Reflux aneb jak bojovat?

danca27
14. kvě 2008

Zakládám tohle téma, protože se tady o tom nepíše a určitě nás bude daleko víc než jen já sama☹ Zkušené mamči potřebuju poradit a taky malinko psychicky podpořit, protože se mi zdá že už se z toho zbláznim☹...Kdo jste měli reflux poraďte prosím jak dlouho to trvalo, kdy se naučí miminko pít, kdy se přestane dusit, kdy to nepujde nahoru, kdy přestane ,,hltat,, ..??....Já už jsem z toho úplně bezradná a každý kojení mám nervy ☹...Nutriton po tom zase bolí bříško a nemůžeme kakat tak já už fakt nevim☹....Prosím poraďte moc a moc děkuju🙂....

dididi30
14. kvě 2008

danka.....velmi dlho as do kedy malinka nezacala jest normalne jedlo, mlieko mi nenohla ani citi a do teraz ho nepije....ja som davala ten zahusteny nutrilon a bola som happy ked sme mali 4 mesiace to som je uz davala kadeco aj ked som nemala, ved si nenecham dieta umriet.. ☹ 😉
,mne sa malinka po kazdom zdvyhnuti vyvrackala a nie ze len grc, to boli gejziry..teraz som happy ,ze to mame za sebou, dufam,ze druhe to nat nebude 😒 😎
ale drzim palec, moze sa stat ,ze sa vam to napravi a ked bude babenko pekne priberat tak to vydrzis...

lila794
14. kvě 2008

zajtra idem k pediatricke, chcem si overit, ci maly tiez nema reflux. Ked papa, castokrat sa zacne akoby dusit, odtahuje sa, krci sa. Po papani niekedy place, vydava take cudne zvuky, akoby tlacil, ale na cele hrdielko. Mnohokrat ani neodgrgne, casto sa mu stikuta a obcas grcne. Moze to byt ono?

dididi30
14. kvě 2008

lili, kto vie, mozno priznaky su vselijake, moja vrackala gejziry a nepriberala, malinko.....radsej sa opytaj 😉 drzim palce 🙂

daphnei
14. kvě 2008

danca27: ahojky... nevim jestli nase mala mela reflux nebo co to znamena, kazdopadne se mi zacala pri kojeni dusit. ☹ A to nekolikrat pri jedne davce. Jednou mi dokonce zacala uz i modrat. ☹ No hruza, nikomu to nepreji. Ted mame diky bohu par dni klid, prestala jsem kojit v sede, ale ted kojim jen v leze. Lezime vedle sebe na boku. Vypada to ze i prdanky jsou mirnejsi. Pri piti se muze ruzne kroutit a kopat nozickama.. jinak drzim palce at to brzy prestane 😉

mirka8429
14. kvě 2008

lila aj môj maly toto robi..ked papka tak je taky nervozny a ako keby mu to slo naspät von a sa odtahuje kazdu chvilu a stale placka..a tiez tak akoby tlacil..neviem co to je...

jaku
14. kvě 2008

Tak se taky připojuji, Ondra má skoro 6 měsíců a nic jiného než zahuštěné mléko nesnese. Pije nutrilon AR, odstříkané moje mléko 1xd musí mít zahuštěné nutritonem. Po nutritonu ho taky bolelo bříško, teď už je to lepší, ale musím mu ho tam dávat míň než je předepsané nebo mu to mlíko dát jen tak v noci když spí tak tolik neblinká. Jinak ven jezdíme pořád s bryndáčkem kolem krku, nosím mu náhradní oblečení, teď v létě i já mám svoje tričko náhr., protože jakmile ho zvednu, už blinká. Jak je teplo, má žízeň, pije čaj po troškách a jelikož je tekutý, tak jde většinou ven. Je z toho občas nevrlý, prý může z toho mimča i pálit žáha. Ublinkává i 2h po jídle, musím mu dávat menší porce a častěji. Zhoršilo se to jak začal sebou víc mlít a kopat nožkama, ale zase po příkrmu je to lepší, ty mi neblinká vůbec. Zkoušela jsem už dát i normál sunar, ale ten byl hned venku. Tak taky jen doufám a čekám kdy to přestane.... 😉

mirka8429
14. kvě 2008

jaku aj my davame cajik ale len tak trosku po lyzickach...no a tiez mam dojem ze ho pali zaha alebo nieco take..a stale akoby mu to slo von... 😒

vlnka1
14. kvě 2008

Ahojky, tak i my máme v diagnóze napsán reflux, ale jak to tak čtu, tak u nás to není tak horké - dostaly jsme se k tomu jak slepý k houslím 😅 , malá se mi dusila po kapkách baby calm, takže jsme se dostaly do nemocnice, když se mi zeptali, jestli malá ublinkává, tak jsem řekla že ano (které mimi taky neublinkává, že?), takže nás poslali na vyšetření, malé dali sondou přes nos během cca 10 sekund do žaludku 80 ml čaje a pozorovali, co bude, samozřejmě se jí trochu toho čaje vrátilo a spolykala ho (můj názor je, že kdyby takové vyšetření dělali všem dětem, tak podle nich bude mít reflux 90%) - takže podle nich reflux, hned nám dali Nutriton a různá doporučení (zvýšená poloha atd.), jenže já se na to vykašlala a ten Nutriton jí nedávám, dala jsem jí párkrát totiž ten Nutrilon AR a ona mi po něm týden nekakala a dalo jí to i rektální rourkou dost zabrat 😒 , tudíž jsem se obávala toho samého - takže jsem pěknej flink, ani zvýšenou polohuh jí nedávám - ona mi totiž zas tak často neublinkává a nikdy se mi nestalo, že by se mi dusila po mlíce, občas se zakucká při kojení, ale to je tím, že hrozně hltá 😅 - každopádně kdybychom nebyly v nemocnici, žádné vyšetření by nám nedělali a ani bychom o žádném refluxu nevěděli, protpože Juli ublinkává jako každé druhé dítě 😉

lila794
14. kvě 2008

mirka, zajtra idem k dr., dam vediet, co povie, oki?

ingra73
14. kvě 2008

moj maly mal tiez reflux, ale my sme mali ten zakerny tichy reflux, to znamena, ze maly nezvraciaval po kazdom papkani, len niekedy niekedy viac inokedy menej, ale jemu to mliecko vypite akoby sa vracalo zo zaludka spat, ale nevyslo von, a tak mu to tam chodilo hore dole, co malo za nasledok, ze maly bol nepokojny, vlastne on stale plakal, ci chcel prdknut, grgnut, pred jedenim, po jedeni, no proste horor, spal v kuse aspon dve tri hodiny iba cez den vonku v kociari, a to sme museli chodit, ani zastavit sme nesmeli, hned bol rev...ale ako sme presli postupne na tuhu stravu ono sa to upravilo, teraz ma 17 mesiacov a uz ho vraj nema, no obcas vyblinkne ak sa hned po jedeni zasmeje nahlas, alebo podskoci, no ja neviem, ale urcite uz je v pohode co sa tyka refluxu, no poviem vam mamicky ... silno vam vsetkym drzim palce, ja som si to s malym poriadne uzila vlastne este doteraz je len malo noci, ktore prespal cele az do rana, niekedy sme hore aj dva tri krat, je proste nepokojny...a aby som nezabudla, pili sme tiez Nutrilon AR, ale nijako extra nam to nepomohlo, maly aj tak plakal 😒 , a ak mozem poradit este aj mliecko Hipp je hustejsej konzistencie, my sme vyskusali uz asi vsetky mlieka, lebo asi kvoli refluxu ho nechcel pit, ale kedze neni boh vie aky papkac, tak predsa len ho este obalamutim na flasu Hipp-u rno i vecer, predsa len v nom ma nejake vitaminky, ktore zameskava v strave 🙂 DRZIM VAM VSETKYM PALCEKY 😉 😉 , a nezufajte, viem, ze je to velmi tazke, lebo uz niekedy neviete ako babatku pomoct, ale dakujte bohu, ze je to ,,iba ,, reflux, su ovela ovela horsie diagnozy- to nech vas drzi nad hladinou v tych najtazsich chvilkach 😉 😉 😉

natalie77
14. kvě 2008

AHoj, já zakládala tohle téma...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Marek přestal tolik zvracet až když jsem ho začala přikrmovat...byl a je plně kojený, takže od 6. měsíce se mu to zlepšilo, ale stejně ublinkává, jak se plazí....
Proto má často i bronchitidy...jak vdechnul občas zvratky, tak se mu to v plicích usazuje, takže to je další věc, co se nikde nepíše, ale reflux děti mají k tomu sklony 😒 .

Držím moc pěsti, chce to pevné nervy, vím o čem mluvím a kdo říká ať se tím netrápíš, neví o čem mluví.
Drž se.

bibula
14. kvě 2008

ako je to vlastne?pises ze kojis a potom nutrilon?v kazdom pripade radsej koj castejsie a v malickych davkach,reflux je bezny aj do dvoch rockov. 😉 😉

ingra73
14. kvě 2008

a este som zabudla , mam jednu kamaratku, ktora svojho synceka plne koji, jej maly bude mat v septembri dva roky, a tiez ma od narodenia reflux, ale ona sa nevzdala a neprestala ho kojit, jednoducho sa mu prisposobila, nakojila, vyvracal, a ked bol o hodinku ci o dve hladny, zase ho nakojila, ono to chce strasne vela odhodlanosti, ale da sa plne kojit aj dietatko s refluxom

kendra
14. kvě 2008

Ahoj Danca27,moj syncek bude mat dva roky a stale mame problemy s refluxom.On mal velmi silny reflux (myslim,ze to nazvali reflux az 5.stupna) a dokonca sme mali tzv.skryty reflux,to znamena ze dietatko nevracia,pribera,len strasne place,je nepokojne,no boli to hrozne chvile,kym sa na to prislo.My na to berieme aj lieky COSTI,teraz sice nevracia,ale mame uz chronicky oslabenu pazerakovu ruru a ked mu nedam COSTIpred jedlom,tak sa mi pocas jedla zahladi,skruti do klbka a prestane jest,a vidiet,ze ho to boli.Preto musim stale dbat na to,aby bral COSTI tak ako ma.My sme pili Nutrilon AR,teraz uz pijeme HAMI Junior,ale stale po nom (teda najma po tekutej strave a caji)odgrguje este aj hodinu. 😒

ingra73
14. kvě 2008

kendra: preco nam nedali ten liek??? nam na to dali iba to antirefluxne mlieko, a to akoby ani nepomahalo, niekedy som si myslela ze pridem o rozum, ja som pocula maleho plakat uz aj ked neplakal ☹ ☹ ☹

danca27
autor
15. kvě 2008

hoky to je síla kendro tos mě teda moc nepotěšila☹...my máme asi taky skrytý reflux, protože nekrkne a pak jakoby mu to jde nahoru a pak klidně i pul hodiny po kojení si ublinkne, ale tak jako by se málem udusil...já už jsem s nervama v prd....doslova☹....

Natálko děkuji za odkaz kouknu se tam🙂

mirka8429
15. kvě 2008

babule aj my mame taky problem..maly je nepokojny a placka aj ked sa papapa..sem tam pri odgrgnuti mu vyjde aj mliecko von...ale mam dojem ze mu ide hore aj ked papa...musim prestat kojit a zdvihnut ho a tak pokracovat... ☹

jaku
15. kvě 2008

Pro nekojené rada- nám se osvědčilo dávat pořád savičku s nejmenší dírkou, používáme mamm - máme savičku 0-4 měsíce - budeme mít půl roku - a ten AR nutrilon je hustý, takže by normálně měl mít už větší dírku. Zkoušeli jsme to, ale to blinkal víc, takže si opět hrajeme na novorozence 😀

katus79
15. kvě 2008

ahojte, my sa tiez pripajame ☹ nas to aj budi...spinka pol hodku a pak uz pocujem ako glga a glga. Ked raz este sa pomrvi, ale akonahle 2,3 a znovu a znovu uz sme hore a placeme. niekedy grcne niekedy nie. to sa vie aj zlaknut riadne chuda. Ale preglga velmi casto. Vsak ked si vezmem, ze spim a zrazu nieco v ustach no nic prijemne. a ked je to uz "dobre" natravene, potom pali ta zaha a to ich uz boli. My davame nutriton pocas kojenia zo striekacky, to trosku zmierni ten grc, ale na reflux nepomoze nic. Tiez len ratam dni kedy to prejde, ale do polroka mame daleko. A to len dufam, ze to nebude trvat dlhsie ☹

nevesta
15. kvě 2008

No nechcem vas sklamat, ale my uz mame pol roka a zlepsenie teda minimalne... Je to trocha lepsie ked papa prikrm, ale aj z toho vygrcne... Som zvedava ako dodrzime pitny rezim...

dididi30
15. kvě 2008

nevesta ja som mlala to iste, nic nepomohlo, len normalna strava....ale zato cajik pila na litre a vobec ho nevygrcla

nevesta
15. kvě 2008

ja ked jej dam hlt vody, tak ho mam spat do minuty...

lila794
15. kvě 2008

dnes som s tym bola u dr. nic nove - dala ten Nutritron, nech mu davam lyzickou, kojit mam v zvislej polohe - neviem ako, ked ma uz 6kg, a spavat vo zvysenej polohe. A nemaju vase drobce popri tom aj prdiky. Moj ano a vraj, ked tlaci brusko, tak sa mu to v pazeraku posuva a tlaci hore. Hroza! ☹

nikka.vo
15. kvě 2008

Ahoj, já bych se chtěla zeptat na názor... Dominik od narození taky často ublinkával, ale doktorka mě ujišťovala, že to je normální. Když se mi zdálo, že to je nějak často, tak mě zase ujistila že to je okej. Jenže Dominikovi je rok a on si sem tam ještě pořád ublinkne. Jak mlíko, tak i příkrm 😖 Jdeme příší týden na kontrolu, tak se na to zeptám, ale zajímal by mě váš názor, jestli to může být reflux. Neblindí pokaždé. Ale většinou jednou denně z něj něco vylítne, navíc už jsou cítit žaludeční šťávy, musí to být pro něj nepříjemné ☹

martina46
15. kvě 2008

my mame tiez skryty, dostali sme sa az do takeho extremu, ze mala vobec nechce jest - kojim ju - a musim ju, ked je uz unavena supmut do babysatky a tam uspat, potom opatrne vylozit a nakojit. potom striehnem, kedy sa zobudi, je problem, ak s pi viac ako 2 hodiny, alebo 2 hodiny. vtedy ju musim este pocas spanku vziat a nakojit, lebo potom sa nam pauza medzi krmenim natiahne az na 5 hodin niekedy.
zajtra alee ideme za doktorkou, ktora nam verim pomoze a da KONECNE asi na to nejake lieky. mam nervy v keli... 😔
hlavne, ze nam dotera lekari hovorili, ze sa s tym neda nic robit, ze to prejde. ale ze mala uz nechce ani jest, tak to uz som musela riesit sama 🙄

kendra, ten liek COSTI pomaha na zahu?

schwarzovka
15. kvě 2008

holky vy mi dáváte...nikdy jsem se nepodivovala nad tím, když malej trošku ublinknul a teď ho furt zkoumám. Občas se mu to stane...ale to je asi normální. Ani jsem nevěděla, že ho může pálit žáha apod. Ale furt se ujišťuju, že je OK 😉

nikka.vo
15. kvě 2008

jenže, co je to občas 😉 ...

beruska1979
15. kvě 2008

Ahoj,

mrkni se na kojeni.net, jsou tam otazky a rady ohledne refluxu. Je to moc hezky zpracovany.

schwarzovka
16. kvě 2008

nikka.vo: tak 2-3x do tydne....to bude snad dobry ne?