Ranní vysoká teplota, k poledni jako rybička

akdar1
8. lis 2011

Dobrý den. Chtěla bych poprosit o nějakou zkušenost... Syn začal chodit do školky, co 3. týden je doma nemocný - to bych pochopila, tvoří si imunitu...
Minulý týden začal kašlat suchým kašlem, rýma se neobjevila, v pondělí a úterý měl teplotu přes 38 - srážela jsem to čípky. Poté kašel přešel na vlhký s odkašláváním (spíše velkým hucáním - rýma mu vždy sleze na průdušky a trvá několik týdnů, než se tohoto kašle zbaví ). Po zbytek týdne jen několikrát denně silně odkašlával hlen (v noci tak jednou, dvakrát), rýma téměř žádná - jednou se spustí více, jindy méně.... Včera ráno i dnes se opět objevila teplota kolem 37,6 a k poledni nic!?! Mám pokračovat v domácím léčení - jak? Děsím se čekání u lékařky ještě s druhým miminem!?!? Jak se pozná nějaký problém na průduškách, který by mohl být v souvislosti s tím kašlem? Děkuji.

paolin
8. lis 2011

@akdar1 u nás zabírá Sinupred nebo Hedelix, popřípadě zirtek či podobné na zklidnění. rýmu může mít zadní. jestli trpí na průdušky, k Mudr bych pro jistotu zašla.

zubecek
9. lis 2011

já bych radši šla, davi na to taky poslední dobou trpí, zrovna dnes půjdeme taky k dr., ale spíš pro papír do práce,myslím, že teď je to nachlazení, ale toto, jak popisuješ, kašel s hlenama a teplota jen někdy ráno - a nakonec jsme byli doma celý měsíc se zápalem plic - bylo to vidět až na rentgenu- to ani nijak moc nekašlal, jenom se občas poblinkal s hlenů, takže ve vešem případě bych k dr. šla a šla bych až tak pul hodiny před koncem ordinace, to už tam snad moc lidí nebude..no a minulý měsíc jsme měli jen teplotku jedno ráno a trošku a museli jsme znovu na rentgen a plice naštěstí dobrý, ale antibiotika na průdušky jsme brát museli.

akdar1
autor
9. lis 2011

paolin, zubecek: Děkuji za odpověď. Včera se nakonec rozjela horečka, v krku se objevily dva čepy... Na krk dostal jednou chladivý zábal, jednou zábal s Alpou a na teplotu Panadol čípky. Poslední léčení proběhlo včera v deset večer a od té doby není po čepech ani památky a teplota se také neukazuje... Podobná situace proběhla i na jaře, takže jsem jednala stejně... Kašel zatím má stále, ale ani jednou z kašlání nezvracel!?! Nechám ho do neděle doma (podle vývoje zajdeme k lékařce) a uvidím, jestli už pošupajdí do školky.

Zadní rýma se pozná jak?

zubecek
10. lis 2011

to právě máme skoro trvale, tu zadní rýmu - u všech nemocí i jindy. Má pořád zacpaný nocánek, že vidím, že se mu přes něj špatně dýchá, neteče to ven jako soplík, ale musím mu vatovýma tyčinkama vytahovat z nosánku zelené tahavé šušně 😉 , pak může normálně dýchat a za chvíli má ten noc zase ucpaný. A právě to nosohltanem stíká do krčku a proto kašlou.