Rotavirová infekce. Pište zkušenosti

iloha
21. únor 2010

Holky, pište vaše zkušenosti s rotaviry.
Malá je někde chytla. V sobotu 6.2. první návštěva nemocnice a injekce, aby v sobě udržela vodu, po té hrozný průjem, prostě voda a pořád, do toho byla silně apatická, jeden den měla vždy na sřídačku 38 a pak za chvíli nic, silné polesti bříška, ve středu odpoledne, po té co celý den již nečůrala, jsme jí odvezli na infekční oddělení na Bulovce. Dostala kapačku, hospitalizovaly nás na dva dny. Pak už stolice držela pohromadě, tak nás pustily domů.
Prý stačí dodržovat dietu a hodně pít. Jenže právě s pitím a dietou jsme na tom špatně. Normálně vypije tak 0,7 litru vody se šťávou a teď by měla při problémech vypít až 1,5 l vody nebo černého čaje. To nedá ani náhodou. Se šťávou ještě tak ten litr, ale jen někdy. Polévky odmítá odmala, a už 14 dní jí cpu brambory, rýži, mrkev, vařené kuřecí ,suché rohlíky, jablka..... už mi to odmítá a pořád mele svou, že chce jogurty, brumíka, normální bramborovou kaši, a třeba pizzu se šunkou .
Znova zvracela celou noc z 16.2. na 17.2. Na můj dotaz v nemocnici mi řekli, že asi nastala dietní chyba a asi jí to jen nesedlo anebo tam ty rotaviry jsou pořád, prostě jen zavodňovat a dietit.
Teď má kašovitou stolici a občas v tom je bobek.
Máte s tím někdo zkušenosti? Jak dlouho to u vás trvalo a co jste třeba vařily aby se alespoň trochu nejedla? Co jste dávaly pít atd....?

mori
8. lis 2010

@cori Smectu dáváme a dnes jsme začali dávat Hylak. A v lékárně mi doporučila Hroznový cukr ať jí dávám do čaje.

dnes měla pro změnu kuřecí s rýží (zeleninu do toho nechtěla - chtěla jsem jí udělat jakoby rizoto, moc jí nemusí, jedině v polévce). Je zlatá, zatím to bere dobře že musí mít dietku 😵

kikimaruska
8. lis 2010

Jo jo, Hylak jsme pak taky dávali, Glukopur-hroznový cukr též, ten od té doby mám stále doma a i jím sladím ted prckovi, a měli jsme ATB. JInak od té doby pak doted dávám pravidelně Lactobacílky baby na trávení a probiotika má stále i v mlíku, jelikož pravidelně mlíkujem.. 😉 .Smectu ted užívám taky na menší průjmy...

cori
9. lis 2010

@mori
@kikimaruska a Smectu přimícháváte i do teplého jídla nebo jen do studeného se může?

kikimaruska
9. lis 2010

@cori : já ji dávám a veškerý léky do mlíka (jinak je do něj nedostanu) -takže do vlažného mlíka -v žaludku je stejně tělesná teplota, takže by to mělo být asi jedno, v čem se rozpustí...a když nemůže mlíko, tak do čajíku...ale to jsou boje...Zatím léky jedině v mlíce...

mori
9. lis 2010

@cori já dávám Smectu do přesnídávky - poradila mi to paní v lékárně. Ne do celé, ale do mističky třeba jen 2 lžíce a vmíchat balíček Smecty. Mám borůvkovou přesnídávku, která je na to kadění trošku lepší, že borůvky staví

haanhobe
9. lis 2010

My máme vyzkoušený Enterol, je to kapsle, která se dá malým prckům vysypat do čaje, je přírodní,zabírá a má lepší chuť než hylak, který se mně zdá zcela nepoživatelný.

cori
1. pro 2010

A jak dlouho smectu a jiné probiotika dáváte? Prý se rotavir umí držet v tělíčku aj 3 měsíce 😒
@haanhobe
@mori
@kikimaruska

kikimaruska
1. pro 2010

@cori Smecta se prý nemá dávat déle jak týden, mi říkala lékárnice a dr. Malý když měl rotaviry, tak museli v nemocnici nakonec nasadit ATB a ty se bral je celkem asi 14 dní. Jinak probiotika dávám denně téměř od narození do mlíčka a nejméně do 3 let je dávat budu (vysýpací kapsle), jelikož jsme tak jako tak měli a máme celkově problémy s jídlem a zažíváním. Jsou to ale Lactobacílky baby, co se mohou užívat dlouhodobě a má nějaké i v mlíčku, kam se v dnešní době dodávají skoro do všech značek...Smecta je už léčba průjmu, Lactobacílky jsou trochu něco jiného...,takže se mohou užívat dlouhodobě a pravidelně.

pavlina05
22. led 2011

ahoj holky!

TAk nevím co máme my,ale jak to tady čtu,tak hned v pondělí valíme k dr.! Malý má už 5 den stolici cca 5 x denně. Jí a pije normálně,ale moc kaká!!!
Myslíte že by mohlo jít o rota? Panebože!!!
A já jsem k tomu těhu ☹

majdula
22. led 2011

@pavlina05 Kdyby to byly rotaviry, tak to z nej lita horem spodem (pak uz jen voda) klidne dvacetkrat denne a rozhodne nebude jist a pit ☹

Ale k dr. zajdete pro jistotu na vyter, teoreticky to muze byt rotavirova infekce s nejakym hodne mirnym prubehem. Nicmene tebe by to ohrozit nemelo, resp. asi jako jiny vetsi prujem. Miminko uz je velke a neco vydrzi 🙂

pavlina05
22. led 2011

@majdula díky,tak to nelítá.prostě jen kaká 5 x denně.Chová se normálně,dělá blbiny,je plný energie jako vždy.Jí a pije normálně 🙂
Moc děkuji za uklidnění.
Zajdu hned v pondělí k dr.

Co jsem četla,tak jsme byli na veřejným bazeně a 2 dny na to tohle 😒

zdezli
22. led 2011

@pavlina05 Rotavirova infekce muze mit ruzny prubeh - od "bezneho" prujmu az k tem hroznym, ktere privedou deti do nemocnice na kapacky. Tak nas aspon informoval nas pediatr, kdyz nam nabidl ockovani.

pavlina05
23. led 2011

@zdezli díky

pavlina05
24. led 2011

Tak u nás ok,máme jen klas. prujem a na něj Enterol 😉

michmar
14. únor 2011

ahoj holky, Jindříškovi je 11 týdnů a má taky rotavir, byli jsme na stěru, ale neblinká. A spíš nemůže pořád stoličku vytlačit, a když jo, je tekutá. Je plně kojený a dávám mu BioGaia. Hlavně se chci zeptat, jestli s ním můžu chodit na procházky? Když nejsme s nikým v kontaktu, jen jedeme kočárkem po sídlišti.... Díky

mimisci
25. únor 2011

Ahojky,my se vrátily v úterý 22.2.z nemocnice,ležela jsem tam s Karolínkou(1,5roku)s ROTAVIRY,v sobotu měla horečky 39,5 a snad desetkrát stolici a to jen hnědozelenou vodu,vůbec nám nepila nejedla a ani se nepostavila na nohy,v neděli jsme měly radost že má zájem i o hračky,ale večer když měla jít spinkat,tak strašně plakala a měla strašné kreče v bříšku že jsme ji nemohli ani obléct a hned jsme jely na pohotovost,tak nás hned hospitalizovali a daly ji kapačku,ale kapala jen hodinu,protože jak měla ty strašné kreče tak si ji několikrát vytrhla,tak doktoři usoudily že ji trápit nebudou ale musela jsem jí nutit furt pít,nato jak jindy vypije bez problému 1,5litru tak teď jsem do ní nemohla dostat nic.druhý den nám vzaly vzorek stolice a zjistily že má ROTAVIR,tak do ní cpaly SMECTU a ENTEROL a musím zaklepat že od té doby co to bereme tak máme krásné bobky,bereme to stále ráno i večer a máme dietu a s pitím je to horší,protože do ní čaj a vodu nedostanu,tak máme povoleno štávu a je to lepší,mám ještě syna dvojče a ten to prodělal bez hospitalizace jen s průjmem a do obou cpu tu SMECTU a ENTEROL a vypadá to na lepší cestu......

katka219
25. únor 2011

Ahojky, my to prodělaly před měsícem s dcerou Beátkou (1,5 roku).Byla nachlazená a měla horečky 39 tak jsme jeli k dotorce, doma potom odpoledne začla zvracet a nechtěla nic jíst.Neudržela v sobě ani čaj.Potom se přidal i průjem a jeli jsme k dotorce znovu.Ta nás poslala na infekční oddělení dětské nemocnice do Brna.Byl tam s ní manžel, protože máme ještě dvouměsíční miminko.Takže jí tam dali kapačky a po dvou dnech ji pustili domů.Byla moc statečná ani neplaka když jí napichovali ruku.No a já doma měla strach abych to nechytla já nebo Anetka.Takže jsem zjišťovala na netu jak se bránit.Jediné co se proti tomu dalo dělat neustále si pořád umývat ruce, protože ten bacil vycházel ven z těla stolicí. No tak nás dvě to tedy nepostihlo ale chytl to manžel a babička kteří se střídali v nemocnici u Beátky.Můžu ale říct, že to bylo jen pár dní ale stačilo to.Bylo hrozný dívat se na to naše šídlo jak je bez života.Jak ji pustili domů tak byla pár dní na dietě, vařila jsem jí hlavně mrkev, brambory a potom hustou zeleninovou polívku ale jalovou jen trošku osolenou.A během týdne to už bylo dobrý.

harina3000
16. pro 2014

no my rotavirama procházíme teď a to mám obě děti očkované proti téhle nemoci takže 3000 jsem dala úplně zbytečně protože teď to mají oba dva :(

dy
5. led 2020

Za jak dlouho po rotavirech bude mimi zase fit. Dnes jsme přijely z nemocnice ale zatím jen papame a spinkame