Rýma u kojence. Jak nahradit nefunkční odsávačku?

moucha
4. říj 2007

Ahojda, jak s rýmou, odsávačka nám nějak nefunguje, něco vysaju, ale je to prt platný. Existuje jiná možnost pre 3měsiční miminko?

many
29. dub 2009

teda ale furt si nejsem jistá,jestli jít k doktorce s tou rýmou nebo ne :-/ si mě trošku postrašila 🙂 ale myslím,že je to normální taková rýma zelená co má 😒 kdyby to bylo špatný,tak by to měl i hodně,že by mu i sama třeba tekla nebo ne 😒 to jsou otázky co,pro doktora 😀 😀 😀

popelka.miri
29. dub 2009

Já nedávno řešila to stejný u Barči, s tou rýmou. Vždycky se mě dr. zeptá"má jí bílou nebo žlutou, zelenou?" když je zelená či žlutá, tak mi písne Pamycon kapky. To máš jako u oka, když teče bílý sekret, tak stačí opthalmoseptonex a jak je žlutý tak antib. 😒 . Teď jakmile má jinou než bílou, tak jdu automaticky pro Pamycon 😉 ..A nemusí to mít hodně, může to mít i zaražený a téče mu to pak míň..Neboj se a běž k dr. Za optání nic nedáš 😉 .Se máš, že můžeš jít sama ven, máš taťku a babču...já mám prdlajs 😠 .Já chci taky ven!!!!!!!!!!!!! 😀 😀

many
29. dub 2009

no naštěstí mám tady někoho kdo pohlídá,ale já bych bez něj stejně nešla,počkám hezky na něho,no uvidíme,teď jsem odsávala a má normální průhlednou rýmečku 😒 tak se uvidí,já doufám,že se to lepší :-/teda ty děti mají ale problémy,že ☹ my sice taky někdy,ale už si sami řekneme a vezmeme co potřebujeme

pastuska
29. dub 2009

Baby, ešte mi doktorka povedala, že zelený soplík môže byť aj vtedy, keď bol dlho v nosíku. Že ak má biely, a sem tam zelený - to je niekedy ten dôvod. No a my chodíme von každý deň, soplík - nesoplík. Teplotu nemá, a na vzduchu je mu evidentne lepšie. A niekedy sme vonku aj 5 - 6 hodín, a v pohode.

radka.m.
29. dub 2009

many-s rýmou můžeš klidně ven,pokud nemá prcek teploty,je to daleko vhodnější,než doma v uzavřeném prostoru,a to,že jsi odsála nitky krve,to není z těch kapek,ale je to známka,že odsáváš rýmu i z poškozené sliznice,takže to je o.k. 😉

many
30. dub 2009

holky dííííky moc moc 🙂 rýma už ustupuje,nechrčí,tak ho ani zatím odsávat ani nebudu,ať ho netrápím,třeba už nemubde potřeba,uvidím,jinak kašel - to mám pocit,že vykašlává potom mucosolvanu 😉 spíš večer sem tam a ráno,přes den ne,už jsem přemýšlela,že poletím k doktorce,ale myslím,ze je to prostě těma kapkama to chrchlání,podle toho co jsem v tom návodu vyčetla 🙂 a dnes ven teda vyrazíme,stejně tam bude tepleji víc jak doma a vítr zatím nefouká,tak snad ani nebude

zannyka
30. dub 2009

ahojte, môže ma dietaťko keď je prechaldnuté hnačku? Môj má a neviem či isť k lekarke.

popelka.miri
30. dub 2009

Zannyka, jestli myslíš jako průjem? 😅 tak to opravdu nevím, ale u tak malého dítěte jak máš ty to může být nebezpečné aby se nedehydroval, tak to hlavně sleduj ať to není moc a hlavně hodně tekutin. Jestli je kojený, tak většinou kojené děti průjem nemívají, ale s průjmem u kojenců se radši chodí k doktorce 😒

fifinna
30. dub 2009

zannyka, myslim si ze hnacka a nadcha nejdu k sebe. Keby mal okrem nadchy aj ine priznaky mohla by to byt brusna chripka, ale myslim, ze take male babätko by ju nemalo mat. Kolko krat za den ma stolicu ? Ak sa pokaka po kazdom nakojeni, alebo mlieku, tak ide o hnacku. Vtedy by si mala ist k Dr. A ako pise popelka treba pit vela tekutin.

zannyka
30. dub 2009

maličky je kojený tak cca 7-8x denne a v noci má stolicu 1x. Pojdem radšej k Dr. čo mi povie.. 😖

many
30. dub 2009

zannyka - kojené děti mají pořád průjem ,když jsou tak malý 😉 jsou to průtokáááči 😀 😀 😀 teda pokud je to normální průjem a né voda 😒

popelka.miri
30. dub 2009

No, průjem nemívají, ale míchaný vajíčka jo, když jsou kojené 😀 ..Nesmí to být zelená stolička nebo hlenovitá..to znamená, že má málo mléka, moje malá měla jeden čas taky trochu zelenou stoličku, protože se mi přechodně snížila tvorba mlíka, ale pak se to zas vratilo a byly zase vajíčka 😀 .Kojený děti můžou mít stoličku po každém jídle, ale musí to být ty "vajíčka" hezky žlutý 😉

many
30. dub 2009

popelka to napsala přesně 😉 🙂

mousunek
7. čer 2009

ahoj holky mam otazecku, je pravda ze ryma u deti trva mnohem dele nez u dospelych nebo je to jen fama?

janajanajana
8. čer 2009

Mousunek, o tom som teda nepocula ale pri mojich detoch to plati, teda ked starsia mala nadchu ako babatko, tak jej presla najskor za 2 tyzdne, raz mi soplila cely mesiac, boli sme aj na alergologii a ozaj slo len o nadchu, no tak od 3 rokov som si vsimla ze jej to prejde ovela skor, v podstate rovnako ako u dospeleho. Teraz ma nadchu moja mladsia, zacali mi obe soplit asi pred 2 tyzdnami, starsia je uz OK, preslo jej to za tyzden a mladsiu trapi soplik stale, neviem , niekedy mam pocit akoby tu nadchu predlzovalo aj to odsavanie soplika 😖 , snazim sa odsavat co najmenej, no ked jej tam chrapci v tom nosteku, tak mi to neda a hned jej to radsej odsajem.

mousunek
8. čer 2009

janajanajana - takze je to v podstate pravda, nam zacala ryma v patek na noc a na dnesek uz krasne spinkal celou noc kdyz se vzbudil dostal caj a spalo se vesele dal, tak snad bude klid drive.,
Taky jsem cetla v clanku na netu ze odsavacka se nedoporucuje treti odstavec

http://www.ordinace.cz/clanek/jak-zvladnout-rym...

akras
21. zář 2009

Dotaz, když má malá od včerejška - neděle - rýmu a v pátek chodíme plavat, myslíte, že když se to zlepší, že můžeme jít? třeba by jí ten chlor pomohl 😅 ...nebo radši zůstat doma? Děkuji

evabelk
21. zář 2009

Člověk si řekne blbá rýma, ale jak ji mají taková miminka, tak je z toho člověk vedle ☹ před týdnem jsem to taky řešila. Je nám 5 měsíců. Já osobně bych na ten bazén s rýmou asi nešla...nevím sice, jestli má chlor nějaké zázračné účinky 🙂 ale šlo by mi hlavně o ouška. Četla jsem, že u takových miminek může být z rýmy zánět středního ucha- normálně, ne tak po bazénu. Ale je to jen můj názor...PS: ale nevím, jak stará ta tvoje holčička je, těch 7 měsíců? Tak to bych nešla...

akras
21. zář 2009

S rýmou bych taky nešla, myslela jsem, kdybychom to třeba rychle zvládli a ve čtvrtek už byla v pohodě, tak váhám jestli v pátek jít, aby se jí to nevrátilo...

tytyta
30. zář 2009

Tak my máme taky rýmu,ani zelenou,ani žlutou,ale bílou.Byly jsme u doktorky a ta řekla že když nemá teploty,tak do bazénu v pohodě můžem.Děti maji ty rýmičky déle,tak přeci neni důvod být třeba měsíc doma bez bazénu 😉

hanula11
4. led 2010

malá má něco přes dva měsíce a taky nás právě docela trápí rýmička , zkusíte maminky poradit? DÍKY VŠEM 🙂

rainee
19. led 2010

nas trapi nadcha vlastne uz od porodnice, tam dostavala nasivin pre kojencov ale moc nezabral. medzitym sme skusali aj libenar, ale stale neprechadza. podla doktorky je dlhotrvajuca nadcha u takychto malych deti normalna, ale ja sa bojim aby jej to nepreslo na priedusky alebo do ucha. zatial striekame do nosa morsku vodu /krasne rozpusti sople/ a odsavame cca. 2-3x denne /castejsie sa vraj nema lebo sa potom vysusuje sliznica/. rucnou odsavackou by som ich nevytiahla tak pouzivame tu na vysavac, je to super. ale som zvedava kedy sa tych soplov konecne zbavime 😒 a este davam na radiator mokre uteraky kvoli zvlhcovaniu vzduchu.

rainee
19. led 2010

este chcem napisat ze nadcha sa lieci hlavne vonku, takze sa nebojte chodit s drobcami na prechadzky aj ked je chladnejsie /pokial nemaju teplotu samozrejme/ + casto vetrat. tiez trosku pomoze ked sa da nieco pod hlavicku, potom ich tie sople tak nedusia.

rainee
24. led 2010

nema niekto skusenost s rucnou odsavackou sopikov na baterky? zaujimalo by ma aky ma vykon, nikde na obale to nie je napsiane.

evabelk
24. led 2010

Malá teď měla poprvé pořádnou rýmu ☹ takže se v noci pořád budila, dusila, byla neklidná...já nedám dopustit na Vincetku ve spreji, rozpouští soplíky,každkou volnou chvilku jsem ji šplíchla do nosíku, v noci aby mělo dítě zvedlé pod hlavou, aby se lépe dýchalo. A taky sme odsávaly, teda jen tou ústní odsávačkou. Nemůžu si na ni stěžovat...ale věřím, že u zahnisané rýmy z ní musí být matka vyřízená. Takže všichni kolem doporučují odsávačku na vysavač. Je prý šetrná a hlavně efektivní! Sama ji vyzkoušenou nemám...

svetlankat
25. led 2010

Ahojte baby, chcela by som sa vas velmi pekne opytat, ci mi neviete doporucit nejaku dobru znacku odsavaciek hlienov na vysavac. Pediatricka nam odporuca len tuto na vysavac a ja neviem ktoru kupit. Je v nich nejaky rozdiel alebo su tie na vysavac vsetky rovnake len vyrobca je iny? Je nieco na co si treba dat pri kupe pozor? Dakujem

rainee
25. led 2010

my mame zn.BabyVac, su k tomu aj 2 nadstavce a keficka na cistenie. neviem ako vyzeraju ostatne, kupila som tuto prvu a poslednu v lekarni, ale myslim ze tam nebude velky rozdiel.

nika
25. led 2010

přesně máme taky Babyvac2, je na trhu ještě i nějaká která je z kombinace skla a plastu.

BabyVac je celoplastová a super, už jesm ji museli otestovat. kup v lékárně, budou ji mít nebo ti ji do druhého dne objednaj.

svetlankat
25. led 2010

Dakujem Vam velmi pekne, pozerala som tu babyvac mali ju za necelych 13 Eur.

svetlankat
30. led 2010

ahojte baby, chcela by som sa vas velmi pekne opytat, ktoru odsavacku hlienov na vysavac by ste mi odporucili, baby vac2 alebo nostek. Tu nostek som dnes videla prvy krat. Musim sa priznat, ze ta baby vac sa mi pozdava viac. Dakujem