Reflux, jak jste řešily podávání Nutritonu při kojení?

azashaq
30. zář 2013

Milé maminky, jak jste řešily podávání Nutritonu při kojení? Co se Vám více osvědčilo? Odstříkávat mléko či jste si vytvořily ten gel a podávaly lžičkou? Moje měsíční dcerka má reflux, nikterak výrazný, neublinkává mi, ale po každém kojení mi hystericky pláče a navrácené mlíčko zase polyká zpět. Chtěla bych začít podávat Nutriton v poloviční dávce, jelikož nám žádná jiná opatření příliš nepomohla, no a navíc nechci malou odstavit od kojení, prosím poraďte. Děkuji za každý typ.

luthien.k
30. zář 2013

V zahraničí se zahušťovadla moc nepoužívají, protože brání rychlému průchodu mlíčka skrz žaludek dál, což je u refluxu nejvíc žádoucí. Spíš se to řeší častějším a méně vydatným krmenín, přísně antirefluxním režimem (polohování) a podáváním léků na zklidnění jícnu - třeba typu Gastrotuss baby... Takový postup jste nezkoušeli? Jinak se omlouvám, že neodpovídám na dotaz, osobní zkušenost nemám, jen řadu zprostředkovaných...

editah222
30. zář 2013

Já jsem použivala nutriton asi 14dní a pak jsem radši nechala maleho at se poblinká 🙂 Rozředila jsem ho v troše MM a dala mu před kojením a pak cca v půlce kojení. Byl to dost boj, Beník to nesnášel a často blinkal stejně. V 11měsicich se to uklidnilo.

ustarana
30. zář 2013

Keď som sa snažila dcéru kojiť, tak som z MM a Nutritonu spravila kašičku a dávala jej to lyžičkou. Ale do bruška sa asi nedostalo nič, pretože to jazykom všetko vytlačila von, bola od toho opatlaná celá, ja tiež a kojenie trvalo hodinu i viac. Prešla som Gastrotuss a bolo to OK. To je hustý sirup, ktorý miminku dáš po jedle odmerkou. V žalúdku by to malo na hladine jedla spraviť "zarážku" a tým pádom sa dieťa nepoblinká.

katyxq
30. zář 2013

@luthien.k jo, to co píšeš, tak odpovídá i radám od Mamily http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/reflu... a http://www.mamila.sk/domain/flox/files/clanky/d... (a z vlastní zkušenosti potvrzuju, že tenhle postup "kojit málo ale zato skoro furt" fungoval, když jsme s malou chytily nějakou střevní potvoru, blinkala asi jen půl dne a ne moc, jen to vyhodila, zase si cucla a byla spokojená, v roce a třičtvrtě jsem ji prakticky plně kojila jeden den, další den už začala něco jíst)

azashaq
autor
1. říj 2013

@editah222: A on to v tom mlíčku poznal? Kdyť to nemá žádnou chuť. My jsme dost bojovaly, když jsem si z toho udělala jen gel a podávala lžičkou, v tom odstříkaném MM to vypije pěkně. Ohledně refluxu jsem toho teď dost četla a někde psali, že bohužel nepomůže nic, ať člověk dělá,co dělá.

azashaq
autor
1. říj 2013

@luthien.k: Antirefluxní opatření samozřejmě dodržuji, ale nic z toho nezabralo, proto jsem přešla k Nutritonu. Myslím, že poloviční dávka jí rozhodně nemůže uškodit, a nikterak rozhodit zažívání. Pokud to nebude mít efekt, vyzkouším ty kapičky. Ještě jsem o nich neslyšela. U nás v nemocnici se nepoužívají.

azashaq
autor
1. říj 2013

Moc díky za typy. Na www.kojení.net jedna maminka popisuje stejný problém, a v poradně jí doporučili právě tu poloviční dávku Nutritonu. Dle jejich pokynů to taky vyzkouším, když to nezabere, vyzkouším ty kapičky.

annyth
2. říj 2013

My dáváme teda dávali jsme ještě před pár dny taky Nutrito, al mal mi to začla ignorovat-dávala jsem ji po žličce,a kojím přes klobouček-ten se zalepil od toho a plakala stekala se, prostě to vyplivovala. neublinkává tolik ale někdyvíc než by měla. Takže zas nemme zakový problém,ale i tak pomohlo těch pár týdnů. Jinak než bych odstříkala 100ml mlíčka tak jsem raději dávala do 25ml koj.vody na gel. Držím palce at je to o.k.
@azashaq. Jinak jak odměříte pol.dávku prášku, když odměrka je neprůhledná ?

azashaq
autor
3. říj 2013

@annyth: Já to odměřuji tak zhruba od oka 🙂 podle toho, kolik se mi podaří odsát mlíčka. Jako není to úplně přesné, ale z gelem jsem neuspěla. To jsme měly všude, jen ne v puse.

petralyskova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
azashaq
autor
3. říj 2013

@petralyskova: Díky za typ, ale na kurzu jsem byla, i knížku mám doma, a opravdu to nepomáhá. Nejsem typ člověka, co hned přistupuje k lékům a podobným přípravkům, ale když zvýšená poloha, ani správná manipulace nezabírají, nedá se nic jiného dělat. Rozhodně jí nenechám trápit se.

petralyskova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz