Pupínky na obličeji a ve vláskách? Jsou to potničky?

zutinka
14. črc 2013

Holky,malá se včera ráno probudila s pupínkama ma obličeji a má to i ve vláskách.Můžou to být potničky?A co je na ně dobré?Jak dlouho trvají? Nebo je to něco jiného?Moc díky!

paulittav
14. črc 2013

@zutinka ahoj, no já nevím, potničky znám jenom z oblastí ohybů - třeba předloktí, atd.... a vypadají spíš jako hustější vyrážka (já na to vždycky používala dětský pudr aviril - i teď v dospělosti, když jsem byla malá, tak mi to tím natírala mamina)... ale že by byly takhle po obličeji??? to se mi nezdá.... :(

blahova_andrea
14. črc 2013

tohle mi tedy jako potničky nepřijde a to je má přítel i syn docela často. to bych viděla spíš na neštovice nebo nějakou tu x-tou nemoc. nevím.

berynka
14. črc 2013

neštovice 😉

zutinka
autor
14. črc 2013

já právě nevím co to je?Myslíte,že bych měla zítra navštívit dr?je zvláštní,že to má takhle jen na jedné staně obličeje.nikde jinde ani na tělíčku to nemá.

blahova_andrea
14. črc 2013

@zutinka no doktorka ti jistě dokáže poradit lépe jak my 😉

speedygon
14. črc 2013

Tohle rozhodně potničky nejsou...to je jemná krupička hustě osetá, pupínky jsou u sebe...já bych řekla, že jsou to začínající neštovice....ani ta 5. a 6. nemoc nemá ten osev takovýto....Určitě k dr, aby se to určilo a vhodně léčilo

naomi6
14. črc 2013

@zutinka Tak já bych už šupajdila k dr. Toto nejsou potničky ani 5., 6. nemoc. K té jsou nejdříve 3 dny vysoké horečky. Vypadá to na ty neštovice. Držím palce a napiš, co to bylo.

aanysek
14. črc 2013

@zutinka cau to budou asi nestovice.to nemusi byt po celem tele.mala je mela treba jen zezacatku na brise a pak se ji to rozneslo vsude po celym tele. 🙂

zutinka
autor
15. črc 2013

Holky,tak nic infekčního to není.Máme to na celém obličejíčku.Máme mazat fenistil gel+dávat kapky fenistil gel.Když se to nezlepší v pá dorazit k dr.

aanysek
15. črc 2013

@zutinka fenistil je aby to nesvedilo a co rekla jinak doktorka?

zutinka
autor
16. črc 2013

Že je to prý od komára.Přitom to má na celém obličjíčku a i na nožičkách.tohle komár neumí.Dvě kamarádky ríkají,že je od komára není.Že to můzou být potničky.Tak já už nevím

leniczka23
16. zář 2014

@zutinka Můžu se zeptat co jste to tedy měli?Malýmu se občas udělají taky,sice né tolik ale teď má třeba 3 na obličeji..

lucijusek99
22. zář 2014

ahoj devcata. muzu mit dotaz? kak to dopadlo s temi pupinky.???? muj maly s tim prijel z recka a ma to stale. dr. mu na to raky predepsala fenistil kapky a nic jinak. jinak kdyz se zacbe vztekat tak mu to vyleze vice... prosim pani ktera tady to zakladala at se ozve jak to u nich dopadli. moc dekuji. dokonce se mu udelali 3 nove

lucijusek99
22. zář 2014

a vypadalo to podobne jak obrazek od pani: zutinka

flexareta
7. pro 2017

@lucijusek99 ahoj, jsou to uz tri roky, ale nepamatujes, co to bylo? maly to ma taky, objevi se to vetsinou rano, pupinky jsou po dvou jako na tvem obrazku, podle mne jsou to stipance, ale nevim tedy od ceho, nic jsem doma neobjevila...podle dr potnicky, ale kdyz ho videla, mel i potnicky, tak to mezi tim zaniklo...diky moc

michvolka
3. zář 2019

je to urcite komar, taky jsme to meli a dokonce jsem ho stihla videt, kdyz ho takhle masakroval. Jdou po detech silene, me se ani nedotkl. Kdyz si to dite neskrabe, vypada to prave takhle. Tohle nam zvladnul jeden pres noc. Pozabijet a koupit nejaky dite-friendly repelent do zasuvky a bude dobre.

pettfanni
9. lis 2019

@michvolka děkuju za objasnění 🙂 a uklidnění, že to není náběh na kdo ví co..