Rýma, sopel, kašel...Co na to dát 7měsíčnímu dítěti?

kini_2020
13. lis 2021

Ahoj holky,
Potrebuju poradit...malé se spustila neuvěřitelná rýma, odsavame každých 10 minut, do toho mi kašle a teče ji i z pusy (krku). Lezou ji i zuby, ale vypadá to že se spíš čistí a vykašlává hleny.

K doktorce jdeme až v pondělí a já nevím co jí mám dát aby to nebyla zbytečná zátěž.

Mám doma na rýmu nasivin, sterimar. Tím asi nezkazím nic.

Ale na ten kašel nevím vůbec. Mám sinecod, Ambrobene, fenistil.
Každý dává něco jiného, jedno je na suchý kašel , druhý na vlhký. Jak to podávat a co je nejlepší?
V lekárni mi neporadil nijak užitečně...
Pak ještě občas dáme na doporučení doktorky nurofen na ty zoubky a horečky.

Malá má 7 měsíců.

Moc děkuji

novamamina
13. lis 2021

@kini_2020 já bych dala drosetux neo. Je to homeo na kašel, ale krásně to spouští i zadní rymu. Pokud to nepomůže, určitě to nepritizi

mamikry
13. lis 2021

@kini_2020 Nasivin nedavat. Nasim detem po nem tekla krev. Pry to dela, tak pozor. Miminku bych dala jen morskou vodu. Nejlepsi je asi Prospan na kasel. My meli Ambrobene pri pruduskach, ale pozor, aby spis ten hlen jeste vic neprodukovalo. Nektere tyhle leky drazdi.

arwen666
13. lis 2021

@kini_2020 Já vždy používala mořskou vodu a mazal jsem hrudník,lopatky, a chodidla tymianovou masti od Just a na kašel Prospan

zizkmi
14. lis 2021

@kini_2020 aktualne resim to same. Syn 8 mesicu. Nos prostriknu morskou vodou, chvili pockam odsaju a pak nakapu Nasivin. Mam kapky od 1 roku, trosicku jsem odlila a dolila prevarenou vodou ( poradila lekarnice). Po nakapani chvili cekam at to stece dozadu. Odsavam 3x denne. Vic to pry nema smysl, protoze to nosni sliznici taky prekrvuje. Jinak dle potreby prostriknu morskou vodou. Rano a v poledne davam Prospan a tak 2 hodky pred spanim Sinecod. Na hrudnik pres den teply zabal a 3x denne masaz na odhleneni. Je to fuska, ale po tydnu vidim konecne nejake vysledky

hankaros
14. lis 2021

Na rýmu dávám fenistil, proplachuju mořskou vodou a odsávám. Plus mazu na hrudník a na záda olejicek 31 bylin od justu.