Pupínky. Jsou to potničky? Mám je mazat?

sarka11
19. čer 2008

Malému se udělaly na tvářičkách a čelíčku pupínky na červeném podkladu, vypadají jak akné s bílou čepičkou, nevím jestli se osypal že jsem něco snědla nebo jsou to jen potničky, no tak i tak máte s obojím zkušenosti a co s tím? Mazat něčím nebo nechat tak? Díky

ria80
19. čer 2008

Malá to měla loni všude,nejvíc právě na hlavě.To si ta kůžička zvyká na vzduch znečištěnej a taky to teplo k tomu.Nedělal jsem s tím nic a za měsíc to zmyzelo.Ale postupně se jí to udělalo uplně všude.Nesvědělo to.Kdyby to svědělo,tak by to byla kopřivka.
Můžeš to otřít vatovou tyčinkou namočenou v lihu a tu bílou čepičku setřít.

nensy
20. čer 2008

tak mi jsme potničky ještě neměli ale kamarádky malá je má a dost často a dává ji na to nákou mastičku já se ji zeptám jak se jmenuje

beruska1979
20. čer 2008

muzes otirat jarishem a pak existuje nejaka zinkova masticka na potirani

luciv
20. čer 2008

sarka11: ja se na to dnes ptala dr. a řekla mi že se to muže trošičku potírat onřejovou mastí ale fakt jen krapičku nepřehánět že se ta mast nema používat moc pravidelně, mame ji ted na opruzeninky na dupce a to malou často přebaluju a pry je to normální že i to se stane i když se staráme
a kamoška mi radila otírat pusinku heřmánkovým vyvarem ale to muže byt alergický maly tvuj na to tak to raději ne ale je to napsáno i na netu, ale heř.vysušuje tak pak se to musí dost mazat jak se to vysuší, a nebo další rada co mi řekla porodní asist. že si mam dat do vody krapek intim gelu co používam je totiž z dubové kury a oplachovat kde ma potničky nebo se rpy i v tom koupe a nebo se koupe pry v černém čaji ale to nevím jak to učinkuje.

ria80
20. čer 2008

No já bych teda na to nic nedávala a babský recepty už vůbec ne.Když to tomu dítěti nevadí,tak proč taky.Za pár dní to zmizí samo.A stím lihem nám to řekli v porodnici.

selu
21. čer 2008

sarko, ja jsem nekde cetla, ze to ma kazde mimi ve veku kolem 4 tydnu, my to teda taky meli, 14 dnu jsem s tim bojovala vsemi moznymi zpusoby az mi kamoska poradila koupit HOLTOVU MAST nebo HOLTUV KREM, je to asi tricetikorunova zalezitost, dite po tom sice strasne smrdi, ale pomohlo nam to do dvou dnu, je to bez predpisu 😉

misakulicka
23. čer 2008

nedělá se s tím nic-my to měli taky-na tvářích-jak akné a za krkem a na horní části hrudníčku-ale to bylo na přelomu zimy a jara a hold jsme ho moc navlíkali a tak se potil-takže větrat, větrat a zase jen větrat-a teď už má tváře jak slabikáře a po pupínkách ani památky-chce to větrat a moc nenavlíkat-i když nevím, zda by se DNES našla nějaká mamča, která mi mimčo mo navlíkla-při tom dusnu.Takže čekat a ono to přejde samo.

robi
23. čer 2008

ahoj,
tak naše malá je jak reklama na pupínky. Prvně jsem myslela, že to má z jahod (snědla jsem asi 5 jahod), potom že to má z olejíčku, kterým ji mažu. Pořád jsem hledala na internetu a nakonec zjistila, že to jsou potničky: červený flíček s bílou tečko. Má toho plný obličej, trošku ve vlasech, na krku. Po každým spaní má jednu stranu obličeje, na které leží, úplně červenou. Nedělám jí s tím zatím vůbec nic. Mám doma Holtovu mast, ale nějak nemám odvahu ji použít.

janahakova
23. čer 2008

Nám dětská lékařka poradila přetřít lihem na vatičce a mizely fakt rychle. Taky pomohl dětský pudr, ale to trvalo déle. Lihem co jsme měli na pupík byl do druhého dne pokoj. Chce to pupínek vysušit.

coriven
23. čer 2008

ahojky, my taky měly potničky - dr. doporučila mast Bepanthen (co je na opruzeninky) - musím říct, že ji používám často a na vše (na zarudlé místa) a pomáhá. POtniček se rychle nezbavíte - my je měly na jaro a to se moc přehřát nemohla, prý je to i zněmou hormonů u miminek, takže kolem měsíce je má asi každé miminko. Nám postupovaly až odstoupily. Hlavní je, že nesvědí 🙂
Pěkné léto a málo pupínků.
jo a nebo to může být i z čepiček (to pokud je to pouze ve vláskoch), to nám bylo doporučeno čepičky oprat s troškou octa, potničky z přehřátí se dělají spíš po těle 😎

nikitazak
23. čer 2008

ahoj, nam se osvedcila homeopaticka mast- halicar. je super a je vhodna jiz pro novorozence

kvacka
19. črc 2008

Helou,

moj maly mal tiez taketo vyrazky na tvari, na krku a v celej hlavicke. Vyzeralo to hrozne. A bohuzial to urcite nie su potnicky. Potnicky vraj nemaju bielu hlavicku. Pani doktorka nam povedala, ze sa tomu hovori novorodenecke akne. Dietatko pocas tehotenstva a po porode dostava prostrednictvom mliecka od mamy rozne hormony, a toto akne pomaha dietatku sa od hormonov ocistit. Moze to trvat tri tyzdne, ako v nasom pripade, ale obcas sa stane, ze to trva aj 8 - 9 mesiacov. Standardne to vraj vymizne spontanne najneskor do tretieho mesiaca veku a netreba to nicim natierat. Ja som bola z toho najprv v soku, mam atopicky ekzem a zlakla som sa, ze ho ma maly uz tak skoro. Skusali sme nechtikovy olej, cicadermu, bepanthen, sudokrem, olivovy olej, aj na sucho. Nic nepomohlo az pokym som mu nahodou na to nedala materske mliecko. Zacala som ho mlieckom natierat po kazdom kojeni a za tyzden mal tvaricku cistu. Vyrazky sa vysusili, a pokozka pod tym ostala vdaka tuku z mliecka pekne hydratovana. Skuste.

supina
19. črc 2008

my meli potnicky na brisku a moooc pomohla ta Holtova mast.

kortanova
19. črc 2008

Ahojky,
my loni taky měli potničky a dr. nám poradila abysme udělali vývar z ovesných vloček, je to teda pak strašná kejda a tím zředěným převařenou vodou mu to několikrát denně potírali. No, pomohlo to, ale stejně to musí zmizet samo, takže bych si tím dneska už hlavu nelámala... 😀

lennis
19. črc 2008

já dělala řepíkatý odvar do vany, nebo potírat, rychleji regeneruje kůži 😉 řepík se dá koupit jako čaj v sáčcích nebo sypaný

machire
19. črc 2008

Ahojky, náš malý měl to samé když jsme přišli z porodnice. Doktorka nám na to napsala antibiotikovou mast Framykoin a do týdne měl krásnou pusinku.

jandalinka
19. črc 2008

ahoj.tak mi máme už zhruba přes týden potničky(aspoň to říkala mudr.)na zádičkách a šíří se dál na záda dolů.Vypadá to jak zarděnky či něco podobného,ale podle mudr.prý jen potničky.hm.Tak a možno,že jsme se po něčem osipali a tak už dávám 3.den fenistilové kapičky,ale pořád nic.A ani nic,co se tu píše nám nepomohlo,ach jo. ☹

binki
20. črc 2008

nám pomohly obklady ze slabého odvaru černého čaje, málo oblečení a jen bavlněné, v parnu žádné čepky...

vilo
20. črc 2008

Ahoj, taky jsme měli potničky na pusině, napřed jsem potírala odvarem z řepíčku, ale to moc nepomohlo, nakonec pomohla Holtova mast - do dvou dnů už to bylo o hodně lepší (podle mě zas až tak nesmrdí, dá se to přežít).

ylona77
20. črc 2008

Měly jsme také potničky, vyzkoušely jsem i Holtovu mast, pomáhala nám stejně jako když jsem Elenku vykoupala v koupely do které jsem vlila svařený škrob-asi 3dcl vod, když začla vařit, tak jsem přisypala asi 1,5lžíce škrobu, rozmíchala a chvilku nechala povařit než to zhoustlo. Po pár koupelích byla bez potniček a nesrděla jako po Holtově masti ale voněla...a taky jsem se snažila, aby se jí nedostal olejíček po koupání na potničky.

dzej
20. črc 2008

ahoj, nám pomáhala na potníčky termální voda od Vichy. Jsem jí to po koupání nastříkala a do rána to bylo v pohodě.

scharfinka
7. srp 2008

Ahoj mamcinky, nám zase na potníčky výborně zabral Aviril pudr....malý je měl teď přes ty vedra za a pod krčkem a dost ho to svědilo-nezabral ani Bepanten a nic mastného, ten pudr to vyřešil okamžitě, že ho to přestalo kousat a do dvou dnů bylo po problému úplně a nadto děťátko po tom pudru krásně voní🙂

kraste
7. srp 2008

ahoj holky, s těma potničkama si nelamte hlavu. To má každé mimčo když je malé. malá to měla od narození do 2měs, já na to nepoužívala nic, samy vymizí. MUDr. říkala, že to mám nechat tak. Pokud to nesvědí,tak s tím fakt nic nedělejte. Mám známou kožní a ta sama mi říkala nic nedělat, hlavně se to nesnažit vymačkat ani nijak setřít, že pak můžou nastat flíčky nebo jizvičky. A hlavně mimča nenavlíkat v tom horku. Jak se mimča zapaří, tak je to hned na světě☹ My už naštěstí dobré.

simona55555
16. led 2011

babi mi mame taki isti problem... prosim odpoved do sprav

berenika39
16. led 2011

@simona55555 a jak máš velký mimčo? potničky mívají spíš menší děti.

berenika39
16. led 2011

@simona55555 aha, jsem se nekoukla. už to´vidím.

kutcher
16. led 2011

My na to dostali právě tu holtovku a je bezkonkurenční!

pumprlicek
10. zář 2011

@selu holtova mast je pro děti nevhodná užívat se má jen v krajní nouzi, obsahuje dehet..

selu
10. zář 2011

@pumprlicek to uz je trosku pase ne 😀 prispevek je z roku 2008 😉 a myslim nejsem sama, kdo pouzival a pomohla 😉

pumprlicek
11. zář 2011

Mi ji taky používáme, ale jen v krajní nouzi na rozjetej atop. ekzém.. ať si každej dělá jak uzná za vhodné. Bylo to myšlené spíš tak, že na každej pupínek vzhledem ke složení je to zbytečné používat.. pokud má někdo ty potničky hodně rozjeté, tak proč ne.. konec konců jak už jsem psala je to každého věc. Nějak jsem Váš odkaz nechtěla schazovat jen poukázat nato, že jeho účinnost je na úkor něčeho. Někdo, kdo to neví, by to třeba mohl používat na každou "blbost" . Jen bych ještě dodala, že se po namazání nesmí na sluníčko. Jinak to že ten odkaz je z roku 2008 nehraje žádnou roli. Lidi si to čtou...