Rýma u kojence. Jak nahradit nefunkční odsávačku?

moucha
4. říj 2007

Ahojda, jak s rýmou, odsávačka nám nějak nefunguje, něco vysaju, ale je to prt platný. Existuje jiná možnost pre 3měsiční miminko?

mukky
29. pro 2008

gedgitka.a fenistil sme brali aj my uz asi tri krat,prajem skore uzdravenie 🙂

dajahu
30. pro 2008

Zdravím všechny. Náš prcek ani ještě moc nekašle ani nemá ještě moc rýmu, jen občas pčikne. No ale za to já jsem přes noc dobře nachládla, strašně mě bolí v krku a mám strašnou rýmu. Je mi víc než jasné, že malý to chytí. Mám jít radši dnes k doktorce, když je zítra svátek a to tam nebude? Nebo mám mu nějaké léky (kapky) koupit preventivně?

martimarti
30. pro 2008

Dajahu, mám úplně ten samý problém. Taky jsem nastydlá, kašel, rýma, ale zatím pořád kojím, a tak si říkám, že snad malá bude mlékem chráněná přede mnou. Kvůli kojení mám strach něco na to brát. Pokud kojíš, tak by to tvůj malý chytit nemusel.

dajahu
30. pro 2008

No právě že nekojím, nešlo nám to tak už jsme 2 měsíce na UM. Ty jo fakt nevím co dělat.

martimarti
30. pro 2008

Tak to je blbý, když nekojíš, můžeš ho nakazit, to je jasný. V tom ti bohužel neporadím, takže mohu jen držet palce, ať to zvládnete. 😉 Ale zase můžeš brát všechny léky, určitě to chce vitamín C ve vyšší dávce a pak cokoliv na ten kašel. Super je sirup Stodal, je hodně šetrný, je to homeopatikum a na kašel mi zabral prakticky ihned, je volně prodejný, ten si určitě kup!

dajahu
30. pro 2008

Jo, vitamín C beru preventivně pořád, dokonce ten silnější s postupným uvolňováním. Jo, dnes půjdu do lékárny, něco tam koupím pro sebe a poradím se tam, jestli dát něco i malému. Na tu doktorku dnes kašlu, když mu nic není, kdyžtak vlastně ještě zítra by mohlo být otevřeno.

casy30
30. pro 2008

Dievčatá, tak sa pridávam...v pondelok som veľmi ochorela, bola som na pohotovosti...dali mi antibiotika, ale take, čo možu aj kojace ženy....a včera už bol nadchový aj malý....a to ho iba kojim...mame za sebou strašnú noc...každú hodinu bol hore...soplíky mu zatekali do hrdielka,tak sme odsavali a odsavali....snad to nebude trvat dlho....som chorá , nevyspatá, unavená... no najhoršia kombinácia aká može byt... 😢 😢 😢

dajahu
30. pro 2008

A když máte mimčo nachlazené, chodíte s teď v tomto počasí ven?

jancia
30. pro 2008

caute tak sa pridavam 😖
my sme boli v nedelu na pohotovsti lebo sa dako rozkaslal, spoliky mal aj predtym, no a este kasleme a kychame ale uz sa to asi uvolnuje lebo mu uz aj tecu von z nosteka, inak nam dala dokina calcium a fenistil a na nostek mam mukoseptonex a vincentku, tiez mokre pienky namocene do slanej vody a vyvysenu polohu - najlepsie sa mu teraz spi v lehatku 😉
ja tiez kojim a neviem ci to dostal odo mna alebo co lebo ja som tiez taka usoplena a aj ma hrdlo bolelo a kaslem, no inak davam mu teraz aj cajik, lebo to calcium sa nema zapijat mliekom a aj dokina vravela ze mam davat viac caju, ja som predtym len cisto kojila.
my von zatim nechodime, len vetram izbu.

mishulle
30. pro 2008

ahoj holky, prosím poraďte, malý měl rýmu, na nos sme pomocí Libenaru a odsávačky vyzrály, ale jak je zahleněnej, tak chrčí, dávám mu stoptussin, občas zakašle a je to dobrý, ale už to trvá dlouho, co ještě můžu udělat?

martimarti
30. pro 2008

Dajahu, malá má lehkou rýmu, odsávám ráno a večer před spaním a podle potřeby i přes den, když se mi zdá, že při kojení špatně dýchá, ale protože teplotu nemá a jinak je živá, prostě na ní nepozoruji nemoc, tak ven chodíme, tak hodinka maximálně hodina a půl.

fifinna
30. pro 2008

baby, uz som to pisala vcera skuste kvapky mart plus a sirup sinupret

berunka
30. pro 2008

ahojky holky prosim za jak dlouho vam odeznela ryma.mala ma lehkou rymu,ani nema moc sopliky v nosanku.jen kdyz vykapeme nosanek tak vatovou tycinkou neco vycistime.v odsavacce nic nebylo.pri kojeni problem nema,nepousti se prsu,prijde mi ze to udycha.myslite ze bych mohla malo odsavackou sat a tim padem se nic nevycuclo?

mukky
31. pro 2008

Ahojte,ako som uz pisala minule stranu dozadu,aj my sme mali caste sopliky a mojej pediatricke uz nedoverujem ,pytala som si nech mi da listok na krcne,a tam odsali malemu tenuckou odsavackou sopliky,ani nestihol zareagovat,bolo to strasne rychlo par sekund,mudr povedala ze sopliky su aj na nosohrtane a tie neodsajem ani odsavackou na vysavac,a mal dokonca aj opuchnutu sliznicu co pediatricka nevidela,takze ja odporucam zajst na krcne,ved nech ste si na istom...S mojou kamoskou mame spolocnu pediatricku,jej mala mala tiez dlho sopliky a pediatr.nic,a na krcnom ze je opuch sliznice a museli jej pichnut az inekciu ,ze dobre ze prisla,takze dlhodobe sopliky nepodcenovaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaat,chodte na krcne je moj nazor.

berunka
31. pro 2008

ona ale prave zadne sopliky v nosanku nema.kapu ji pro zvlkceni nosanku LIbenar,ale ani po kapickach se nic nespustilo.vatovou tycinkou jsem vycistila fakt jen malinky kousicek nudlicky.takze to spis vypada ze rymu asi nema co?

radka.m.
31. pro 2008

fifinna-ten sinupret je na uvolnění dýchacích cest dobrý,ale smí se používat až od 1 roku a to holky mají ještě malé prcky,takže bych ho takhle malým dětem nedávala.

berunka
31. pro 2008

holky nevite jak se pozna kdyby mala mela "zadni rymu"? v nosanku nema vubec nic ale bojim se aby ji to nezatuhlo prave nekde vzadu.i po Libenaru se ji nic nespustilo.

mukky
31. pro 2008

berunka ak mas pochybnosti navstiv lekar hmm,ja som tiez prvy krat mamickou,a nechcela som nic zanedbat

berunka
31. pro 2008

my jsme byli u doktorky vcera,poslouchala ji a prohlizela a prave nam poradila Libenar,zvlhcovat vzduch a odsavat.

ollako
31. pro 2008

berunka ak nema teplotu tak buc v klude. ja susim v izbe pradlo a je to lepsie..my sme tiez dnes boli u DR. a dala nam aj Fenistil kvapky a aj sirupcek, lebo troska kasle

radka.m.
31. pro 2008

holky,není dobré sušit v místnosti,kde spíte prádlo,protože se začne dělat plísen a hlavně aviváž dráždí dýchací cesty.když je prcek nachlazený,tak mu to může hodně přihoršit.

matidami
31. pro 2008

ahojte, mne má Dami soplíky už druhý deň a je veľmi nespokojný a často plačká, len čakám kedy to ustúpi aspon trochu, u DR sme neboli, zatiaľ teplotu nemáme, máme teda zvlhčovať vzduch kde spinká, alebo všade?

mukky
2. led 2009

matidami ahoj,no ja si idem kupit zvlhcovac,ale zatial mam nadobky s vodou polozene na radiatore a to v spalni kde spinka a v obyvacke kde tiez lezka.V noci sa snazim trocha vypinat radiator a trosku vetrat aby izba nebola tak prekurena,no otvorim okno trochu a za minutu zavriem a to opakujem kym nejdem spat...aspon takto to robim ja a je to uz lepsie 😅

matidami
2. led 2009

mukky dakujem, už nám to trochu prechádza, som veľmi rada lebo veľmi často plačkaval ☹
my kúrime v krbe, ale snažím sa hlavne v spálni neprekurovať a len ráno vetrám.

zuza80
3. led 2009

nás trápia tiež soplíky,neviem,či to nebude zúbkami.chodíte s drobcami von v takomto počasí, ked majú tie soplíky?

matidami
3. led 2009

zuzi ja som chodila, tak na hodinku, ked bolo slniečko, doma bol veľmi nespokojný, vonku si aspon pospinkal 😉

berunka
3. led 2009

holky prosim nemate nejaky recept na to kdyz je mala zahlenena v krcku?z nosanku ji netece,rymu odsajeme az kdyz nastrikame do nosanku kapky.ale slysim jak chropta a ma to v krku. i kdyz si ublinkne tak to mlicko je trosku s hlenama.dekuju moc za vsechny napady 😉

kalerat
3. led 2009

berunko zkoušela jsi nakapat libenar? Je to tak zadní rýmečka. Jaký kapky používáš?

berunka
3. led 2009

libenar jsme kapali 2 dny a byl na nic.vubec nic se neuvolnilo. tak jsme koupili sprej s morskou vodou Sterimar a po tom vzdycky neco odsajeme.

fifinna
4. led 2009

radka, kukala som na pribalovy letak toho sinupretu a nemôzem sa tam nikde docitat, ze je az od jedneho roka, je tam akurat ze pre kojencov 3 krat denne 10 kvapiek