Rýma u kojence. Jak nahradit nefunkční odsávačku?

moucha
4. říj 2007

Ahojda, jak s rýmou, odsávačka nám nějak nefunguje, něco vysaju, ale je to prt platný. Existuje jiná možnost pre 3měsiční miminko?

nikollette
2. únor 2009

ahojte mozem sa opytat, viem ze asi odveci, ale neviem kde sa to mam opytat..ak mate v albume, napriklad takym pekynm banerrom meno vasho dietatka alebo podobne, ligotave pisemnka, ci obrazky, ako ste si to tam dali??? Vdaka.. Najlepsie IP.. cakam 😀

terreza
2. únor 2009

taky by me to zajimalo 😀 i kdyz je to totalne mimo 😀

paja1975
2. únor 2009

sousedi nejsou důležití. duležitý je aby mimčo mohlo dýchat a nic mu v nosánku nepřekáželo. 🙂

surynka44
2. únor 2009

paja1975 další dobrá rada koupím i stříkačku, to by bylo abych nad tou zatracenou rýmou nevyhrála 😀 terreza: díky za metodu na odsávání - vyzkoušíme 😎

fifinna
3. únor 2009

sury, neboj sa tych ampuliek, vlozis ampulku do nosteka a jemne stlacis, vyskusaj si to naprazdno, aby si vedela kolko mas stlacit, a aj ked stlacis silnejsie, nic sa malej nestane, tie kvapky su jemne. Ja som raz malemu, ked somnou bojoval stlacila viac, bolo poznat na tej tube, ze dost chyba a nic sa mu nestalo.

alishia
3. únor 2009

aromatherapy na noc do pokojicku je super.

svenka
3. únor 2009

nam sa jednoznacne osvedcil libenar, pred odsatim kvapnem do nosteka a potom rucnou odsavackou /vysavac nie je vhodny pre malinke babatka/ vytahujeme a odsavame... kym to nejde von... zatial sme neboli chori, poctivo cistim nostek,ked pocujem ze chrapci, alebo vidim v nosteku nieco... 🙂

taktiez odporucam nakvapkat MM, je tu super aj do nosteka, aj napr. do ocka, ked hnisa...
nostek som neskusala, ale do ocka som mu kvapkala pri kojeni, lebo od narodenia mu hnisalo ocko... po tyzdni mu ocko hnisat prestalo a odvtedy ani nehnisalo... 🙂 a to som dostala ocne kvapky od dokiny a aj listok na ocne... ale rozhodla som sa, ze dam sancu materskemu mliecku a ono skvele zabralo...

lenulin
3. únor 2009

Nám se na rýmu osvědčila odsavačka na vysavač už v 2měsíci na doporučení dr a vůbec mu to neublížilo.Manžel to zkoušel sám na sobě protože jsme tomu moc nevěřili a není to nic strašného jen takový nepříjemný pocit.A kapky nasivin pro miminka Libener je totiž jen fiziologický rostok bez žádných léčiv je dobrý na zvlhčení sliznice ale na rýmu bez efektu

ivos
13. únor 2009

Ahojte. Chcem vas velmi poziadat o radu. mam 1 mesiac stare dievcatko a trapime sa nadchou uz 3 tyzdne. Zijem v londyne a tu nedavaju ziadne lieky nechavaju to na babetku ako si s tym poradi. odsavam pravidelne hlieny ale pripada mi to horsie. V noci nespi a cez den je tak unavena zeuz nema ani silu plakat.

geeny
1. dub 2009

Ahojte, pro tak male mimco ti doporucuju metodu dvou kroku od Otrivin Baby Care. Nejdrive male prokapes nosanek a potom nudle jemne odsajes odsavackou. Doktorka mi rikala, ze muzu kapky uzivat i preventivne. Drzim palce.

radka.m.
1. dub 2009

svenka-kde jsi přišla na to,že odsávačka na vysavač není vhodná pro malé děti???lékaři z orl jí doporučují už od novorozeneckého věku,mimochodem,pokud je novorozenec těsně po porodu hodně zahleněn,tak čím myslíš,že ho odsávají? 😉

radka.m.
1. dub 2009

jo,mimochodem,odsávačku na vysavač doporučuje i přednosta orl v motole-docent Kabelka,mluvil o tom i v televizi

kacka.va
2. dub 2009

svenka: co myslíš ruční odsávačkou? balonkovou? jestli jo, tak k té ti můžu říct, že když má dítě pořádnou rýmu,tak šla u nás okamžitě do koše, protože je k ničemu. 🙂

berunka
2. dub 2009

tak ja musim potvrdit ze odsavacka na vysavac je i pro mala miminka,to ze neni vhodna je blbost.nam ji doporucila doktorka kdyz mela Eliska rymu ve dvou tydnech a to je jeste predcasne narozena takze byla prtousek.a presne jak pise kacka klasicke odsavacky jsou na nic protoze kdyz je zadni ryma tak nemate takovou silu aby jste to svepomoci vytahly 😉

majsan
2. dub 2009

moj je velmi nachladeny teraz a pouzivam rucnu odsavku ale nedokaze vytiahnut vsetko a stale mu tak tecie z noska.nechce mi uz ani pit s prsnika neviem mozno je to koli tomu 😒

kacka.va
2. dub 2009

majsan: my to měli taky, že mi nechtěla pít z prsu, protože jak dýchala pusou, tak jí oboje nešlo. během velké rýmy mi nechtěla ani jídlo s kousky, protože by je muse

majsan
3. dub 2009

uz to trva tyzden aj dnes rano mi velmi plakalmusela som mliecko odsat ale nevypil mi ho ani z flase a ja sa tak bojim ze sa odstavy od prsnika ☹ v poslednej dobe mi uz nepije vela.nejak este niesom pripravena prestat kojit.ale ten nostek.aj mju poodsavam a dam nosne kvapky a potom zacne soplit este viac 😠

ada11
3. dub 2009

tak žiaľ pridávame sa aj my. moja mladšia dcérka mala 2 týždne soplíky, bola veľmi zahlienená, stekalo jej to dolu a kašľala, 2 dni sme mali ako-tak pokoj a teraz zase, keď dýcha až tak hrkoce a ťažko sa jej aj saje z prsníka. Soplík jej netečie, ale jej zateká dolu. Už naozaj neviem čo s tým, dokina mi povedala, že ona na nej žiadny nález nevidí, ale ako prikážem takmer 8 mesačnému dieťaťu aby v ambulancii pred dokinou zakašlalo, lebo dokina mi neverí. No a to ju chcela očkovať, ale nedala som ju.

fifinna
4. dub 2009

baby, majsan, ada, ja niektore dr. fakt nechapem. Nasa dr. je strasne starostliva, hlavne o male deticky. Ked mi maly kasle ( a to sa mi tiez stava, za u nej ani raz nezakasle), tak ho popocuva a ak nic nepocuje, tak aj tak si nas este objedna na kontrolu a odporuci mi nejaky sirup od kaslu a kvapky. Teraz je môj maly chory a boli sme u nej pocas jednej choroby uz viac krat, stale ho sleduje, az kym nebude zdravy. Aspon zajdite do lekarne a poproste, nech vam nieco odporucia na rozpustanie hlienov, tety lekarnicky su ochotne a tiez sa tomu rozumeju.

ada11
4. dub 2009

Ja som bola dnes kúpit tú odsávačku na vysávač a tá pani mi hovorila, že jej syn mal to isté, pri každom zube sopel, zahlienenie a kašel, z toho dostal aj zápal stredného ucha, trvalo to do 3 rokov. Tak ma nepotešila.
fifinna, ja som Anetke dávala Sinupret a Hedelix, ale nemôže to užívat stále, uvidím ako sa to bude vyvíjat. 😉

many
29. dub 2009

ahojky tak my máme rýmečku už od pátku a používáme libenar a odsáváme a od včera zkoušíme kapičky olinth,ale už včera i dnes mu při odsávání teče trošku krev z jedné dírky,asi to má podrážděný ☹ no odsávat se musí,když neumí smrkat,že ☹ ale kapky už raději nedám teda olynth,ale jen libenar,co myslíte 😒 nevadí to a když mu teče ta krev ☹ a do toho trošku kašle,tak mu dávám mucosolvan a už hodně vykašlává

popelka.miri
29. dub 2009

Ahojky 😉 , zkus spray s mořskou vodou, ten nedráží a uvolňuje a zvlhčuje. Na krvácení z nosíku mi dala dr. oční mast nebo framykoin. Normálně mu trochu dáš do nosní dírky, to zahojí 🙂 . Jestli má rýmu žlutou nebo zelenou, tak ti obyčejný kapky nepomůžou a musíš k dr. pro antibiotický kapky. Ale jinak odsávej pořád, aby se mu rýma nedostala do ucha 😖 , Lili nedávno byla na píchání ucha a nic hezkýho to nebylo..Many a dík za přání k narozkám 😉

pastuska
29. dub 2009

No my už dva týždne bojujeme s nádchou, ale idú mu zúbky, asi z toho to má. Ja dávam len vincentku do nosa, podľa potreby odsávam odsávačkou na vysávač a vytieram nos olejom - konkrétne mandľovým. To vytieranie olejom sa mi osvedčilo najviac, a ešte aromaterapia a z nej teraz dávam levanduľový olej do aromalampy asi hodinku predtým, ako ide spať - a nádcha poľavuje.
Bola som už zúfalá aj v lekárni a lekárnička mi povedala, že síce mi môže predať kvapky typu Nasivin a podobne, ale jednak že nezaberú, len čo zbytočne dráždia sliznicu a že treba ju u takých malých detí chrániť. Že Vincentka a odsávanie bohato stačia, pokiaľ nie je nádcha infekčná alebo tak. Náš má len biele priesvitné soplíky, tečie mu z nosa.
Nášmu teda idú vždy dva zuby naraz, jeden už je vonku, aj nádchu je miernejšia. Tipujem, že o deň - dva sme bez nej 🙂
Ale teda, dva týždne som už nespala poriadne, keďže v noci neodsávame len posledné dva dni.

many
29. dub 2009

popekla.miri - díky 🙂 🙂 a není zač 😉
jinak malej má průhledný soplíky ale i zelený 😒 tak já nevím,abych zbytečně neletěla k doktorce 😒 já si myslím,že jak už má hustější ,tak jestli to není známka toho ,že už to jde ven a bude brzo klid jak třeba u dospělých co 😒

many
29. dub 2009

teda jsem z toho hotová 😒 a dnes u mě byla sestřenka a že jí doktorka říkala,že jak děti nemají teplůtku ,tak se sníma může jít klidně ven 😒 a my sedíme doma,tak nevím,co vy na to 😉

popelka.miri
29. dub 2009

Many, já taky sedím doma, když jsou nemocný a nemají teplotu 🙄 . Jakmile jsou totiž i takhle nemocný, tak mají slabou imunitu a když s nimi půjdeš ven, tak můžou chytit něco jinýho a povleče se dokola..Jestli má zelený soplíky i když občas a hustý, tak bych si radši pro ty lepší kapky zašla. Nejdřív dej mořskou vodu, pak odsaj nos a nakonec nakapej Antibiotický kapky 😉 . Upozorňuju, že my máme teploty málokdy! a stejně jsme nemocný a sedíme teda doma a hlavně bacha na kolektiv, děti, větrný počasí. Naopak když je po dešti nebo prší, ale nefičí vítr, tak je to na rýmu dobrý. Já s timhle bojuju u malý furt, kor jak má astma, tak má často bronchitidy a to je zahleněná hrůza!!

many
29. dub 2009

mně se to zdá taky divný,kdyby ho náhodou nějak ofouklo,aby se to nezhoršilo 😒 já jsem sice hodně opatrná na něj,ale co kdyby 😒 no uvidím zítra jak mu bude,ale včera v noci spal do rána,nemusela jsem ani jednou odsávat

popelka.miri
29. dub 2009

Kluk je teď třeba po spále, výtěr už dobrej a přece mi řekla, ať ho radši ještě neberu ven..ať se pořádně vyhrabe 😅 .Já vím, že je to na budku trčet doma, ale to si zvykneš 😉 🙂

many
29. dub 2009

🙂🙂🙂 jáááá chci veeeen 😵 😵 😵

many
29. dub 2009

můžu jít sama,že 😀 😀 😀