Rotavirová infekce. Pište zkušenosti

iloha
21. únor 2010

Holky, pište vaše zkušenosti s rotaviry.
Malá je někde chytla. V sobotu 6.2. první návštěva nemocnice a injekce, aby v sobě udržela vodu, po té hrozný průjem, prostě voda a pořád, do toho byla silně apatická, jeden den měla vždy na sřídačku 38 a pak za chvíli nic, silné polesti bříška, ve středu odpoledne, po té co celý den již nečůrala, jsme jí odvezli na infekční oddělení na Bulovce. Dostala kapačku, hospitalizovaly nás na dva dny. Pak už stolice držela pohromadě, tak nás pustily domů.
Prý stačí dodržovat dietu a hodně pít. Jenže právě s pitím a dietou jsme na tom špatně. Normálně vypije tak 0,7 litru vody se šťávou a teď by měla při problémech vypít až 1,5 l vody nebo černého čaje. To nedá ani náhodou. Se šťávou ještě tak ten litr, ale jen někdy. Polévky odmítá odmala, a už 14 dní jí cpu brambory, rýži, mrkev, vařené kuřecí ,suché rohlíky, jablka..... už mi to odmítá a pořád mele svou, že chce jogurty, brumíka, normální bramborovou kaši, a třeba pizzu se šunkou .
Znova zvracela celou noc z 16.2. na 17.2. Na můj dotaz v nemocnici mi řekli, že asi nastala dietní chyba a asi jí to jen nesedlo anebo tam ty rotaviry jsou pořád, prostě jen zavodňovat a dietit.
Teď má kašovitou stolici a občas v tom je bobek.
Máte s tím někdo zkušenosti? Jak dlouho to u vás trvalo a co jste třeba vařily aby se alespoň trochu nejedla? Co jste dávaly pít atd....?

shaula
6. bře 2010

Werminko, díky za reakci. Naši by právě taky ztropili scénu, když se v noci vzbudí, tak jim nestačí ani manžel, musím přijít já... Zatím to vypadá lépe, přes noc a ráno měl ještě teplotu, teď už ne, vypadá veseleji, už neblinká ani nekadí, tak uvidíme... Na oběd si dal trošku zeleninové polívky, tak snad v něm vydrží 🙂

iloha
autor
6. bře 2010

Shaula, Terezce jsou tři a v nemocnici mě nechaly, sice ne židly, ale nechali. Postele byly vesměs všechny obsazené. Držím pěsti ať udrží alespoň studený černý čaj (klidně ho oslaď - lepší je prý glutapur) a zavodní se. Až nebude zvracet - tak rohlík, banán, jablko (lepší je vše rozmixovat), brambor, rýžová kaše atd....
Na průjem klidně ta smecty nebo enterol, ale kdyby ti začal připadat apatický, tak mazej do nemocnice,ať neskončíte na Jipce.
My byly dvě na normálním pokoji - oběma dětem prokázaly rotaviry.

werminka
6. bře 2010

SHAULA: tak to je fajn, když už něco i pojedl. Náš malý nejedl vůbec- doslova. A byl jak tělo bez duše, jak bláto, jen ležel.... neměl sílu se otočit ani na druhý bok a to už měl rok a už v té době sám chodil. U vás hospitalizace v nemocnici nejspíš nehrozí 🙂 myslím že můžeš být klidná. Nejlépe dávat malému po troškách čaj, hodně sladký, studený. a jestli pije mléko (sunar nebo něco podobného), tak zkusit třeba i to. To bylo jediné, co náš malý tehdy vypil.... jinak jsme do něj nic nedostali (koupila jsem mléko protiprůjmové kojenecké) 🙂 Tak držíme palečky, ať jste brzy fit!!!!

kremca
25. bře 2010

Ahoj, tak moje malá má taky rotaviry. Ovšem prokázány až po skoro třech týdnech průjmu, kdy veškeré výsledky na vše možné byly negativní. Dnes jsme se vrátily z nemocnice. A po příjezdu domů opět průjmová salva - 4x. Já už opravdu nevím, co to je za svinstvo. Fakt to nikomu nepřeji. Skončí to někdy? Protože mi připadá, že ne. Zítra jdu zkusit ten enterol a budu se modlit, aby to už konečně pomohlo a přestalo. ☹

soanpe
25. bře 2010

hlásím se do klubu sráčů 😀
minulý úterý začala holka s průjmem, asi 10x denně
večer horečka,ve středu zvracení (přímo do mýho obličeje, takže mi začalo bejt blbě a ve čtvrtek ráno v 5hodin mě vezla RZ na Bulovku) dostala jsem injekci a celej den ležela jako lemra a malá kadila, nepila nejedla
chlapovi se souběžně se mnou taky něudělalo dobře, takže jsme kadili celá rodina.
v pátek to vypadalo ,že je holce líp.dokonce vypila 150ml čaje,jenže zase zvracela a odpol.už byla špatná. jeli jsme na Karlák na dětský, protože 3dny nepila a už přestávala čůrat.
hned ji dávali na kapačky, ale nedařilo se jí napchnout,ale nakonec byla od pátku do neděle na kapačkách.
v pondělí nás propustili a holka odmítala stále pít, takže muka.brečí žízní,ale odvrací se od lahve, hrnku...
dnes je to snad už na lepší cestě (nechci to zakřiknout) UM pije ve spánku a tekutiny kamuflujeme jak se dá.
ted má chuděra 83cm a 9kg 😔

karolina11
25. bře 2010

Soanpe, teda, to vypadá uplně hrůzostrašně. Taky jsem o těchle virech už slyšela, že to dělá pěknou neplechu. Náš malej je zatím (musim to zaklepat) relativně zdravej. Neumím si představit ten strach o to miminko, když popisuješ takový stavy, co jste si protrpěli... Držim palce, ať už je malé lépe 😉

soanpe
26. bře 2010

karolin
díky za povzbuzení 🙂
dnes je už o mnoho líp,jen v noci se ještě malá budí s brekem a mává kolem sebe ručičkama.asi má špatný sny.
Sofí je taky zdravá, rýmu měla jen jednou a najednou takovej hnus 😝
jen si ted musím dát bacha na jídelníček, aby se jí srovnala mikroflora a zažívání 🙂

kremca
26. bře 2010

Tak dnes malá opět minimálně 7x kakala, dala jsem jí enterol a doufám, že zabere. Protože jinak už fakt nevím, co s ní. Byly jsme už v nemocnici dvakrát a má to pořád. Už končí třetí týden a žádná změna. ☹ Jediné pozitivum je, že dostává chuť k jídlu a pije. Ale pokaždý to zase všechno vykaká. Máte někdo podobnou zkušenost? Jak dlouho to může ještě trvat?

soanpe
26. bře 2010

kremca
důležitý je prý fakt dodržet přísnou dietu.mrkev,rejže, rohlíky, brambory, banán, jabko a furt dokola.
žádný mléčný výrobky a mlíko , my jsme ted na UM Nestlé AL 110.je bez laktozy a sacharozy.chutově nic moc,ale aspoň už nemá průjem.ovoce a vše sladké kvasí ve střevech a podporuje průjem ☹
držím palce, at je líp.

onlika
26. bře 2010

maminy, posielam vam silu, aby ste to zvladli a nech je uz vasim detickam dobre, musi to byt strasne, vidiet ich takto trpiet 😔.
Tuto diskusiu som precitala len zo zvedavosti a som fakt rada, ze som si maleho nechala zaockovat, ked bol este miminko. Teraz vidim, ze to bolo dobre rozhodnutie.
Tak vela, vela sil a este viac zdravia

kremca
27. bře 2010

Onlika: já bych taky nechala očkovat, kdyby mi o tom někdo řekl. Protože tohle je opravdu něco hrozného. ☹

soanpe: my už takhle dietíme skoro tři týdny. AL110 mám taky doma, ale zatím se ho teda neodvážím dát. Protože včera zase kakala jak o závod. Sladkého nic nemá, krom přislazení glukopurem. Tak doufám, že to snad jednou skončí. Večer jsem jí do rýžové kaše namíchala tři Kulíšky, protože jinak mi je nepije. A místo mrkve jsem jí v noci podstrčila ORS. A vypila to na ten šup. Takže aspoň takhle do ní nějaké ty minerály dostanu, aby neměla rozvrat vnitřního prostředí. :-/

soanpe
27. bře 2010

kremca
to AL 110 je bez laktozy, takže ho v klidu dej 😉
já jedu už druhou pixlu a po neděli začnem zkoušet sunar

soanpe
27. bře 2010

jo a hooodně nám pomohl enterol, ten prej dezinfikuje střeva. mám kapsle,takže ráno do AL110 a v poledne na banán jednu kapsli. ty pytlíčky nedávám, je toho víc a blbě se to kamufluje do jídla. 2x děnně dávám lacidofil (laktobacil)

kremca
28. bře 2010

soanpe: dnes už měla malá tužší 4x hovínko, tak mám děsnou radost. Ten enterol opravdu zabírá. Jak dlouho jí ho můžu dávat a jak dlouho ho dáváš ty? Tam píší, že bez porady s lékařem nejdéle dva dny, tak jsem jí raději dnes dala už jen jednu tobolku. A laktobacilky taky dávám, ale jen jednu tobolku. Myslíš, že mám dávat dvě, když to měla tak zlé? Mlíčko zkusím trošku dnes poprvé to AL110, ale do rýžového odvaru a jen jednu dávku, abych věděla, co to s ní udělá. Přeci jen ho neměla už tři týdny a průjem nemá teprve den a půl.

soanpe
28. bře 2010

kremca
enterol jsem dale 1. den 2 tobolky a 2. den už jen jednu
lacidofil se může v pohodě 2x denně a po tom průjmu bych ho dávala na 100% 2x

AL110 je fakt dobrý u průjmu,protož ejak jsem psala , je bez laktozy, která právě dělá ty neplechy ve střevech. bála bych se, že v roce bez UM jsou tři týdny hodně dlouho.

kremca
28. bře 2010

soanpe: a jejej, já malé šupla te´d tři dny ten enterol 2x (rano a večer), ale zítra už dám teda jen jednu. Doufám, že jsem něco nepokazila.
To mlíčko AL znám, akorát mám právě strach, když to trvalo tak dlouho, jestli ho nedám moc brzy. No, každopádně to dnes vyzkouším s rýžovým odvarem a uvidí se. Taky mě štve, že je tak dlouho bez mlíčka, ale jinak to bohužel nešlo. Tak jsem zvědavá, co bude zítra. Dám jí ho až k ránu. Te´d ještě dostane rýžovou kaši a pak to mlíko.

soanpe
28. bře 2010

kremca
nám to AL doktorka nasadila hned po příjezdu z nemocnice a divila se, proč nám ho nedoporučili už v tý nemocnici.
držím palce, at je vše v pořádku. kvůli tomu enterolu cinkni dr. ,at máš klid 😉
docela lituju,že jsem nenechala naočkovat rotaviry.jenže po porodu jsem měla zdravotní problémy, tak jsem byla ráda za to, že zvládám aspon to nutný kolem Sofí

kremca
29. bře 2010

soanpe: díky za info. Já tam stejně dnes musím volat na výsledky, tak se rovnou zeptám. První dávku mlíčka máme v sobě, tak čekám, co to s ní udělá. Já taky lituju, že jsem malou nenechala očkovat, ale vůbec jsem o tomto očkování neměla tucha. No, te´d už je to jedno. Hlavně, aby byly holky fit.
Držíme palečky i vám, ať jste zase brzy ve formě.

lucinecka.cz
31. bře 2010

Tak jsme v tom taky.
v ponděli rano prujem. potom zvraceni. behem dne asi 8x. prvni den se malymu zvysila teplota jen na 37,6 +-. dokor doporucil hodne studeny iontovy napoj (isostar..) davat po lzickach. vecer jsme skoncili v nemocnici, nastesti si tam maleho nenechali. vcera blinkal znovu. snedl mi i par piskotu, ale ty sly za chvili ven taky. teploty v noci 39,7. hruza a des. davali jsem zabaly na ruce a nohy, coz nas dnes doktor vyvedl z omylu, ze ruce a nohy, ze je to naprd. osprchovat hrudnik vlaznou vodou. dnes je streda, malej furt blinka a ma prujmy. poslali nam na rozbor stolici a moc. malej nechce moc pit a jist uz vubec ne. co vypije to vyzvraci. doktor nam dnes predepsal diazepan. ten snad sklidnuje krece... malej je po tom total hotovej, coz je pry ta lepsi varianta. aspon se po tom trochu prospal. ted uz mu asi prestal zabirat a znovu knoura a nic nepije, pokud ano zvraci.
me z toho uz taky picne. a ta druha hrozna vec je, ze mame doma jeste 3 mesicniho dalsiho prcka, tak se modlim, at to nechytne a pri nejblizsi mozne prilezitosti jej necham naockavat. 4000 je prd oproti tem nervum a pohledum na jen lezici nekomunikativni dite v 40citkach horeckach s prujmem a zvracenim
to ze jsem to od toho starsiho dostala ja, to je jen takova banalita, ja se z toho dostanu hned, ale kdy ten prcek?

kremca
2. dub 2010

lucinecka: nám to trvalo tři týdny, než se z toho malá dostala. Bylo to strašný a vypadala jak chodící smrtka - bledá, hubená, samá kost. Hrůza. Ale teď už je dobře. A pomohl nám až Enterol a laktobacílky a opravdu přísná dieta. Piškoty teda rozhodně ne, protože jsou sladké - jen rohlík, doma vařená rýžová kaše a mrkvový odvar s rozmixovanou mrkví. Nic jiného nemohla. Teď už je to 5 dní dobré a naopak je jak kyselina - láduje se jak nikdy. 🙂 Ale pít murina nechce pořád. Jo a protože mi nechtěla pít ty rehydratační roztoky, tak jsem jí to namíchávala do těch odvarů a pila to v noci. TO je povolná skoro ke všemu, když spí. 🙂 Tak ať jste brzy fit.

kadlecova.misa
8. dub 2010

ahoj ,moje malá, když měla 10m taky chytla rotaviry : zvracela a měla průjem a protože nechtěla nic jíst ani pít,skončily jsme na JIP..hrůza..když se po 3 dnech vrátila,bylo to úplně jiné dítě. Týden nato jedla jako nezjednaná.Takže douám,že se nám tato nemoc už vyhne obloukem..fuj fuj.

mori
6. lis 2010

Naše Karolínka (je jí přes 3,5 roku) má tohle svinstvo už týden 🙄 Začlo to vysokou teplotou, zvracením a šileným průjmem. Zpočátku si i sama říkala o pití, ale po 3 dnech přestala pít, takže skončila v úterý v nemocnici. Včera se s taˇkou vrátili domů, máme dodržovat dietu samozřejmě - ve zprávě je psáno: bramborová kaše, suchý roklík, piškoty, banán, postupně zatěžovat stravou.
- včera měla banán, piškoty zobe průběžně
- dnes zeleninovou polévku s nudličkama, jen mírně soli
- vařené kuřecí s mírně soli + bramborová kaše

Ale nevím co dál ??? jak to upravit - nechci slyšet (číst) jen rýži apod. , ale jak to upravit, aby to bylo poživatelné ... Díky moc za rady ! 😵

cori
8. lis 2010

Tak to sedlo i na nás, na malého - máme mírnější průběh - bez horeček a zvracení, první stěr u dr. byl v pořádku, ale protože měl malý stále častjěší stolici, tak dr. udělala stěr z plenky (prý se při stěru ze zadečku nemusí tyhle viry najít) mno nevím, ale máme tu potrvoru rotavira..... Naštěstí kojím, můžeme k tomu - rýži, mrkev, banán, postupně smíme přidávat zeleninu (takže začínáme zase jako od začátku)
Jen nevíte jak je to infekční? Kolik dní? Na kontrolu nám řekla za 2-3 týdny, ale to je hrozně dlouhá doba nebýt v kontaktu s lidmi 😅

kikimaruska
8. lis 2010

@cori : "užili" jsme si to loni a 10 dní v nemocnici na infekčním ☹ . Je pravda, že ty viry přežívají hodně dlouho. Inkubace je krátká, prý do 2 dnů, ale jinak infekční je vše ty 2-4 týdny. V nemocnici mi i řekli doma vše vyprat, umýt, ale i tak jsou dost odolné proti chemikáliím. My ty 4 týdny nezvali k nám do bytu žádné návštěvy a ven jsme pak šli týden po propuštění, ale jen na zahradu u babi, ne mezi děti.

cori
8. lis 2010

@kikimaruska mnoo ups, my se právě chystáme kolaudovat baráček 😒 a ono je asi jedno, že jsme mírnější průběh, stejně ta potvora v něm je, že 😒 , tak snad to nechytne malá 😒

kikimaruska
8. lis 2010

@cori :nás pustili domů, až když už ve stolici žádné rotaviry neměl, takže Kuba infekční jakoby už nebyl, ikdyž týden ještě navíc doma doporučovali.Ale hlavně doma ty věci...(my měli pozvraceno všechno, koberce, postýlka, oblečení, peřiny...bylo toho moc, já jen převlíkala, drbala, čistila, uklidňovala a snažila se aby něco vypil...malý pak už jen zvracel a průjmoval a vše šlo ven...a vše na co sahnul, nebo přišlo do kontaktu bylo infekční i po našem návratu...ale ještě jsme i dobírali ATB a naštěstí to nejhořší v bytě poklidili rodiče a odvezli prádlo na vyprání, co za námi 60 km přijeli (do nemocnice sem jela v noci narychlo a už tam zustala)

cori
8. lis 2010

@kikimaruska ups teda to jste měli zápřah a malého to teda prohnalo ☹ , my teda neblinkáme a ani stolice není moc vodnatá, spíš jen normální, ale častá. Je fakt, že tohle je prevít, loni u nás střevní chřipka (možná rotavirová) řádila docela dlouho po městě...
A chytli jste to i vy, nebo jen bobišek malý?

kikimaruska
8. lis 2010

@cori : já sem sama s malým, já jsem to měla taky něco, ale u dospělých se to projevuje dost málo, jen mě to prohnalo a byla sem tak nějak nafouklá a nesvá, asi 2 dny...ale jinak nic, brzo to odeznělo, ale malý to schytal se vší parádou. Chytl to ani nevím kde, byl u táty na víkend a někde rajzovali nevím. Ale dr.říkali, že se to dá chytnout kdekoliv, že to není nemoc ze špíny a ze špatné péče, tak abych si nedělala hlavu...i sebeopečovávanější mimi do může dostat ☹

cori
8. lis 2010

@kikimaruska jj, já vím kde sme to chytli 😒 od jiného miminka - mysleli, že zuby, ale hlavně, že nemáme ten horší průběh, brr to sis teda užila... Tak teď si dáme útrum s návštěvama ☹ , právě nehcci, aby to někdo chytil od nás, jeden nikdy neví 😒

cori
8. lis 2010

@mori a co Smektu nebo nějaké probiotika? to dáváte?