Reflux aneb jak bojovat?

danca27
14. kvě 2008

Zakládám tohle téma, protože se tady o tom nepíše a určitě nás bude daleko víc než jen já sama☹ Zkušené mamči potřebuju poradit a taky malinko psychicky podpořit, protože se mi zdá že už se z toho zbláznim☹...Kdo jste měli reflux poraďte prosím jak dlouho to trvalo, kdy se naučí miminko pít, kdy se přestane dusit, kdy to nepujde nahoru, kdy přestane ,,hltat,, ..??....Já už jsem z toho úplně bezradná a každý kojení mám nervy ☹...Nutriton po tom zase bolí bříško a nemůžeme kakat tak já už fakt nevim☹....Prosím poraďte moc a moc děkuju🙂....

och
7. lis 2011

@enrikad takto by som povedala, nemala byť z toho mať nič, ide o to, že Caro je jedna z babských rád ako zvýšiť produkciu mlieka, ak to u teba funguje, môžeš mať príliš silný tok mliečka a to môže zhoršovať reflux, skúsila by som Caro aspoň na 2 týždne vysadiť a uvidíš či sa to trošku zlepší alebo nie 😉

anicka1981
7. lis 2011

@mandragora22 no ved prave preto bolo aj pre mna tazke dodrziavat tu dietu, ale zachranilo mi to dojcenie, lebo akonahle som vylucila to co som pisala maly prestal vracat z minuty na minutu, a nic ine som nezmenila, takze mne a ta dieta osvedcila, a poradila som ju aj znamej a aj tej od nej male prestalo vrackat, treba vyskusat,,,, ja viem, ze mne a mojemu malemu zabrala 😉

ilonne
7. lis 2011

@mandragora22 Aha, tak děkuju moc. Nejspíš to tedy bude tím, když se přejí nebo když je hladová a strašně rychle to vyhltá.

vodni
9. lis 2011

@mandragora22 Taky bojujeme ☹ Ve zprávě máme napsáno, že relux je "masivní" ☹ Synovi jsou 2 měsíce, stále plně kojím, ale je to strašné na psychiku. Zvrací i gastrotuss i nutriton, oblouky lítají pořád nehledě na to, jak se snažíme. Chtěla jsem se zeptat, před nasazením UM, zvracelo tvoje dítko i MM zahuštěné nutritonem? Nebo gastrotuss? Říkám si, že pokud ten můj zvrací i tohle, tak kdo ví, jestli by UM AR mělo smysl... Na druhou stranu, sice bych ráda kojila, ale kdyby to mělo UM AR změnit... myslím, že takto trpíme oba ☹

vodni
9. lis 2011

A všech bych se ráda zeptala, kde máte refluxové dítko přes den? Já když ho dám na hrací deku, tak začne samozřejmě hrozně zvracet, dáví se tím... Prostě nesnese to rovinnou polohu. Jenže mít ho celý den v postýlce (samozřejmě podložená) nechci, a v lehátku nebo autosedačce to prý zas není moc zdravé (páteř ale i rozvoj psychomotoriky). Taky vůbec nevím, jak s ním cvičit třeba pasení - zatím to děláme tak, že si prostě blije na ruce, plínku co tam dám většinou zmuchlá. Navíc při tom zaklání moc hlavičku, to je sice jiný problém, ale prý to s refluxem může souviset. některé dny je to lepší, jiné dny jsem zoufalá ☹ Někdy totiž zvrací už při kojení, po něm, pak mezi kojením, i žaludeční šťávy, prostě pořád, samozřejmě kvůli tomu hrozně vříská, do toho kolika...

mandragora22
9. lis 2011

@vodni ja som MM nezahustovala nutritonom. ja som ho kombinovala s nutrilonom, teda mala cely den takmer vsetko nutrilon, len jednu davku mala odsate moje mlieko. ale potom som sa na to uplne vykaslala, lebo akonahle vypila moje mlieko, dogrcala sa. po nutrilone takmer vobec a ked som nasadila nutrilon AR, tak uz uplne prestala zvracat. teda pregrclo sa jej, ale to bolo ovela menej, nez predtym.
no a gastrotuss jej zrejme pomohol len v tom, ze ju menej palila zaha, ale grcala mi aj po nom. akurat menej ziapala 😉
@vodni do cca 3 mesiacov som mala taky refluxny vankusik, to bol taky molitan, ktory bol vyvyseny, takze bola na nom asi v 30stupnovej polohe, no nic moc, aj tak grcala. dobre bolo, iba ked som drzala takmer vertikalne. kym bola v perinke, tak sa ju dalo opriet aj o postielku, ale po 2 mesiaci uz do perinky nevliezla, tak som ju musela vlacit. tak som si prevlacila dieta do 5. mesiaca 😝 😝 ked uz bola tak 2 hodky po jedle, tak vtedy som ju polozila na ten refluxny vankus, ale opat iba na chvilu, lebo zase sla jest. no kolobeh ako svina, uz nikdy viac 😀 😀 😀

vodni
9. lis 2011

@mandragora22 Díky. Myslíš něco takového jako na obrázku? No ale co potom? Je to dlouhý jen 60cm, 3. měsíc jsme dnes začali, tak to nebude na dlouho... Kam jsi dávala malou přes den pak?
Je to jako na houpačce, některý dny jen pár obloučků, jiný dny mám dojem, že prostě zvrací pořád. K tomu strašně naříká (žáha + kolika), třeba dnes - od 6.30 non-stop jízda zvracení+vřískot ☹ Gastrotuss si taky myslím na chvilku pomůže na to pálení žáhy, občas když mu to dám, tak sice chvíli ještě vříská, ale pak se zklidní, aspoň na pár minut (třeba teď), ale když má svůj den, tak za chvíli vyklopí i toto ☹ Strašně mě to všechno bere ☹ prostě místo toho jak si všichni drobečků užívají jsem z toho často už úplně na dně. Je to sice "jen" blbý reflux, ale to vysílení a vidět dítě jak kvílí už při kojení, protože ví, že za chvíli bude zase trpět, aspoň tak mi to většinou připadá ☹ Bojím se, že když mi zvrací vše i ten nutriton v MM, tak že UM AR asi nemá smysl... Píšeš do 5. měsíce - je to pak teda lepší? Já se bojím, že to snad nepřežijeme ve zdraví - myslím psychickém 😀

mandragora22
9. lis 2011

@vodni no ved ti pisem. ja som ju v podstate az do 5.mesiaca vlacila cele dni vo vertikalnej polohe, aby negrcala a neziapala. co narobis. a sem-tam, uz ked som musela letiet na zachod, tak som ju polozila na ten vankusik. ale my sme mali trosku iny, toto nepoznam.

edita84
10. lis 2011

Ahoj kočky aj môj malý má reflux začal papať Bebu Ar a od vtedy kaká zelené je to zlé doki hovorila že to nič ale je mi to čudné :/

vodni
10. lis 2011

@edita84 to nevím, ale mám dotaz, pomáhá to? a ty jsi předtím zkoušela něco s mateřským mlíkem (zahustit nutritonem, použít gastrotuss...)?

ludva
10. lis 2011

@vodni Ahoj, úplně vidím sebe před necelými 11ti lety.... Jenda taky blindin i Nutriton, do toho chytil nějakou breberu do střev a dostal průjem, takže jsme skončili v nemocnici.... 3x zápal plic po vdechnutí stravy, nic moc.... Jediné co pomohlo byl Prepulsit, lék na reflux. Ale ten se prý už tolik nepředepisují. Takže polohovat v autosedačce, naklonit postýlku, vždyť to znáš..

vodni
10. lis 2011

@ludva je to celé šílené, ty antireflux opatření nepomáhají vůbec. Stejně tak nutriton a gastrotuss. Nejhorší je asi to kojení, je při tom strašně nespokojený, doslova kvičí, cuká sebou, odtahuje se, pak se zas přisává, protože má hlad. pak to vyhodí celé, obloukem pochopitelně, po kojení spustí další řev, a tak je to celý den ☹ Když je vzhůru, tak buď blije nebo vříská. Je to o nervy ☹

edita84
10. lis 2011

@vodni pomáha to veru odvtedy negrcká a ked tak len málinko, malý je od 2 týždňa na UM, gastrotuss som skúšala a to mi potom vygrckal takú želatínu :/

gucci
10. lis 2011

Ahoj holky,
s refluxem mám velké zkušenosti.
Měla ho dcera a ted bohužel i syn 😒 , který to má ještě ve větší míře. Nechci Vás strašit, ale Leu to přešlo úplně až když jsem jí v roce přestala kojit. Samozřejmě s příkrmy a pak když začala sedět, tak se to trochu zlepšilo.
Max to má horší, blije i během kojení (drží prso, saje a blije), blije prakticky pořád, ale naštěstí přibírá dobře, takže mu ničím nebetonuju žaludek a snažím se to brát tak, že ho mohlo potkat něco horšího a že to prostě časem přejde. Ale je to vopruz, během dne zruší několik oblečků, o bryndácích ani nemluvě, mlíko mu teče i nosem 😒 , je mi ho hrozně líto.
Jediné antirefluxní opatření co máme je, že jsme koupili klín do postýlky, aby spal ve vyvýšené poloze. Jinak kojím většinou v leže (to pomáhalo i u Ley) a po kojení s ním nemanipuluju a nechám ho ležet (blije i tak, ale není to tak hrozný).
Tak držím všem moc palce...

gilotek
17. lis 2011

u syna ustoupil v 8 měsících, u dvojčat v 9. měsících.

enrikad
18. lis 2011

ahojte baby.. istotne máte skúsenosti so sirupom Gastrotuss baby,... prosím poraďte mi, ako ho užívať, pred kojením alebo po kojení a ako často? (istotne ste to už písali, ale priznám sa, nemám čas si všetko prečítať) Ďakujem Vám... 😉

eustoma
18. lis 2011

@enrikad po kojeni 5ml, ked blinka aj potom sa moze pridat 1ml. tak casto ako treba.

katka.stran
18. lis 2011

Ahoj maminky, koupila jsem na zkoušku proti refluxu Gastotuss za 170,- a Nutriton za 210,-. Obojí je použito 2x na vyzkoušení. Dcerka se mi ale zlepšila a už neblinká, tak jsem se chtěla zeptat, zda si to některá z maminek nechce na vyzkoušení ode mě koupit? Kdyby to nepomohlo, tak by Vám nemuselo být líto za to platit plnou částku a kdyby to pomohlo, budete vědět, co koupit příště. Gastrotuss bych prodala za 100,- a Nutriton za 150,- + poštovné 60,-. Odeslala bych to poštou. Můj email je: katka.stran@seznam.cz, tak napište a můžeme se domluvit. Děkuju

enrikad
18. lis 2011

@eustoma : ďakujem veľmi pekne...

smazja
21. lis 2011

Čaute baby, tak sa pridávam do klubu "refluxákov". Malá grcká ...vlastne celý deň 😀 tak isto ako
@kousinka len sme sa dohodli na NUTRITONE ale ten nepomáhal, tak len čakáme a sme na rukách vo vertikálnej polohe a vlastne už som sa zmierila s tým, že treba počkať...nič iné nám neostáva...len prezliekame od nevidím do nevidím, miniem aj 15 plienok za deň (a to som pred pôrodom povedala, že ja to používať nebudem 😀 ) a prezliekam ju skoro po každom kŕmení.......to jak nejaká stár 😀 no počkáme, uvidíme, ževraj sa to ukľudní keď sa začne dávať normálna strava,, tak od 5-6 mesiaca 🙂

smazja
21. lis 2011

ešte som chcela, že mne malá našťastie neplače skoro vôbec, iba proste grcká o sto šesto 🙂 tak v poho 🙂

kousinka
21. lis 2011

tak už jsem chtěla jásat, jak jsme za vodou, poslední tři dny skoro neblinkala a dneska zase házela emi ukázkový kobry 😖
jediná "výhoda" je, že jsme konečně se odhodlali koupit sušičku na prádlo 😀 😀 😀
bavila jsem se znovu s dr. a prostě nebudem to nijak řešit, přibírá perfektně, možná až moc, sice občas pláče po krmení, hlavně když není vykakaná a štosne se jí to v bříšku, pak zatlačí a hodí to nastopro ještě jednou ... ale protože u nutritonu hrozí, že by byla ještě zácpovatá k tomu, tak to ať radši "jen" blinká..
doktorka se taky smála, že jsem jak chodící seznam protirefluxovejch opatření 😀 snažila se poradit ještě něco jinýho ale nenašla nic, co bych ještě nevyzkoušela 😀

mimochodem jak dáváte spát děti ? emi totiž usne v klidu už jen na bříšku, na zádech spí hrozně neklidně a i když je několikrát odkrknutá a poblinkaná, tak se mi kolikrát stane, že třeba po půl hodině se vzbudí a nablinká si nad sebe - prostě fontánka a teče jí to do očiček ☹ když je na břiše, tak se paradoxně skoro nikdy nepoblinká .. ale dr. není ráda, že syndrom náhlýho úmrtí atd... ale já se zase bojim, že vdechne to vyblinkaný mlíčko ☹

enrikad
24. lis 2011

@smazja : my sme na tom podobne... dávam jej Gastrotuss baby sirup a vôbec nám to nejako nepomáha, stále grcká a grcká... a nestíham ju prezliekať a prať ☹ , keď zdvihnem maličkú na odgrgnutie, vždy sa ogrcká a aj mňa... v postieľke spinká na boku a madrac má na šikmo - polohujem ho... aby sa jej lepšie spinkalo,... ale ani to nepomáha, a okrem refluxu, ju musím baliť naširoko, tri látkové plienky, tak si viete predstaviť akú má teraz veľkú riťku 😉 aj preto nerada leží a najradšej je na rukách vo zvislej polohe...
má niekto ešte nejaké dobré nápady, ako zmierniť to grckanie a trápenie bábätka ... poraďte...

fomarik
24. lis 2011

@enrikad My dávame Nutrilon AR a ej to úúplne v pohodičke!!! Negrcká, nebolí ju bruško. bez AR mliečka si ani neviem predstaviť ako by sme ťažko fungovali. prvých 7 týždnov to bolo hrozné...neustále zvracanie ako z fontány, polohovanie, zvýšená poloha ( tu má síce aj teraz), 10xdenne prezliekať..a to nielen babulku, ale aj seba, obliečky deky..ved to poznáš. No ale ty pravdepodobne kojíš, všaK?

enrikad
24. lis 2011

@fomarik : áno, kojím... zatiaľ malinká pekne priberá, povedala by som, až príliš 😀 teraz má 5480gramov, 😵 .. preto ten gastrotuss... ako dlho trvalo, kým zabralo mliečko nutrilon Ar?... ja sirup podávam len v prípade potreby, cca týždeň...-tak asi chcem zázraky, že?

fomarik
24. lis 2011

@enrikad no, má peknú váhu tvoja babulka. Nám Nutrilon AR zabralo prakticky hned v prvý den..teda už v noci som mohla pokojne spať, pretože som nemusela na nu čumieť, či sa poblinká. Medzitým však bola v nemocnici a tam jej dávali normálny nutrilon ( velmi so s ahnevala a stále, stále grckala..nechceli veriť že má reflux, tak nás opakovane poslali na sono - samozrejme sa reflux potvrdil)...po tomto vyšetrení ihned zmenili mliečko a už po prvej dávke mi negrckala. Je to velmi husté mlieko zahustene nejakou kaučukovou gumou a trošku dlhšie trvá, kým vypije dávku, ale my si ho chválime. Zo začiatku sa nevedela vykakť, pretože ju zapekalo, riešili sme to rektálnou rurkou, ale teraz jej raz denne mliečko rozrobím v harmančekovom čajíku a vykaká sa každý den ráno...ako hodinky 😉 A tiež kvalitne priberá, naša pediatrička jej chcela dať redukčnu diétu...má 7800g 🙂 - buchta naša. Noa čo... aj tak papáva o jednu dávku menenj ako je uvedené na pixly.
A čo s atýka tých kvapiek, používala ich aj moja švagriná, ale velmi ich nechválila, nevidela zlepšenie ani po dlhodobom užívaní. Skúšala aj Nutriton, no ten im tiež nevyhovoval. Ja kebyže kojím, sama neviem, ako by som tu zapeklitu situáciu riešila 😔

enrikad
25. lis 2011

@fomarik : ďakujem za tvoj názor, 🙂 dúfam, že nám zaberie, skúsim jej to dávať pri každom kojení a uvidím... aj nám pediatrička povedala, že by sme mali držať diétu, ...ale ako to mám urobiť, keď nemôže nič iné len moje mliečko, ani čajík ani vodička... a cumlík mi vypľúva a napína ju... tak teda neviem ako na diétu... 😒 ... ja verím, že keď bude väčšia, tak to vybehá, ... aj môj synček takto priberal a teraz má 4 roky a nič na ňom nevidieť, je chudučký...

tobove
28. lis 2011

@vodni Ahoj, vydrž, okolo toho 5. měsíce se to fakt zlepší. My máme necelých 6 měsíců a je to lepší, nejhorší to bylo kolem toho 3. a 4. měsíce, to jsem probrečela času 🙂 Všichni kolem měli kouzelná spokojená miminka a my jezdili v kočáře s plínou kolem krku a s poblitým oblečením (dokonce i na fotce z vítání občánků jsme poblitý 🙂 ) Teď blinkne sice pokaždé, ale málo, prostě oproti dřívějšku pohoda. Zkusím i dietu, kterou tady holky popisují o stránku zpět, za to nic nedám, ne? Stále jen kojíme, sice je to psycho, ale vydržím už těch 14 dní, když jsem to dala už tak dlouho. PROSTĚ VYDRŽET, VYDRŽET A VYDRŽET. A já budu držet palce, ať je to lepší!

terkamo
28. lis 2011

Ahoj, mám doma malýho blinkáčka - 7.týdnů. Má zvšenou polohu u postýlky i kočárku.
Nevíte někdo, jestli to nemůže být nezdravé pro záda, atd.? Mám pocit, že tam je skoro "na stojáka". 😅

enrikad
29. lis 2011

baby, jedna malá otázočka... malá mala stolicu do zelena, je kojená... je možné, že ju bolelo bruško a preto taká stolica?