Reflux aneb jak bojovat?

danca27
14. kvě 2008

Zakládám tohle téma, protože se tady o tom nepíše a určitě nás bude daleko víc než jen já sama☹ Zkušené mamči potřebuju poradit a taky malinko psychicky podpořit, protože se mi zdá že už se z toho zbláznim☹...Kdo jste měli reflux poraďte prosím jak dlouho to trvalo, kdy se naučí miminko pít, kdy se přestane dusit, kdy to nepujde nahoru, kdy přestane ,,hltat,, ..??....Já už jsem z toho úplně bezradná a každý kojení mám nervy ☹...Nutriton po tom zase bolí bříško a nemůžeme kakat tak já už fakt nevim☹....Prosím poraďte moc a moc děkuju🙂....

daniela02
21. zář 2012

@vodni dakujem za odpoved, ja som ho vysadila lebo po troch papaniach mi stacilo ako sa nasa mala trapila, my ideme az vo stvrtok na gastro , reflux este nie je 100%potvrdeny lebo my negrckame len sem tam , ale ostatne priznaky su , a uz sme aj dost zahlieneny a mala stale odrha a v noci je to katastrofa

teufelchen
21. zář 2012

Holky ja měla u prvního trápení s refluxem do roku a s malou to mám taky :( zádné mlika nic...Gastrotuss totalne na hovno...proste u nás je Nutriton jednicka...pridavam si ho do sunaru nutradefense na ktery jsme presli po Nutrilonech vsech druhu a spokojenost nejvetsi..i palezi zahy ji preslo...fakt jak u prvniho, tak u druhyho nedam na nej dopustit! 😀

marketnieuw
21. zář 2012

@daniela02 urcite, je hustsi, takze muze

daniela02
21. zář 2012

@teufelchen ako si zistila,ze gastrotuss vam nezaberal ? Okrem vracania,ze neprestalo ?

vodni
25. zář 2012

@daniela02 u nás taky nezabral, poznala jsem pochopitelně tak, že blil jak divej... Myslím, že pak nepomáhal ani na pálení žáhy, protože byl pak nervní. Ještě to AR UM zkus třeba míchat půl napůl s obyč UM, někdy to stačí (nám ne) a na bolení to může pomoct

daniela02
25. zář 2012

@vodni my ideme vo stvrtok na gastro tak uvidim co nam povedia tam, my sme miesali 1:2 s normalnym a uz bolo vidiet ako ju z toh boli brusko, ale zas pravda je ze mozno je to len o zvyku toho zaludocka, ze si musi prejst tym, ze prejde na ine mliecko

paula80
5. lis 2012

Ahojte,chcem sa spýtať,či vaše detičky,čo mali reflux odmietali koli tomu piť mlieko,resp.sa jedovali pri papaní,vyplúvali a tak,lebo náš posledné 3 dni toto robí,horkotažko vypije dávku,ani v noci už v polospánku nechce piť,može to byť tým refluxom?

vodni
5. lis 2012

@paula80 Může to tak být (ale nemusí). Náš malej při kojení měl období, kdy s sebou furt mlel, odtahoval se, a vůbec byl hrozně neklidný

adidasik
5. lis 2012

@teufelchen Ahoj prosím Tě ten nutriton dáváš před každýk papáním? My taky neustále zvracíme, už jsem z toho nestatsna. A nemeli jste zácpu potom nutritonu?

adidasik
6. lis 2012

Prosím o radu, vy co jste dávali Nutriton, neměli Vaši dítka zácpu po něm? Někde jsem to vyčetla, tak se ptám dál, včera jsem ho totiž nasadila

vodni
6. lis 2012

@adidasik někdo po tom opravdu zácpu má, ale četla jsem i o opaku. Každopádně bych doporučila míchat slabší než je na krabici (v poměru s více vody)... a oak případně koncentraci měnit

teufelchen
7. lis 2012

@adidasik nene...zácpa nebyla...já jsem dávala tak jak píšou na 100ml jedna odměrka přímo do mlíka 🙂 pač jsme byli na UM... 😉 a segra lzičkou pred každým papaním 🙂 pač tá kojila.

adidasik
7. lis 2012

@teufelchen Já ji to dávám, právě do převařené vody, aby to papala tou lžičkou a sama se mi vůbec nevykaká, takže jen s trubičkou. A dávala jsi před každým papáním? nebo v tém případě s každým papáním?

mavrab
2. pro 2012

ahojte ,moji dvaja chalani maju teraz najnovsie zisteny silny reflux,mame prisnu dietu a lieky ,samozrejme rehabilitacie,uz drzime dietu asi 2 tyzdne ,ale sa obavam ci to je pre ich rast dobre uplne obmedzovanie tukov,cokolad....na reflux to urcite je to najlepsie obmedzit,no z coho bubu mat silu alebo sa to riesi inak tie potrebne ziviny,lebo starsi ma 7 r.a dnes odpadol,uz je taky slabucky neviem co treba davat aby bol silny a zaroven dodrziavat dietu...uz som zufala a to sme laen zacali

sunnessie
4. led 2013

Ahojte, viete mi prosim poradit ako zabezpecit babatko vo vypolohovanej postielke? Stale sa smyka dole a potom si krci chrbatik :(

moncci
14. únor 2013

Ahoj maminky, me dceri v 6ti letech po 3mesicich ustavicneho kaslani a spousta vysetreni zjistili Reflux....zacala uzivat prasky a po veceri dve hodiny pred spanim (stravu menit nemusim....neni jak). Nema nekdo zkusenost cim, jakou potavinou/tekutinou po jidle uklidnit jicen aby se moje holcicka netrapila? Mleko do ni nedostanu🙂dekuji za rady

ally83
16. únor 2013

Ahojte. Moja malá má tiež reflux. V poslednej dobe to začína byť horšie. Vracia už pri kojení. Začne papať a po 5 minútach sa vyvracia. Viete mi prosím niekto poradiť ako ju mám kojiť aby to udržala? Normálne ju kojím v sede s kojacím vankúšom, aby mala hlavičku vyššie, skúšala som aj poležiačky, ale nepomohlo. Vyvrátila sa aj tak. Dávaj jej Infacol a Sab Simplex. Lekárka mi kázala to striedať, lebo má problém sa vykakať. Z tohto dovodu mi nechce dať Nutriton, ani nič iné. Už som z toho zúfalá ☹

vodni
16. únor 2013

@ally83 Ahoj, mně polohy kojení přišly všechny na stejno. Zkoušela jsem snad vše (i ve stoje atd.), a malej zvracel furt - v nejhorších dobách i během kojení, někdy se dokonce nestihl "odpojit" od prsa zvracel nosem ☹ Zvracel i když byl úplně svisle a i několik hodin po kojení/pak i příkrmech, takže poloha u něj nehrála roli. No, hrozný si na to jen vzpomenout ☹ Ale jak čtu tvůj příspěvek - kapky proti prdíkům zvracení výrazně zhoršovaly. Taky jsem střídala, nejlép mu zabíral Espumisan, ale pak jsem zjistila, že je po tom horší i to blití. Připadalo mi, že jak se u těch kapek píše, že to má spojit bublinky ve střevech v jednu tak, aby to vyšlo líp ven, tak že synovi se to spojilo v jednu bublinu už v žaludku a ta nabrala opačný směr a šlo to nahoru. Nevím no, koliky měl hrozný, i když jsem dávala probiotika, ale když srovnám dobu, dky jsem kapky (espumisan, infacol, sab sinplex..) nedávala, zvracení bylo trochu jiný. Tak možná, sice to bude blbý, ale zkus na nějakou dobu místo kapek nahřívání a cvičení nožičkama, jestli to nebude trochu lepší. U nás to teda nezabíralo, ale v určitou chvíli bylo hlavní, aby v něm zůstalo aspoň něco. ☹ Hrozný to u něj bylo až do 7m, kdy začal užívat léky a má je dosud ☹. Jinak jak to bylo u nás jsem - str. 12.

tinka_21
18. únor 2013

@daniela02 ahoj... možno blbá otázka, ale v akom zmysle bolo to "zahlienenie" o ktorom píšeš? začínam mať podozrenie že aj moja dcérka bude trpieť refluxom... po narodení často grckala, potom už menej... teraz sa znovu semtam objaví grckanie prúdom, papá tak 5 min, potom s plačom rýchlo na plece, odgrgne si alebo rovno odgrcne. často čká, budí sa cez den aj 10krát za hodinu a nespí poriadne...aj dve hodiny po papaní jej vytečie z pusy mliečko, často len taká vodička. Plne ju kojím. V noci spí celkom dobre, ale tiež sa niekedy zobudím hodinu po papaní na to, ako sa krúti v postielke a potrebuje si znovu odgrgnut alebo odgrcnut.

timuss
24. únor 2013

@ally83 ahoj, pri dcére pomáhalo kojiť v ľahu a nechať tak, proste nemanipulovať s ňou, kým nebolo treba, žiadne odgrgnutie a tak, vracala menej...u syna to nepomáha, vracia tak či tak, celkovo je živší a pohyblivejší ako bola dcéra, tým pádom aj viac vyvráti...no zatiaľ krásne priberá....našťastie....lebo už len toto ma drží nad vodou, inak by som sa asi s toho stáleho vracania dostala asi na psychiatriu.... 😖 jaj, a s malou som tiež mala skúsenosť, že ak dostala niečo iné okrem materského mlieka (myslím tu na Nutriton a Gastrotuss), vracala ešte viac ako normálne....jedna laktačná mi povedala, že to bolo pravdepodobne zapríčinené tým, že mala veľmi citlivý žalúdok, a lieky ho zaťažili...tak skutočne by som na tvojom mieste skúsila lieky vynechať...

adela177
9. bře 2013

Ahojte dievčatá, zostali mi dve krabice Humany AR, cena za kus 4,5eur, ak máte záujem píšte IP.

danca27
autor
21. bře 2013

@vodni Je mi to líto tos musela být taky hodne na dně☹ já byla taky

Ted je Lexíčkovi holky už skoro 5 rok:o) a reflux se u nás projevuje tak, že...nemá rád kousky jako mrkev atd, nemá rád hodne jidla v puse , špatně mluví R, a kdyz je nemocnej tak má ihned prudusky..prostě už je tam, to postižení. POMOHL NÁM A DIK BOHU ZA NEHO DOKTOR V NEMOCNICI DETSKÉ KLINIKY NA KARLOVE,dr. KOTÁTKO..DOPORUČUJI je to plicni, kterého myslím vy co na to trpíte budete potřebovat!... hodne a hodne moc nám pomohl!!!!!Jinak lexíka i často bolí při nemoci či nachlazení bříško...to vám píšu, abyste vedeli jak to u nás vypadá po těch letech🙂..take nerada vzpomínám na tenhle čas, ale ostatní veci okolo byly fakt dokonalý🙂 U nás je ted už další členečková holčička🙂v rodině no je naprosto k sežrání, v roce a pul si ještě cucá prsíčko🙂 a je bez refluxu bez zvracení blinkání atd ale pro změnu zase při teplotě FEBRILNÍ stavy☹ taky neco pro mě neštatsnýho☹...

Holky prý už zrušili i PREPULSID NA LEČBU REFLUXU?..máte neco jako náhradní leky?...drzim palce at je vám všem brzo líp!!!! 😉 😉 😉 😉 😉

vodni
21. bře 2013

@danca27 Ahoj a díky.

Malej teď užívá Degan. Můžu se zeptat, co jogurt? Někdo tu psal, že zhoršuje. Syn ho pořád odmítá, nenutím, občas mu dám ochutnat třeba ze svého, jako že "nechceš"? A on se vždy strašně šklebí, prská, když se lžička náhodou dotkne i jazyka, tak si strčí prsty do pusy a snaží se to z jazyka "setřít".... Tak si říkám, jestli to spolu souvisí, že mu to prostě nedělá dobře. Kousky nemá rád jen u zeleniny - to rozmělní a pak vyplivne, nepolkne to. Maso ale jí ukázkově 😀 V poslední době taky začal zas trochu chrčet, ale byli jsme u dětský a ta nic neslyšela, no nevím. Zatím počkám jak přejde to prapodivný počasí, jestli to není třeba tím. Taky dost chrápe... 😅

visage1974
21. bře 2013

Ahojte maminy prave citam o refluxe ako bojujete maly ma dva roky mi sme ho mali sest mesiacov a potom preslo ale tiez stokrat prezliekat seba jeho do revu mi bolo kojila som tak papal pekne ale ked sme prestali kojit koniec a grcal a grcal nam pomahalo ako som kojila tak bol vo vyssej polohe a po kojeni na pol hodku na rukach padala som na pusu od vycerpania ale to mu pomahalo grcal ale nie az tak a nebolelo ho brusko. Drzte sa vela sily Vám prajem a detickam nech to prejde cim skor
😉

meggy212
25. bře 2013

Ahojte, ostal mi celý Gastrotuss baby, bol otvorený pred dvoma týždňami, ale nakoniec nepoužitý. Mal by niekto záujem? Pošlem len za cenu poštovného, je mi ho ľúto vyhodiť. Píšte do IP.

danca27
autor
27. bře 2013

@vodni ahoj tak kdyz papaá maso tak bych jogurty neřešila on si potom řekne sám co mu bude chutnat 🙂...lexí maso nesnáší kousání dodnes je to utrpení a tak místo toho má ty bílý jogurty a vajíčka dvakrát v týdnu..šmakoun a podobně jinak se to prostě nedá zvládnout... 😉 jj my taky chrápali a to je tím jak jsou zvětšený mandličky určo bys měla zajít na vyšetření na ORL🙂 a uvidíš my už tam byli a pokud to nebude mít do školy lepší tak mu mandle taky seberou..🙂..tak držím palce a určo dej pak vědět jak jste dopadli:o)..

akrim4
15. zář 2013

Ahoj holky, já jsem měla taky s malým trápení s refluxem! Bylo to náročné a když jsem viděla ty oblouky, kterýma to všechno jídlo lítalo............☹ Byli jsme i v nemocnici a tam děti s refluxem ležely v korýtku. A bylo po blinkání! Já jsem měla panickou hrůzu, že se v noci poblinká a udusí se!! ☹ Šílený to bylo☹Ale, korýtko je super věc a já jsem si ji sehnala domů. Už ji nepotřebujeme, tak kdyby měl někdo zájem, napište mi do IP - popíšu, oč jde /+ mám fotky v bazárku/ a vysvětlím, pošlu další fotky, poradím.

twetvy
10. říj 2013

Ahojte maminky, tak my taky bojujeme s refluxem .... je to náročné .... malý mi pořád zvracel skoro vše, co snědl....do toho po zvracení plakal a plakal, někdy úplně hystericky! U lékaře mi za týden přibral pouze 30gr. Na půl kojim a jinak dokrmujeme ... ale stejne at mateřské nebo sunar vše šlo stále ven....nejprve jsme dostali doporučení vyměnit sunar za bebu a to byla ještě větší katastrofa! Malý když je vzhůru pořád jen tlačí a je celý v křečích....nakonec jsme skončili v nemocnici, kde právě potvrdili reflex a dávají mu nutrilon AR zároveň s nutritonem ... takže teď zatím blinka méně, ale po kojení mateřské stejne vyblije .... chci se zeptat, zda má někdo zkušenosti a zda není lepší kojení vypustit? Vypije z prsu stejne pouze 30ml a pak než mu dám prikrm zvrací....po prikrmu je klidnější ale ase mi přijde, ze pořád tlačí a tlačí, asi ho to zacpava, není zvyklý na zahusteni ... ☹ jsme tu zatím 3 dny a nekakal. Vždy večer ho chytnou hrozně bolesti bříška a pláče až zfialovi a není k utiseni...nesmíme ho ani položit rovně jinak zase blinka....pořád ve vzprimene poloze. Říkali mi tady o nejakem lehatku speciálním...máte někdo? Chtěla bych hlavně vědět co vám pomohlo.....bobek je tak nešťastný ☹

baris
10. říj 2013

Moje obě holky měly slabý reflux. Ta starší to měla o něco horší - co vypila, to vyblila. Za den jsem jí tak 15x převlíkala, sebe tak 5x, do týdne letěly všechny koberce z domu, jak byly poblité od těch šavlí, co Káťa házela 😠 . V každé velikosti jsem měla všeho tak po 20kusech - trička, bodýčka, mikiny, tepláčky .... a to rychle rostla, že cca co 3-4 týdny vše kupovat znovu a větší 😠

Já jsem nekojila a nekupovala jsem žádné speciální mléka. @twetvy - břiško ho může bolet, že se teď střídaly příkrmy - rozhodí to střeva a nebo mu taky nemusí nutrilon sedět. Já jsem dávala obyč sunar a do každé dávky jsem přihodila jednu odměrku rýžové kaše - na zahuštění. Pila v menších dávkách cca co 1,5 - 2hod. V noci naštěstí ne 😀 to jen 2x za noc. Ustálo to přechodem na příkrmy.

A dcera byla v klasickém lehátku - fisher price - tam jsem jí položila - vepředu jsem na to "šlálpa" aby byla v co nejvíce vodorovné poloze a tam jsem jí krmila.

A na bříško - nám pomáhala mast Pupík - do teďka tím holkám mažu bříško, když je bolí. No a samozřejmě postýlka u hlavy byla zvýšená.

Držím palce, ať se to zlepší.

twetvy
10. říj 2013

@baris - děkuji 🙂 to máš pravdu, ja si myslela kolik nemám doma vecicek na malého, ze polovinu ani nevynosi a opak je pravdou....nestíhám prát a zehlit, když pořád vše prevlikam....
S tím prikrmem nemám na výběr...tady v nemocnici mi pomalu ani neřekli co mu vlastně dávají...donesli jsme svůj sunar nutrasence, který mu celkem seděl, ale vyměnili ho za ten nutrilon AR, sunar v takové řadě není proti blinkani ...
Bříško ho bolí hodně, myslím, ze je to na něj moc ještě do toho nutriton ... vše jinak a teď trpí.... ☹
Taky máme vibrační lehátko, ale moc s mu tam nelíbí...až se vrátím domů tak ho zkusím v tom krmit...jako vy....protože moje ruce dostávají zabrat...pořád je n rukách...tady v nemocnici nic není a po jídle ho musím půl hodiny nosit ve vzprimene poloze, což mi dává zabrat, váží maličko, ale pronese se ...
Mast pupik máme taky a masirujeme vlastně pořád...nahrivame, cvicime nozkama a stejne co je vzhůru tak jen tlačí a tlačí a beci a beci ☹
Ještě jsem slyšela o tom sirupu, ale když tady ve špitálu mi nic o tom neřekli, tak nevím, zda to vyzkoušet....