Singulair pro roční dítě - prosím zkušenosti

calvac
25. dub 2019

Vcera jsme ho dostali ve forme prasku k sypani do jidla. Pomohl u vas, nepomohl, jake vedlejsi ucinky? Pripadne za jakou dobu byl videt efekt leku. Dekuji.

jannym
26. dub 2019

Dobrý den, my ho dostali pro starší dítě cca 3,5 leté ve formě cucacího prášku - dcera měla od 2 let silné večerní a noční záchvaty kašle, dětská mi vždy řekla, že to spjené s nachlazením, že se nemám bát, no sama jsem astmatik, takže mě opravdu neuklidnila a objednala jsem dceru na imunologii, výsledek byl poměrně rychlí cca 14 dní a přestala mít záchvaty kašle, cca půl roku přetrvávali ještě při nachlazení, a od té doby (teď už je to rok) musím zaklepat už ani při nachlazeních jí netrápí noční záchvaty. Žádné vedlejší učinky kromě klidného spánku celé rodiny, jsem nezaznamenala. U nás to byl prnví lék na zkoušku, pokud by nezabral musela by dcera dostat kortikosteroidy, tohle byla lepší varianta a jsem ráda, že zabrala.

calvac
autor
26. dub 2019

@jannym dekuji mnohokrat. Ano, kortikosteroidy jsou hned dalsi na rade. Ja doufam,ze Singulair zabere stejne jako u vas. Syn kasle v noci a rano. Pri infektu je to uplna hruza.

calvac
autor
26. dub 2019

@calvac Prosim,je zde nekdo se zkusenosti s timto lekem?

jannym
27. dub 2019

@calvac Nám ještě hodně pomohli inhalace vincentky a návštěvy solné jeskyně a pak imunoterapie - ale to asi pro starší nevím, držím palce ať je Vašemu broučovi brzo lépe

calvac
autor
28. dub 2019

@jannym Dekuji, nasadili jsme pred dvema dny a normalne nam zacal vice kaslat. Pres den skoro nic, v noci horsi, rano hruza. Jak je to mozne? Nebo je to nahoda a je nachlazeny?

jannym
29. dub 2019

@calvac muze byt nachlazeny nebo muze mit lek delsi nastup, nam dr rikal ze ucinek je patrny pri pravidelnem dlouhodobem uzivani, ja obvykle davam lekum tyden pokud nevidim kyzene zlepseni resim opet z dr, navic ne na vsechny leky pusobi na lidi stejne...navic u nas je to zkreslene protoze dcera podstupovala soucasne imunostimulacni lecbu, dostala nejaky extrakt z praseci krve...

jannym
29. dub 2019

@calvac navic ja mam povolenku od lekare v pripade velke krize pouzit jednorazove sve leky na astma, ale vas broucek je hrozne malej, tam na zadne pokusniceni neni misto, snad bude brzy lepe

calvac
autor
29. dub 2019

@jannym Ja kazdopadne dekuji. Ja jsem se nezeptala doktorky, za jak dlouho ten lek zacne pusobit. Co vas lekar myslel dlouhodobym uzivanim? Tyden,dva....vice??

treasurka
29. dub 2019

Měli jsem u syna, mezi 3 a 4 rokem v prvním roce ve školce, kdy byl často nemocný. Efekt mi nepřišel nic moc, pomohlo až vyndání nosní mandle a Immunor. Teď ho má předepsaný dcera (20 měsíců), bude ho brát denně do konce června. Když vám ho dr. předepsala, tak asi ví co dělá. Tady tomu stejně každý prd rozumí a jen ti řekne jen svoje dojmy na tvojí situaci nepřenosné...

calvac
autor
29. dub 2019

@treasurka Jasne, ja jsem chtela vedet zkusenosti. Diky. Imunor mel starsi syn. Bez efektu stejne jako vse - homeo, lecitel, bezna medicina, byliny..... nic.

treasurka
29. dub 2019

@calvac Tak to uz jste asi zoufali, co? U nas na kasel (takovy ten bezny) vzdycky pomohl olejov zabal a vyvary, ale to je asi moc primitivni, na vase potize. Preju at je to lepsi...

calvac
autor
29. dub 2019

@treasurka No, je to na prd.Starsi je nemocny jiz sestym rokem, do skoly neodchodi dele nez tri tydny. Porad teploty, kasel. Uziva Codein,jediny mu trochu zabere. Z alergologie ma foukatka. Chodime od doktora k doktorovi. A to jsme jich vystridali hodne. Vetsina po delsi dobe jen krci rameny. Stale zvysena sedimka, asi zanet v tele. Nikdo nevi, kde je a co s nim. Desetitisice vlozene do leku, pripravku atd. Jak mu mam stale vysvetlovat,ze nemuze ven, na krouzek, za kamosem...? Ted ho hlidaji i kvuli pripadnemu vzniku leukemie. Bile krvinky rozlitane... Bude mu devet let, od tri let,co zjistili astma, se vezeme. Mladsi syn prave take zacina mit problemy s kaslem, dychanim... Nejhorsi je ta bezmoc.

jannym
30. dub 2019

@calvac dcera užívá do teď, tu 2,5 roku astma nezmizí mávnutím kouzelného proutku bude mít stejně jako já celoživotního spolecnika, ale my máme v porovnání s vámi jen malé a teď již dobře kompenzováne problémy