Rýma u kojence. Jak nahradit nefunkční odsávačku?

moucha
4. říj 2007

Ahojda, jak s rýmou, odsávačka nám nějak nefunguje, něco vysaju, ale je to prt platný. Existuje jiná možnost pre 3měsiční miminko?

akejka
4. led 2009

Aj my sa trápime už 3 týždne s nádchou, zahlienenými pľúckami, občasným kašľlom (cez deň). Brali sme aj 10 dní ATB, sirup na kašeľ Siropent, nepomohla liečba, zhoršilo sa to, kvôli chrčaniu a šumeniu na pľúcach, duseniu a obrovskému zahlieneniu sme skončili hospitalizovaní v nemocnici. Tam bola Lucka 4 dni bez liečby, na pozorovaní, všetky vyšetrenia našťastie negatívne (RTG, sono pľúc, krv, moč). Hrozili jej desné diagnózy - posunuté dýchacie cesty, prerazená bránica a preliatie čriev do pľúc, fúúúj ešte že sa to všetko vyšetreniami vylúčilo. 🙂
Záver: Dr. nám odporučili kúpiť zvlhčovať, odsávať nosné hlieny, vytierať noštek Marom, sterimarom, Vincentkou a pod. Inak žiadne lieky. Vraj to postupne prejde samo (nejaké hlieniky vykašle, nejaké prehltne...), len je to otázka niekoľkých dní až týžňov !!! ☹
kamarátkin syn mal takúto nádchu až pol roka...takže len vydržať, zvlhčovať, odsávať...zakázať návštevy, ak je niekto čo i len soplavý...

ma76
5. led 2009

Ahojte,my sme mali nadchu v 4.m.Vnoci sa zobudila s revom a mala plny noštek.Nasadila som kvapky Lybenar a postielku dala na šikmo,aby hlien nestekal do plucok a odsavala som s vysavačom asi 3dni a bolo po nej .Odsavanie vysavačom treba opatrne,neprehanat aj ked bol ešte slaby soplik som už neodsavala aby sa to upravilo dala som už len kvapky...Ked nebudete odsavat poriadne na začiatku može sa to prehupnut do važnejšich veci...a ja davam na noc na radiator či hreje alebo nie mokry uterak!

akejka ,ked pojdete von davaj cez noštek šalik a skuste sa hrat pred horskym slnkom(lampa),nahrievanie bi mohlo pomoct 🙂 prajem skore uzdravenie 🙂

mukky
6. led 2009

prajem skor uzdravenie vsetkym drobcom,aj nasmu sa to uz lepsi,ovela 🙂 ,ja mam len taku dilemu...aj vy kupujete Libenar to velke balenie kde je asi 10 ci kolko velkych ampuliek?ja ano,ale jedna ampulka po otvoreni sa ma uzit do 48 hod,to je podla mna dost blbe,kedze za 2 dni som minula tak ani nie polku,ved to by som mu ju musela liat do nosteka a nie po jednej kvapke ci len vytreti nosteka aj 3 krat za den davat,,,takze mala som uz asi tri balenia a ztoho take balenie a pol v kosi....viem ze predavaju aj male balenie ale stoji asi tolko co to velke a je tam toho omnoho menej,,,ako to riesite vy??inac ak sa ampulka otvori a nespotrebuje sa do 24hod,je ju zbytocne davat,ucinne latky straca a to je ako by ste davali len cistu vodu ☹

ilci
7. led 2009

mě říkali v lékárně, že libenar i sterimar jsou na stejné bázi
právě kvůli tomu, že je potřeba ty ampule rychle spotřebovat - lékárnice mi teda říkala, že 1 ampule je na 1 použití, zbytek vyhodit - jsem koupila sterimar ve spreji a vytírám nosánek tím

andy80
7. led 2009

já nedám dopustit na Mar Plus jsou taky ve spreji, já to nastříkám na vatovou tyčinku a vytírám. Ten Libenar jsem měla jednou, taky je super, ale ty ampulky jsou fakt blbě vyřešené. Teď jsme se nemohli zbavit rýmy tři týdny a pomohli nám až ATB kapky, které nám udělali v lékárně a taky Nasivin pro kojence.

fifinna
7. led 2009

mukky, mne raz doktorka predpisala pre maleho ocne kvapky do nosa a boli tiez v takych ampulkach, ale mensich a tam bolo ze do 12 hod. spotrebovat a ona mi povedala, nech sa tym neriadim, ze nech tu ampulku miniem celu aj ked to bude po tych 12 hodinach. Samozrejme, ze to zase netreba moc prehanat. Ja ten libenar miniem cely aj ked je to po 48 hodinach. A libenar môzes davat aj viac krat ako tri krat za den. Ja som ho davala aj v noci pred kazdym kojenim, aby sa malemu lepsie tahalo. Ja som do teraz nedala na libenar dopustit, ale nasla som nieco lepsie, ako pise andy Mart plus.

mukky
7. led 2009

ahojte,aj mar plus mame davno,ale nedavala som ho koli tomu ze sa mi do nosteka zle striekal ☹ a na vaticku a vytieranie bol uz maly alergicky ☹ brali sme aj ATB kvapky pamicon tusim ci tak nejako,do nosteka i ocka....a robili nam aj kvapky 2zlozky zmiesane s nasivinom,no kedze ma moj drobcek zylateho stafylokoka a stale hnisave ocko,u nas je to vecny kolotoc ☹ ,no je to uz omnoho lepsie...toho stafy.ma v hrdielku ☹ v ☹ iete si predstavit uz 6mesiacikov jeho zivota denno denne kvapkat a vytierat ocko i nostek ako je to u nas ☹ ale lepsi sa to a lepsi 🙂

akejka
7. led 2009

ma76: Ďakujem pekne za rady. Už nám to prešlo. Nekašle a nesoplí vôbec, len občas, keď sa intenzívne rozplače, trošku zachrípne. Niekedy v noci má suchý noštek, už zajtra budeme ať ten zvlhčovač, tak už by to malo byť dobré. Dnes ju dr. počúvala, že už je úpne O.K.

Inak kočky, v nemocnici mi lekári hovorili, že kvapky Mar, Sterimar, Vincentka , Libenar sú úplne rovnaké - na rovnakej báze, takže je to úplne jedno, ktoré budete používať (môžte aj tie najlacnejšie).

radka.m.
7. led 2009

AKEJKA-TEN LIBENAR JE JENOM ČISTÁ VODA,KDYŽ SE PODÍVÁŠ NA SLOŽENÍ,JE TO JENOM NA ZVLHČENÍ NOSÍKU.ALE JINAK PŘI RÝMĚ TO UŽ CHCE POUŽÍVAT KAPIČKY S DOSTAČUJÍCÍM MNOŽSTVÍM MINERÁLŮ,ABY SE ZAHOJILA I BOLAVÁ SLIZNICE OD RÝMY.A PODLE SLOŽENÍ MÁ OPTIMÁLNÍ SLOŽENÍ PRÁVĚ VINCENTKA,sterimar.ta vincentka se může používat pořád,starší děti ji mohou i každodenně pít.je to dobrá prevence na dýchací cesty.

mukky
14. led 2009

ahojte,tak my sme boli dnes na poradni,dzchanie je ciste,aj ked ja tie sopliky pocujem ako hrkocu..no a kupili sme dnes zvlhc ovac vzduchu,tak uz to bude len hadam lepsie 🙂

pavlinica
16. led 2009

Ahoj tak taky nás trápí rýma.Mám 6 měs. syna a už má podruhé rýmu.Poprvé ji dostal asi ve 2 měsících a trvala skoro 2 měsíce.Teď s ní zase bojujeme asi 14 dnů.Nejdřív jsem mu dávala Libenar ale to vůbec nezabíralo,pak Nasivin kapky jenže ty se zase nemůžou užívat dlouho.Od doktorky jsem dostala antibiot.kapky Pymecan(nebo tak nějak)Ty nám pomohly poprvé,teď už ne.Známá mě poradila ať mu koupím homeopatika Osscilococinum.Jsou to granulky,které se rozpustí ve vodě a dají se vypít asi čtvrt hod před jídlem.Preventivně se dává jedna tuba granulí za týden(přesný návod dají v lékarně).Větší balení stojí asi 120 kč a vydrží na asi 6 týdnů.Začali jsme tento týden tak uvidím jak se zlepší,ale už mě pár známých potvrdilo,že to dětem dávají už nějakou dobu preventivně a neznají co je být nachlazený nebo mít rýmu.Tak uvidím.Jo a prý to můžou děti od narození.

mukky
17. led 2009

pavlinica...malemu vela zdravia a daj mi potom vediet ako yabrali...

u2jana
20. led 2009

ahojte, nasa 4mes dcerka mala nad ranom plny nostek... nezobudila sa na to, ja len pocujem ako tazsie dycha, tak som pockala do najblizsieho krmenia a pred nim som jej ich vytiahla (nic moc, troska vodovych), tak neviem... mam ju nabuduce hned zobudit a odsavat? alebo to staci aj neskor?

andyalukasek2008
20. led 2009

u2jana - já taky čekám ma krmení, až se malý vzbudí... Pokud se vyloženě nedusí, a spinká, nechám jej vyspat, ale pak somzřejmě nespím já a kontroluju, jak dýchá 🙂...

surynka44
2. únor 2009

Ahojky, už tři týdny nás trápí rýma. Ten první jsem dávala kapičky nasivin, déle se prý nesmí, tak jsem jen odsávala a protírám několikrát denně nosánek vincentkou. Odsávám buď balonkovou nebo na vysavač. Ta se mi moc neosvědčila. Buď to dělám špatně nebo nevím, vždycky odsaju hrozně málo. Příjde mi,že tu rýmu ma malá už nějak dlouho.JInak ji nic netrápí, žádná teplota, papá normálně...Poradí mi někdo co mám ještě vyzkoušet?? 😉

fifinna
2. únor 2009

surynka, skus pred osavanim dat kvapky Libenar, tie by mohli trosku ten soplik uvolnit, môzu sa pouzivat dlhodobo, a aj viac krat za den, môzes ich pouzit pred kazdym kojenim. Su tu nazory, ze je to len voda, ale nam tie kvapky pomohli.

surynka44
2. únor 2009

fifinna já se na ně dívala v lékarně, ale měli jen ampule tak to jsem nechtěla. Zkusím zajít do jiné třeba pořídím lépe. Vzala jsem místo toho Mar - nosní sprej. Je to prý jen mořská voda...ta vincentka mi stejně už dochází,tak zkusím něco jiného.

fifinna
2. únor 2009

surynka, ten libenar je len v ampulkach, inak ho nekupis, ale dobre sa to pouziva, hlavne v noci, alebo ked sa dieta brani, lebo sa to neda moc hlboko pichnut. Je tam sice, ze sa to do tusim 48 hodin musi spotrebovat, ta jedna anpulka, ale , ked ich budes kvapkat castejsie ako tri krat za den, tak to minies a este nemusis dodrzat ten cas, môzes par hod. aj presvihnut. Mart plus su dobre kvapky, tie som objavila az teraz a kôli nim som prestala pouzivat libenar, ale ten libenar sa mi zda prijatelnejsi pre take male babo ako mas ty.

surynka44
2. únor 2009

fifinna, já mám strach, že ji to nebudu umět kápnout když je to v ampulích...no zkusím to jak půjdu do lékarny koupit a uvidím 😉

paja1975
2. únor 2009

Ahoj,mam 3měsíčního chlapečka a v prvních týdnech jsme bojovali s rýmou. doktorka mi doporučila vstřikovat mateřské mléko do nosánku. nabalí se na hleny a miminko je vykaká. je to boj,ale ne takový jako s odsávačkou. mam s tím dobré zkušenosti 🙂 a jinak odsávat a odsávat a zvlhčovat vzduch. z léků používám nasivin.

surynka44
2. únor 2009

paja1975 ahojky to mi taky někdo říkal a já tomu moc nevěřila.Je fakt že se říká že mlíko je všelék. 😀

surynka44
2. únor 2009

paja1975 myslíš že by stačilo kdybych ji ten nosánek tím mlíkem jen vytírala? Nevím proč se toho vstřikování tak bojím 🙄

akejka
2. únor 2009

surynka:
keď sa bojíš kvapnúť z ampulky, tak kvapni na vatovú tyčinku a ňou malej vytri noštek. Tak to robia aj sestričky v nemocnici...nekvapkajú priamo žiadne kvapky do nosa, ale na vatovú tyčinku a s tým vytrú noštek...

daluri
2. únor 2009

Holky, to slyším poprvé o tom mléku do nosa .. A fakt to zabírá? Nám většinou pomáhá odsávávní i ten Libenar,ale právě teď se mi zdá, že už to trvá dlouho, beztak je to tou inverzí, co tu u nás je 😠 😠

surynka44
2. únor 2009

Zkusím to 🙂 když ji vytírám tou vincentkou taky používám tu vatovou tyčinku...Díky za rady 😎 daluri: určitě to zabere 😅 když se malá narodila měla zánět spojivek a taky mi říkali, že ji můžu mlíčko kapat do očiček 😉 jen mi nedošlo že můžu i do nosa 😒

jitulka1985
2. únor 2009

Ahoj holky, náš Kubík měl rýmu asi v měsíci, nebyla to teda žádná velká rýma, trvala asi jen 2 dny, ale hodně pomohl Libenar, několikrát denně jsme kapali a furt odsávat a odsávat.U těch miminek se to ještě dá,(to odsávání) ted by to asi bylo horší, už se s námi pěkně pere 😀 😀

daluri
2. únor 2009

Jo u nás to je taky o velkém boji,ale zvažuji, že koupím tu odsávačku na vysavač..A to jsem pohrozila svému skoro 11letému synovi, že mu budu taky odsávat, to by byla teprve rvačka 😀 😀

paja1975
2. únor 2009

surynka44 jestli by stačilo nosánek vytírat nevím, ale myslim,že ne. ja jsem koupila malou stříkačku a tou mu to vstřikovala. tak mi to poradila doktorka. ja to drastické,ale pomohlo to. a při odsávání je to taky boj. pere se se mnou strašně. vždycky mám největší strach,že se netrefím do nosánku a píchnu ho do oka. ☹ ale to co mu kolikrát vytáhnu, bych jinak ven nedostala. Hadičkovou odsávačku jsem po několika málo pokusech zahodila.

terreza
2. únor 2009

odsavacku na vysavac doporucujeme,je to rychle bezbolestne a ucinne.presne jako kdyz se dospely vysmrka.jedina nevyhoda,vsude sebou musite tahat i vysavac;) a vytahovat ho treba ve tri rano,sousedi moc nechapou 😎

terreza
2. únor 2009

a na odsavani mame zarucenou metodu:dite si polozite mezi svoje stehna,rucky mu date pod svoje nohy,hlavicku chytnete stehnama a ruce mate volne,manipulujete s odsavackou,vypnuti,zapnuti..i kdyz se dite cuka,ruce ven nevytahne a hlavou taky moc mrskat nemuze,je to o to rychlejsi a bez traumat🙂 😉