Reflux aneb jak bojovat?

danca27
14. kvě 2008

Zakládám tohle téma, protože se tady o tom nepíše a určitě nás bude daleko víc než jen já sama☹ Zkušené mamči potřebuju poradit a taky malinko psychicky podpořit, protože se mi zdá že už se z toho zbláznim☹...Kdo jste měli reflux poraďte prosím jak dlouho to trvalo, kdy se naučí miminko pít, kdy se přestane dusit, kdy to nepujde nahoru, kdy přestane ,,hltat,, ..??....Já už jsem z toho úplně bezradná a každý kojení mám nervy ☹...Nutriton po tom zase bolí bříško a nemůžeme kakat tak já už fakt nevim☹....Prosím poraďte moc a moc děkuju🙂....

berunka
6. únor 2009

muzes to dat treba i do cajiku.ja jsem to male davala do fenykloveho caje na prdiky 😉

estella1
7. únor 2009

Ahoj, nám na ublinkání pomohla Beba AR, má v sobě i látky pomáhající na podrážděnou sliznici. Přišlo mi, že malá pak netrpěla pálením žáhy. ARko je vhodné i pro kojence s rizikem vzniku alergií, což malá je. Teď už problémy s ublinkáváním nemáme, tak teď krmím HAčkem.

paskova
7. únor 2009

estella ja mam doma tiez Beba Ha, ale davam ju len raz za den - na noc - a do nej miesam Nutriton, lebo to do nej neviem ako inaksie dostat. ☹ O Bebe AR som este nepocula, od kolkych mesiacov sa moze davat?

berenika39
7. únor 2009

Beba AR je stejně jako běžná Beba č. 1 a č.2, podle věku. Vyereš si podle věku. Ale já bych ti poradila mlíčko NOVALAC AR..už jsem to sem psala, funguje dobře. Je od narození č.1, pak pokračovací.

tigri
8. únor 2009

ahojte kocky! ja vam chcem len dodat trochu sil do boja s refluxom, my sme konecne nad nim vyhrali a to ma dcerka skoro 21 mesiacov! ona mala tichy reflux, tj. ze sa jej kyselina zastavila v hrdielku a neblvkala, iba sem-tam, zato ho mala velmi silnej intenzity....zistili sme to tak, ze zacala z nicoho nic strasne plakat a po chvili sa ukludnila...no a mali sme aj par poplachov monitoru dychu (neviem, ci to s tym suviselo)...ja som vylucne kojila do 7 mesiaca, AR mlieko sme zacali pouzivat popri kojeni az v cca 11tom mesiaci...davala som malej aj Nutriton (zarobeny v prevarenej vode), ale samozrejme nechcela to, casto to bol velky boj, parkrat sa aj z toho zacala dusit, lebo to nechcela prehltnut...najviac mi pomahalo dat to do striekacky a malej to pomaly pustat do pusy ked som ju kojila...tiez som malej davala homeopatika Gastrocynesine 3x denne 1/2 tabletky rozpustenej v prevarenej vodicke (pomocou striekacky, davku som si vzdy pripravila vecer den dopredu, lebo to vzdy dlho trva, kym sa to rozpusti)...no a casto som jej davala cucnut aj trochu vody, aj ked popri kojeni nie je potrebne davat tekutiny, ja som mala dojem, ze malej to dobre spravilo, ked mohla "splachnut" tu kyselinu...okrem toho som ju stale polohovala - v postielke, v kociku, ale dcerka aj tak najradsej spala v babyvaku 🙂

teraz cakam druhe babo, tak som sa dr. pytala, ci je pravdepodobnost, ze sa to bude opakovat...dr. povedala, ze reflux je fyziologicka zalezitost, ktoru ma cca 50% deti a pokial nerobi zjavne problemy (bolesti, chudnutie atd), nie je potrebne to nejak zvlast riesit

dufam, ze som aspon trochu pomohla...
prajem vam, aby deticky z refluxu vyrastli co najskor a boli co najviac zdravucke 🙂

tigri
8. únor 2009

jaaaj, a teraz ma este napadlo, ze ten Nutriton som nakoniec nezarabala podla navodu, ale dala som tam radsej menej toho prasku, resp. viac vody, aby to nebolo az tak strasne huste, potom bola vacsia sanca dostat to do dcerky 😉

knobloska
9. únor 2009

My jsme si s refluxem opravdu užili a co se týká Nutritonu, tak malá moje mléko zahuštěné taky nechtěla. Dr poradila dát jen malinko a hodně husté, aby se jí tam udělal takovej špuntík 😉 . Třeba ze lžičky.

brisalek
25. srp 2009

Ahoj , male je prave 6 tydnu, mame asi tichy reflux...brecime a vraci se nam mlicko asi hod-hod a pul po kojeni a skoro nespime, v noci jako kdyz chrci a ted se i zakuckava a nekdy zvraci male mnozstvi natraveneho mlika i delsi dobu po kojeni. Zkousela jsem Nutriton davat strikackou, ale moc ho nechce a hlavne mi prislo, ze ji to zaplacne zaludek a pak skoro nic nevypije pri kojeni. Mate podobnou zkusenost a co s tim?? Taky by me zajimalo v jake poloze kojite , aby byla svisle????

senja
24. zář 2009

Holky poradte. Malemu zjistili reflux (malem se nam udusil ☹ ), tak doporucili davat Nutriton na lzicce pred kazdym kojenim. Maly ho jednak nechce jist (asi je na nej moc tuhy) a kdyz jsem ho vcera tim Nutritonem 2x za sebou vecer, tak v noci se vzbudil a zacal hodne plakat - nemohl se vykakat ☹ Pritom on je zvykly vykakat se po kazdem 2. kojeni. A co je nejhorsi, tak po kazdem kojeni a odrihnuti zacina tlacit, tudiz to ublinkavani si zpusobi sam.
Vybodla jsem se dnes na Nutriton a bojim se jak to dopadne ☹ Nevim co mam delat. Davat nebo nedavat?

mneme
25. zář 2009

senja, ak sa da, kasli na nutriton. najdi si nejaku dobru polohu na kojenie, v ktorej bude babo zvislo, dodrziavaj polohovaci rezim a eventualne skus po jedle 1-2 ml. gastrotussu dat striekackou. carovnym prutikom to sice reflux nezlikviduje, ale da sa s nim zit 😉

makoush
25. zář 2009

senja..taky to mame a zjistili nam tichy reflux az po prodelane apnoicke pauze.☹ nutriton jsem taky zkousela presne jak pises, zacpali jsme ji tim. Takze problem se jen presune jinam. Co jsem vycetla,tak to doporuceny davkovani je zbytecne moc,ale nam se trebas "ucpala" i po jedne te odmerce. Poprve jsme to zkusili v jejich 2mesicich a hrůza des, ted podruhe jsem ji to zkusila dat ted (ve 4tém) a efekt ten,ze ji to nesedlo uz vůbec a krala a bublala jeste vic, no a po hodine to šlo ven. Davala jsem ji ho do odstrikanyho mm a pak lzickou.

brisalek: no,nam stridani poloh vůbec nejde,mala je konzerva,takze nejakou novinku ani nahodou.Kojime fotbalistu na kojicim polstari a pak vleze. Mame to same co vy, taky se ji to vraci,krka a blindi natraveny mliko a nebo jen zaludecni stavy. Obavam se,ze ani zmena polohy na to nepomůze. Jinak driv fungovalo naopak po kojeni polozit a nechat půl hodiny v klidu a pak teprve odkrkat - jenze co si strka palce u nohou do pusy, tak uz to nefunguje,spis naopak..

ivankaalenka
23. dub 2010

Prosim vas, tie maminy, ktoré brali niekedy COSTI, napisali by ste aspon v kratkosti, ako na to deticky reagovali? Nasla som si v temach, ze niektore mali zasklby ruk, ramien. Este nejaké vedlajsie priznaky sa prejavili? A ako dlho ste brali ten liek? Moja Angie ma tri a pol roka a teprva vcera sme prisli na to, ze ma reflux (na ultrazvuku). Doktorka nasadila tento liek a mna zaujima, ci pomaha a tie vedlajsie ucinky. Moc dakujem aza odpovede. Novu temu nezakladam, kedze je tu tato a je o refluxe, i ked je starsia.

sussanah
23. dub 2010

Ahoj Ivankaalenka, asi ti moc neporadim, ale spis mam dotaz: Kdyz vam zjistili reflux az ve 3 letech, z jakeho duvodu vam nasadily leky a co ma byt jejich ucinkem? My mame reflux od narozeni a uz se to trochu lepsi (spotreba uz jen 4 bryndaky a 2 bodycka denne), jen si rikam, ze kdyz jste to doted moc asi neresili, jestli to treba neni zbytecne ted do ni cpat nejake veci, pokud s tim refluxem nema nejake zasadni problemy. Neber to prosim jako kritiku, spis me to zajima 🙂

bibione
23. dub 2010

ja davam tiez nutriton,ale uplne v pohode...davam 2 tie odmerky na 150ml vody a v pohode...klop klop 😵 reflux sa dost zmiernil,uz si grcne len obcas a hlavne malicko...a nezapeka ho

terezt
23. dub 2010

My meli reflux do cca 9 mesicu. Bylo to na mrtvici a poctive jsme brali Nutriton (jestli to pomahalo... 😒 ). Pro tyhle starsi deti s tim nemam zkusenosti.
Ivankaalenka, mozna zkus zalozit nove tema, protoze tady se podle me probirali jen opravdu male deti - kojenci...

majka12
14. kvě 2010

Ahojky,

znovu otevírám diskuzi s dotazem zda se může jednat o reflux. Synkovi je 6 týdnů a asi 14 dní docela dost ublikává. Většinou hned při odříhnutí. V noci téměř neblinká, ráno někdy, ale navečer a večer pravidelně 😖 Někdy víc, někdy míň. 😠 Je plně kojený a přisává se hezky,saje taky dobře a často u kojení usne. Asi dvakrát se stalo, že u kojení plakal a pouštěl se, ale to je opravdu vyjímečně 😔 Ublinkává ale i třeba dvě nebo tři hodiny po kojení. To už jenom málo, ale stejně jak s ním víc manipuluju tak blinká 😖 Navíc máme stenózu svěrače ( zúžený konečník),takže malý špatně kaká a myslím,jestli to blinkání spíš nemůže mít souvislost s tímhle. Protože jak přestal i pravidelně kadit, tak víc blinká. 😒 Díky za každou odpověď

sussanah
14. kvě 2010

no to vypada na reflux, ale urco bych si to nechala overit u dr. Jak ti pribira? Vzhledem k tomu vasemu dalsimu problemu bych si hlavne hlidala pribirani.
S refluxem krome nutritonu nic poradne nenadelas. Snad jen prebalovat pred kojenim, zvednuta postylka a opatrna manipulace po kojo. My s malym treba sedeli i 30min po kojo tak, aby byl temer ve svisle poloze. V noci to u nas taky byvalo lepsi. Jeste jsme museli kratit kojeni, protoze maly byl sileny zrout a nevedel, kdy ma dost, takze kdyz se moc precpal, tak potom blinkal o to vic. A taky nam pomohl docela dudlik. Po ublinknuti totiz vzdycky zacal hrozne brecet (asi jak ho to palelo), tak to potom zadudlal a bylo lip. No a hlavna doporucuju pevne nervy a vydrzet! Bude lip 🙂

lin18
14. kvě 2010

já mám od naší dr, že do 3. měsíce je reflux naprosto normální, takže bych to nijak neřešila. Náš Kuba je taky hodně blinkací, ale vadit to začalo až se začal víc hýbat a hlavně se přetáčet, to z něho kolikrát vylítlo skoro všechno. Takže teď dávám Nutriton a je klid....ale zase mám pocit, že po něm má zácpu...to si nevybereš

majka12
15. kvě 2010

Přibral za týden 410g 😅 , takže až až.... S tím problém nemáme. 😉 Takže to vypadá na ty pevné nervy 😔

janula28
28. čer 2010

Ahoj holky,
také potřebuji poradit ohledně refluxu. Zítra jdeme na vyšetření. Můžete mi říct, jak to probíhá a proč s sebou potřebuji čaj a dudlík. Dudlík David stejně plive, takže mu bude asi nanic. 😀 Moc díky za odpovědi.

ivarei
2. zář 2010

Prosím prosím, poraďte šikovného dětského gastroenterologa v Praze nebo Ústeckém kraji ☹ .

lucie7
8. říj 2010

Ahoj, patřím už trošku jinam,protože i má dcera je už poněkud větší. Ale protože se bavíte na téma ublinkávání a reflux,chtěla bych Vám říct,že od minulého týdne je v české republice k dispozici přípravek ,který se jmenuje Gastrotuss baby a ten je určen pro tyto děti. Není omezený nijak věkem ani váhou. Podává se dle doporučeného dávkování. Je volně k dispozici v lékárně. Nijak se nevstřebává a protože obsahuje i simeticon nahradí jak Nutriton a podobné mléka,tak i Sab Simplex. Je slazený a dává se až po krmení. 🙂

suzik77
8. říj 2010

@lucie7 ja som u mojej malej ten gastrutuss skusala uz davno, na slovensku je dostupny uz vyse roka, avsak pomohol len co sa tyka palenia zahy, lebo dovtedy chudinka strasne pri jedle kricala, palela ju zrejme zaha, zvracala aj pocas jedla. toto sa po gastrotusse ukludnilo, avsak zvracanie nie. pomohol az nutrilon AR 😉

suzik77
8. říj 2010

@janula28 cajik zrejme vypije a na sone to potom ukaze, ako casto sa mu ten caj vracia zo zaludka spat do pazeraka, my sme na to boli, ale to bola az 1,5 hod po jedle, aj tak mala vsak caste tie "navraty". ale naco dudlik, to netusim 😀 mozno ked bude dudlat a prehltat slinky, ze aj tam volaco prebieha potom v tom zaludku, ta kyselina a tak... co ja viem... nam dudel netrebalo na to vysetrenie...

suzik77
8. říj 2010

@majka12 ahoj, to je tazko povedat, reflux ma velmi vela podob a stupnov. od klasickeho detskeho odgrcnutia, az po potoky grciek. ja som kojila len do 2,5 mesiaca a mala sa mi niekolko krat POCAS kojenia tak dogr.... , ze aj nosom jej to letelo, to bolo hrozne. niekolkokrat mi zvracala aj oblukom do dlzky 1 metra. v cca 3.mesiaci som nasadila spominany nutrilon AR a bol svaty pokoj s grckanim. ale musis sa poradit s lekarom, ked ma aj s tym konecnikom problem, my ti tu tazko poradime, ci to reflux je, ci nie je... keby bol inak uplne v poriadku, uplne zdravucky, tak by som ti povedala, ze kym ti pogrckava poobede a k veceru, tak este pockaj mesiac a uvidis, ako bude, ale ked ma aj iny problem, treba sa s lekarom poradit 😉

lucie7
19. říj 2010

Na slovensku byl Gastrotuss dříve, češi ho mají od 1.10.2010

moncika71
16. led 2011

Ahojte mamičky,moja dcérka sa narodila s refluxom,ked som ju priniesla s pôrodnice a kojila tak vždy po papaní grckala normálne až gejzíry, všetci mi hovorili že to je normálne ale ja som sa nedala a tak nás doktorka odporučila na vyšetrenie či naše dieťa nemá reflux.Potvrdila že ho má a bolo to 5 stupeň z desiatich.Tak sme dostali na predpis aj nutriton a kedže som nemala dostatok mlieka tak aj nutrilon zahustený.Každý den som si niekoľkokrát odstrekávala mlieko s odsávačkou a pridávala som doň nutriton a potom som ho dávala malinkej z flašky.Žiadny problém som s tým nemala, mala papala a prospievala a reflux ustupoval.7.januára mala rok a boli sme zase na vyšetrení refluxu a doktorka nám povedala že ho nemá. Tak som rada , no u nás to trvalo 1 rok pokial sme sa refluxu zbavili.Chce to len trpezlivosť a výdrž.Teraz dávam nutrilon mliečko a samozrejme stravu primeranú veku a malá je spokojná.Tak vám držím palčeky.

divozienka25
16. led 2011

Ahojte mamicky,
my mame prave 2 mes a tichy reflux, skusali sme bebu AR ale ta nam nesadla, mala bola stale hladna nehovoriac o zapekani, tak sme presli na Sunar s nutritonom a super to zabralo, mala negrcka a je spokojna. Chcem sa ale spytat, maminky co ste pouzivali nutriton, ako vam deticky kakali? mala nam kaka takmer po kazdom papani zltu riedku stolicu az sa bojim aby ju to neodvodnilo. Myslite ze je to v poriadku?? Mala je aj dost smadna po tom zahusteni takze davam obcas cajik. na 120 ml davam tri odmerky, a rozmyslam ze skusim ubrat na dve ci to pomoze u toho kakania? Inak vsetkym mamickym s refluxovymi detickami zelam vela trpezlivosti a nech vam len pekne prospievaju, raz to musi skoncit 🙂

alisek
16. led 2011

@divozienka25 nutriton používám stále ale dávám omnoho méně, jednak je riziko, že se to dítěti brzo přejí a nebude to chít a za druhý mi to přišlo hrozně hustý. dávám na 90ml 3/4 odměrky ale náš syn neměl reflux, ale zkus ubrat, zkoušela bych dávám na 120ml jednu odměrku a uvidíš jestli to pomůže, a to kadění s tím může souviset, my ale takový problém neměli do 3 měs. kadil tak max 3x denně, dnes ob den.

snoopy1
16. led 2011

My sme dostali reflux ako mesačný,malý negrckal, ale po papaní mal strašné kŕče lebo sa mu to zdvíhalo hore a pálilo ho to. Takže sme nabehli na antirefluxné mlieko a antirefluxný režim. Začalo sa to zlepšovať pri príkrmoch, ale čajík som v ňom udržala len ak ho dostal po lyžičkách s prestávkami a zmizlo to asi ked mal okolo 8-9mes.