Screening - vysoké hCG, Downův syndrom 1:16

lisu
2. únor 2018

Ahoj holky,

Mam prosbu včera jsem byla na screeningu 1. Trimestru, je mi 38 let, naše první dítě snažíme se 12 let, po 5 neúspěšnych ivf, se mi povedlo otěhotnět normální cestou, měli jsme obrovskou radost až do včera. V krvi hcg 1,5 lékař řekl že je to vysoké, dále podezření na dawnuw syndrom 1:16, Edward syndrom 1:1379,patauova syndromu, 1:5915. Byl MO doporučen odběr plodové vody kvůli dawnuw syndromu. Vůbec nevím co mám dělat jsem úplně na dně, a ani hodnoty nevím zda jsou v pořádku pořádne mi nebylo nic vysvětleno. Prosím o vaše zkušenosti. Může to dopadnout dobře. Děkuji

gnozka
2. únor 2018

Osobni zkušenost nemam . Ale mam par kamarádek co mely spatne hodnoty na downa a maji zdravé deti . Je to pouze výpočet a vzhledem k veku dle statistik jsou ty hodnoty horší . Jak dopadl UTZ ? Byla přítomna nosní kustka ? Ja bych sla určite na dalsi vyšetření vzhledem k tomu ze mate podezreni na více vad . Vim ze kamarádka sla na test z krve který stal 10000 aby nemusela na plodovku. Budu moc držet palce !!!

pintule01
2. únor 2018

Test z krve stojí skoro 14000,.
Já byla na odběru plodové vody,není to nic hrozného,dá se to vydržet a první den být v klidu.
Vím,že je hodně případů,kdy jsou výsledky špatné a po odběru plodovky se zjistí,že je vše v pořádku
A hlavně u těchto syndromů máte 100% výsledky do druhého dne,max do 48mi hodin

lucie01
2. únor 2018

Určitě běžte na odběr plodové vody ( pošlou Vás i ke genetikovi a ten Vám vše v klidu vysvětli ) a snažte se nestresovat - screening - výsledky z krve se porovnávají s UTZ a je tam zahrnuto spoustu vlivů - populační riziko vzhledem k věku matky, váha, atd, také krev mohli vzít dříve a už ty výsledky jsou zkreslené atd... Edward a Patauov syndrom Vám vyšly výsledky v dobrých číslech. Mě bylo vysvětleno, že horší výsledky ( samozřejmě to neznamená, že miminko tuto vadu musí mít ) jsou do 1:100, pak je tzv. šedá zona do 1:300 a pak jsou výsledky, které mají riziko nějaké vady nízké. Držím palce, určitě to dobře dopadne 🙂

tery77
2. únor 2018

@lisu já měla naprosto stejnou situaci...my se snažili taky dlouho, taky neúspěšné ivf...vzdali jsme to a ve 37 jsem otěhotněla přírodní cestou. Screening mi taky nedopadl, šla jsem na odběr plodové vody a ....dnes máme 2,5letou zdravou holčičku 😉 držím palce 😉

lisu
autor
2. únor 2018

Dobrý den
Děkuji moc za informace, nosní přepážka je v pořádku, i ostatní věci byli vidět na ultrazvuku. Ještě mi bylo sděleno, že je nedomykavost jedné chlopně, ale to se prý postupně vyvíjí miminko je prý ještě malé. Je mi fakt hrozně na odběr plodové vody jdu 16.2.

gnozka
2. únor 2018

Nebojte !! Jestli byl UTZ dobry tak to vypada dobre !! A s tou chlopni se nebojte ! I kdyby se to nesrovnalo je to prkotina která se da řešit . Ja sama po operaci srdce a dcera ma před 🙂 a je to strašný torpédo 🙂 hodne štěstí!!!

stuplakova
2. únor 2018

@lisu Asi pro jistotu bych taky šla na odběr plodové vody, abych věděla co a jak a na co se připravit. Držím pěsti ať to vše dobře dopadne a nynější čísla byly špatně odhadnuté 🙂.

linee
2. únor 2018

@gnozka pri takovem riziku na vvv bych plodovku take podstoupila.Moc drzim palce!Dokonce jsem slysela i nekolik pripadu,kdy byl down 1:2 nebo 1:5 a narodilo se zdrave mimi.Takze nevzdavej to,bojovala jsi doted,bojuj i nadale za sebe i prcka a neprestan verit v dobry konec!!!Drzim palce!!!!

verunkanatalka
2. únor 2018

Je mi 38 let a nyní mám 8 měsíců holčičku.Taky mi vyšel screening na houby.Podezření ba DS.Byla jsem na plodovce a nic to není.Ze ten klid to stojí...

kolapav
2. únor 2018

Já osobně bych nešla když ultrazvuk byl v pořádku protože hrozí riziko potratu po odběru plodovky. Já měla taky podle krve riziko downa ale ult.v pořádku bylo mi tehdy 35 let a naše 3ivf přejo hodně štěstí ať jste v pořádku

labijoux
2. únor 2018

Souhlasím s kolapav , také na papíru, ktery vám dají podepsat je to napsané, tuším 1 ze sta, a dále ze stejné to není 100% což je napsáno malými písmeny dole na formuláři s výsledkem screeningu, , od přátel mi bylo řečeno, kterým vyšel špatně ze je možnost vyšetření z krve , platili 20000, krev letěla do laboratoře v Římě a byla ok , maji zdravé dítě. Já to riskla bez odběru plodovky mam zdravé dítě. Je to hodně náročné rozhodnutí, rozhodně by vám to měli vysvětlit, dostanou za to zaplaceno, je to jejich práce!!!

vega5
2. únor 2018

@lisu mě nevyšly extra 1. testy, a 2. byly v pořádku. A holka je Ok.. Odběr plodové vody je 100% jistota. Dnes ji umí na vysoké úrovni..

sarkoc
2. únor 2018

Slyšela jsem, ze pokud vyjde screening špatně, může se proplacení těch drahých testů zadat na pojišťovnu, ale osobní zkušenost nemám, tak to berte s rezervou...jinak trochu hůře Vám vyšel akorát Down...my jsme třeba rozhodli Downa si případně nechat, znám dost děti s DS a většina, krom toho, ze je pomalejší v chápání atd, jsou úplně normální deti-běhají, hrají si, povídají, ...každopádně držím palce, aby bylo mimi zdravé...pokud byl UZ dobrý, je to velké plus 😉

mku
3. únor 2018

Snad te trochu uklidnim... moji kamaradce ve 42letech vysly hodnoty podobne, byla na plodovce i na placenych testech... do 18tt nevedela zda nebude lepsi potrat... a dneska ma rocni uplne zdravou holcicku... me ve 39letech taky testy nevysly, ale odmitla jsem cokoliv dalsiho... a mam pul rocniho uplne zdraveho chlapecka 🙂

jajinka147
5. únor 2018

@lisu ja osobně bych riziko odběru plodové vody nepodstoupila. Kor po tom zázraku u vás. Pokud jste na tom alespoň kapku finančně Dobre, rak urcite krevní testy. My na nich byli v Motole. Výsledky myslím do 2-3 dnů a dali jsme 12500. Ale stalo to ta ten klid a bez rizika.

alishka111
5. únor 2018

My jsme neměli riziko tak vysoké, ale u obou dětí bylo hodně vysoké šíjové projasnění. U dcerky jsem byla v 14tt na cvs, u syna jsem čekala déle, tak by musela být plodovka a to mi mudr. nedoporučila, tak jsme zaplatili 12000 za panorama test a ok. I když nejsme žádný boháči, radši oželím dovolenou, za ten klid to stálo ;)

verunka11221
5. únor 2018

Taky jsme meli zvysene riziko na DS.Skrz riziko potratu pri odberu plodovky ci klku jsme zvolili test z krve.Platili jsme bez stovky 10 000Kc.Vysledky do 10 prac.dni. Nam je volali asi za 7 prac.dni. Vysledky dopadly dobre.

ivuska1986
5. únor 2018

Zdravím, zkuste nejdriv jeste jednou situaci probrat se svym gynekologem. Brachovi vysel dawnuv syndrom 1:250 z krve, odber plodovky odmitli, tak byli odeslani ne genetiku, tam jim udelali znovu krevni testy a ty uz vysly o.k. Bylo oběma těsně pod třicet. Takze k odberu plodovky nedošlo. Ted maji doma krasnou zdravou půlroční holcicku. Me je 31-a kdyz jsem videla, jak s vekem zeny roste riziko syndromu dle tech jejich statistickych údajů😇 zkuste vše ještě jednou probrat s gynekologem, at vam vysvětlí vsechny možnosti. U gynekologa u nas ve vesnici vychazi krevni testy špatně každé páté ženě, uz si tam z toho nikdo nic nedělá, vážně bych šla ještě na konzultaci. Drzim palce

majinka1981
5. únor 2018

určitě jít na odběr plodové vody, riziko je minimální.Nemáte se čeho bát. Já na něm byla dobrovolně ve 31.letech.

lanelane
5. únor 2018

Mam osobni zkusenost. Spatnou krev a poleva me stdeny pot, kdyz si vzpomenu na dobu pred rokem..A 9 mesicu starou zdravou holcicku 🙂 Ja si anechala pro jistotu delat i Prenascan, abych mela jistotu.
Bud v klidu, kup si zmrzlinu a nic neres.

renuliena
14. únor 2018

@lisu mám podobny pribeh, po jednom potratu, po nevydarenem 1 pokusu ivf a 1inseminaci jsem po 11letech spontanne otěhotněla, je mi taky 38, ultrazvuk jsem měla v poradku, riziko dawnova syndromu 1:40,nakonec jsem šla na odber choriovych klku z placenty a jsem klidna, vůbec to nic nebylo a po výkonu jsem dodržovala klid na lůžku, cekame zdravou holčičku, vůbec se neboj, ty vyskedky pokud je ultrazvuk v poradku nic nemusejí znamenat, kolegyně měla riziko dawnova syndromu 1:4 a má zdravého kluka, drzim palečky a dej vedet

lisu
autor
22. únor 2018

Ahoj holky,

Tak genetika nám z plodovky vyšla dobře žádné podezření se nepotvrdilo, tak ještě příští týden to srdíčko, řekli nám na ultrazvuku vtom prvním trimestru a screeningu, že má nedomykavost chlopně tak se opět bojím. Nemáte někdo zkušenost je to velký problém. Děkuji

evaaskalova
22. únor 2018

@lisu Ta chlopen je proti puvodnimu podezreni "banalita". Muze se to jeste rustem 10x samo srovnat. Nase 14m dcerka to ma take jeste s dalsimi 2mi vadami srdicka a funguje naprosto normalne jako zdrave mimco. Doktori nechavaji prostor prirode. Dokud ji to nijak neomezuje, tak do toho nezasahuji. Srdicko roste,formuje se a jsou velke sance ze se to srovna 🙂

verka1984
22. únor 2018

Ahoj ✋ já to mám od narození a nikdo, nikdy na mě nic nespozoroval. Vůbec to neovlivňuje chod života 🙂 Moje dcery mají obě vadu srdíčka a jsou naprosto zdravé 😀 Důležité je že plodovka dopadla dobře 😉 Užívej těhotenství jak to jen půjde😊

linee
22. únor 2018

@lisu chlopen se jeste muze klidne dovrit,kamaradcin kluk se dokonce s tim narodil a nedomykavost se srovnala do pul roku.Drzim palce!

lanelane
22. únor 2018

my měli se srdcem problem zhruba do 20tt. A pak se to srovnalu. 1. dcera se s nedomykavostí narodila (to jsem ani predem nevedeli), na kardio po narození nám řekli, že se to srovná a další kontrola ve 3 letech... Takže fakt žádný stres.

gnozka
22. únor 2018

Ahoj , chci ze jen uklidnit . Nedomykavost je jen “banalita” 🙂 ja sama po operaci srdce a dcera ( ac to neni dědičné ) ma také srdeční vadu a je to teda poradny torpédo . Mala operace ji čekám ve 4 letech .

mourovatakocka
22. únor 2018

@lisu Měli jsme tak obavy po prvním screeningu, na plodovku jsem nechtěla, riziko potratu pro mě bylo příliš velké. Nechala jsem si udělat test ze svojí krve, to znamená nic invazivního na miminko a vše se vyřešilo, malá je zdravá. Taky nám ten test řekl na téměř stopro pohlaví 🙂 Ať vše dopadne dobře 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru