tam, zase stejně velký, taky nevím, co to teda je. 😖

simonceli
autor
25. srp 2011

Ahoj holky, tak děkuju za reakce, jsem trochu klidnější když vím, že v tom nejsme jediní. Fenistilem teďka nemažu malou (to jsem mazala jen na dovolené) a i tak to má stejné jako když jsem mazala. TAk nevim. Teď už jí to na některých místech mizí,ale je po pupíncích červený flek. V pátek jdeme k doktorovi, tak se ho na to hnedka zeptám.
@lubik78 my s malou chodíme normálně plavat do jezera, ale nikdy si z tama nic nedonesla

sunysara
25. srp 2011

holky, poradíte? my jak jsme doma tak komary uhlídám ale venku ne, je nejaký dobrý repelent pro malé deti který máte vyzkoušený???

lubik78
25. srp 2011

@simonceli no ved ani ona si nikdy nic nedoniesla,a davame ju do jazera od 5 m.hm...az teraz.a to mi len svokra povedala,ze to mozo byt tie kacacie blchy ☹ ze ona to mala tiez,ked sa rychlo neosprchovala 😉

lubik78
25. srp 2011

@simonceli a zabudla som,ze chcela som to vygoooglit,no,ale v slovencine som nic nenasla.v nemcine je toho popisana cela strana,je to zaujimave citanie.a bolo tam aj napisane,ze hoji sa to cirka 3 tyzdne 😠

simonceli
autor
30. srp 2011

Holky tak doktor mi na ty štípance poradil klasický tekutý pudr..... 😉

lynks
11. zář 2012

a nemůžou to být sametky, tzv srpnová vyrážka? my to máme každý rok, roste to v trávě a kouše jak blázen. koukněte na gůgli.

moon1979
11. zář 2012

@simonceli
tento rok su take agresívne čierne mušky, ktoré robia presne takéto "štípance" ako opisuješ ... ja som si dokonca chvílami myslela, že krpec dostal kiahne ... a tiez trvalo velmi dlho kym to zmizlo, dokonca som mu na to mala davat bactroban, lebo sa mu tam vytvaral akoby hnis

evaviki
11. zář 2012

@moon1979 my sme to mali tiez, zmizli po troch tyzdnoc, nejake este ma.. si ma ukludnila, tiez som si rozmyslala, ci to nie su kiahne 😀D

moon1979
11. zář 2012

@evaviki no ono tie pupaky tak navreli, ze som si fakt nebola ista a utekala k dr. lebo som na zaciatku tehu a teda stres jak hovado som mala 🙂 ale nastastie len potvrdila agresivitu tohtorocnych ciernych mušiek 🙂

jajotato
11. zář 2012

mohla by to být forma neštovic

evaviki
11. zář 2012

@jajotato myslis?? my sme mali 4 vyrazky na obliceji, v hornej casti a iba na jednej strane.. a pak na ruke asi 5 a tiez iba na jednej..

ludva
12. zář 2012

@evaviki Ahoj, můj synek má boláky taky. Velké, tvrdé, červené štípance, které si Matěj následně rozškrábe a z ranky mu vytéká průsvitná tekutina :( Neštovice to stopro nejsou. Ty jsou měkké, ploché, plné tekutiny 🙂

zuzik24
12. zář 2012

Ahoj holky, dcerka měla stejné pupínky a doktorka mi řekla, že to je od takových malých černých mušek, které jsou například na trávníku apod. Jmenují se snad svilušky nebo mochničky. Každopádně to vypadalo jak kdyby jí kousl ovád, mělo to nateklé, tvrdé, uprostřed jakoby puchýřek, trvalo hezky dlouho než se to zahojilo. Ve vláskách to má už přes měsíc, protože než večer usne, tak si to pokaždý rozškrábe ☹

evaviki
12. zář 2012

Pomáhá na to teplo.. Malého sme vzali do sauny a do 24 hodin zmizli.. 🙂

lynks
14. zář 2012

jsou to tyhle sametky, taky se jim říká svilušky , nebo ty černé mušky., srpnová vyrážka.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Sametka_podzimní
http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-zdravi-...
Nám na to funguje ocet- jakmile štípanec začne svědit, vetřu do něj ocet, pak přestane svědit.

jitkal
23. bře 2016

Dobrý den, trošku obnovím diskuzi... přišli jste na to z čeho vaše děti pupínky mají a jak je vyhojit? Dcerka měla v září čtyři tvrdé červené pupínky na tvářičce, prostě se s nimi ráno probudila... mysleli jsme že ji poštípal komár.. hojili se až do konce října možná do půlky listopadu. V prosinci dostala spálu a pupínky se vrátily 😕 jsem z toho nešťastná. Myslela jsem že jde třeba o molusky ale na kožním mi mudra řekla že si není jistá že by to byla moluska... kdo jiný si má být jistý... furt se nás někdo ptá co malé je co se ji stalo... celkem mě to unavuje. Taky mám strach že ji zůstanou jizvy 😕