Reflux aneb jak bojovat?

danca27
14. kvě 2008

Zakládám tohle téma, protože se tady o tom nepíše a určitě nás bude daleko víc než jen já sama☹ Zkušené mamči potřebuju poradit a taky malinko psychicky podpořit, protože se mi zdá že už se z toho zbláznim☹...Kdo jste měli reflux poraďte prosím jak dlouho to trvalo, kdy se naučí miminko pít, kdy se přestane dusit, kdy to nepujde nahoru, kdy přestane ,,hltat,, ..??....Já už jsem z toho úplně bezradná a každý kojení mám nervy ☹...Nutriton po tom zase bolí bříško a nemůžeme kakat tak já už fakt nevim☹....Prosím poraďte moc a moc děkuju🙂....

marketnieuw
6. čer 2011

@berenika39 taky se mi to zda trochu divny, ze by osteopat od neceho takovyho pomohl, ale tahle znama ma klucika, se kterym pry byli 3x u osteopata a bylo po refluxu... myslim, ze bych to zkusila.. pokud na tom tedy neni nic skodlivyho 😕
zatim kojim - ale je to tezky ... porad se odtahuje a pousti a place i pri kojeni
postylku i kocarek mame zvysene uz od narozeni, po kojeni ji nosime 30-45 min. protoze ma problem s odrihnutim .. a prebaluju pred kojenim (problem ale je, ze po temer kazdem kojeni kadi 😀)
a nekdy ublinkava i pred dalsim kojenim... ☹
nojo, jsme na zacatku ... doufam, ze se to zlepsi
diky za podporu 🙂

berenika39
6. čer 2011

@marketnieuw neboj, je to problém, který má řešení, jen to chce čas. to, že s e teď pouští a pláče může být tím, že je při a po pití pálí žáha, je jim to nepříjemné. petr začal špatně pít ode mne někdy v pátém měsíci, přešli jsme na ten Novalac a hodně se uklidnil, tím tě nechci odrazovat od kojení, to ne, ale prostě musí mít v bříšku něco hustšího, než je tekutina, ta se vrací snadno zpátky. tak zatím zkus ten nutriton.
http://www.lekarna.cz/nutriton-1x135gm-roztok/
Když budeš potřebovat, písni ip, užila jsem si s refluxem fakt dost...hlavně se nestresuj zbytečně, není to nic strašného, jen nepříjemnost, ale dá se s tím v klidu žít 🙂

marketnieuw
6. čer 2011

@berenika39 vystresovana jsem byla hodne, kdyz jsem nevedela, co ji tak trapi
ted uz jsem aspon rada za diagnozu a snad se s tim poperem ... po nutritonu se mrknu, bydlim ale v Belgii, snad to tady taky vedou 🙂
diky

berenika39
6. čer 2011

nepochybně, dělá to i firma Nutrilon, která vyrábí UM Nutrlion.
že by?
http://www.newpharma.be/apotheek/nutricia/26944...

marketnieuw
6. čer 2011

@berenika39 no ty jsi sikulka... dekuji

berenika39
6. čer 2011

to ne já, to google 😀

pettrunka
7. čer 2011

@marketnieuw ano sirup gastrotus nam pomahal,ale papali sme aj nutrilonAR a ten je tiez vyborny.Nam sa uz reflux objavuje minimalne,nachajte tomu volny priebeh,davajte jej sirupcek a mliecko AR a uvidite ako postupne sa ten reflux zmierni.

katzi
7. čer 2011

@marketnieuw : Karolínka má taky skrytý reflux. Zatím jen kojím a co jsem vypozorovala: je to lepší, když kojím na jedno kojení jen z jednoho prsa (dřív jsem prsa střídala během jednoho kojení), po kojení nechat chvíli ležet ještě ve stejné pozici ve které se kojila, potom teprve dát odříhnout -nejllíp jen svisle v náručí, ne třeba přes rameno, nebo přes ruku, nekojit dřív než po 2 hodinách, dávat spát na bok ( u nás konkrétně na levý bok 🙂 ). Ale i přes všechny tyto opatření se jí to mlíko do jícnu vrací - po kojení usne, ale během první hodiny spaní ji to budí jak jí to tam cestuje 😖 Zkoušela jsem jí dávat Gastrotuss sirup - nepomohl 😒 Nutriton jsem nezkoušela, prý z něho mívají děti zácpy 😕

emia
7. čer 2011

@katzi ahoj, ja mam ten istý problém s maličkou od narodenia mi grcká, je len kojená a skúšala som jej dávať Nutriton, robí sa z neho taka kašička ale nepozdaval sa mi lebo vygrcla ešte aj tu kašičku, takže som jej kúpila nakoniec sirup gastrotus ako pettrunka a ten sa mi zdal lepší, ževraj sa ma podávať 5 minút po kojení, no ja som jej ho dáv ala niekedy aj pred kojením ak som kojila často, zo začiatku mi síce vygrcla aj to ale potom už pomenej a čím je staršia tým je to lepšie takže musime byť trpezlivý každé bábo z toho vyrastie. Pokiaľ ti malička priberá dobre aj ked grcká, nemusíš sa obávať, 🙂 refluxom trpí asi 70% narodených babätiek. ☹Ten sirup som jej dávala naozaj len občas ked sa mi zdalo že veľa grcká. A ešte som tiež niekde čítala o spravnej technike dojčenia, že ak ma babätko reflux mamička by mala kojiť aj na druhykrát z toho istého prsníka ako naposledy, a tiež ak je prsník preplnený tak je dobre si odstrekať trošku mliečka aby nepilo babätko príliš hltavo aale aby pilo pomenej a častejšie. 🙂

marketnieuw
7. čer 2011

@katzi tak my davame druhy den sirup a musim rict, ze je klidnejsi, lepe spinka a je videt, ze ji to tolik netrapi... porad se ji to vraci, ale uz u toho neplace, jen dela ksichtiky
prsa na jedno kojeni nestridam - ona stejne nikdy nechtela
a odrihnuti ve svisle poloze vubec nehrozi... u nas to nejde temer nijak ☹
ale je pravda, ze kdyz si ji dam na rameno, tak ji to zacne...
zkusim to tedy v naruci ... holt asi stylem pokus-omyl musime prijit na to, co nam vyhovuje

a mate taky problem behem kojeni?

katzi
7. čer 2011

@emia : ona mi neblinká (to mi dělala pro změnu starší dcera, u té to ustalo tak někdy v 7 - 8. měsíci). Jen se jí to mlíko vrací do jícnu a asi ji z toho pálí i žáha 😒

@marketnieuw :já jsem po prvních dnech s tím Gastrotussem taky měla pocit, že je to lepší. Teď se mi to zdá ale skoro stejný, jestli ho dám nebo ne. S tím odříhnutím: ona mi někdy po kojení neodříhne, usne, pak třeba po půl hodině ze spaní brečí, tak ji zvednu a ona si teprve odříhne. Během kojení problémy nemívá, spíš fakt tak po té půl hodince po jídle to začne 😖 Starší dcera to měla jinak: ta po jídle část rovnou vyblinkala, ale pak spala klidně. Musíme vydržet tak půl roku a bude to OK 😀

kvata
7. čer 2011

dcéra má asi tiež reflux (ešte sme neboli na gastre, termín má až 15.11. - neviem čo dovtedy budeme robiť), stále ju kojím, niekedy tiež strečkuje, skúšala som počas kojenia striekať do pusy nutriton, ale to vyplúvala. Takže asi týždeň dávame gastrotuss, vela toho vypluje, ale už si zvyká a zdá sa mi to lepšie ako po nutritone. Ale zaujímavé, že v noci papá dva krát a vtedy po kojení ani negrcá a spí ďalej. Boli ste niektorá na gastro vyšetrení, má to vôbec význam, alebo nám len potvrdia reflux a dajú gastrotuss?

lenkapp
7. čer 2011

@jaku ahoj..citam ze ty si na reflux davala nutrilon ar...to kupim normalne v drogerke..lebo ja nakupujem nutrilon 1 v dm drogerii....aj ten ar kupim tam ci to musim v lekarni?..a to ti odporucila doktorka daat ci si sama proste dala?dakujem

jaku
7. čer 2011

@lenkapp ahoj- narazila jsem na tvůj dotaz ve vzkazech- na tuto doskuzi už nechodím- Ondrovi jsou 3 roky a z refluxu nádherně vyrostl. Jinak k tvému dotazu- Nutrilon AR mi doporučila naše pediatrička. Kupuje se jen v lékárně, v drogerii tohle speciální mléko neměli- nevím jaká je situace nyní, ale myslím si, že je to opravdu sortiment lékáren. Jinak Ondrášek měl citlivé bříško, po nutrilonu AR se mu sice upravilo blinkání, ale zas po něm trpěl hodně nadýmáním. Tenkrát byla na trhu tato novinka http://www.inpharm.cz/p/41/novalac-ar a s ním jsme měli lepší zkušenost. Nebylo to husté mlíčko, bylo tekuté a houstlo až v bříšku. Používali jsme ho cca 2 měsíce, pak se už reflux vytrácel, tak jsme nasadili sunar complex (už nezahuštěný) a to má rád náš "závislák" na sunaru dodnes🙂.

terezt
7. čer 2011

@kvata Ja se obavam, ze vysetreni moc vyznam nema. Proste jen potvrdi, co uz je zjevne. My meli reflux se synem a - no co vam mam povidat.... Krize... Blinkal porad, obloukem, porad mokry (takze jsem se bala, ze nastydne, protoze prebalovat po jidle proste neslo), tak jsem ho vystlavala kapesnikama.... No, hlavne zahul na psychiku. A doktori porad, ze se to upravi.... .Upravilo se to v 9 mesici. Mne se zdalo, ze to snad nikdy neskonci!

nifadita
27. čer 2011

Ahojte, predam specialny vankus do detskej postielky pre deticky s refluxom. Ma formu klinu, takze hlavicka babatka a vrchna cast trupu je vyssie ako dolna cast telicka. Je pouzivany tri mesiace, mala som s nim velmi dobre skusenosti. Cena 7,50 + postovne (okrem kosic, odvoz zdarma).

janka0108
9. srp 2011

Holky, kdyby jste některá chtěla koupit Nutriton, tak prodám. Udělala jsem z něho jenom dvě dávky. Do malého to nešlo dostat. Prodám za 100Kč. Poštovné cca 40Kč, nebo osobně v Brně.

marketa137
11. zář 2011

Tak nás čeká brzo PH metrie v nemocnici 😒 . kdo to máte za sebou jak to probíhá a jak to děti zvládli? Docela se bojim aby si malej hadičku nevytáhnul 😒

jasekd
11. zář 2011

@kvata
@terezt My na gastru byli asi v 5ti tydnech maleho. Musel vypit caj (nevypil, dali mu to nasogastr. sondou) a pak sledovali, zda je reflux, na sonu. Vyznam to melo v tom, ze se vylouci pripadna prekazka, stenoza apod. Malej mel hranicni siri pyloru (prechod zaludek jicen), tak jsme chodili na kontroly a casem se sirka pyloru upravila do normy, takze dobry, Reflux samo pretrvaval az do 1 roku, ale bylo to proste jen nezralosti traviciho systemu a museli jsme vydrzet. Kojila jsem a dokrmovala Nutrilonem AR. Pokud dite opravdu zvraci krecovite, obloukem, a nepribejva, tak bych na to vysetreni sla. Ted mi dcera taky hodne blinka, ale neni to tak drsne jako s malym a pribejvala lip, tak jsme nikde nebyli, a u ni se to o hodne zlepsilo, ta podle me reflux nema a ublinkavala jako normalni mimina, z prejedeni nebo z nezralosti traviciho traktu.

kvata
12. zář 2011

@jasekd malá má teraz 7 a pól mesiaca a musím sa pochváliť, že jej ten reflux v šiestich mesiacoch ustupoval, asi pomohlo aj zavádzanie príkrmov a teraz sa jej len občas stane, že jej niečo nesadne a vygrcká. Takže som veľmi rada, že to pomaly prešlo, lebo toho pól roka bolo hrozné obdobie, kedy bola stále nespokojná a uplakaná. Myslím, že nám aj dosť pomohol ten gastrotuss.

terezt
13. zář 2011

@jasekd Mas pravdu. My jsme pribyvali pekne a reflux byl take (zrejme) z nezralosti traviciho systemu (predcasne narozeni). Pokud mimco neprospiva, asi bych taky sla...

natalie77
13. zář 2011

Zdravím, malý měl také reflux, ten nám potvrdili v jeho šesti týdnech. Když jsme přeslala v jeho 10 měsících kojit a zejména v 6. měsících, kdy jsme začali dávat příkrmy se zvracení zlepšilo. Bohužel to má ale stále vliv na jeho zdraví. Narodil se o měsíc dříve, od 4 měsíců, ačkoliv byl plně kojený je sledován na alergologii a imunologii pro častou nemocnost....
Po několika letech zjistili, že časté bronchitidy má zřejmě díky refluxu, často škytá, občas něco vdechne do plic a infekt je hned na světě. Syn má skoro 9x za rok antibiotika a už jsem zoufalá. Zkusím i čínskou medicínu, protože preparáty, jako Helicid na trávení a jiné imuno léky nezabírají. Syn byl vyloučený z kolektivu, aby se jeho stav zlepšil, ale ani to nepomohlo, nemá žádné alergie, jen sníženou imunitu... Prosím, máte někdo také často nemocné dítko s chronickými bronchitidami a byl příčinou reflux? Co pomohlo? Kdy se to upravilo? Moc děkuji za každou radu. Dietu, klid po jídle, zvýšené lůžko pod hlavou na spaní dodržujeme. Děkuji.

antarres
13. zář 2011

zvýšili jsme jednu stranu postýlky a dávala jsem Nutriton...nic jinýho, ono to pak po čase přestalo, to byl skoro pokaždé proud mléka ven... a já byla nešťastná, ale dcerka dobře přibírala, tak nebyl důvod být z toho na nervy. Teď s druhým dítětem máme postýlku zvýšenou hned od začátku a Nutriton už mám zase koupený, kdyby to začalo...

martinamil
13. zář 2011

Děvčata, kdyby jste měla některá zájem, prodávám "korýtko" podložku do postýlky pro refluxní dítě. Už ho nepoužijeme 😉

https://www.modrykonik.cz/bazar/kojenecke-potre...

petaov
23. zář 2011

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jak u vás proběhlo vyšetření na reflux? Řekli mi, že malý má vypít 10 minut před vyštřením 100ml čaje, či vody, ale je jen kojený, takže to do něj nejspíš nedostanu. Dětská sestra mi řekla, že když tak mám odstříkat mléko a dát mu napít to, ale prý je lepší čaj... Nemohly jste mimčo přímo nakojit? Nevím, kde bych si tam v čekárně přihřála láhev s mlékem. Asi jí šlo o to, abych věděla, že vypil min.100ml, ale malý pije dost, tak bych ho raději jen nakojila. Trvá to vyšetření dlouho? Máme jít taky na krev..., zjistili vám z krve něco? Díky

mirca
7. říj 2011

Ak by ste mala niektora zaujem, ponukam Nutriton...nam pomaha, ale je toho v baleni vela https://www.modrykonik.sk/bazar/detska-vyziva-p... 😵

katka.stran
18. říj 2011

Ahojky, tak si tady pročítám ty příspěvky a asi také máme reflux. To, že malá po každém kojení ublinkává mě ani tak moc netrápí ( teda je to samozřejmě opruz pořád jen prát ), ale vadí mi, že má Nikča po každém kojení hrozné křeče v bříšku. Přijde mi, že se u toho hrozně trápí a je mi jí moc líto. Kojím na fotbalistu, takže je ve zvýšené poloze, pak jí máme ještě tak 10min v náručí také ve strmé poloze, aby mlíčko strávila. V postýlce máme klínek a pod matrací ještě knížku , ale pokaždé když jí položím, tak má hrozné kreče. Kroutí se, vydává hrozné zvuky, jako tlačení, chrčení, hekání apod. Nemá taky nějaká maminka takové miminko? jak čtu, tak blinkají tady všechny , ale co ty křeče? popř. máte nějaké tipy, jak to zlepšit? už jsem také uvažovala o tom Nutritonu. děkuji moc za rady

marketnieuw
20. říj 2011

@katka.stran nam zabraly az sirupy, jinak zadne klinky v postylce, kocarku, zvysena poloha pri kojeni, 45-minutove noseni po kazdem kojeni, nic nepomahalo...

zkonzultovat s lekarkou a pripadne na vysetreni... tusim, ze @petaov to se synkem absolvovala

petaov
20. říj 2011

@katka.stran Ahoj, my jsme měli to, co popisuješ. Pořád se kroutil, nedal se vůbec položit. Procházky pro mě byly hrozné, protože jsme vždycky domů jeli tak, že jsem ho nesla na ruce a v druhé tlačila kočár. V noci jsem ho pořád zvedala, pokaždé si odříhl a na chvíli byl zase klid, a tak pořád dokola. Jenže nám neublinkával a doktorka tvrdila, že to reflux není, a stále to tvrdí, i když nám ho na sonu prokázali. Prý žádny tichý reflux není, ale píše to tu hodně maminek, že ho mají... Já na to sono šla hlavně proto, aby se nám to potvrdilo, nechtěla jsem do něj cpát sirup jen tak. Teď máme už týden Gastrotuss a je to o něco lepší. Alespoň v tom kočáře a v noci se nám to zlepšilo. Přes den ještě bojujeme. Sirup to asi trochu zmírnil, ale prý to nevyléčí úplně, musíme počkat, až z toho malý vyroste, až bude sedět a chodit... Máme to od dvou měsíců (dřív jsem to přikládala bolestem břicha - na to používáme Infacol, to nám taky dost pomáhá). Teď má šest a je to o něco lepší. Dřív se mi kroutil i u kojení a po něm srašně brečel. Chce to vydržet. Kolik má Tvoje holčička?

8petule8
21. říj 2011

Každé dítě má reflux do půl roku, protože svěrač ze žaludku je nevyvinutý a vyvíjí se až po narození. Jen každé dítě má jiné projevy a jinak to snáší. My měli asi jen malý reflux, ze začtku jsem dávala svatojánský chleba do MM, to zabíralo a když jsem nemohla kojit, kupovala jsem AR mlíko. v jednom eshopu jsem našla přímo sekci s těmahle mlíkama: http://www.feedo.cz/shop/antirefluxni-mleka/ moc jich na trhu není...