Pupínky na obličeji, může to být alergie na slunce?

leg
3. bře 2013

Ahoj, stalo se nám, že prckovi po pobytu venku (ne na slunci) vyskákala vyrážka na obličeji. Původně jsme si mysleli, že to je tím, že když jsem kojila, tak jsem brala ATB. Než se mu to dalo do pořádku, tak to nějakou chvíli trvalo. Včera jsme vyrazili na procházku (nyní mu je 8 měsíců) a už seděl ve sporťáku, protože chce koukat a dnes ráno vidím, zase ty známé pupínky na obličeji. Setkal jste se s tím někdo a jak jste to léčili? I v létě byl osypaný pouze na obličeji a krku a jinak nikde jinde. Může to být alergie na slunce?

speedygon
3. bře 2013

Alergie na slunce to být může...nejspíše vás nemine návštěva odborníka....dítko bude muset být ve stínu a i tak asi nejspíše budete muset mazat vysokým faktorem....mohlo by se to zhoršovat. Ale určitě zajdi k pediatrovi a uvidíš...

ivcacekb
3. bře 2013

@leg určitě může, jeden rok jsem to taky měla, když bylo hodně agresivní sluníčko, jinak jsem na sluníčko nikdy před tím ani potom alergii neměla, kožní lékař mi napsal skvělou mast a za pár dní pupínky zmizely-já byla osypaná na břichu, i když jsem si opalovala záda, ale známá měla poprvý v ten samý rok taky tuhle alergii a byla právě osypaná jen v obličeji a na krku. Doktor říkal, že může pomoct horský sluníčko nebo slunce u moře, jinak před sluníčkem chránit.

romantika
3. bře 2013

mela jsem jeden rok jako dite, ale pak to zmizlo a nikdy se neopakovalo, takze urcite drzet ve stinu. Nebojte, ale s odbornikem se muzete poradit vzdy. ja to mela hlavne na nohacha na slunenych mistech.

ange_de_la_morte
3. bře 2013

Sestra měla jako dítě alergii na sluníčko, u ní se to ale kromě wyrážky projewowalo i následými wysokými horečkami. Bylo nutné ji držet mimo slunce, přes léto wenku max. do 10 dopoledne a a pak až kolem 5 a později, a i tak se musela mazat wysokým faktorem ( 60 z lékárny) ... ale kolem kolem puberty to uplně přešlo , jen teda stále wzhledem ke swému typu pleti použíwá wyšší faktor a nechodí se zrowna cíleně ,,opalowat,,

babulinkab
3. bře 2013

a nemazala jsi syna než jste šli ven nějakým krémem? Já jsem si myslela, že syn má alergii na slunce a ona to alergie na opalovací přípravky. Může používat jen tento http://www.proalergiky.cz/eshop/bioderma-photod....