Reflux aneb jak bojovat?

danca27
14. kvě 2008

Zakládám tohle téma, protože se tady o tom nepíše a určitě nás bude daleko víc než jen já sama☹ Zkušené mamči potřebuju poradit a taky malinko psychicky podpořit, protože se mi zdá že už se z toho zbláznim☹...Kdo jste měli reflux poraďte prosím jak dlouho to trvalo, kdy se naučí miminko pít, kdy se přestane dusit, kdy to nepujde nahoru, kdy přestane ,,hltat,, ..??....Já už jsem z toho úplně bezradná a každý kojení mám nervy ☹...Nutriton po tom zase bolí bříško a nemůžeme kakat tak já už fakt nevim☹....Prosím poraďte moc a moc děkuju🙂....

tobove
21. říj 2011

Ahoj, my s refluxem bojujeme v podsatatě od 4. týdne věku, malému je skoro 5 měsíců a bylo to spíš stále horší, blinkal a blinkal a blinkal. Kdykoliv a kdekoliv, na kohokoliv. Přesto byl a je statečný, i když se už po několikáté pozvrací, usmívá se, pláče jen u kojení, což je pro mě dost stresující ☹ Teď mi ale kamarádka dooporučila homeopatika Ipeca, tak je už 5. den dáváme a (klepu na všechno kolem sebe) je to lepší. Včera jsem zaznamenala první kojení bez následného zvracení. Malej je spokojenější, chechtá se nahlas v postýlce, ani spát nechce, prostě si to užívá 🙂 Dneska ještě nezvracel, tak doufám, že to vydrží. Před chvílí jsem udělala zatěžkávací test v podobě letadýlka nad hlavou (předtím mě vždycky celou ohodil 🙂 a NIC, houpala jsem ho, drncala, dávala na bříško a NIC NIC NIC. Tak nevím... Nemáte s tím někdo zkušenost? Aby to třeba nebylo jen dočasné... Doktorka mi homeopatika schválila, Nutriton nám totiž nezabíral a navíc ho malý plival všude kolem, takže byl stejně na nic. Prosím prosím, pokud jste někdo používali Ipecu jako my, dejte vědět, jak jste na tom. Malý je stále plně kojený, přibírá skvěle, reflux nám na sonu prokázali...

tobove
21. říj 2011

@katka.stran Ahoj, tohle měl malý ze začátku taky, pomohly nám probiotické kapky, sice stojí skoro 700 Kč, ale od té doby máme s křečemi klid, nekroutí se, jednou denně se pěkně vyprdí a kdyby neblil jak alík, máme doma spokojené mimčo 🙂 Tak hodně štěstí 🙂

katka.stran
22. říj 2011

@petaov Ahojky, no Nikolce je měsíc a týden. Máme přesně to, po kojení se kroutí,někdy i při něm, musím jí pořád zvedat z postýlky, pak se uklidní, jen co jí položim do postýlky zpět, tak se kroutí a brečí, takhle to trvá někdy půl hodiny, někdy dvě hodiny. Jinak my taky zkusily ten Infacol, ale nic moc nám to nepomohlo, tak pak jsme měli Lefax, ale to bylo ještě horší a teď mám první den Babycalm, který je 100% přírodní z anýzu a fenyklu. Tak uvidíme, jestli se to nezlepší ( dám kdyžtak vědět ). A potom hold jen vydržet no ☹.

katka.stran
22. říj 2011

@tobove A mohla by jsi mi napsat, jak se ty kapičky jmenují? děkuji mooc,snad to zabere. To že jsou drahé nevadí, hlavně že jí nebude tolik bolet to bříško.

petaov
22. říj 2011

@katka.stran Jestli je to reflux, tak na to vám pomůže až sirup. Těžko říct, jestli se kroutí, že ji tlačí prdíky, nebo se jí vrací to jídlo. My jsme taky dlouho nevěděli. Na břicho jsme vyzkoušeli Sab, Espumisan, třešňové pecičky, cvičení s nožičkama, mazání Pupíkem, zabral až Infacol a trochu to cvičení. Každému hold pomáhá něco jiného, ale chce to hlavně čas. Tak hodně zdaru 😉

amalka3
22. říj 2011

Ahoj, my jsme měly reflux celé šestinedělí. 😀 Pomohla mi autosedačka, kam jsem malou usadila alespoň na chvilku (když jsem ji nedrncala) protože jinak šlo všechno nahoru, takže měla hlavičku nahoru a bylo to lepší. 🙂 Ale jinak asi přežít, teď už je to lepší, chvíli to trvá, než se to u miminek srovná. Držím palce!

katka.stran
23. říj 2011

@petaov No bohužel zatím žádný nepomohl ( Infalcol, Babycalm a Lefax ). Cvičit s ní právě po jídle moc nechci, protože jakmile s ní trochu hýbu, hned blinká. Tak uvidíme, budeme zkoušet sirupky dál.
díky

31majka12
25. říj 2011

@tigri ahoj mozem ten liek podat aj malemu 2mesacnemu babatku?

31majka12
25. říj 2011

@tobove ahoj ako sa volaju tie probioticke kvapky?

31majka12
25. říj 2011

@tigri ahoj mozem ten liek podat aj malemu 2mesacnemu babatku?gastrocinesine

tigri
25. říj 2011

@31majka12 Homeopatika su bez obmedzenia veku, takze rozpustene v prevarenej vodicke urcite ano....

tobove
30. říj 2011

@31majka12 Ahoj, jsou to probiotiské kapky Bio Gaia 🙂

tobove
30. říj 2011

@katka.stran Ahoj, jsou to probiotické kapky Bio Gaia 🙂 Tak držím palec, nám to fakt moc pomohlo 🙂 NA Slovensku jsou prý levnější až o polovinu, ale nemáš jistotu, že budou celou dobu transportu v ledničce. Protože jakmile je necháš mimo ledničku, do hodiny až dvou tam umírají ty přátelské bakterie a můžeš je vyhodit (manželovi se to povedlo, vyhodili jsme celé úplně nové balení) Tak na to pozor 🙂

tobove
30. říj 2011

@31majka12 Jo a nenechat mimo ledničku, jinak jsou nanic, pořádně přečíst příbalový leták, někteří lékárníci neřeknou, že to tak má být a pak můžeš vyhodit celé balení 🙂 Tak ať to zabere 🙂

nunacek
3. lis 2011

Ahoj, jaké UM dáváte dětem, které mají reflux?

teress
3. lis 2011

@katka.stran
@tobove nam bigaia nepomohla..malá z nich mala zapchu jak hrom, mi pijeme AR nutrilo, pogrckáva ale ie až tak veľa ako predtým 😉 infacol, gastrotuss sme skušali žiadna zmena

tobove
3. lis 2011

@teress Ahoj, je možné, že se Bio Gaia trochu kryje s tím Nutrilonem AR, my totiž pouze kojíme, což je s refluxem celkem kovbojka 🙂 Každé mimi reaguje jinak, třeba to jednomu pomůže a druhému ne, chce to zkusit. Je sice pravda, že Bio Gaia jsou pouze na vyzkoušení trochu drahé, ale za pokus to stojí, když by se prckovi ulevilo 🙂 A Gastrotuss nepomáhá? Zkus ty homeopatika Ipeca, my je máme a je to trochu lepší. Nejdřív zabirala dokonale, malej mi dva dny ani neblinknul, ale pak se to zas vrátilo, ale ne v takové míře jako předtím. My gastrotuss nezkoušeli, tak nevím...

enrikad
3. lis 2011

ahojte baby... ja mám mesačné dievčatko a podľa všetkého trpí tiež refluxom. Prezliekam ju min. 6x denne, čo všetko ogrcká. Keď ju zdvihnem odgrgnúť si, tak ma celú pogrcká. A celý deň plače, priam vrieska. Len v kočíku vonka, keď sa jej riťka natriasa je dobrá. Je to strašné, keď tak veľmi vrieska. Uspávam ju na prsníku, lebo len pri ňom sa ukľudní. Nechce ani cumlík a som z toho zúfalá. Pri synovi sme trpeli kolikami, a myslela som si, že teraz to bude lepšie... a nie je. Poraďte mi, čo môžem dať takému malému dieťaťu. Dokonca som začala polohovať matrac v postieľke, je v 30 - 40st. uhle. Nedokážem si cez deň nič urobiť, čo stále plače a musím ju ukľudňovať.

mandragora22
3. lis 2011

@enrikad v podstate nic. musite to vydrzat. nasa vrieskala 5 mesiacov, az potom som ja koza presla na antirefluxne umele mlieko. dieta sa okamzite ukludnilo. sice uvrestana bola aj nadalej, ale videla som na nej, ze nevresti z toho, ze trpi. skor z toho, ze si zvykla na ruky asi alebo neviem... proste keby som mohla vratit cas, tak nasadim toto mlieko hned od prveho dna 😢
@nunacek ja som davala nutrilon AR, bez problemov.

baby a biogaia kvapky nie su na reflux, ale na upravenie crevneho traktu 😒

och
3. lis 2011

@enrikad ahoj, my sme tiež bojovali s refluxom a dokonca stále bojujeme 😉 neboj ona z toho vyrastie, podstatné je aby bola
-neustále vo zvýšenej polohe, to znamená že aj v kočíku vonku, v postielke, kľudne ju mávaj aj vo vajíčku cez deň
-nedávaj jej dudel, reflux to zhoršuje, keďže si myslí, že má ťahať
-zadováž si šatku na nosenie, malá bude pri tebe, vo zvýšenej polohe a niečo porobíš v kľude
-po kojení si ju nechaj v pôvodnej polohe, minimálna manipulácia, bábo si nepotrebuje odrgnúť zakaždým, ak máš ten pocit, polož ju na bruško 😉
-skús si poprípade naštudovať niaku inú techniku alebo polohu pri kojení

neboj ona z toho vyrastie cca okolo 5-6 mesiaca sa to začne zlepšovať a úplne to bude v pohode, keď začne jesť tuhšie jedlo
pevné nervy 😉

och
3. lis 2011

ozaj a netreba očakávať, že akékoľvek riešenie alebo rada pomôže okamžite 😉 ono to bude trvať cca 2-3 týždne 😵

nunacek
3. lis 2011

@mandragora22 Já jsem 3 měsíce kojila a dokrmovala Nutrilonem (více druhama), po potvrzení refluxu jsem kojila a dokrmovala Nutrilonem AR, teď už jen Nutrilon AR. A právě jsem chtěla zjistit, zda dítě s refluxem může i jiné mléko než Nutrilon AR...

mandragora22
3. lis 2011

@nunacek moze aj obycajny nutrilon alebo akekolvek ine UM, akurat mu tak "nezaberie" proti zvracaniu. tieto antirefluxne mlieka (su aj v inych znackach) su specialne vyvinute proti zvracaniu. su omnoho hustejsie, nez obycajne UM 😉 ja som davala najprv obycajny nutrilon, tak zvracanie mierne ustupilo, az po nastupe AR-ka jej uplne zmizlo. teda navonok. vo vnutri este pregrciavala, ale oproti tomu, co bolo predtym, to uz bola malina 🙂

tobove
3. lis 2011

@mandragora22 Ale my víme, že Bio Gaia nejsou na reflux, taky se holky ptaly na křeče v bříšku a kroucení, ne na reflux 🙂

och
3. lis 2011

@enrikad ozaj a ešte som si spomenula na pár tipov, veď to bolo už tak dávno 😀
- prebaľovať až po dojčení, ak sa prebaľuje pred, začne byť bábo nervózne od hladu, potom mliečko rýchlo nahlce, tú chvíľku vydrží 😉 papanie je prednejšie
- skús si pred dojčením trošku mliečka odsať, nech ten prúd nie je moc prudký a pekne pomaly tečie 😉
- papať každé tri hodiny, aj keď si len trošku potiahne nevadí

keď si spomeniem ešte napíšem, my sme mali reflux úplne že hroznýýý a malú som len dojčila a priberala perfektne, priam učebnicovo, žiadne UM som jej nedávala 😉

tobove
3. lis 2011

Ještě k tomu UM a MM. Já po celou dobu kojím, je to sice náročné, malý blinkal neskutečně, teď je to trochu lepší a nemůžu se dočkat dne, kdy přejdeme na normální stravu, ale nikdy bych nepřešla na UM jen proto, aby přestal blinkat. Doktorka mi to taky potvrdila, prostě jsem prala a a chovala, dodržovala všechny antirefluxní opatření a čekala, až se to samo od sebe trochu zlepší. UM nikdy nemůže nahradit MM, takže holky, pokud máte MM, kojte a vydržte, dá se to 🙂 Je to sice psycho, ale co bychom pro ty prťata neudělaly, že 🙂 Je samozřejmě jasné, že je důležité, aby prcek přibýval na váze, ale to refluxní děti většinou přibývají...

och
3. lis 2011

@tobove 😉 dobrá pediatrička povie: "Nie je dôležité koľko priberá, ale to, že nechudne" 😉

enrikad
4. lis 2011

@mandragora22 : to máš pravdu s Bio gaiou - ja ju dávam synovi, kt. má 4 roky, keď má črevné problémy - napr. zvracia, má hnačky - a zaberá nám to.
Ďakujem za odpoveď - a ako sa volá to antirefluxné mlieko?

enrikad
4. lis 2011

@och : fúha, takže 5-6mesiacov? ☹ Už teraz ma bolia uši z toho vreskotu, a veľmi ma trápi, že jej neviem pomôcť. Nie vždy po papaní ju dám odgrgnúť, hlavne keď zaspí, tak ju položím do postieľky nabok.

enrikad
4. lis 2011

@och : aj moja krásne priberá, za mesiac nabrala 900g, a len dojčím. Aj dr. nás pochválila. Ďakujem za tie rady, lenže keď ju prebalím po papaní - tak sa ogrcká a normálne z nej to mliečko vyšplechne. Rozmýšľala som, že si kúpim feniklový čaj a budem ho piť, aby sa dostal do mliečka, čo myslíš, je to dobrý nápad? Proste jej chcem nejako pomôcť.