Rýma u kojence. Jak nahradit nefunkční odsávačku?

moucha
4. říj 2007

Ahojda, jak s rýmou, odsávačka nám nějak nefunguje, něco vysaju, ale je to prt platný. Existuje jiná možnost pre 3měsiční miminko?

rainee
19. únor 2010

caterine ale tou hadickovou jasne ze nic nevytiahnes. skus vysavacovu a uvidis, tie sople su totiz dost vzadu.

luthien.k
19. únor 2010

Na dnešek malej v noci hrozně při dýchání chrčel, ale v nosíku nic vidět není a když jsem zkusila odsát tou odsávačkou na vysavač, tak tam skoro nic neměl (fakt minimálně) a za chvíli chrčel vesele dál... Není to ta "zadní" rýma? My ještě takové problémy neměli, tak ani nevím, co to vlastně je... 😅 Co ještě při rýmě děláte? Dát na spaní výš hlavičku (podložit postýlku nebo dáte na čas polštářek/složenou deku pod hlavu?) Co se ještě dá dělat? Nějaké kapičky? Hezky se mu vždy nosík pročistí při koupání, protože se potápí a vodu má všude 🙂 (nevadí mu to).

aponchie
19. únor 2010

lut to nemusi byt sopel zdurela sliznice

luthien.k
19. únor 2010

apon, no vidíš, to mě jako alergika taky mohlo napadnout 😅 Ale co s tím?

aponchie
19. únor 2010

no zavolej na ORL a zeptej s ejestli muzes dat antihistaminika tj Dithiaden Aerius Zodac Zyrtec..jak se citi jinak ma teploty je unavene atd?kasle? zadne kapky bych nedavala to zatim nema cenu ..pokud je to ryma odezni i sama pokud je to jen sliznice zdurela musi splasknout bud lekama viz nahore nebo sama jeste muzes zkusit naparovat vincentkou jestli by to byla zadni ryma mohla by se spustit,ale nevim jestli ti dokaze usedet na kline nad parou🙂

janulazaynab
19. únor 2010

Ahoj,
nedávno mi známá poradila vytírat nosík po odsátí mateřským mlékem a vážně to pomáhá. Používala jsem libenar, nasivin, otrivin, ale až po MM vidím nějaký výsledek. Doma mám odsávačku na vysavač - před odsátím stříknu mořskou vodu stérimar a po odsátí namočím tyčinku co je na čištění uší do MM a malému vytřu vevnitř nos - nedávám to hluboko, jen kousek, ale aby to se mu to tam trochu rozmazalo.

sandra81
19. únor 2010

Janulo, pises ze pred odsatim to uvysavackou striknes sprej, ja strikam potom. Tak jak je to lepsi?Nas taky zase trapi ryma, u prvni dcery to nepamatuju ani jednou a tahle obludka ma rymu uz snad po treti a to je ji 7 mesicu.

Jeste k te odsavacce na vysavac, je to fakt zdrave pro to ditko? Musim rict ze to vysaje teda fakt hodne ale mala tak rve....chudera. Kolikrat denne tim tak vysavate nosanek?

janulazaynab
19. únor 2010

sandra81 - stříkám před, aby se mu to rozmočilo a líp to šlo ven. Odsávačka na vysavač mi přijde lepší - máš to během dvou minut hotové. Zpočátku jsem měla tu za 30kč, ale to bylo šílené. Malý u toho taky řve, ale spíš je to nepřijemné, když ho to lechtá, jak to jde ven. Odsávám teď i 5x denně - je nemocný.

aponchie
19. únor 2010

sandro porad dokud je odsavat co neni dobre tot am nechavat a riskovat otitidu 😎

luthien.k
19. únor 2010

apon, díky za rady, počkám přes víkend, co se s tím stane a pak bych to řešila přes dětskou.
Vincentku mám doma, ale jak bych ho nad ní udržela, to fakt netuším... Leda přivázat 😀
Jinak nekašle, teplotu měl včera, ale měl i průjem a roste mu zoubek... Tak to bylo tuším k tomu. Jinak já jsem alergik, tak se trochu obávám... 😒

wsmoulinkaa
19. únor 2010

ahoj tak odsáváme stále a dokus rýma teče je to dobrý si říkám...snad bude dnes líp 😉

rainee
19. únor 2010

odsavame 1-2x denne, bojim sa viac kvoli tej sliznici. tiez striekame morsku vodu pred odsatim aby rozpustila sopel.

wsmoulinkaa
20. únor 2010

tak 1-2x denně je u nás málo...já aspon 4x dop a odpoledne už mín, večer jen před spaním pokud je něco, nejvíc má ráno....
dnešní noc byla lepší

susisus
20. únor 2010

My sme práve po chorobe a odsávala som malej noštek vkuse. Keď bolo treba, tak aj po 20 minútach. Veď aj dospelý človek si fúka nos keď potrebuje a nie 3 x za deň - a aj nám dospelým sa tá sliznica podráždi, to proste patrí k chorobe ☹ mne doktorka povedala, že odsávať mám vždy, keď je čo a ošetrovať tou morskou vodou, odporúčala nám Stérimar sprej.

csina
21. únor 2010

no tak sme si boli u doktorky po rady...Timka je našťastie len soplavá, važnejšie to nie je...ale soplavá je teda strašne...behám s vysávačom, susedia mi začnú asi v hádzať smeti pred dvere, že ich nenechám vyspať 😝 pred odsávaním máme Mar, odsávame potom 5x denne sanorin, alebo čo nám to namiešali v lekárni...dostali sme aj mocosin na kašel 1 ml...celkom jej chutí...inak ten vysávač jej nevadí, ale niekedy neodsajem nič aj keď počujem, že ledva dýcha a chrčí, len jej to v tom nose hrmoce..stále chce spať na brušku, ale mám obavy, všde strašia so SIDS...inak mi ale nezaspí..máme ju vraj veľa nosiť, zvlhčovať a nad postielku zavesiť mokrú plachtu, aby mala vlhký stan.. 😀 to som ale dr nevravela, že postielku nepozná, lebo spí so mnou..
caterine...tie biele sú vraj ok...niekedy sa im vyzráža aj mliečko v nose..mojej určite, lebo dosť grckávala...

rainee
22. únor 2010

tak ked ma nadchu /z choroby/ povedzme tyzden tak by som odsavala aj castejsie, ale ona ju ma uz 2 mesiace tak sa bojim odsavat casto. a lekar sa tvari ze to je ok... 😝 ale moze byt ze je to tiez nejake alergicke. inak jej nic nie je ani nekasle. do nosteka pouzivame physiomer baby. nasi susedia si asi tez myslia aki sme cistotni ked 2x denne "vysavam" 😀

k.jolanka
2. srp 2010

Ahoj holky, malý má půl roku a má rýmu, doktorka povídala, že u kojence trvá těch 14 dní, ale on už jí má měsíc..neteče mu z nosu, jen občas chrčí, jakoby měl tu nudli vzadu v nose 🙂 ..ze začátku jsme museli odstříkávat několikrát denně, teď už jen ráno a večer a ne každý den, ale přesto mi to přijde divné, aby to trvalo takhle dlouho ☹ doktorka má dovolenou, tak koukám tady na diskuzi, jestli najdu nějakou radu, jak na rýmu, ale mořskou vodu a Nasivin používáme taky...ještě mě napadla alergie, ale nic z nosu mu přímo nevytéká a hlavně si jsem jistá, že bohužel nastydl u nás na chalupě přes noc, jen mi je teda divné, že se to takhle vleče, měli jste to někdo podobně, že rýma zmizela až po delší době?

ivika18
2. srp 2010

@k.jolanka, zkoušela jsi mu kapnout do nosu mateřské mléko, teda pokud kojíš? Jinak naše mudr. říkala, že u tak malých dětiček alergie ještě nebývají, nebo aspoň teda ne ty, co se projevují rýmou 😉

k.jolanka
2. srp 2010

@ivika18 děkuju za odpověď 😉 myslíš tedy, že alrgie se u takto malých dětí projevuje jen kožní? to jsem nevěděla, mě doktorka říkala, že můžou mít i astma, tak jsem si myslela, že i třeba sennou rýmu 🙂
s tím mlíčkem, to jsem nezkoušela..kojím, takže bych si trošku odstříkala a mám ho nakapat, nebo potřít třeba tyčinkou? no malý je teda dost čilý a mám problém i s tím kapáním, tak s tyčinkou to bude asi desetiboj:D

ivika18
2. srp 2010

@k.jolanka já jsem kapala, myslím, že je to jedno, hlavně, že tam to mlíčko dostaneš 😉 . No ta alergie nevím, já jsem to pochopila tak, že senné rýmy u miminek nebývají nebo jen vyjímečně. Ale když víš, že se malý nachladil...Zkusila bych ještě to mm, my jsme tím vyléčili kde co - opruzeniny, očičko, i tu rýmu kdysi 😉 a možná je to blbý, ale i plíseň na nohách, co jsem si přivezla z porodnice 😅

k.jolanka
2. srp 2010

@ivika18 děkuju za radu, vyzkouším to..nevěděla jsem, že mlíčko má takovéhle léčivé účinky 🙂
plíseň z porodnice? taky dobrý 😅 tak hlavně že je pryč 😉

janicka006
27. říj 2010

Může mi prosím někdo poradit,jak často se má odsávat????Mám pocit,že malé vytahnu už i žluté nudličky,nakapu kapičky a za chvilku huhňá znovu....Můžu jí častým odsáváním nějak poškodit nosánek uvnitř???

kackaaaa
27. říj 2010

Ahoj - myslím, že čím častěji odsáváš, tím častěji se rýma tvoří, takže odsávat s rozumem. Já odsávám 4x denně a vykápnu Nasivinem - ten teda pomůže a chvíli se rýma netvoří (nasivinem kapu max 2x denně)

giselka
9. lis 2010

Ahoj, potřebovala bych radu, naše malá má dva měsíce a teda rýmu má hroznou, byli jsme u dr a dostala nasivin do nosu a tussin na kašel, ale mě přijde, že kašle spíš kvůli soplíku, co napolyká. Někdy ty hleníky i zvrací. Tak 1x až 2x za den chytne strašný záchvat kašle, chuděra se úplně dusí, máte někdo nějakou radu, co s tím? Nevím, jestli by pomohlo zvednout matraci, protože mi tohle dělá, i když ji držím ve svislé poloze ☹

zuzanaa2
6. lis 2013

odsávačku podle mne nenahradíš, ale memu malemu hezky procistil nosik Quixx. Poradila mi to kamoska a je fakt dobry.

jennyska
26. lis 2013

Ahoj @rainee @zuzanaa2 @giselka @kackaaaa @janicka006 @k.jolanka @ivika18 @rainee @csina @susisus @wsmoulinkaa @janulazaynab @moucha a ostatní maminky 🙂

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s rýmou vašich ratolestí do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme? Stačí svou radu, tip, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/ryma/ a pomoci tak všem ostatním maminkám, které si právě prochází stejným obdobím a hledají na rýmu to, co pomůže a zabere 🙂

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji fajn den.
Janča

PS: Přispět může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! 😉

kamilkaovocna
30. říj 2014

zkus určitě dávat kapky s mořskou solí, třeba quixx nebo quixx soft..a pak teprve odsávat..fakt to pak jde o dost lépe a určitě to chce odsávačku do vysavače, ta obyčejná je na nic

breadfish
23. črc 2015

Na rýmu u miminka používám kapičky Quixx Baby - ty jsou nejšetrnější a dají se miminku dávat už od narození. Používám to i jako prevenci, třeba teď v létě kvůli klimatizaci. Odsáváme, jen když není zbytí.

polkaklarka
4. lis 2015

Kapičky Quixx baby máme doma moc rádi...mě se líbí to kapátko,pro děti super....a pěkně ředí hlen,lépe se odsává z nosáneku
...

viola1987
20. lis 2015

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat malou olizoval její pratranec s rýmou, jsem strašně naštvaná má 4 a půl měsce a už 3 dny rýmu, nemuže z toho být něco chronického? Díky za odpovědi