Reflux aneb jak bojovat?

danca27
14. kvě 2008

Zakládám tohle téma, protože se tady o tom nepíše a určitě nás bude daleko víc než jen já sama☹ Zkušené mamči potřebuju poradit a taky malinko psychicky podpořit, protože se mi zdá že už se z toho zbláznim☹...Kdo jste měli reflux poraďte prosím jak dlouho to trvalo, kdy se naučí miminko pít, kdy se přestane dusit, kdy to nepujde nahoru, kdy přestane ,,hltat,, ..??....Já už jsem z toho úplně bezradná a každý kojení mám nervy ☹...Nutriton po tom zase bolí bříško a nemůžeme kakat tak já už fakt nevim☹....Prosím poraďte moc a moc děkuju🙂....

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
mercy29
13. črc 2008

simona.w: presne tak, ako vravíš. Náš malý tiež trpí pálením žáhy viac večer, ako cez deň. Ráno je to v pohode, doobeda pekne spinká, aj 3 hodky, no a poobede to začína a večer okolo času kúpania je to najhoršie. Poobede aj zle spáva, každú chvíľu sa na to budí. A nevie sa potom ani poriadne najesť. Našťastie v noci je to OK, to pekne papá.

dididi30
13. črc 2008

simona jaj ak to je....no kto vie aj nas je ok a potom z nicoho nic rev....no ale cez noc ej ok a to si aj malokedy odgrne bo zaspime obaja ako nic 😅 my mam ceremonie doobeda a poobede inak spinka dobre, najlepsie mu je na ciciku 😵

mobina
13. črc 2008

Tak já už se dneska radovala, že je to zase lepší a že máme horší dny za sebou a prd. Odpoledne zase všechno vyblindil ☹ A s tím nečekaným pláčem to máme taky. Nejdřív jsem to přisuzovala zubu, který se klube, ale asi to bude spíš ta žáha.
Simona.w Gaviscon tady asi taky seženeme. V tv jsem na něj viděla reklamu, ale nevím, jestli se to může dávat takhle malým dětem. Zítra to vysonduju v lékárně. Díky za typ.

dididi30
13. črc 2008

inak ja som mala problemi s dcerou od narodenia brutalne vracala tak sme nasadili nutrilon ar a po tajma som jej od 2 mesiacov davala do nutrilonu krupicku 😒 no nemohla som na nu kukat ako mi grcka a vobec nepriberala a nerastla no hruza, ked jej nabehli 4 mesiace ruky do neba som davala,ze mozem jej nejake jedlo nastolit a to mi nechela vobec jest som do nej nasilu pchala az ju napinalo, chuda moje ked si a to spomeniem a poviem vam ,ze do roka som sa takto trapila s malou a vlastne az do 2 rokov a potom ako utalo ona mi jedla nenormalne ale zas len to co lubila ale aj tak som bola rada....teraz ma tiez poriedky jedalnicek ale som rada,ze mi aspon maskovu polievku zje 😵 dufam,ze syn bude iny, dokonca ho aj kojim z coho som happy nenormalne 😵 dufam,ze z neho bude hladost a bude jest vsetko co mu pride pod ruky 😅

mercy29
13. črc 2008

dididi to sme na tom rovnako. Dcéra tiež nie je vôbec veľký jedák od malého malinka. S problémami sme sa kojili necelé dva mesiace, tiež vracala a začala som jej dávať príkrmy, keď nemala ešte ani štyri mesiace. Odvtedy ako keby uťalo, bez plaču, a začala priberať.
Synček je tiež veľký jedák, tiež som rada, že kojím. Za prvé štyri týždne pribral 1,4 kg. Trápi nás len ten tichý reflux /to pálenie/.

mobina
14. črc 2008

Tak jsem uskutečnila misi po lékárnách a neuspěla 😒 Všude mě odkázali na pediatra. Jinak jsme koukali na ten Gaviscon, tak ten by možná pomohl, ale na letáku je, že užívání dětmi mladšími 6ti let je potřeba konzultovat s ošetřujícím lékařem. Tak konzultujte 😅

mucha
14. črc 2008

my sme mavali len taky tichy reflux, ze to maly nevyvracal, iba sa mu to vracalo do pazeraka, cize mal palenie zahy a casto mu to tam tak vselijak chrcalo.. ked som to hovorila doktorke, vobec mi nepovedala, ze existuje nejaky reflux ani mi neporadila, co by som mala robit, povedala len, ze to deticky mavaju a hotovo...
tak som ho davala vyvysene na vankus spat a potom som si na nete nasla, ze sa to tak ma robit, ze to pomaha, ved ako pri paleni zahy... no ale teraz je to uz v pohode... to vam baby nezavidim, ze vam takto vsetko vyvrackaju..

pappo
14. črc 2008

my sme podavali ulcogant a preslo to 🙂

mobina
14. črc 2008

pappo a co to ten ulcogant je?

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
pappo
15. črc 2008

ulcogant je sirup da sa kupit len v madarsku alebo v rakusku ,mne ho odporucili v rizikovej poradnia pomohol neviem co presne obsahuje ale uz tu na fore bola o nom rec a naozaj pomaha

krista
31. pro 2008

monina8 • 1d, 9tt • Dnes ve 13:46
Ahojky.Mame takovy problem,malemu bude 6.mesicu,ma,nevim presne,jak se to jmenuje,reflux....,takze kdyz vypije vodu nebo caj vsechno pak zase vyzvraci.Mleko mu zahustuji.Musi preci pit,kdyz uz prikrmuji od 4.mesice a stolicku ma tuhou 😢

dnada • 1d • Dnes ve 14:49
Ahojky,nedávej mu pít hodně,ale míň a častěji a zkus trochu před jídlem,pak to snad v sobě udrží 😉 Jinak mě nic nenapapá,jak to v něm udržet

berunka
5. led 2009

ahojky holky myslite ze kdyz moje mala po jidle jakoby sipe a zhluboka dycha ze by to mohl byt reflux?ublinkava celkem normalne jako kazde miminko ale tohle me trapi. pres den je to celkem v pohode,zhorsuje se to v noci.to je to sipani horsi,je to jako kdyby ze spani vzdychala.mate s tim nektera zkusenost?

luciauk
5. led 2009

moja prostredná mala reflux. trápili sme sa 5 mesiacov. každý den som prala jej oblečenie, bolo to stále horšie, ked sa začala otáčať na brucho. potom nám poradila gastroenteorogička špeciálne zahustenú Bebu. tá nám pomohla. po dvoch mesiacoch sme sa vrátili ku klasickému mlieku a už bolo dobre. do 5 mesiacov to prepláca poisťavňa. najhoršie boli noci. bála som sa, aby sa neudusila, celé noci som nespala ☹

berunka
5. led 2009

luciauk: a ty jsi kojila a presla jsi na umele mlicko a pak ses vratila zase k normalnimu kojeni?a jak se u vas reflux projevoval?

adulik16
4. únor 2009

Prosim Vas, ako fungujete s takymito detickami?Moj maly ma 3 mesiace a ma slabsi reflux. Po kazdom jedle vracka a vracka niekedy este aj hodinu a pol po jedeni. Vzdy ked niekam chceme ist, ci uz k doktorovi alebo von na prechadzku, musim si vypocitat, kedy moze ist, aby sa mi nepovracal. Von chodime zatial len na pol az hodinu denne, ale vzdy ho obliekam az po minimalne dvoch hodinach po papani. Ako to robite Vy?Chcela by som s nim chodit castejsie von alebo napr do obchodu na dlhsie, ale bojim sa, ze bude vrackat. Maly papa umele mliecko, takze jedava kazde tri hodiny. Niekde v obchode si neviem predstavit ako by som mu davala jest.

meleri
4. únor 2009

my to máme taky, ale bohudíky se to zlepšilo..prostě co nejdýl držet ve svislé poloze..já uvažuju že si koupím šátek a budu ho prostě pořád nosit, protože pak vůbec nezvrací....

my jsme to měli zezačátku strašný..nevěděli jsme vůbec jak na to, a malý se kolikrát dusil...pak nám to na ambulanci vysvětlili...že je třeba nechat vygrkat fakt i tu hodinu...a fakt, někdy si grkne hned ale pak třeba i třikrát čtyřikrát...

bohužel s těma vycházkama to máme stejné...je to prostě risk...já čekám taky tak hodku a půl a pak teprv jdu...

a nemůžete si zvednout tu přední část korbičky? nám to jde a malý má pak vrchní část těla o dost výš takže je to jakž takž....

bimbia
5. únor 2009

ahoj
aj mi sa pridavame do klubu. je to strasne nerobime nic ine len sa prezliekame a perieme. som z toho uplne nanic. ja neviem ako s tym bojovat. ked ju na chvilu polozim tak uz sa aj pogrcka. strasne. tie vychadzky su u nas chvalabohu fajn. ale ideme najskor polhodinu po kojeni. keby som cakala ze kedy nebude grckat tak nejdeme von nikdy ☹

martao
5. únor 2009

My máme tiež reflux. Sú dva druhy 1. ¨dieťa ugrckáva mliečko. 2. skrytý. Decko reve a nevieš prečo. Má pocity ako pri žáhe. Dávame pred kojením NUTRITON. Pri UM mlieku sa dáva priamo do mlieka vo fľaši. Pri kojení sa mi osvedčilo, že stojím alebo ho mám v babyvaku. Chvalabohu má len 6,5 kg inak by som s rukami zametala zem. Je dobré aj olej na masírovanie bruška volá sa AMÁLKA. Inak bez BABYVAKU už by som dávno visela. Pekne si tam pospí a je pokoj.

bimbia
5. únor 2009

pri kojeni stojis? to ako? a ked ho mas vo vaku tak je prisaty z predu? ci ho mas naboku? mi mame 6,2 kg a to este nemame ani tri mesiace. a ja som dost utla ale ked mi poradis ako tak to skusim.

bea11
5. únor 2009

my sme mali tiež problémy s grckaním niekedy vygrcali aj polovicu čo zjedli. Keď sme boli v nemocnici ako mesační, lebo sme boli chorí tak nám lekár predpísal Nutrilon 1 AR po tomto mliečku sme prestali tak odgrckávať. Ešte mi odgrcnú ale už menej ako predtým a aspoň pol hodinu po krmení nesmiem s nimi moc hýbať.

bimbia
5. únor 2009

bea
ty kojis alebo len davas nutrilon? lebo ten mame aj mi ale mala to nechcela papat.

meleri
5. únor 2009

mě nejvíc štve, že už se nevleze do zavinovačky...protože pak musím pořád prát a měnit ty pytle, protože si často poblije rameno...

ale chválabohu už je to fakt míň..

bimbia
5. únor 2009

maleri
ako kojis? poloha?

paskova
5. únor 2009

Ahoj, aj my bojujeme s refluxom. Mne sa vidi, ze moja mala ma obidva druhy. ☹ Po kazdom kojeni ugrckava mliecko a takisto ju kazdi vecer pali zaha, lebo to mliecko sa jej vracia naspat. Tiez neviem co s tym, uz som vyskusala aj Nutriton, vobec nepomaha a este aj zapeka, asi treba len vydrzat. Nam sa zacina vecerny boj o tej pol siestej a kym ju okupem a zaspi je aj desat hodin. Neplace. len ked je vo vani. 😉 Stale dufam, ze to uz bude lepsie, ale zatial vecer co vecer trpime.

meleri
5. únor 2009

Bimbio,

kojím v sedě, mám ho na boku... 🙂 jiné polohy neznám, tuto mě naučili v porodnici...

mobina
5. únor 2009

Holky pokud máte tuhle slabší formu, tak to přejde 😉 Taky jsem tomu nevěřila, ale jak mi začla většinu dne sám sedět, tak bylo po ublinkávání 😵
Nám tedy Nutriton pomohl. Dávala jsem ho jen na noc ale opravdu pravidelně. Jak jsem den, dva vynechala, tak se blindění vrátilo. Pak ho nahradil příkrm, i když ten nebyl tak učinný. Takže já bych radila zkusit ho udělat třeba řidší ale podávat ho a vydržet. Chvilku to trvá než si trávení zvykne. Držím palce 🙂

berenika39
5. únor 2009

ahoj, taky jsme blinkací, ted s příkrmy se to moooc zlepšilo, ale píšu proto, že (nevím, nedal to sem už někdo?) nám se odvědčilo umělé mlíčko NOVALAC AR. Není běžně v lékárnách, ale všude ho objednají. Funguje na jinm principu, než ostatní mlíčka AR, která jsou hustá už po příprvě. Tohle je normální a houstne až v protředí, které je v žaludku. Jasně že to není úplně dobrý, ale fakt to zmírnilo blindění tak o 70%. Jinak bryndák máme i na kobminéze 😀 😀 😀.
tak třeba to někomu pomůže 😉

paskova
6. únor 2009

mobina, ako si podavala ten Nutrito? Lebo mne spapa len take dve lyzicky, potom uz vypusta z ust, na odstriekanie mliecko nemam 😒 , tak neviem to ako do nej dostat.