S rýmou do školky? Dáváte dítě?

magdanaty
8. zář 2019

Ahoj ženy, jdu si pro radu. Od min. týdne dcera nastoupila do školky. Já mám od zítra nastoupit do nové práce. Dnes odpoledne dcera zacla kychat a spustila se ji rýma.. zatím průhledná. A já samozřejmě přemýšlím, jak zítra. Kdybych neměla jít první den do práce, tak neřeším a nechám ji doma. Ale takhle..nevím. Dáváte děti s pocinajici ráno u do školky? Z nosu ji teče dost a kycha, teplotu nemá. No asi uvidím jak v noci a ráno..

zelenoockaa
8. zář 2019

@priefi vodová rýma nemusí být vůbec infekční. Liskejte si koho chcete, ale pokud chodíte do práce, babičky taky chodí do práce, prababičky jsou rády že se postarají samy o sebe a nikdo jiný vám holt pohlídat nemůže tak nemůžete být doma s každou rýmou. Prostě to nejde. Ano je to blbý systém, ale bohužel všichni jsme závislí na příjmu financí a vyhazov z práce si může dovolit málokdo...
@nikolab20 Nejen nepříjemné ale mnohdy existenční problém.

hahahala
8. zář 2019

Já osobně bych za tohle matky prerazila... Nikdy jsem dítě do školky nedala nemocné a vždy hledala hlídání všude možně i nemožně... A pak dojde bezohledná matka frkne tam dítě nemocný a to moje to hned chytne... Jako teď 5 dní ve školce a už je nemocný! Horečky, rýma, kašel a antibiotika ... Doma bude 14 dní a opět zháníme hlídání po všech čertech... Ach jo

priefi
8. zář 2019

@zelenoockaa ze neni nakazliva? Tak to je vtip roku!

lucka662006
8. zář 2019

@nikolab20 Souhlas, vodnatá týma je virová rýma, virus je infekce, která může nakazit ostatní zdravé děti ve školce a doma pak třeba jejich maličké sourozence. Navíc dítě s virovou rýmou má slabší imunitu a může chytit bakterii, která už se léči ATB.

petanevesta
8. zář 2019

U nás to nikdy nezůstane u vodnaté rýmy....já jsem,dokud jsem byla na RD, poctivė dceru nechavala doma se vším,což na podzim nebo na jaře bylo tim pádem každý měsíc,jenže pak to zase chytal syn,jak byli spolu pořád..ale neudělalo bych jí to,když jsem viděla,že ji není dobre..do toho jsem teda byla naštvana,že moje poctivě dolecene dítě pak opět něco chytne od tech,co tam rodiče dají s rýmou a kaslem..řešila bych to ošetřovackou při nejhorším a nebo pokud lze babičky, homeoffice...od května jsem v práci a teď děti hned lehly v prvním zářijovem týdnu s laryngitidou..takže jsou doma a já budu makat z doma

baruniceslepice
8. zář 2019

Tak presne kvuli neskodny vodovy ryme od jinyho chlapecka v patek lehla dcera a dnes 2. dcera a ja.... Je to blba situace, ale tyhle nudle se roznaseji strasne rychle, specialne a detskem kolektivu....

lucka662006
8. zář 2019

@zelenoockaa Vodnatá rýma je virová rýma, a je infekční, nakažlivá, přenosná. I nachlazení je virus - virus, který zvítězil nad imunitním systémem, protože člověk (dítě) byl podchlazen - byla mu delší dobu zima a proto nemohl bojovat s virem, zjednodušeně řečeno, ale je to tak. Případně dítě chytilo vodnatou rýmu ve školce - chytilo virus.

petanevesta
8. zář 2019

@hahahala přesně moje řeč

eithelwing
8. zář 2019

Naše jesle mají rozpis, kdy dítě nechat doma. Průhledná rýma je akceptována. Ale osobně bych se řídila celkovým stavem dítěte.

makronka222
8. zář 2019

Proc si vsichni hledaji praci hned od zari, kdyz to dite tam jde poprve? Logicky ted 2-3m bude dost nemocna. Takovy rodice, co davaji deti nachcipany do skolek, bych nakopala

zizibou
8. zář 2019

Proč dáváte nemocné děti do školky??? To mi hlava nebere! Nejenom, že nakazí ostatní děti v kolektivu (a problém pak mají i další rodiny), ale ještě ho navíc vystavujete dalšímu riziku. První tři dny bych dítě do školky rozhodně neposílala, je infekční a nejvíc oslabené. Ach jo..

makronka222
8. zář 2019

@zelenoockaa ale kecy, tak si ma na zacatek sehnat praci po vecerech, kdyz doma bude chlap. Zaplatit chuvu. Co ja vim. Ze tam svihne nekdo chytrej jako ty dite s rymou a pak to dostanou vsichni, to je parada! Si uvedom, ze zavaris akorat ostatnim

betelgeuzz
8. zář 2019

@zizibou a ty zůstáváš s rýmou na nemocenské, když je to nemoc? já obyčejnou rýmu za nemoc nepovažuju.

zizibou
8. zář 2019

@betelgeuzz já ale nejsem dítě 😉 a pokud je mi hodně zle, tak ano, zůstanu doma. Rýma je také nemoc, ne, že ne. A takto malé děti si ještě imunitní systém budují. Nehledě na to, že je neskutečně nezodpovědné a bezohledné posílat nemocné děti do školek/škol. Shodou okolností s dětmi pracuji a můžu ti říct, že je to fakt otravný, jak to někteří páni rodičové neřeší..

mnozimese
8. zář 2019

Syn má od soboty, přes den vypadá, jako by mu nic nebylo, jen občas přijde pro kapesník (voda), bez teploty, bez kašle, energie za deset ... V noci ale blbě spí. Kdybych ho dala zítra do školky, a mohla bych, vypadá ok, tak ho mám do dvou dnů doma s teplotama. Takže radši bude 4dny doma v teple na sinupretu, než ho v tomhle počasí dát mezi ostatní (nachcipany) děti a ještě si tak "přilepšit"... Ale chápu vás. Hlídací babička?

pospis
8. zář 2019

Je docela úsměvné jak se v MS resi kazda rymecka a nastoupí dítě do prvni třídy a neřeší se vubec nic🤔😁

petanevesta
8. zář 2019

@pospis tak já mám dceru čerstve v první třídě a je doma od pátku,měla v noci ze čtvrtka na pátek laryngitidu,teď z toho má rymu jak prase,měla teplotu a kašel..takže je mi jasné,že to musí v klidu domova doléčit

betelgeuzz
8. zář 2019

@zizibou no a co, že nejsi dítě. Roznášíš tu rýmu úplně stejně. A psala jsem, že záleží na stavu dítěte, někdy je to opravdu jen rýma, dítě je v pohodě a tu rýmu má třeba 14 dní.

pospis
8. zář 2019

@petanevesta ja to nemyslela nijak zle. Syn taky nastoupil do prvni třídy a loni chodil uz do PT v zs a když kolikrát slysim ten kasel, vidim nudle a skleněné oci deti, ani s atb nejsou deti doma, vezmou si ráno a pak odpoledne doma.. jak rikam ve skole už nikdo nic neřeší jak rodiče tak ucitelky

petanevesta
8. zář 2019

@pospis jasně,já to taky nemyslím útočně..jen se tedy dopředu bojím,jak u nás ten školní rok proběhne..dcera bývalá hodně nemocna ve školce,syn 3 roky to schytal vždy s ní...teď on čerstvě ve školce a bude nam to nosit spíš on domu,jak to vypadá..musím je něčím nedopovat,koupila jsem Lychoresnici,je prý dobrá na imunitu

zizibou
8. zář 2019

@betelgeuzz to, že nejsem dítě jsem napsala z toho důvodu, že já už mám imunitní systém vybudovaný a když mám čerstvě rýmu - tudíž jsem chytla nějaký virus, jsem doma, když vím, že bych měla přijít do kontaktu s lidmi. Pokud mám rýmu už delší dobu a jsou to jen dozvuky, tak do práce jdu a dbám na zvýšenou hygienu, prostě si dávám pozor. Ale já, když už mám rýmu, tak je to většinou díky ohleduplným rodičům, kteří posílají svoje nemocné ratolesti do kolektivu. A dětské bacily jsou daleko agresivnější. Taky jsem psala, že nejhorší je to první tři dny 😉. Pokud to má ještě dalších 10 dnů, už je to “jen” zánět v těle vyvolaný tím virem a s tím se prostě tělo musí poprat. Pak už je to o tom, že dítě je oslabené a může chytit ještě něco mnohem horšího. Nedej bože, že se setká s dalším dítětem, které čerstvě marodí a rodiče si prostě řekli, že je to jen rýma 😁.

motylcice29
8. zář 2019

@priefi vodova rýma samozřejmě nemusí být infekční...klidně to muže být jen alergie....

betelgeuzz
8. zář 2019

@zizibou tak to jsi první dospělý, o kterém vím, že řeší rýmu. KOlem mě jsou naopak takoví, kteří si na horečku vezmou nějaký léky a jdou do práce, případně chodí i s ATB. Moc si neumím představit, že by každý dospělý naběhl k dr, že chce nemocenskou.

ninive211
8. zář 2019

@betelgeuzz Já kdybych s "obyčejnou rýmou řešila, že si vezmu neschopenku a nepřijdu do práce, tak nemusím chodit do práce většinu období září-březen. Hádám, že takového zaměstnance by zaměstnavatel fakt" potreboval" (btw. za 4 roky práce na HP před MD jsem měla neschopenku jednou jedinkrát, týden, to když jsem z niceho nic měla horečku přes 38,nemohla poradne ani mluvit a kašlem jsem se davila.Samozrejme jsem vyfasla Atb, v rámci té neschopenku jsem stejně i tak něco dělala z domu, protože prostě termíny jsou termíny a daně a klienti nepockaji. Jinak jsem chodila do práce, když to bylo náhodou hodně akutní, tak si třeba dva dny nechala dát home office-vím, ne ve všech profesích to jde).

martinka_33
8. zář 2019

Moje máma tvrdila, že rýma, kašel a zvýšená teplota nejsou důvody k absenci... Mockrát mě ráno vracela družinářka že školy ještě před začátkem vyučování a máma ještě nadávala 😀 Nicméně mi to nebylo příjemný, někdy mi nebylo dobře a byla bych radši v posteli...
Na druhou stranu ani nesouhlasím, aby bylo dítě doma s každým prdem... Děti se nakazí všude možně a mozna by ty svoje mohly některé mámy zavřít do bubliny, aby náhodou nechytly rýmičku 😉 😀 Ano je to k pos*ání, někdy doslova, když se k tomu přimotá nějaká ta střevní chripka, ale svět není sterilní.... Osobně se snažím hodnotit, jak dítě zvládá školní, jestli je unavená a tak, jestli chuchle každou minutu nebo taky ale jednou za hodinu... Mimochodem spousta nemocí je infekčních ještě před prvními příznaky a bývají to nemoci horší než rýma...

ninive211
8. zář 2019

Jinak konkrétně k věci, pokud by şlo opravdu jen o slabou vodovou rýmu, nic víc, dítě bych do školky dala. Pokud by se k tomu přidal kašel nebo teplota (i jen mírně zvýšená), nechala bych ho doma. Tato situace je prekerka, hned první den se omluvit kvůli nemoci dítěte nevrha dobře světlo na zaměstnance, každopádně já bych se pro tyto případy domluvila s manželem/partnerem, že prostě když bude fakt nutné, tak minimálně po dobu zkusebky aby zůstal na OCR on. Protože ono to fakt vypadá blbě, když si ženská po týdnu v práci vezme 14 dni OCR a tak to ještě otočí 2x po týdnu. Pak je téměř 100%jistota, pokud vůbec dojde až je konci zkušebky, že zaměstnavatel PP ukonci. Nikdo nepotřebuje zaměstnance, který v práci častěji není než je a nějaký první rok školky a dočasně zvýšená nemocnost nikoho nezajímá

nikolab20
8. zář 2019

@zelenoockaa ja jsem po třičtvrtě roce marozeni dvou deti na stridacku dost striktni takže, za me i kdyz je to slozite tak prostě dite nechat doma. Ne jednou jsem se setkala s tim, ze ucitelka upozornovala rodice na nemocne dite a oni nad tim mavli rukou a dite poslali znovu do skolky. Ja uz ruda vzteky protoze jit z nemoci do nemoci opravdu nechcete a to nepočítám mesicni vydaje v lekarne jen za to, ze nekdo sobecky strka nemocne deti do školky
@lucka662006 tak to jsem rada, ze na to mame stejny nazor, my jsme si uzili. Doma 3 měsíční miminko a syn jen tahal domu nemoci kvuli bezohledný rodicum

magdanaty
autor
8. zář 2019

@zelenoockaa To není nás pripad🙂 s tatínkem nežijeme.

magdanaty
autor
8. zář 2019

@makronka222 Tak já konkrétně třeba proto, že jsem na dceru sama a uživit nás nějak musím.. RP už mám dávno vyčerpaný, tak je logické, že potřebují nastoupit do práce co nejdříve.. nesudte, když neznáte detaily..

magdanaty
autor
8. zář 2019

@ninive211 S manželem už neziju a partnera nemám, takže toto je jen na me🙂 naštěstí je to prace na dpc a vedi, že mám dítě, co právě nastoupilo do školky, tak to snad žádný velký problém nebude. I tak mi to je ale hloupé.. samozřejmě se ráno rozhodnu dle aktuálního stavu dcery.