Seborea u 2,5letého, na ošetřeném místě vlásky nerostou

monisek
10. čer 2014

Ahojky maminky, mám syna, je mu 2,5 roku a od malička měl seborea a to dost, nejdřív jak v obočí, tak potom i ve vláskách, dr nám na to dávala nějakou vazelínu míchanou v lékárně, ale to mu moc nepomohlo, když se to vyčesalo, tak za chvíli to tam měl zase. Měl od malička hodně vlásků, nikdy jsem mu šupinky nevyčesávala na suchu nebo nějak silou, spíš jsem to potom i nechávala být s tím, že se to časem ztratí samo, že se to vyčeše a tak ... měl takové ty hodně silné šupiny a v nich vyloženě zalepené vlásky, když jsme byli na 2 leté prohlídce, tak jsem dr poprosila, zda na to něco může dát a tak nám dala hormonální mastičku, dávala jsem ani ne týden a šupinky zmizely bez jakéhokoliv vyčesávání ... jenomže jak zmizely ty šupinky, tak má na tom místě míň vlásků než jinde na hlavičce, není to nějak hodně viditelné, ale jakmile ostříháme nebo se člověk zadívá, je vidět na vrchu hlavičku kolečko jako s jinou barvou vlásků, jak na tom místě nejsou tak husté, tak to dělá jiný odstín. Má to tak už dlouho, takže jsem přesvědčena, že tam nové vlásky nerostou ... za měsíc jsme objednaní na kožní, tak jsem zvědavá, co nám řekne. Chtěla jsem se zeptat, zda s ním některá maminka nemá zkušenost? Myslíte, že vlásky na tom místě začnou růst? Myslíte, že existuje něco na posílení třeba růstu vlásků u dětí a tak? vím, že je to takové maličkost, asi spíš kosmetická věc ... ale ráda bych, aby samo vlásky měl ... 🙂 Zkusila jsem najít fotku, kde je to trochu patrné ...

renca_hanych
10. čer 2014

@monisek ahoj, můj mladší syn (15 měsíců) má taky seborheu, ted jak jsme ho ostříhali dohola tak je mu to zase vidět ale má jen malý ložisko a nikde jinde než na hlavě to nemá (od staršího synka to neznám, nikdy to neměl ale třeba moje mladší ségra to měla snad než nastoupila do školy, dlouho ji to trápilo - teda spíš mou mamku), už na podzim jsem mu to "léčila", naše pediatra mi na to dala Excipial U Lipolotio - prý je lepší Excipial Kids a poradila mi abych to tak tři dny potírala tím krémem a pak až omyla šamponem a vyčesala kartáčkem pro mimča, a pomohlo to 🙂 ted tam zas trochu má ale není to nic hroznýho ale zase ted potírám a jak za pár dní omeju šamponem tak to vyčešu, pediatra mi říkala, že nejen že to může způsobit nerůst vlasů ale že to přitahuje kvasinku takže je potřeba se toho zbavit aby se to neroznášelo dál, z delších vlásků vašeho syna to půjde asi tíž vyčesat ale půjde to..jinak vím, že hodně maminek si chválí toto - ABC Derm Babysquam od Biodermy, je sice dražší ale prý to vážně funguje, u nás zabral ten Excipial tak jsem nic jinýho nezkoušelo....možná bych malýho zkusila ostříhat "dohola" aby pokožka lépe dýchala a lépe se ošetřovala, přeju hodně štěstí! 😵

petrajurinova
10. čer 2014

@monisek syn na tenhle vlasový "exém" taky trpí a to už je mu 7,5 roku. Jednu dobu to bylo opravdu zlé a dostali jsme kortikoidy v mastičce a po těch měl na postiženém místě vlasy zesláblé, takže to vypadalo jako by jich měl na tom místě méně, ale časem dorostly zase do původní hustoty. Poslední dva roky to držíme jakž takž pod kontrolou s pravidelným používáním šamponu Nizoral - každou neděli umýváme vlasy tímhle šamponem. A když se na začátku zimy začne nosit čepice, nebo teď v těch vedrech se více potí hlava a začnou se šupinky objevovat, umýváme Nizoralem hlavu každý den a u syna to má ten efekt, že šupinky vymizí během několika dní i bez nějakého výrazného vyčesávání.

zuzaprosek
10. čer 2014

Možna nekomu pomůže, můj syn měl na hlavičce od narození, dr doporučila promazávat olejíčkem a vyčesávat. Nepomohl olejíček, konopná mast , indulona, měsíckova mast, Bepanten,... Zakoupila jsem na radu lékárnice krém Leciderm a po 2 namazání vše zmizelo a stroupky se odlouply. Nejlépe aplikovat po umytí vlásků.

majus6
10. čer 2014

Dceri pomohlo myt hlavicku v koupeli s olejem Linola olbad (koupeme ji v tom celou misto mazani kremem)- kdyz byla mala, ted kdyz ma vlasy delsi, tak pouzivame Linola sampon, po nem nejsou vlasy mastne jako po tom oleji. Olejicek a vycesavani jsme take zkouseli, ale tohle je lepsi. Vlasky dorostou 🙂 .

monisek
autor
11. únor 2016

maminky obnovuji diskuzi, nemáte prosím některá zkušenost? Má někdo zkušenost s lysinkou ve vláskách, kde nerostou vlásky nebo jich je tam méně? Nějaký typ co by mohlo pomoci, aby opět začaly růst vlásky?

doktorlukas
20. lis 2017

Dobrý den, také nás trápí seborea. Tvrdé strupy a na nich přilepené vlasy, takže při vyčesávání to jde i s vlasy. Vůbec se nám nedaří seborei zbavit. A také má syn méně vlasů v oblasti vršku hlavy... je mu 2,5 roku