Shluk červených teček na ušním lalůčku

hanule05
30. kvě 2009

ahoj,
chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás se s tím taky setkal.
Naše holčička mívá občas na ouškách - na lalůčku, tam kde bývají náušničky shluk červených teček. (náušničky nemáme). Doktorky jsem se na to neptala, myslím, že jí nic není, jenom by mě zajímalo, jestli některý malý prcek to taky někdy mívá.

Já si to vysvětluju tím, že jak se v noci různě přetáčí, tak si to ouško - lalůček nějak přicvakne a udělá se jí tam jakoby "stínka" (tak se tomu říká u nás, doufám, že budete vědět co tím myslím, nebo se tomu taky říká "rak").

Tak doufám, že je to vážně jenom prkotina a nic to neznamená.
Díky

knobloska
30. kvě 2009

Hanule a jak rychle jí to zmizí? Nevím, co je stínka, ale vypadá to jako červená modřinka?

hanule05
autor
30. kvě 2009

modřinka to není, jsou to červené tečky velikosti malých špendlíkových hlaviček, jsou vedle sebe, celý ten shluk je velký cca jako půlka nehtu od malíčku.

Zmizí to za pár dní.

lentilka11
30. kvě 2009

a mívá to ještě někde jinde?

hanule05
autor
30. kvě 2009

ne, mívá to jenom na těch lalůčkách.

a není to spojitý s nemocí, nemá ani rýmu, ani horečku, nic.

knobloska
30. kvě 2009

Hanule tak to nevím, promiň, to jsem ještě neviděla. Naše malá mívá červené modřinky na obličeji, když hodně pláče, ale to není asi totéž. Hlavně jí to mizí během pár hodin.

lentilka11
1. čer 2009

a nemne si občas t ouška (třeba ze spaní)? nevypadá to jako pohmožděnina?

knobloska
2. čer 2009

Kristýnka to občas má, ale je to otlačené od náušnic. Když spí dlouho na jednom oušku. To ale u vás asi nepřipadá v úvahu. Nemá třeba zip nebo patent na polštáři?