Šestá nemoc nebo spalničky - bojím se. Já měly Vaše děti vyrážky?

mimisha
17. únor 2020

Dobrý den syn měl od pátku teploty 38,5 až 39,5 v neděli byla už jen zvýšená a cca týden má rýmu a dnes jak se probudil tak byl celý obsypaný.. Dnes jsme byli u doktorky a ta říká že na 50% šestá nemoc a na 50% spalničky odebrala mu krev , že do týdne budou výsledky ... Šíleně se bojím , že mi umře nebo , že bude mít nějaké následky očkování jsme ještě nestihli je mu 15 měsíců . Prosím jaké měli vaše děti vyrážky 😭😭

martaskaaa
18. únor 2020

Jako ono je to hodně podobné spalničkám. Nekoukala jsi do pusinky zda nemá bílé fleky na jazyku? Bohužel tady nejsme doktoři, takže ani naše tvrzení není 100%.

zelenoockaa
18. únor 2020

Tohle nejsou spalničky. Tři bny teplota a výsev vyrážky je šestá nemoc. Dcera měla vyrážku tehdy úplně všude a taky se jí slila. Druhý den už neměla ani vyrážku...

mimisha
autor
18. únor 2020

@martaskaaa koukala jsem šlo to těžko ale jestli to stačilo nic jsem neviděla

martaskaaa
18. únor 2020

@mimisha tak určite koukala i doktorka do pusinky, ne? Kdyby viděla něco blbého, nepošle tě jen tak domů. Do konce týdne mu to zmizí, uvidíš 🍀

novamamina
18. únor 2020

@mimisha tak moje dcera měla šestou i na obličeji. Neboj se. Určitě ti neumre. A dcera byla taky hodně pruderni. Ale za týden to bylo pryč.

mimisha
autor
18. únor 2020

@martaskaaa koukala ale šlo vidět , že si taky není jistá tak radši odebrala i krev. Mám čekat do pátku může to být prý dřív ale neví . Záda se mi zdají světlejší ale nevím jestli už mi nehrabe , nohy jsou nejhorší . Má to trochu i na chodidlech . Ale u spalniček to jde prej do hnědé barvy to zatím nepozoruji .

martaskaaa
19. únor 2020

@mimisha tak co vyrážka, lepší se to?

rebe
19. únor 2020

@mimisha "Subakutní sklerózující panencefalitida je vzácné fatální onemocnění dětí a mladistvých, které začíná obvykle mezi 7.–10. rokem věku, typicky 6–7 let po prodělání spalniček. V zemích s vysokou proočkovaností se téměř neobjevuje" Proč přesně jsi z toho tak vyděšená?

katkapavlik
20. únor 2020

@mimisha
@mimisha jak jak to vypadá dnes???

mimisha
autor
20. únor 2020

@katkapavlik Tak dnes jsou výsledky není to ani šestá nemoc ani spalničky ani zarděnky ale infekční mononukleóza...

katkapavlik
20. únor 2020

@mimisha Ježíši co je to za nemoc, to ani neznám 😨

blbajulca
20. únor 2020

@rebe protože google....některým matkám bych to zakázala, bez urážky....

rebe
20. únor 2020

@blbajulca Já mám tuhle informaci taky z googlu a přijde mi v případě tazatelky výrazně uklidňující...

veruuu_kubesovic
20. únor 2020

@mimisha
Ale neumře, určitě je to šestá nemoc, nestresuj...
A třeba můj syn měl akorát ty vysoké teploty a osypal se "málo", takže je možné, že při malém výsevu u šesté nemoci jí bude mít ještě jednou....

mimisha
autor
20. únor 2020

@veruuu_kubesovic už vím že je to mononukleóza

blbajulca
20. únor 2020

@rebe jenomže vy u toho používáte hlavu🙆