Pupínky, které do 1/2 h mizí. Může za ně čokoláda?

berenika39
12. dub 2010

ahoj, no nic závažného, ale přesto - třeba někdo poradí....
Petr má už tak tři týdny občas na sobě něco, co vypadá jako štípnutí - červený flek, bílý střed, zmizí to do půl hodiny. Občas jeden, občas i pět šest takových míst. Podotýkám, že blechy a podobné breberky to nejsou, má to kdekoliv a kdykoliv. Nesvědí ho to. Nic nového nejí, osypal se po rajčatech, ale ty mu už nedávám. Snad jedině poprvé v životě dobrovolně olíznul tatranku a fidorku (nemá rád sladký věci), tak mě napadlo, tohle může dělat čokoláda?
Nemáte někdo pupínkatý děti?

Děkujiiiiii.

robi
12. dub 2010

Ahoj, jestli jsou to menší pupínky, tak u malé takto vypadaly potničky, malinký červený flíček s bílou tečkou uvnitř a pak ti zmizelo a bylo to jenom hrubší na dotek, nám pomohlo míň oblíkat.

berenika39
autor
12. dub 2010

ahoj, nene, tohle je prostě jako od komára - červený flek a v tom bílý "lívanec" 😉 😉 , třeba 2-3mm...s manžou pořád na to koukáme a už si ťukáme na hlavu, jestli fakt doma nemáme nějkou havěť.... 😝 😝 😝. Ale má to jen prcek 😉 😉 . Ted večer jich měl asi pět, za chvíli zase nic. Asi u nás straší....na druhou stranu jsme oba alergici a petr zatím ok, tak bych nerada, aby se něco rozjelo kvůli nějaké nevhodné potravině.

safron1
12. dub 2010

Ano, to je typicky koprivkovy pupen. Cerveny s bilym ci vybledem uvnitr.

haanhobe
12. dub 2010

Taky se s tím setkáváme.Nějak jsem to neřešila, ale přesně jak popisuješ - tu a tam pár flíčků, které po čase zmízí.Některé dny nic, někdy se to opakuje a stěhují se.Připadalo mně to jako podrážděné od vláken v oblečení, ale má to nejen kolem lemů, ale většinou na zádech.

berenika39
autor
12. dub 2010

kopřivka? klasická kopřivka? fakt? to bylo v minulým století, když jsem byla malá 😀 😀 😀 😀 .
Z oblečení to petr nemá. Pupeny se stěhujou 😉 Ale ta kopřivka - musím někde najít, co to vlastně je, alerg.reakce? Dneska to slovo už moc slyšet není, ale vzpomněla jsem si, jak jsem měla kopřivku po jahodách...to je alergen.....

binki
13. dub 2010

náš malý to mívá taky, jako reakci na jídlo nebo léky...no a naposledy to měl, když mu dali antibiotika a nesedly mu, měl mononukleozu...to byl slitý úplně....bereniko39, zkus ho natřít panthenolovým krémem, nám to pomáhá 😉

berenika39
autor
13. dub 2010

binki, dík, ten doma mám, zkusím to, jsi hodná. už jsem klidná, našla jsem si všechno o kopřivce a je to vončo. jedl třeba kyselou okurku, po té to měl. nejedl jí ted asi týden, dneska si dal s tátou jednu k obědu a po spaní zase "štípance" 😠 😠 😠 . tak aspon vím, že okurku néééééé.

a snad i kapky fenistil na to fungují, ale nechci zbytečně léky dávat.

Tak díky za rady, kopřivka je prevít. 😉 😉 😉

dvojka
13. dub 2010

bereniko-kopřivka je opravdu prevít.Třeba já osobně jí mívám chronicky.Vždy se objeví po nějakých měsících zmizí.Ted jí zrovna mám taky.Měla bych užívat antihistaminika,ale jelikož jsou návyková nejim.
Každopádně když trvá dýl jak 4 týdny měla by se najít příčina 😉 🙂 JInak čistě přírodní antihistaminika má peralgin 🙂 taky se na něj chystám

berenika39
autor
13. dub 2010

dvojka - po čem se ti to spustí? peralgin si najdu na netu, absolutně nevím, co to je ☹.

a jak to, že se o kopřivce tak málo píše? samozřejmě jsem načetla co se dá o alergiích, oba s manžou jsme alergici - já víc, mám astma jak z učebnice, kterému předcházely klasické projevy - senná rýma,spojivky, v testech mi vychází prach,pyl, roztoči....manža spíš sezonně - pyly. S vědomím, že se to dědí, jsem malého držela (a držím) co se jídla týká dost zpátky, exem mírný,občas. Ale prostě "kopřivka" mě nejen nenapadla, ale ani jsem o ní nic nevěděla, neslyšela. jen z dětství. Už jsem našla i tady pár témat. Ale starých, jen pár příspěvků.

dneska navečer měl i na tvářích pupínky,slilo se to, nevypadalo to hezky....ale asi ho to nesvědí. než šel spát, nic.
no každopádně budu dávat pozor na věci, o kterých jsem se dočetla, že jsou spouštěcí 😉, není kam spěchat.

dvojka
13. dub 2010

Já si to vždy spustím nějakou špatně zvolenou kosmetikou.Jednou jsem to měla po samoopalovacím krému,ted že jsem se dlouhodobě máchala v savu a podobných hnusách 😒 .Vškeré testy na alergologii mám vždy dobré jen ta imunita kůže je špatná a nepomůže nic.
Tady máš něco o tom přípravku,jen mám pocit,že to smí děti od tří let,ale jestli vás oba trápí nějaké alergie mohla bys třeba zkusi ty.
Jinak kopřivka je možná trochu podcenována,ono ve většině případech se objeví atopický ekzém,,ale doktor na kožním mi řekl že jelikož se mi kopřivka dělá i já jsem atopik 😲 .

Tak u Tvýho malýho jde nejspíš o kopřivku,ta se slejvá dohromady a máš pravdu že to neni ani trochu hezký na pohled.Zajímavý je,že ho to nesvědí-mě teda příšerně 😠

dvojka
13. dub 2010

zapoměla jsem ti sem hodit ten odkaz
http://www.energy.sk/CZ/menu_x345x.asp

berenika39
autor
13. dub 2010

díkes!

dvojka
2. kvě 2010

Berenika-tak co Péťa a kopřivka,ztratilo se mu to samo? 😕 😉 🙂

berenika39
autor
2. kvě 2010

dvojka: ahoj, dík za optání. jojo, po kopřívce ani stopy, do týdne se mu to přestalo dělat, zřejmě za to fakt mohla okurka, od té doby jsme mu nedali ani jednu a kopřivka je schovaná 😉 😉 . ale pro změnu se mu nějak objevuje takový ten "skoroexém", prostě není to nic děsného, nesvědí ho to, ale má toho všude dost, červený suchý fleky, nevím moc co s tím. na jídlo jsem opatrná. jdem v týdnu na kontrolní výtěr k mudře, tak snad nám něco dá.

dvojka
2. kvě 2010

tak hlavně že je to pryč a že víte že okurky nee 🙄 .Naše Anetka má nejspíš ty samé fleky po sobě taky,brala nedávno ATB,předtíím byla očkovaná,takže to svádím na tohle.A koupila jsem krém,který jí dost pomáhá,lipobase.Ta malá graamáž vyjde moc draho,tak mám v plánu jít k doktorce a nechat si předepsat velkou tam hradí i pojištovna....

berenika39
autor
2. kvě 2010

no já jsem koupila taky nějaký chytrý krém, ale je to pokus omyl, trochu se mi zdá že to pomáhá, ale taky chci poradit raději od doktorky. tak uvidím.
at vás to brzo opustí 😉 😉

dolikoval
30. kvě 2010

Dobrý den,
našlo mi Vaše dotazy při vyhledávání na netu. Nas maly ma ted uz ctyri dny po spani fakt obrovsky koprivkovy fleky jak po komarech po tele, ruce, nohy, oblicej. Jsem z toho nervozni, povlikla jsem , nemohu najit nic, co by uzival nove, proste je to strasne divny a nejvic me zarazi, ze to ma vzdy po spani. pak to do 20 minut zmizi. Nechapu. Jesli jste neco zjistila, dejte vedet. To co popisujete, je presny. Hezky den. Lucie

berenika39
autor
31. kvě 2010

ahoj, já jsem nepřišla na to, co to dělá. přesně jak píšeš, po spaní to měl a pak nic. petr má už od té doby pokoj, zkusila jsem mu dát znovu okurku a už to neměl. ono to chvíli trvá, než se střevo vyčistí od toho, co to způsobilo, takže to může být i několik dní zpět, co něco snědl. je to z jídla, stačí třeba jiné pití - ty barevné ošklivé štávy a tak 😒 😒 😒 .
byla jsem s ním u doktorky, tak mě překvapila - prý je to kopřivka 😀 😀 😀 , nijak se to neřeší, jen mi doporučila pár dnů 4-6 - dietu - jen jisté potraviny, doma vařené, 😀 žádné koření, ovoce, aby se tělíčko vyčistilo. pomohlo to. a pomohly i kapky fenistil - jsou ale na předpis, 1kapka na kg váhy večer.

123verushka
24. bře 2015

Ahoj máme stejný problem...a ani u lekaře nepřišly na to co to vlastne je.Dostaly jsem uz i Vermox a uzivaly sirupek Auerius ale tyden byl klidecek a nanovo.Uz si nevime rady.Nepamatujes se jak to tenkrat dopadlo s temi flícky?Ztratily se nebo prisly jste na to co to vlastne je?Díky

wsmoulinkaa
11. dub 2016

ahojky. .kopřivka je prevít a nedá se hned nalézt příčina. ..je mnoho alergenů a muže trvat roky než se najde příčina. ...mam ji skoro rok. ..az ted je to min a míň. ..příčina neznáma a ze jsem prošla skoro všemi testy..i kolonoskopii jsem dobrobolne podstoupila jestli něco není ve střevech. ..negativní. ..už jsem řekla že dam cokoli aby to zmizelo páč to desne svědí. ..teď používám kapky Joalis. ..už to mizí. ..ale uplně to pryč není

123verushka
13. kvě 2016

Tak nam pupinky zzmizely cca dva mesice po pridani prispevku🙂 Poridily jsme si mesic po tom pejska na zahradku.Prestala k nam chodit sousedovic kocka a je po problemu...

wsmoulinkaa
6. zář 2016

Hlasim se...vyrážka je pryč 😍😍😍😍