Rýma u kojence. Jak nahradit nefunkční odsávačku?

moucha
4. říj 2007

Ahojda, jak s rýmou, odsávačka nám nějak nefunguje, něco vysaju, ale je to prt platný. Existuje jiná možnost pre 3měsiční miminko?

lucajdak
30. led 2010

my máme baby vac a je super 😉

aponchie
31. led 2010

ja mam tu levnejsi o 100kc myslim?Nosatko a je to to same ,ale princip by mel dostat nobelovku..uzasna vec 😎

kvetinka7
11. únor 2010

Ahoj holky,
od kdy zacinate odsvat soplik ?
Nas malej ma neco malo sopliku v nose a trochu chrci.. premyslim,jestli ho drazdit a odsat anebo to tam nechat.
Taky jeste zadnou odsavacku doma nemam.
Mohly byste mi doporucit nejakou za rozumnou cenu?
A kde se kupuji? V lekarnach? dekuju

aponchie
11. únor 2010

kvetinko ten kdo vymyslel odsavacku na vysavac by mel dostat nobelovku to je tak uzasny vynalez a odsajes vsecko v pohode bez nervu.kupovala sem nosatko za 260kc pak je jeste babavyc myslim 350kc je to lautr stejne ale.odsavej jestli mas pocit,ze ma rymu to urcite jinka se tomuze dostat do usi

rimmel
11. únor 2010

ja rozmyslam o odsavacke, tej na vysavac, no zatial som tu nezohnalamusim kupit cez net, ale bojim sa ze, maly on celkovo vysavac nemusi..ten zvuk..dufam ze to bude ok, mame sopliky po prvykrat 😅

kvetinka7
11. únor 2010

Dekuju. 🙂 A az jak hluboko to strcis? Hodi se to na kazdy vysavac?
Neni to moc silne?

jijitka
12. únor 2010

Tak odsávačka Baby Vac je úplně super 🙂 🙂 Než jsem použila poprvé, měla jsem strach, jak se malý bude tvářit, ale nevadí mu ani hluk vysavače ani odsávačka u nosíku. Leží, drží a ani nepípne.
Nechtělo se mi odsávat v noci, kvůli hluku, tak jsem si koupila ještě tu obyč, co se odsává pusou a ta stojí za hov.. , neodsaju s ní nic. Má tenoučkou hadičku, kde hrozí, že ji malému strčím do nosu víc než je třeba...

Kvetinko: Baby Vac do nosíku nestrkám, jen těsně k okraji, ono to dál ani nejde kvůli tvaru (rozšiřuje se do kužele)
Po použití ještě kápnu kapičky na uvolnění. Tahle kombinace funguje naprosto skvěle, bez kapek jsme 2 noci vůbec nespali.

mariekaterina
12. únor 2010

můžu se zeptat?? Malý má 3 týdny a pořád to v něm chrčí, ale když ho kojím tak je nosánek volný a pěkně dýchá. Někde jsem slyšela že to nemají rýmu ale zvykají si na mléko a tak může to být z toho? Jinak mu z nosu jen sem tam vytáhnu "špínu 🙂"

Jinak Baby Vac je opravdu dobrý, můj 3letý syn si ho sám sestaví a zapojí do vysávače a odsává 🙂 Sice umí smrkat ale je to lepší zábava 😀

caterine
12. únor 2010

aj malej tam stale nieco chrci uz asi dva mesiace, ale myslim ze soplik nema, lebo sa vie pekne napapat takze nostek nema zapchaty a tiez jej kazdy den vytahujem take biele susniky s vat. tycinkou, ked skusam odsavat nic nejde

kefin
12. únor 2010

ahoj ,mariekaterina a caterine, naší malé to také asi tak prvé 2-3 měsíce chrčelo v nose, jako když má rýmu, né pořád, ale spíš při spánku, odsát nic nešlo a doktorka říkal, že je to u novorozenců normální. pak to samo vymizelo s věkem, když tak vytřít nosík tyčinkou namočenou v mateřském mléce. 🙂

mariekaterina
12. únor 2010

to jsem ráda že nemusím stresovat 😉 ono v dnešním počasí a smogu u nás, se není čemu divit, kdyby měl rýmu. 😒

aponchie
12. únor 2010

marie muze to byt zdurely nosohltan a nemusi tam byt ani n soplu az splaskne otok bude lip lekari se shoduji povetsinou detem rozhodne do nosu nic nekapat ani libenar ten je kom.tah je to jen fizak nic jineho nema to zadne lecive ucinky jako voda

caterine
12. únor 2010

kefin presne tak aj ja to tak robím, že namočim vatovu tyčinku do materskeho mlieka a tym vytieram, tym nič nepokazim, nie? Aj vaše detičky tam maju taky biely akoby soplik ked im to čistite, lebo mala stale a hlavne ked pasie koníky tak jej to tam chrči a musim vytriet tyčinkou. Niekde som čitala že by to malo prejst vekom to chrčanie, že tam take male detičky nemaju niečo v tom nosohltane dobre vyvinute, tak hadam to bude len to

kvetinka7
12. únor 2010

Nasemu malemu tam prave taky obcas chrci a uvnitr je neco malo sopliku.
Pomaha nam na to vic zvlhcit vzduch . zatim jsem neodsavala,ale bojim se,abych neco nezanedbala.
Snad je to jen tou adaptaci,jak rikate a zlepsi se to

zuzkalenka
12. únor 2010

ahojte moja malá mala teraz prví krát nádchu boli sme s toho na nervy. Noštek mala úplne zapchatý museli sme použiť aj odsavačku soplíkov. Najhoršie na tom bolo to zvracanie ☹ chúda moje. Riadne nás to prekvapilo vyvrátila úplne všetko mlieko a hneď zaspala to bolo v noci a ráno tiež to isté. Báli sme sa predsa také malé dieťatko 😢 Ale už je to lepšie teraz už len trošku chripí tak dúfam že jej to čoskoro prejde. Nech je už jar toto počasie je najhoršie.

rainee
16. únor 2010

nam sa este stale taha ta nadcha, teda je to uz vyse 2 mesiacov a nevieme sa toho zbavit a to sme vyskusali fakt vsetko + zvlhcujeme nostek denne morskou vodou. su to take huste biele natahovacie sople a tiez to chrapci. odsavam 1-2x denne a uz mi to ide na mozog a bojim sa aj aby to malej neposkodilo sliznicu, ale ten sopel tam nemozem predsa nechat. 😕

caterine
16. únor 2010

Ahoj rainee tak take biele huste sopliky aj ja vytahujem mojej malej s vatovou tyčinkou každy den, s ustnou odsavačkou už nič nejde, mam aj na vysavač ale tu sa bojím vyskušat, aby som jej neubližila. Tiež to už mame take dva mesiace, a odsaješ toho vela alebo ako. Mne doktorka povedala že je to normalne, že keby mala naozaj soplíky tak by sa to už prejavilo, tak neviem teraz si ma znepokojíla či robiím dobre a neodsavam jej ich

rainee
16. únor 2010

ja ich odsavam odsavackou na vysavac, inak by som to von nevytiahla. praveze odsajem kazdy raz dost vela soplov. zvonka to ani nevidno, akurat pocujem ze ma plny nostek a fufni - su to tie huste zadne sople. bojim sa aby z toho nedostala zapal priedusiek alebo ucha tak radsej odsavam, ale zase na druhej strane aby sa nejak neposkodila sliznica. 😖 podla pediatra je to v norme, ale mne sa to nezda, uz to trva moc dlho.
skus odsat niekedy aj vysavacom a uvidis, ak tam nic nebude tak je to ok a staci ti vytierat tycinkou.

rainee
16. únor 2010

neviem aku mas odsavacku, ale nemala by si malej ublizit, staci to len prilozit k nosteku. balonkovou to samozrejme von nevytiahnes.

caterine
16. únor 2010

rainee zatial som skušala len s tou čo sa da jeden konieč do pusy a druhy do nošteka s tou nič nejde ked vyčistim tyčinkou a potom skusim ešte s odsavačku a nejde už nič, ja viem že jej s tou na vysavač neublížim, ale aj tak sa bojím. aj nam to trva už dlho hadam 2 mesiace si myslím, že ked som do teraz neodsavala tak by jej to už niekde sadlo keby ich tam mala viacej, alebo nie, čo myslíš

aponchie
16. únor 2010

jestli mas doma tu na vysavac nac ji teda mas kdyz se ji bojis? 😀 okamzite to pouzij a pomoz svemu diteti lepe dychat 😉 a zkus si to teda sama na sobe kdyz mas obavu ,ale nikdy to neprekroci urcite bary ikdyby jsi mela vysavac na megaturgo vykon 😎

rioko
16. únor 2010

ten výkon na vysavač je tak slabounký, že opravdu není čeho se bát, zkus si to na ruku a uvidíš

rainee
16. únor 2010

caterine ja ti neviem, ale tiez si to hovorim 😲

caterine
17. únor 2010

ale ona pekne dycha nema zapchaty noštek, len jej tam niečo chrči občas a sem tam jej vytiahnem s tyčinkou take biele šušniky, mam použit aj vtedy tu odsavačku

wsmoulinkaa
18. únor 2010

ahoj

nelča má zrovna rýmu a kašel+teploty....odsávačku na vysavač mám-je supeer, lepší neznám, dost toho odsaju a je ji fajn, na chvíli

spíš mám problém, když ji dám čípek na teplotu, tak pak začne za čtvrt hodky kakat a nevím jestli ji mám dát jinej, v plínce ho nemá, jen trochu rozpuštěnej 😒

aponchie
18. únor 2010

smouli co dat nurofen sirup radsi?

csina
18. únor 2010

caterine, rainee....mám s malinkou podobné starosti..počujem ako chrapčí, ale ani nie v nose, ale kdesi v nosohltane a niekedy mám pocit, že prehĺta sople...ale to si nie som istá, lebo má aj reflux a neviem, či sa jej len to mlieko neprelieva kde kade...ale v nose má každý deň tie biele ťahavce, niekedy vyberám aj ráno ale večer po kúpaní vždy tyčinkou...odsávačku mám na vysavač aj elektrickú(škoda peňazí), zatiaľ sa mi ale nepodarilo nič moc odsať...mám jej to vsunúť celkom do nosa?

wsmoulinkaa
19. únor 2010

ahoj apo....dala jsem ji ho o půl1 a vyzvracela ho....já si to ale myslela, tak jsem ji prdla čípana...ted si hraje taky dobrý, já jsem na mrtvici, ale co se dá dělat, když ji vzbudil ten hnusnej kašel, byla zahleněná...
ještě budu odsávat než usne, to budou sousedi asi koukat proč vysávám tak brzo 😀
tak pa

wsmoulinkaa
19. únor 2010

csina....ta na vysavačas ani úplně dozadu do nosu nejde...jen zkraje ale trochu tam zasuneš-kam to až půjde!! 😉

caterine
19. únor 2010

csina tak presne take biele tahance jej aj ja veberam tyčinkou každy den aj dva krat, mysliš že je to problem,som myslela že je to normalne. ked si nič neodsala tak tam asi nič nema, lebo aj ja som skušala s tou hadičkovou a už mi nič nešlo, spomínala si to aj lekarke, lebo ja ano, ale ona na všetko hovorí že je to normalne