Rýma u kojence. Jak nahradit nefunkční odsávačku?

moucha
4. říj 2007

Ahojda, jak s rýmou, odsávačka nám nějak nefunguje, něco vysaju, ale je to prt platný. Existuje jiná možnost pre 3měsiční miminko?

macek13
4. říj 2007

ahoj a jakou odsávačku máš? mi máme na vysavač a vždycky tam něco odsaju, ale za chvíli už zase chroptíkuje. Tak dáváme kapičky du nosu. 😢

konoupek
4. říj 2007

Ahoj ,no mě i dr.říkala,že odsávačku moc ne bo to vysušuje sliznice,spíš jen na noc před spaním,ale záleží na každým.My jsme nachlazený už 14dní a kapeme kapičky co nám dr.napsala.Najhorší je to tak první tři noci,pak se to lepší,takže vydžet ikdyž je to nepříjemný.S odsávačkou na vysavač nemám zkušenosti a stejně si ani nedovedu představit to třeba zapínat v noci ,když je to nejhorší.Jo a nejlíp polohovat postýlku na noc,aby nebyla úplně ve vodorovné pozole.

petraluk
4. říj 2007

Ahojky, na tu suchou sliznici je dobrý vytírat mu nosánek mateřským mlékem. 🙂 My toho taky tou hadičkovou odsávačkou moc neodsajem, ale myslim že je to lepší než nic. Přijde mi divný neodsávat, vždyť by z toho mohl mít dutiny nebo zánět nosohltanu. ☹

iza
4. říj 2007

ahoj nám mudra doporučila předjídlem kápnout kapičky(třeba Nasivin pro mimi), pak chvilku počkat a odsát-hadičkovou odsávačkou(ta balonková moc na malý miminefunguje). JInak taky podkládej postýlku, nebo dej mimi do lehátka-ať má vyvýšenou polohu a pak vlhko v místnosti(dobý je na to zvlhčovač vzduchu)

akwotsal
21. pro 2008

Zdravim.vsechny.maminky.ktere.zapasi.s.rymou.u.svych.malych.uzlicku.Ja.mam.treti.decko.je.mu.15dni.a.uz.ctvrty.den.bojujem.s.rymou.ke,
ktere.se.pridal.kasel.Reknu.vam,ze.mam.trochu.nahnano,protoze.kdyz.byli.memu.druhemu.decku.dva.mesice.dostaly.jsme.rymu,k.ty.se.pridal.
kasel.a.teploty.za.dva.dny.jsme.skoncily.v.nemocnici.se.zapalem.plic.Bojim.se.aby.se.to.neopakovalo.Myslim.si,ze.odsavat,nudlicky.je.hodne
.dulezity,ten.maly.uzlicek.to.sam.ze.sebe.jinak.nedostane.a.kdyz.se.to.zanedba.tak.ty.hleny.zustavaji.v.nem.a.jsou.z.toho.takove.problemi.
jako.jsme.meli.treba.my.Vzpominam.si,ze.v.nemocnici.nas.sestricky.ucily.jak.miminko.masirovat.na.prsickach.a.na.zadickach,aby.se.mu.lepe.
uvolnovali.ty.hleny.z.prudusek.byli.to.ruzne.krouzive.pohyby.a.vim.ze.to.opravdu.pomahalo.Jenze.za.tu.dobu.asi.ctyr.let,jsem.zapomela.jak.
presne.se.ty.masaze.provadi,dnes.by.-se.mi.take.hodily.to.je.asi.vse.hlavne.odsavat.a.co.nejvic.se.mazlit!!!!!pa.akwotsal

zoubek
22. pro 2008

Ahojky. Já jsem také odsávala odsávačkou na vysavač. Mudr. doporučil kapičky libenar. Jsou pro tyto dětičky dobré. Je to jen roztok, takže to nijak neškodí a dají se kapat kdykoliv, kdy se zachce. Opravdu pomohou uvolnit nosánek. Hlavně před krmením. Jenže, nám rýma trvala měsíc, tak jsme dostali ATB a byl klid.

sonik05
23. pro 2008

Já při rýmě malé nejdříve stříknu do nosánku slanou vodu (physiomer) a za chvilku jí to odsaju odsávačkou na vysavač. Na noc jí kapu Nasivin pro miminka, aby se jí dobře dýchalo. Většinou se rýmy do týdne zbavíme.

mukky
24. pro 2008

ahojte,my mame sopliky casto,ale cim viac sa odsava,tym viac sa tvoria ☹ ,viem je to na hlavu ale je to tak,odsavala som vela krat aj 5 za den a to bolo zle,teraz len rano a pred spanim,vtedy poplackava a ma ich teda viac..no a od vtedy je to o ovela lepsie,plus som dala 2 nadobky s vodou na radiator,ak nemate tu moznost,namocit uterak a prevesit na postielku,alebo zvlhcovac a vetrat...kym idem spat aj 3 krat otvorim okno na chvilu a zavriem....odporucujem odsavacku na vysavac kazdopadne,a ze co susedia 😲 ,nic,budu si mysliet ake ste pracovite...odsavala som aj o tretej v noci,hocikedy,a susedia robia nasi bordel denne uz od 5.30 😠 a ku kvapkam...kvapkat po odsati,vd oni tym ze tam posobia liecia nosik,a nie ich vysat... a nekvapkat casto lebo porusite dozivotne sliznicu,ja dam kvapky tak raz za 3 dni,jeden krat,a poyor na nasivin,precitajte si letak,na castejsie pouzitie libenar,ahojte...to budem rano ale vstavat nevyspata 😀

gedgitka.a
25. pro 2008

ahojky holky, tak se hlásím do klubu usmrkánků, jak před svátkama chodili návštěvy, tak mi dom přinesli nějakou virózu bo co, malej měl 23 zvýšenou teplotu a začal chroptět, kapu jen Libenar, už od narození, tohle je jeho první rýma a myslím, že ho dost trápí, protože i špatně spinká a tak manžel skáknul do lékárny a tam mu dali zrovna Nasivin pro novorozence a kojence, tak jsem mu včera 2x kápla jednu kapičku do každé nosní dírky a bylo znát, že se muulevilo, už se nebudil každou hodinu a půl, vydržel normál 3 hoďky do dalšího papání, ale mezi tím mu vykápnu nosánek Libenarem, páč ten prý nevysušuje, snad tu rýmu brzo vyženem 😅
Jinak přeju všem krásné vánoční svátky a nový rok 😉

mukky
26. pro 2008

gedgitka.a prajem rychle uzdravenie,ale nezabudni na to ze nasivin sa smie pouzivat len 3 az 5 dni,ahoj

cerstvamama
26. pro 2008

Holky, Adélka má k rýmě i kašel. Není suchej, je takovej ten tuberáckej, úplně to v ní chrčí. Nevíte co na to? Naše doktorka má dovču a na pohotovost to není. Jinak je Aduš veselá, chutná jí, teplotu nemá. Je jí 6 měsíců. Díky za radu.

jitdan
26. pro 2008

Ahojda, na rýmu Nasivin pro děti-ráno a večer cca.5 dnů a přes den odsávat, ale kapat před odsátím Libenar. Vždy takhle před jídlem a do 10 dnů bude po rýmičce 😉 Ještě je možný místo Libenaru jiný solný roztok. 🙂

cerstvamama: čajíčkovat nebo vodičkovat a Panadol nebo Nurofen

ilduska14
26. pro 2008

moucha,moja mala nedávno soplíky a veľmi jej pomohlo keď som jej dávala mokrú plienky na postielku,na kraj aby si ju na seba nestiahla. 😀 Dávala som jej aj kvapky a potom odsala,ale dosť sa to zlepšilo až po tej mokrej plienke.Stále ke´d vyschla tak som namočila a zas prevesila cez postieľku.Prestala potom aj chrapčať a lepšie sa jej dýchalo. 😉

gedgitka.a
26. pro 2008

mukky: ahojtě díky 🙂 , no já mu ho kapala jen 3 dny 2x denně a teď, už zas jen Libenar a je to, už lepší, tak snad nás to brzo pustí páč v lednu máme dvoje očkování Hexu a Prevenar 😒 🙂

gedgitka.a
26. pro 2008

já koupila na zavěšení na topení, takovej ten keramickej nesmyslík na vodu , malej u tý rýmy taky malinko pokašlává, ale jen tak jako suše, nechrchlá, ale měl 2 dny trošku zvýšenou teplotu 37,6-37,8 , tak snad bude brzo ok, páč v lednu chcem vyrazit na pár dní na hory 🙂

ilduska14
26. pro 2008

ja mám tiež tú závesnú keramickú vázu na radiátor,ale to som aj tak nemala dosť vlhko v izbe ☹

gedgitka.a
26. pro 2008

tak náš malej , až do teď, než nám někdo z rodiny dom přinesl nějakou chřipajznu bo co, problémy s dýcháním vůbec neměl jako, že by bylo v pokoji sucho, nebo tak, mám na hodinách měřič teploty a vlhkosti, tak ho schválně strčím do ložnice a mrknu co to ukáže 😅

katka.m
26. pro 2008

Tak my sa s tou nádchou trápime už tretí týždeň. Najprv mal aj teploty, ktoré mu nešli dole ani po Nurofene, nasadili sme ATB, pretože mávame aj Stafylokoka, len čo to dobral, na tretí deň je to tu znovu. Odsávame, zvlhčujeme vzduch a papáme Nurofen. Tak som zvedavá, že čo to za čudo lieta vo vzduchu 😠 😠 😠

gedgitka.a
26. pro 2008

no prý řádí zase nějaká blbá viróza a je jí všude hafo, když jsme byli 16.12. u doktorky na očkování byli kolem plný čekárny dětí s rýmou, kašlem a teplotama 😒

jitdan
26. pro 2008

Očkovat se může s rýmou, ale nesmí mít mimčo teplotu 😉

macaeliska
26. pro 2008

katka.m, nejdú mu zúbky? Mne dr. hovorila, že dieťa môže mať soplíky aj kvôli zúbkom.

mukky
26. pro 2008

katka.m ,ahoj my sme mali sopliky asi mesiac v kuse,nemal teploty len mu stalo hrkalo v nosteku,potom mu to sadlo na priedusky a museli sme brat antib.davali sme fenistil ,no lepsie bolo az po antbi.,hoci som bola smutna ze ich musel brat uz tak skoro,nemal ani 3 mesiace,a kojim no i prikrmujem nutril.Potom urobili vyter a v hrdielku mame zlateho stafylokoka.Povedala ti pediatricka nieco o nom ako sa bude prejavovat to a tak...dakujem,ja si vsetko pozistujem uz u novej pediatr.ku ktorej prestupujem,no rada by som aj skusenosti inych mamniciek

martimarti
28. pro 2008

Prosím o radu: malá má rýmu, ale bez teploty, jinak je v pohodě, živá až moc, ale pořád má nosík plný, jakoby chroptí. Chodili jste s rýmou bez teploty alospoň na chvilku ven? Je sice zima, ale mám pocit, že by bylo dobré se nadýchat i čerstvého vzduchu, zvlášť když jsme panelákoví. Sice větrám i se snažím zvlhčovat. Jak jste to dělali vy?

linda02
28. pro 2008

nám teda nejvic na rymu pomáhá Nasivin kapky stačí čistítkem do uší lehce vytřít nosánek a rýma se uvolní a spustí sice pořád tečou nudle, ale lepší než ucpaný nosík a chroptění. A co se týče venku klidně bych na chvilku ven šla čerstvý vzduch určitě pomůže a když se pak přidje do tepla tak se nudlice taky spouští 😉

katka.m
28. pro 2008

macaeliska: pri zúbkoch by tie soplíky mali byť vodnaté, malý ich má husté, žlté, taký hlien som mala pri viróze aj ja a tiež sa mi to takto ťahalo po hrdle ako jemu.

berunka
28. pro 2008

holky prosim poradte jak se projevi nachlazeni u maleho miminka?male nejsou ani 3 tydny.dneska rano jsme cistili nosik od sopliku ale netece ji z neho.jsou priznakem i "sklenene ocicka"? teplotu mame 37 pred odectenim,takze ani horecku nemame.

ia.
28. pro 2008

ahoj berunka, malý měl rýmu hned od narození, pže jsem byla nachlazená, tak to chytl už při porodu ☹ rýmu poznáš bezpečně, chrčí, nemůže se přisát k prsu, pže nemůže dýchat, takže jsme pořád odsávali, kapali Nasivin nebo Liberal a u těch malých dětí se to hrozně dlouho léčí..asi 2-3 týdny ☹

mukky
28. pro 2008

Ahojte,aj maly si to priniesol urcite z porodnice,na chodbach bol priserny prievan a doma hned spinkal s otvorenou pusou 😢 ,odporucam Vam ist na krcne,nam tam pekne vytiahli sopliky s tenuckou odsavackou strasne rychlo,maly ani nestihol zareagovat a uz to bolo,krciarka mi povedala ze tie sopliky neodsajem tak ani s odsavackou na vysavac,ja niekedy odsajem,nic skoro neni odsate no pocujem ich stale,su na nosohrtane takze asi pojdeme zase na krcne,kym sme tam este neboli,malemu tie sopliky sadli na priedusky a museli sme brat antibio, a to nemal ani 3 mes ☹ ,samozrejme so sprievodnym listkom 😠 ,ahojte

fifinna
29. pro 2008

Neviem ci ste skusali kvapky do nosa Mart plus, ja som ich prvy krat vyskusala a su strasne dobre. Su vstrekujuce takze sa mi to dobre zavadza do nosa a ked vstreknem, tak mu hned vytece von z nosa soplik. Hlavne to huste. A este je dobre pouzivat sirup Sinupret : uvolnuje husty hlien , ktory sa nemôze dostatocne alebo vôbec odstranit prirodzenym spôsobom ( kaslanim, smrkanim).

gedgitka.a
29. pro 2008

ahojky, tak mi byli dnes u mudry malej dostal Mucosolvan pro mimi a k tomu Fenistil páč se na hlavičce osypal, ale průdušky má naštěstí čistý je to prý jen lehký nachlazení, tak snad u toho i zůstane 😒 😉