Rozštěp, setkala jste se s tím některá?

mariekulis
12. zář 2013

milé maminky chtěla bych s zeptat jestli jste se některá nesetkala s rozštěpem ? a jaké máte s tím zkušenosti?děkuji

boobinka
12. zář 2013

myslím, že by bylo lepší upřesnit čeho... Syn měl rozštěp močové trubice - hypospadii, nyní v říjnu ho čeká druhá operace.

iina
16. zář 2013

Můj táta se narodil s roštěpen tvrdého patra...já mám 4 děti ,všechny jsem nechal kontrolovat jak se dalo v těhotenství abych o případném roštěpu věděla už před porodem, kdyby byla vada zjištěna miminko bych si stejně nechala, vždyť můj táta tady přece taky je a je to prima chlap..já už to na něm ani nevidím...ostatní si jen všimnou, že jakoby špatně mluví..trochu prý huhlá, já to neslyším..nejstarší syn měl ve 13 letech úraz bez přičinění a zjištěna mu byla vady stehenní kosti..prý jakoby roštěp kosti a jak rostl, tak kost prostě praskla..operace, šrouby rok na berlích a pak vyndání šroubů a má klid..zase hraje fotbal a po všem mu zbyla jen veliká jizva na stehně..přemýšlela jsem kdyby byl zjištěný druh roštěpu na ultrazvuku v těhotenství tak bych o přerušení uvažovala, jen pokud by to byla vady neslučitelná se životem...roštěp byl a je součástí něčeho co s námi v rodině je a není to problém...hodně štěstí.

zdendaobratle
24. zář 2013

zdendaobratle Ahoj Rozštěp patra mám od malička , v roce jsem byl operován a mám vadu řeči.Zřejmě podobně jako odkaz před demnou od Iliny, dále ještě mám rozštep močové trubice čili močová trubice končí2 cm po žaludem - hypospadii již 55 let. Mám dvě zdravý děti dceru a syna, který nemá hapospadii.Problémy s hypo jsem neměl ani ve škole trochu se na mě kluci dívali jinak vše v pohodě. Při sexu mě i partnerce to nevadilo, spíž nás to víc vzrušovalo.Ted mám novou známost a myslým , že jí to nevadí o mém problému ví. na operaci bych nešel, jelikož dřív se to tak nedělalo, ale myslím že bych dal ted malélo kloučka na operaci , bylo by to možný dle situaci.Jinak jsem spokojený , myslím ,že nejsem sám kdo trpí touto nemocí čili problémem hypo a je nás víc kdo jak v čechích tak i ve světě co mají hypo penis.Přeji všem maličkým chlapům a jejich maminkám aby se nebáli dát kluky na operaci a přeji všem kdo tuto operaci postoupí brzké uzdravení a nový začátek do nového kvalitního života Zdenda.