Seborea na hlavičce smrdí, má to tak být?

gabien
23. únor 2013

Oběvili se nám lupíky na hlavičce .... to by nevadilo ale nechápu že to smrdí , Má to tak být ? je to vubec seborela nebo něco jiného ? Máte zkušenostu ? děkuji za radu a odpovědi

lucajdak
23. únor 2013

Tak to netusim, malej to ma taky ale nejakeho smradu jsem si nevsimla. Vzdycky kdyz se mu to objevi tak vezmu ten miminkovsky kartacek na vlasy, na hlavicku mu dam olejicek a vykartacuju, nedrhnu to a pak mu to vykartacuju s samponem a hned to zmizi😉

missymici
23. únor 2013

@gabien nam to taky smrdelo u holky,....a hlavne po natření,...fuuuj

paaajuska
23. únor 2013

Nám moc pomohla Ondřejova mast...doporučila mi to tu jedna mamka a opravdu fungovala🙂

gabien
autor
23. únor 2013

Mě Dr. doporučila olivový olej ale malý se to ještě víc rozlezo :( Dnes jsem zkusila hlavičku odpučed ve vodičce a namazalo olejíčkem a drobet vzala hřebínkem a znovu namazala na noc hlavičku měla po koupání ružovou ☹ snad jí to nebolí ☹ NEPLÁCE .
No a ráno jí to zase bude určitě zapáchat jak skažený ponožky 😒
vyzkouším tu mastičku děkuju za radu 🙂
Jsem z toho neštastná přebaluju i když se jednou počurá aby byla čisté miminko spokojené a ted takováhle šleha je jako kdybych ji snad nekoupala když si jí někdo pochová :,(

gabien
autor
23. únor 2013

@missymici A co jste s tím dělali ? Jak léčili ? a jak dlouho to měla? 🙂

missymici
23. únor 2013

@gabien mela toho clkem hodne,...nejak moc jsem to neresila,..jen jsem to často mazala ,pekne to slo po excipial masti,kterou mela na tělícko,tak jsem to každý den,i par krat za den promazávala a vyčesávala,slupovalo se ji to,..nebo jsem to slupovala ja,...Ještě ted ma maly kousek vepředu,a ten se mi moc nedaří odstranit... Ten smrad by u nas citit jen po namazani mastickou..jinak ne.A masticka je bezpafrumova.
Dr. mi kdysi rikala,ze jsou na to spešl kremy v lekarni a hlavne spešl hřebínky,primo na tuto seboreu...ale neptala jsem se na to.

gabien
autor
23. únor 2013

@missymici oki děkuju 🙂 POPTÁM SE V LÉKÁRNE a asi zavolám Dr. protože ná na to přišla díky tomu že to začlo smrdět a začlo se to loupat a ted se to rozlezlo fujj musíme to zlikvidovat :D A SNAD UŽ SE TO NIKDY NEVRÁTÍ

anina32
24. únor 2013

Nám pomohlo Excipial U Lipolotio z lékárny. Už po druhém použití bylo vidět zlepšení a do týdne měl malej hlavičku čistou. Nejdřív jsme zkoušeli na radu doktorky mazat olejíčkem, ale po tom se to zhoršovalo, tohle jsem našla že radili v časopise maminka a zabralo to úžasně. A navíc dokonce voní😉.

kamino
24. únor 2013

@gabien tak se seboreou mame bohate zkusenosti,prcek ji mel nejen na hlavicce.ale i tvarich,ouskach..smrdelo to dost desne,hlavne po namazani. Mel to temer dva mesice,dr radila oleje,masti...nepomahalo nic. Stydela jsem se s prckem mezi lidi,koukali po nas..neprijemne...a pak mi kamaradka potadila materske mleko a Biodermu ABC baby sqam. Rano namazat materskym mlekem a pul hodiny pred koupanim namazat Biodermou. Behem 14 dni parada,muzes se podivat do alba 😉😉

kamimik
24. únor 2013

Nám pomohl Humektan. Bojovali jsme s tím hodně dlouho a po týdnu humektanu všechno pryč🙂

aaa
8. bře 2013

Taky musím vychválit biodermu abc derm-krém na šupinky ve vlasech a gel na mytí. Za tři dny bylo po problému 🙂

danca77
6. čer 2013

Malá už to má 2 měsíce a strašně to smrdí, ale od té doby, co mažu Excipialem mastí se to začíná pěkně odlupovat. Myslím, že se tam asi množí nějaké bakterie, jak je to tam delší dobu, nám to ale přes vlásky nešlo pořádně vyčesat.