Reflux aneb jak bojovat?

danca27
14. kvě 2008

Zakládám tohle téma, protože se tady o tom nepíše a určitě nás bude daleko víc než jen já sama☹ Zkušené mamči potřebuju poradit a taky malinko psychicky podpořit, protože se mi zdá že už se z toho zbláznim☹...Kdo jste měli reflux poraďte prosím jak dlouho to trvalo, kdy se naučí miminko pít, kdy se přestane dusit, kdy to nepujde nahoru, kdy přestane ,,hltat,, ..??....Já už jsem z toho úplně bezradná a každý kojení mám nervy ☹...Nutriton po tom zase bolí bříško a nemůžeme kakat tak já už fakt nevim☹....Prosím poraďte moc a moc děkuju🙂....

silvia10131
15. bře 2012

ahojte,ten nutriton je na volny predaj alebo len na recept?

kralicica
15. bře 2012

@sue007 my sme mali to iste. mam dcerku tak staru ako ty syna. vcera sme s avratili z nemocnice. museli nas hospitalizovat lebo malicka sa mi dusila z refluxu. grcakala napriek vsetkym opatreniam - zvysena poloha, specialnny vankus, antirefluxne mlieko, nutriton, gastrotuss, nic z toho nepomahalo, stale vracala strasne, seba a aj ju som musela niekolkokrat dene prezliekat. tiez si z toho nikto nic nerobil lebo priberala. ale akonahle sa mi zacala dusit tak som letela na kramare. chod s tym lekarovi, poslu vas na gastro, ak ti nechce papat gastrotuss mozno bude chciet ten nutriton (prasok sa zarobi v troske tvojho MM). verim, ze to nemas tak vazne ako my. my mame masivny reflux. ja som kojit prestala po mesiace kvoli zapalu prsnika a mocoveho mechura a mala potom prekonala infekciu - norovirus , silne hnacky ako voda a musela pit len ryzovy odvar takze som mlieko nakoniec stratila a uz som nemala silu sa k tomu vracat. ak by si mala nejake otazky, napis mi kludne IP. ja posledne tyzdne neriesim nic ine len reflux a po tyzdni v nemocnici na odd. patologickych novorodencov som totalne na tom psych. zle. je to tazke. malej napokon vysadili nutrilon AR a dali jej nutrilon low lactose (lahsie stravitelne) zahusteny nutritonom a este ma lieky na ukludnenie zaludka- venter.

sue007
15. bře 2012

@kralicica děkuju moc,zkusím ten Nutriton poptat.Přijde mi,že obzvlášť zvrací,když já ten den piju třeba mléko-dám si latte a pak třeba se starším kakao-mohla by to být alergie na laktozu?Budu se to snažit vypozorovat...já teda přeju hodně štěstí,aby to bylo jen a jen lepší...tobě sílu.Ten zánět prsu mě taky opakovaně trápí....no samé radosti,že ☹

kralicica
15. bře 2012

@sue007 alergia na laktozu to skor nie je. laktoza sa v materskom mlieku nachadza vo velkom mnozstve ci uz pijes mlieko alebo nie. MM obsahuje prirodzene laktozu. laktozova intolerancia by sa vsak prejavovala hnackami a chudnutim u babatka.

rewq
15. bře 2012

@kralicica a @sue007 holky, jak tak čtu vaše příspěvky, tak je mi vás a hlavně vašich dětí moc líto ☹ ☹ Sice vám nic neporadím, ale soucítím s vámi a držím palce, ať to trápení co nejdříve skončí a děti jsou v pořádku! Držte se!

kralicica
15. bře 2012

@rewq ďakujem 🙂 až mi tečú slzy. vážim si, že nás niekto chápe. je mi dnes z toho všetkého hrozne.

katka37
15. bře 2012

holky držte se bude líp malý má 17 týdnů a už je to o hodně lepší 🙂 přeji to i vašim dětičkám.....

vivi
27. bře 2012

@kralicica ahoj držím palce aj my sme si poležali na tom oddelení ale kvôli nov. žltačke, našťastie len dva dni. Ale na psychiku je to des. Reflux máme tiež, aj keď nepotvrdený od gastroent. doktora, našťastie zabral nutrilon AR, pekne odgrcne bez blinkania, ale keď spí vidím ako sa mu niečo vráti, lebo začne polikať ☹ Neviem prečo nás doktorka neposlala na gastro.

nicol2010
24. dub 2012

ahoj holky, taky se přidávám na seznam maminek co mají miminko s refluxem. Fascinuje mne, že v ČR na to nic není kromě nutritonu. V Anglii na to je přímo lék Ranitidine a zabírá okamžitě.

marketnieuw
24. dub 2012

@nicol2010 ano, v Belgii mame Zantac (koukam, ze je to to same, co Ranitidine) a take nam pomohl velmi rychle

nicol2010
24. dub 2012

@marketnieuw je to na predpis?

marketnieuw
24. dub 2012
nicol2010
24. dub 2012
boka79
24. dub 2012

Ahojte, aj my sa pridavame do refluxovej skupiny , bohuzial...

nicol2010
25. dub 2012

@marketnieuw tak už vím proč u nás lék není. On byl, ale je zakázáný, protože měl vliv na srdíčko miminek a musela se víc hlídat. Mám to od zdravotnice.

nicol2010
25. dub 2012

@boka79 to mě mrzí, my to máme také čerstvé

nicol2010
25. dub 2012

Nasadila jsem ten Nuriton, je to teda hnus a vůbec nevím zda to zabere. Zatím nic, ale ono to asi trvá. Každopádně vůbec nevím jak s tím žít a jak dlouho tohle může trvat. Nějaké tipy jak dítku ulevit? Po kojení i při něm se mi kroutí, někdy si odříhne někdy ne, někdy moc pláče někdy ne a pak ve spánku se také kroutí, vydává zvláštní zvuky a slyím jak polyká mlíčko co se vrátilo do pusinky. Máme tichý reflux

nicol2010
25. dub 2012

jo a budí jí to, takže se nám budí i po 15 minutách

boka79
25. dub 2012

@nicol2010
my to mame podobne, ta druha polka noci j e horor, tie zvuky a maly nie len ze hlta, ale aj kasle, ide mu to cez nos a a budi sa na to ,..stale chce prsnik a ja nespim... s tymi liekmi ja by som takemu malemu nedala, pokial by nebola ina moznost... ved 50 perc. deti ma reflux, niekt. menej, niekt. viac. urcite nie a nie ranitidin,ma vela nez. ucinkov aj u dospelych. Kolko ma tvoje baby tyzdnov?

marketnieuw
25. dub 2012

@nicol2010 zvlastni...
jestli kojis, zkousela jsi nemlecnou dietu? to mi bylo doporuceno jako prvni krok... u nas ovsem nezabralo

nicol2010
25. dub 2012

@boka79 my máme dnes 6t
@marketnieuw ano uy 4 tyden a asi mi brzo vypadaji zuby. pomohlo to proti kolikam ale ty jsou fuc a vystridal to reflux

marketnieuw
25. dub 2012

@nicol2010 ach tak... no, po nemlecne diete nam byl naordinovan sirup Gaviscon Nourrisson (pouze na neutralizaci zaludecnich stav) - ten zabral asi na tyden, ale pak bylo vsechno ve starych kolejich
takze jsem pak male davala Gaviscon a Zantac - celkem dlouho, a to zabiralo nejlepe.. kdyz jsme zkusili vysadit, tak se reflux vratil
nakonec reflux odesel sam pomalinku se zavedenim prikrmu... takze kolem toho 6. mesice
takze, i kdyz je to momentalne tezke (moc dobre si pamatuju, jak jsem byla zoufala), tak je zde nadeje, ze to "brzy" zmizi uplne

jeste mi bylo doporuceno (od jinych maminek) navstivit osteopata - hodne z nich to pry pomohlo okamzite
ovsem pediatricka byla skepticka ...
nez jsem se k tomu odhodlala, tak to uz bylo dceri nejakych 5 mesicu a osteopat mi rekl, ze uz znamky nejakeho tezsiho refluxu nezaznamenal ...

tobove
15. kvě 2012

Ahoj holky, v první řadě Vám všem chci říct, že na Vás moc myslím, miminko s refluxem je fakt na bednu, užila jsem si to s malým taky se vším všudy, ale na druhou stranu Vás musím uklidnit, že se to opravdu zlepší! S příkrmama je to o hodně lepší a asi nejvíc se nám to zlepšilo s koncem kojení. Malej se vlastně v 9 měsících odstavil sám, řval u kojení jak pominutej, stejně nic nevypil, já se trápila, on se trápil, tak jsem to prostě vzdala a dala Nutrilon AR. Od té doby neblinkal (tedy vlsatně nedávno, když byl nemocný, ale to se k refluxu nepočítá 🙂. Takže vydržte, je to strašné, pamatuju si to velmi živě, ještě kolem Vánoc jsem denně prala téměř všechno jeho oblečení (byl schopen poblinkat všechno, co měl ve skříni, mně, sedačku, koberec, no, komplet všechno v dosahu, jednou to chytil i náš trpasličí králík 🙂. VYDRŽET! To je jediný lék. Tak držím palec a nezblázněte se z toho, i když je to těžké.

misicka455
26. kvě 2012

Ahojky, tak i já se hlásím s mimčem s refluxem. Neb jsme předčasně narozený tak ještě nemáme dovyvinutou záklopku a je to na bednu. Jsem už psychicky v pr......... Nejen, že máme boj něco sníst, ale když už to sníme tak polovina letí do hajzlíku 😒 Všichni pořád všude zda přibýváme , ale stím zvracením nic moc. Už jsem vyzkoušela taky vše vím, že to za pár měsíců pomine nebo se to zlepší , ale teď je to náročné. člověk by si měl užívat miminka a ne být pořád ve stresu s každou kapkou mlíka co jde ven. I když někdy to nejsou kapky , ale gejzíry občas mlíko vyčesavám i z hlavy. Denně vystřídám min 3 trička a to nemluvím o malým. Za jeden den mám jeho jednu pračku. Trochu nám teď pomohl Nutriton, že to blinkání není tak hrozný , ale ke všemu trpíme velkýma kolikama tak ten Nutriton musím zase dávat do protikolikového mlíka. Docela i finanční záhul už něvědí co by za ten Nutriton chtěly .

kway
26. kvě 2012

@misicka455 Musíš vydržet a bude lip uvidíš ,klucí na tom byly stejně a ted je to lepší i když jsem s toho taky byla na hlavu 😉 .Jinak taky dávám nutrilon ar a o penězich ani nemluvím 🙂

vodni
26. kvě 2012

@misicka455 Jako bych četla o nás... Malý měl masivní reflux. Do 4. měsíce to byla šílenost, zvracel 20x za 2h, oblouky i metr dlouhý, ne ublinknutí, ale kaluže. Vůbec nechápu, kde se toho v tom tělíčku mohlo tolik brát... Zvracel nejen mlíko, ale i žaludeční šťávy. Kojila jsem jak o závod, nutriton nepomáhal, UM AR taky ne, gastrotuss taky ne. Prostě nic. Ani režimová opatření, zvracel běžně i v úplně svislé poloze, když ležel, tak to někdy býval i vodotrysk tak 8cm do výšky. Musím se přiznat, že místo abych s dojetím vzpomínala na první měsíce, tak bych spíš ráda zapomněla 😔 Byla jsem fakt dost na dně, navíc jsem pořád měla takový blbý dojem "že mu to působím já", protože on se napil, vyblil, napil, vyblil, někdy blil nosem už při kojení. Od páteho měsíce se to trochu změnilo, zvracel hlavně odpoledne a večer, a hlavně tak hodinu po kojení a později. Dopoledne teda taky, ale ne tolikrát. Nicméně neustále byl nervní, strašně dráždivý, pořád plakal (nejen koliky, ale i pálení žáhy, prostě ho to bříško a jícen strašně bolely - si myslím). Přibýval tak nějak na dolní hranici, takže na interně to nechtěli moc řešit, že se to s příkrmy zlepší. Jenže, ono se to zhoršilo. Začali jsme s nimi asi v 5,5m a zvracel i pevnou stravu, spíš se tím potvrdilo, že něco je blbě - zvracel ji strašně dlouho poté, co ji snědl (i 5h po). Takže konečně větší vyšetření než jen ultrazvuk, kde byl vždy masivní reflux jasný, tj. testy na alergii BKM (naštěstí negativní), pasáž jícnem (vypil kontrastní látku a sledovali to na rtg). Zjistilo se taky, že mu to chvílemi prostě "teče naopak". Proč to nevím. Od 7m teda užívá prokinetika. Od té doby nezvrací vůbec, je to naprosto jiné dítě, spokojené, strašně rychle dohání, co trošku zameškal ze začátku. Ale pořád se nemůžu zbavit pocitu, že se tak dlouho strašně trápil. Za mě teda taky - musí se to vydržet, prostě přežít, ale zároveň se nenechat u doktorů odbýt...

fifca
30. kvě 2012

@vodni tak my neblinkáme obloukem, ale třeba po hodině, po dvou hodinách to z ní prostě vyjede...a nepřibírá...včera už jsme byly na gastru vyšetření....a pořád jí to jde nahoru....teď se to potom gastrotussu zdá lepší, ale ještě nemáme výsledky krve, tak uvidíme.....ty jo, měla si to úplně masakrální...

vodni
30. kvě 2012

@fifca malej přibíral tak u spodní hranice, ale od 4. do 6. měsíce začala váha stagnovat, vlastně i trochu klesala... No, už bych to nechtěla zažít ☹ Na gastru nám dali ty prokinetika a musí to užívat rok (zatím) 😒

daniela02
18. zář 2012

Dievcata s refluxim, moze AR mlieko sposobivat bolesti bruska?

vodni
20. zář 2012

@daniela02 Nejsem si jistá, nám AR vůbec nesedlo, nakonec jsem kojila do 10m, i přes masivní reflux...