Rehabilitace - fyzioterapie u batolat. Chodíte někdo?

alicci
15. bře 2012

Ahoj maminky,chtěla bych se zeptat jestli některá chodíte cvičit nebo cvičíte fyzioterapii ?Zajímalo by mě jak to ty děti snáší a jaká je úspěšnost v případě poctivého cvičení ?? Našemu malému bude 17 měsíců a bohužel po nás podědil něco (co za za komárů neřešilo nebo přehlíželo 😒 ) Je hypotonický ,má kulatá záda při sedu ,má vadnou rotaci kyčlí,vadné držení těla (nejisté) ,špatné těžiště - našlapuje na vnitřní strany nožiček,dupe, sedá si často do rozkleku - W a k tomu je hypotonický. 😖 Máte někdo s něčím podobným zkušenosti? Díky za případné reakce zajímá mě to.

alisek
15. bře 2012

ahoj Alici, zkušenosti máme a velké, tedy se cvičením vojtovou metodou, cvičím sesynemdo narození,má opak toho co má tvůj chlapeček, má vyšší tonus dolních končetin, dodnes nechodí sám jen závěsu nebo okolo nábytku,stěn, sedat si začal cca před 2 měsící.Co se týče rehabilitace,nepíšeš jakou metodou budete cvičit, aleco se týče vojty takji děti snášejí hůř, nutíš je do pozic které jim nejsou úplně příjemné možná i bolí stisk bodů, každopádně můj synek u toho pláče aleuž to beru jinak než když jsem začínala cvičit. Poctivost cvičení je fakt důležitá, občasjsem polevila a pak toho litovala ale je to i o psychice obou. Nejlépe se cvičí do 1 roku,kdy to má vysoký efekt ato chce opravdu poctivost. Ted cvičímse synem 2x denně cca 15min. Mě spíš udivuje že hypotonii zjistili až v 17 měs., to mě fakt šokuje že tak dlouho.

eficenka
15. bře 2012

ahoj, cvičení má velkou váhu, ale podle nálezu záleží jak dlouho bude trvat... Jsou děti, které se "spraví" za půl roku, některé za rok některé za dva roky, některé teřba i za 5 let.
Já dělám fyzio na dětské léčebně, hlavní je pravidelnost cvičení a některé děti zvládají lépe, některé hůř...Držím palce,ať to zvládnete, ale smysl to určitě má!
škoda, že je to zjištěno až teď..

marrakech
15. bře 2012

Ahoj, kdyz byl syn mladsi, tez jsem s nim chodila na rehabilitaci, nastesti se velmi rychle vse upravilo a na plactive cviceni s Vojtovou metodou nedoslo. Pouze jednou mi byly ukazany 2-3 cviky, u kterym maly hodne plakal. Samozrejme se mi to nelibilo, tak jsem zacala hledat alternativu. Byla mi doporucena metoda Bobath. http://www.cadbt.cz/vic_o_bobath.htm
U te pry deti neplacou.
Uz jsem ji ale nevyzkousela, synovi byla rehabilitace ukoncena. Kamaradka ji cvicila s dcerou a byla spokojena.
Tak Ti to sem pisu jako mouznou jinou cestu.
Hodne stesti, at je syn brzo v poradku.

m.o.u.s.e
16. bře 2012

Pro 17 měsíční dítě je už lepší spíš Bobath, ale tato metoda není až tak účinná jako Vojtovka. My cvičili Vojtovu metodu od 11 měsíců kvůli hypotonii, asymetrii a zakulacenému sedu a moc to pomohlo a hlavně velice rychle ( cvičila jsem poctivě).Teď už necvičíme, jenom dcerce hlídám záda, jestli nejdou do skoliozy a dbám na správný výběr obuvi, aby tendence k našlapování na vnitřní strany plosek nevedla k plochým nohám.

domino.aligotor
3. říj 2012

Ahoj Alice, já chodím s dcerou na cvičení od 5měsíců. Malá má hypermobilitu celého děla, byla v zádech hodně prohnutá (opak kulatých zad), pak měla disfolzní postavení kyčlí, dále kolen a teď to máme v kotnících. Je to posun té hyperbomility. Dcera už v 3 měsících krásně pásla koníky a začala lézt. Takže jsme byly poslani na rehabilitaci. Jak nám to disfolzní postavení postupuje tak cvičíme každý měsíc jiné partie. Je to o tom, že cvičíme Vojtovu metodu -reflexní terapii kařdé 4hodiny asi 4-5opakování jednoho cviky. Za 14dní je už vidět zlepšení a po měsíci je pokoj a disfolze se posune o kus níž. Rehabilitační sestra říká, že až dcera bude plně chodit sama, že budeme mít pokoj a bude v pořádku. Takže bych určitě cvičila vylplatí se to.

monad
29. říj 2012

ahoj, mě se narodila první dcera přidušená a nalokala se plodové vody, byla v kritickém stavu 78hodin a dopad to mělo na její celou levou stranu, nožičku i ručičku, chodily jsme na VOJTOVKU a po půli roce se to spravilo, ale dcera se neplazila, neválela sudy - nic, pak v 9m začala rovnou lést po 4ech. dneska je zdravá a spokojená