Pupínky na obličeji, lupy. Mazání nemá účinek

oluskaf
16. kvě 2010

Ahoj chtěla bych se zeptat, jestli má někdo podobný problém, Malému jsou tři měsíce a na obličeji se mu dělají suchá místa a takové malé pupínky, má obličej jak struhadlo a navíc ve vláskách se mu dělají lupy (taková suchá místa) vlásky mu mažu olejíčkem a obličej krémem weleda a nepřijde mi, že by to mělo nějaký účinek!

temperance
16. kvě 2010

Tak ty lupy ve vlasech vycesej hrebinkem aby se to nezanitilo. Klidne tim chlupacem proti rustu to jde (po namazani olejickem). Ten oblicej radsi zajdi k doktorce aby ti poradila neco primo na to.

oluskaf
autor
16. kvě 2010

No na kontrolu jdeme v úterý tak jsem zvědavá, lupy jsem včera vyčesávala, tak uvidíme, ale není to vůbec pěkné. Snad to nebude nějaká alergie, ale to by asi byli červené si myslím! Díky za radu 🙂

momin
16. kvě 2010

olus to nejsou lupy.... 😀
To maji vsechny deti.. 🙂 Musis to vycesavat-my sme taky mazali olejickem. Asi od 8 mesicu mame klid.. 😉
A na pupinky bude nejlepsi se zeptat doktorky,to se takhle blbe radi....

oluskaf
autor
16. kvě 2010

No tak budeme mazat a česat! 🙂 a čekat až to samo přestane! 🙂

steffi77
16. kvě 2010

Olu červen suchá místa na obličeji s pupínkama má syn taky, u dr. jsme na to dostali zinkovou pastu. Ale moc to nepomáhá, on všechno strká do pusinky a pořád má celou pusu mokrou od slin. Co trochu pomáhá je od Biodermy tento krém http://www.docsimon.cz/zbozi/bioderma-abcderm-p...
A šupinky v hlavě taky vyčesáváme a promazáváme olejíčkem a lepší se to 🙂

katy.m
16. kvě 2010

Ahoj,já můžu jen a jen doporučit tohle,je to skvělé tělové mléko,vhodné i pro novorozence,na extrémě suchou pokožku,ekzémy,lupenky atd.Volně prodejné v lékárnách,ale může napsat i Dr. 😉
http://www.docsimon.cz/zbozi/excipial-u-lipolot...

oluskaf
autor
16. kvě 2010

Díky za rady o tom lipolotio už sem přemýšlela místo krému co máme od seba med, já si napřed myslela, že ty šupinky ve vláskách má z mýdla, ale i po tom co jsme mýdlo změnili to měl!

senja
16. kvě 2010

oluskaf Tak podle mne je to jasna alergie. Take jsme meli neco podobneho. Zkus se zamerit na svoji stravu, pokud kojis. Vynech vsechny potencialni alergeny, dokud se to malemu nezahoji. Lupy ve vlaskach zkus jemne vycesavat kartacem na detske vlasky a predtim do nich kapni par kapek rostlinneho oleje z lekarny. Nemyslim, ze lupy ma z mydla, spis se mu obnovuje pokozka, nas maly mel "lupy" (nejsou to klasicke lupy) nekolik mesicu. Ale pro jistotu zkus mu umyvat vlasky kostkou Sebamed, je bez mydla, takze nebude vysusovat pokozku. Oblicej nemaz kremy, Weleda je sice pro nekoho super, ale obsahuje mesicek, coz nekterym mimcum zpusobuje alergickou reakci. Ta sucha mista zkus take promazavat olejem.
Zkratka driv nez patlat na mimi vsechno mozne je treba se zamerit na puvodce, coz je v tomto pripade nejspis strava. Nikdy nevis na ktery "hypoalergenni" krem muze byt tvoje mimco alergicke 😉

senja
16. kvě 2010

Jo,a misto mazani telicka po koupani, zkus pridavat do vanicky toto http://www.docsimon.cz/zbozi/linola-fett-olbad-... Mene starosti s natiranim a sucha mista jsou pryc.

luthien.k
16. kvě 2010

oluska, souhlas se senja, mrkni do tématu o alergii na BKM, tam se Ti možná ledacos osvětlí (a najdeš tam i potenciální alergeny, právě jsem je tam dávala).

senja
16. kvě 2010

katy.m Jsem ekzematik a mela jsem z Excipialu jeste vetsi problemy, zacalo mi to mokvat :( Kazdemu holt sedi neco jineho 😒

oluskaf
autor
16. kvě 2010

Senja kojím, tak se mrku, a to do té koupele používáme dostali jsme to hned po porodu, A ze stravy vynechávám vše co ho nadýmá, ale i přes to toho jím dost, snad nebudu jíst jen rohlíky. ☹

oluskaf
autor
16. kvě 2010

Tak jak to tak čtu tak to bude ta alergie na kravské mléko, měli jsme asi před dvěma týdny ten krvavý hlen ve stolici tak sem volala do nemocnice (my tam chodíme k dětské lékařce) a pan doktor na pohotovosti mi řekl, že pokud nemá horečku a je v klidu tak to nemám řešit! A co s tím teď můžu normálně kojit, jen nebudu jíst mléčné výrobky?

senja
16. kvě 2010

oluskaf Tak to jsme doma 🙂 Nas maly to mel take - krev ve stolici. Je to alergie na bilkovinu kravskeho mleka, tu miva hodne kojencu, postupem casu to vetsinou vymizi. Ja jsem vynechavala mleko, smetanu, ale treba klasicky tucny tvaroh bez prichuti nebo tvrdy syr jedla - odnekud ten vapnik musi v mlece byt, jinak ty prijdes o zuby a maly bude mit malo vapniku. Dulezite to s tim neprehanet, jist jen kysane mlecne vyrobky, a to dost stridme. Ted na chvili zkus je vynechat uplne, jen brat vitaminy pro kojici a uvidis, zde se ekzemek zlepsi. Pokud ano, budes presne vedet, ze je vazne alergie na BKM. Ale i tak bych ti radila vynechat ty nejsilnejsi alergeny - cokoladu, cukr, rajcata, vejce, cervene ovoce a zeleninu, ryby. Pokud ma alergii na BKM, vetsinou to znamena, ze muze mit i jine potravinove alergie nebo alergie na kosmetiku 😉 Pokud chces, muzes mi napsat do IP 🙂

luthien.k
16. kvě 2010

senja, tak to s Tebou nemůžu souhlasit, při alergii na BKM se nesmí žádné mléčné výrobky, ani mléko skryté ve formě syrovátky apod. v pečivu, sušenkách, některých margarínech, uzeninách... Že jsou mléčné výrobky nutné pro dodání vápníku je mýtus! Vápník dodávat pitím rýžového mléka s kalciem (v DM drogerii mají) a dalšími:
sezamové semínko, mandle, mořské řasy, pohanka,brokolice, fíky, olivy, zelí, mangold, fazole, pistácie, artyčok, cizrna, špenát, hlávkový salát, oves
A další inspirace: http://www.potravinova-alergie.info/clanek/vapn...

Jinak souhlasím s vynecháním ostatních potenciálně alergizujících potravin z jídelníčku 😉 Jen jsem tedy neslyšela, že by byl cukr alergen 😕 , nicméně nic zdravého na něm není, lépe používat třeba třtinový. Medem ovšem nenahrazovat, ten je silným alergenem.

oluskaf
autor
16. kvě 2010

Bože tak všechno co jsou alergeny miluju a jím furt, tak to nevím co budu dělat! ☹

momin
16. kvě 2010

Holky ja nevim proc zase musite strasit s tim nejhorsim..
Podle me je to docela mala pravdepodobnost BKM...

olus zajdi si k lekari a uvidis.. 🙂

oluskaf
autor
16. kvě 2010

díky za uklidnění! 🙂 Jdem tam v úterý tak snad to bude dobrý! 😉

senja
17. kvě 2010

momin Nikoho nestrasim 😉 Alergie na BKM nemusi byt jedinou potravinovou alergii. A krev ve stolici je jasny dukaz toho, ze miminko zatim mlecnou bilkovinu nesnasi. Detsti lekari nejsou alergologove, takze casto jsou uplne mimo. Nase lekarka nam toho moc nepovedela, musela jsem na vsechno vyzrat sama. Nestesti moje teta je alergolozka a ja jsem alergik od malicka, takze mela jsem hodne poznatku o alergii i tak. Stve me, jak nektere maminky kvuli vlastni slabe vuli nebo pak kvuli pohodlnosti radeji patlaji tvaricky miminke ruznymi svinstvy nez aby dodrzovaly dietu a pozdeji naordinovaly ji i svym detem.

oluskaf
autor
17. kvě 2010

No tak já bych řekla, že to není o pohodlí, ale každá máma je radši když mímu nic není! Klidně budu dietu držet, aby byl v pořádku a ta krev tam byla jen jednou!

momin
17. kvě 2010

senja tak ted nechapu jak si mohla napsat co si napsala.. me tyhle reci vzdycky dokazou vytocit...
Ze nejaka mama neco dela ze sve vlstni pohodlnosti,jednou mi tu bylo receno ze kdyz je dite na Um je to jen z pohodlnosti matky.... 😖 🙄
Proste kazdemu kdo tady napise ze ma dite nejakou "vyrazku" rikate ze to vypada na alergii na BKM..-aniz byste tu vyrazku videli... pritom tahle alergie je docela vzacna...
Muj nazor.......

lin18
17. kvě 2010

olusko...malej měl krvavou nitku ve stolici v cca 3. měsíci. Volala jsem hned do nemocnice (bylo to v neděli) a tam mě uklidnili, že se to může stát, že je to známka toho, že se střeva osidlují bakteriemi. Pokud má stoličku tužší může se jednat i o prasklinku v konečníku. Od té doby se to neobjevilo. Já normálně mléčné výrobky jedla, teď už nekojím a dávám normální UM a Kubík je v pořádku.
Na výražku kterou kdysi malej měl jsem na doporučení dr. používala červenou dezinfekční indulonu...úplně se mu to potom ztratilo. Také dávat pozor aby se nezpotil a používat u oblečení jen přírodní materiály.
Buď v pohodě...to bude dobrý.

martaska78
17. kvě 2010

Ahojky, nevím jak to je s tou alergií. My ji naštěstí nemáme. Ale malá měla taky vyrážku a suchá místečka a doktorka mi řekla, ať jí to mažu krémem (já měla Hipp na tvář a tělo), že je to nejspíš ošklivým počasím, že ta kůžička je jemná a stačí málo a osype se. Nevím, ale nám to zabralo a do 2 dnů měla tvářičky úplně zdravé a má je doteď. Zitra jdeš k doktorce a ta ti určo poradí. Nejsem doktor, ale kdyby to byla ta alergie, tak by se ten krvavy hlen objevil pokaždé a ne jen jednou.

oluskaf
autor
18. kvě 2010

Tak nám paní doktorka řekla, že krev u nich je často při tužší stolici drobné poranění střeva či konečníku, a obličej máme hodně mazat! 🙂

martaska78
18. kvě 2010

No tak paráda. Za chvilinku bude mít obličejíček čisťounký 😅

oluskaf
autor
18. kvě 2010

Snad jo teď musím hlídat teplotu, dostali jsme očkování! Snad bude dobrej! 🙂

momin
18. kvě 2010

Olus tak vidis.... 🙂 😉 vedela sem ze to nebude tak horke jak psaly holky... 🙂

oluskaf
autor
18. kvě 2010

Já v to taky doufala, a prej ho až moc prohlížím! 😀

luthien.k
18. kvě 2010

Já bych se taky neodvážila tvrdit, že to je jasná ABKM, ale že to být může 😉 Takže pokud změna mazání pomůže a krev se už neobjeví, jen dobře, pokud ne, tak bych se nad tím určitě zamyslela. Ta alergie totiž není vzácná, je naopak dosti častá, jen se někdy mrkněte do tématu o alergii na BKM a uvidíte, kolik maminek s tím bojuje 😉