Skoro 3letá dcera říká nechci maminku

evamargot
21. únor 2017

prosim poradte maminky uz jsem zoufala 😢 moje dcerka ma skoro 3 roky uz nejakou dobu (myslim ze co zacala chodit do skolky 2 mesice) (chodi tam teda rad)hned po ranu jak vstane rika ze nechce maminku. musi prijit jen tatinek. zhorsuje se to uz mi i rika ze nesmim mluvit ani s tatinkem a posledne dva dny rika ze nemam rada maminku. jsem z toho flustrovana a smutna. uz nevim co mam delat, ze zacatku jsem ji rikala ze to neni hezke ze maminka ji ma rada a je ji smutno kdyz neco takoveho rika. uz jsem i brecela a ona nic jen sme usmivala. jsem z toho uz na nervy 😢 manzel rika ze nevi co mluvi ze to bude jen obdobi. ja uz nevim jsem nervozni ze delam neco spatne a ze jsem hrozna mama. pritom si s ni hraju, snazim se s ni povidat. mate nekdo podobnou zkusenost a co jste udelali? prosim poradte jsem zoufala 😢

rousse
21. únor 2017

@evamargot pokud jste zkusila vysvětlovat, tak já osobně bych jí to "nechci maminku" dopřála..... ať chvilku vidí, jaké to bude, když se maminka nebude starat, když si s ní maminka nebude hrát, věřím, že nepotrvá dlouho a přiběhne za maminkou s prosíkem🙂

koulekulata
21. únor 2017

Jojo a hrat si pekne sama bez male at si taky hraje sama kdyz nechce maminku. I bych ji to pripominala. 😉 Muze to mit spojitost se skolkou, treba ma kamaradku co se stara jen otec tak hold zkousi.

panickatlamicka
21. únor 2017

Ja mam za to, ze tim nechce rict, ze te nema rada, ale timto nestastnym zpusobem vyjadruje momentalni potrebu byt i s tatinkem, mozna je to projev jakehosi batoleciho osamostatnovani od maminky.Urcite bych si jeji lasku nevynucovala odmitanim a hrou na city. A nebo v te souvislosti s tatinkem me napadli, ze na tebe zarli.

panickatlamicka
21. únor 2017

@koulekulata s tim se neztotoznuju. je to hra na city a dite je v ni slaby souper. Jedine, co si zafixuje je ,,maminka me nema rada."Dite musi citit lasku od rodice vzdy, ne jen za nejakych podminek.

evamargot
autor
21. únor 2017

No ja opravdu nevim kdyz rekne ze mne nechce tak proste jdu pryc nenutim ji. Tatinek jezdi na sluzebni cesty a tak neni moznost nechat ji jen tak kdyz musim do prace a skolky. Ono to zacalo uz minuly rok na dovolene ze chtela vse jen od tatinka i jidlo ja proste nic ani vodu podat. Pak se to zklidnilo a ted zase a horsi. Jsem psychicky uplne vyrizena uz jsem uvazovala jit i psychologovi jestli neco delam spatne 😲 jsem opravdu moc smutna. Ta zarlivost urcite je nemuzeme se treba s manzelem drzet ani za ruce a pusa o tom ani nemluvim 🙈 Myslite ze to nekdy prejde? Uz se citim absolutne nepotrebna 😪😪

hermelinah
21. únor 2017

@evamargot a co kdyby tatínek držel za ruce obě naráz, ať ji tatínek vysvětlí, že takhle teda ne, že vás chce mít obě u sebe, má vás obě rád, nakonec když jede pryč, může malou pověřit, ať mamku "pohlídá" než se táta vrátí, ať se cítí důležitější 😉

barbara04
21. únor 2017

@evamargot
tak je to báječný způsob jak te manipuluje a funguje to... z jejího pohledu.... ano je to šílený psychicky ale opravdu je to jen rozmar si myslim.... stejne jako ze jine dite nebude jist, taky idealni prostředek vydírání rodiče. Hlavní je neustoupit ve věcech jako možnost obejmout manžela atp, ale urcite ji nedávat nic "vyžrat" to nepochopí ....
přejde to, pak na tebe bude ječet, že tě nesnáší až nebude moct na mejdan 🙂

evamargot
autor
21. únor 2017

Hmm puberta ani nemluvit se desim uz ted 🙈😓 no kdyz mne tatinek drzi za ruku ze jdeme vsichni spolu tak rve kolem ze ne😪 Jako neni to cely den, i prijde za mnou ze chce pomoct s necim nebo kdyz ji tatinek neco zakaze tak jse za mnou a to zase rika ze nechce tatinka to je teda mene casto. Mne ubiji ze hned po ranu prvni co slysim je nechci maminku. To ten den pak radostne nezacina😪 Vubec nevim jak se chovat jestli porad vysvetlovat ze se to nerika nebo to ignorovat, nasilu ji nechci nutit splupracovat pak breci ce mne nechce a uz se stalo ze jsem vypenila a nasilu ji oblekla aby jsme stihali odejit z domu. Vstavame dost s predstihem..chjo😓

puresin
21. únor 2017

@evamargot Obdobi. Pekelne, ale prejde. 🙂 Dcerce to zacalo presne 3 mesice pred 3. narozeninami, doted si to pamatuju. Jenze to bylo jeste daleko osklivejsi, rikala fakt hnusne veci (ze me shodi ze schodu, apod...). Syn je ted ve stejnem veku a je to tu zas - zatim mi jen vyhrozuje, ze me odnesou certi, a kdyz se probudi, taky me "nema rad".
Tehdy jsem se kazde rano budila s depkou, ted uz vim, ze to nemysli vazne a ani za to moc nemuze, tak si to nepripoustim a spis se nad vynalezavosti slovnich spojeni pousmeju. Drz se 🙂

evamargot
autor
21. únor 2017

@puresin ty jo dcerka bude mi narozky v cervnu takze taky cca za 3.5mesice... trochu mi odlehlo ze to ma nekdo taky uz jsem byla a teda jsem nestastna. A co jsi delala kdyz ti to rikala? Nereagovat nebo porad vysvetlovat nebo co? Ja uz chodim do prace i s placem a kolegyne se divaki na mne jak na blazna🙈

japona
21. únor 2017

@evamargot Je to normální. Zkouší, co to s vámi udělá🙂 Nijak na to nereagujte, maximálně: "to je škoda, ze me nechceš, ja te mám ráda". Klidne, ať vše (pokud je doma tedy) dela tatínek, aspoň si v klidu vypijete kafe🙂. A pokud není, tak: "tatínek tu není, musím to udělat já". Neberte si to hlavně osobne, ty male potvory moc dobře vedi, že to s vámi zacvičí. U nás se ještě přidalo: "hodím te do popelnice/ zabiju te/ uriznu ti ruku.." většinou následováno otázkou: "a mas me rada?" , "jistě broucku, ale s uriznutou rukou te nebudu moct pohladit" ..🙂
Jedine, co bych zatrhla, aby dcerka rozhodovala, zda budete mluvit s tatínkem.

puresin
21. únor 2017

@evamargot No nejdriv jsem se vztekala a vycitala, pak jsem brecela a hroutila se, oboje ji nechavalo klidnou. 🙂 Pak jsem to uz nedavala a zasly jsme k detskemu psychologovi, ktery me ujistil, ze je to uplne normalni, ze to je obdobi vyhranovani, kdy zjistuje, jakou ma "NE" moc, k tomu zarlivost (zapomnela jsem napsat, ze jsem byla tehotna, Tvoje zas nejspis zarli na vztah Ty-manzel). A jeho rada - vydrzet. 😝 Nevycitat, netrestat, pry se v tom prcek sam dost placa a nevi, co se sebou, tak jen vydrzet. Mne teda moc neslo byt miloucka a slunickova, i kdyz na me jeci nebo me tluce, ale aspon jsem se toho prestala "bat".

evamargot
autor
21. únor 2017

Tak to by mbe dostalo ale dekuji za podporu uz jsem si myslela ze jsem fakt desna mama a nevedela jsem ze co deksm spatne tsk zkusim vydrzet snad to brzooo prejde 💪🏼👍✌️@japona

evamargot
autor
21. únor 2017

Moc dekuji ja se taky hroutim depky jak blazen ze mne odmita me dite.. zkusim vydrzet, netrestala jsem ji nikdy jen jsem zhroucena odesla jak chtela nenutila ji nic, cekala jsem vzdyt az se rozmysli a prijde sama..No verim ze to brzo prejde,@puresin

kika_21
21. únor 2017

@evamargot Úplně s klidem bych jí řekla, že vím, že mě nechce, ať mi řekne i něco jiného. Ber to jako by říkala , že prší. Vůbec ne vážně-přejde to.🙂 Čím více budeš dávat najevo, že Ti to vadí, tím to pro ni bude zajímavější-upoutá tím velmi dobře pozornost druhého a bude to dělat stále.

evulinka27
21. únor 2017

No a není to tím, že tátu vidí tak málo? Když říkáš, že jezdí na služební cesty, tak se jí možná po něm stýská a pak chce celou pozronost jen a jen pro sebe.. Co babičky? není možné ji dát třeba po školce pohlídat k babičkám, aby jsi jí byla více vzácná.. a učit jí teda at dělá věci sama. tj ráno vstanete a ona řekne nechci maminku. tak bych řekla třeba: zlatíčko já vím, proto podívej, máš tu na komínku oblečeníčko a oblečeš se teda sama jako velká holka? já půjdu do kuchyně třeba dělat snídani. kdybys potřebovala tak zavolej. to samé zoubky, papání, atd... dát jí potřebu důležitosti a samostatnosti?

evamargot
autor
21. únor 2017

@evulinka27 babicky jsou bohuzel daleko takze jsme na to sami. Tatinek ted nebyl 1,5 nikde a zacalo se to zhorsovat kdyz byl zrovna tady. Ted zacina jezdit po delsi pauze.Ona jako samostatna je oblece se kdyz se ji teda chce ma vzdy nachystane vse na zidli, umyje se i naji ale rano tolik casu nemame i kdyz vstavsme s hodinovym predstihem tak ji musime trosku popohanet nebo pomoct s oblikanim.

janylu
21. únor 2017

píšeš úplně o mé dceři, která zhruba kolem třetího roku mi dávala najevo, že mě nemá ráda. Chtěla jenom tatínka. " tatínek mě učeše, nachystá jídlo, zavede do školky.... atd." já jsem ji nebyla dobrá k ničemu. Probrečela jsem několik nocí. Lásku si ale nevynucuj, ona přesně ví co dělá a jak moc tě to zraňuje. Je to zkouška, jestli ji budeš mít ráda i přes její chování. Pokud to šlo, ustoupila jsem jí a nechala ji s tatínkem. Pokud to nešlo, udělala jsem to já bez ohledu na to jestli plakala. Pokud tě můžu uklidnit, tak to přejde. Dnes je jí 17 a i když je hodně tvrdohlavá a ráda si prosazuje svou, má nás ráda oba stejně. S některými problémy jde radši za mnou, s některými zase radši za manželem. Celkově je to ale zlatíčko.❤

jani76
21. únor 2017

Určitě je to menší manipulace, kdy z tebe cítí, že jsi v něčem slabá, a že na to hodně reaguješ a všelijak se "snažíš" řešit to, co ona řekne. Já bych se chovala úplně normálně, v ničem jí neuhýbala a fungovala jakoby nic. A možná bych toho i využila ,kdy bych na víkend třeba vyrazila někam s přespáním, aby si to s tatínkem dosyta užili a ona poznala třeba i "ztrátu" svojí mamky. Jakákoliv slabost, jakýkoliv ústupek, na to mají děcka výrazný reflektory a podle toho se chovají, zkouší manipulovat, aby se jim osvědčilo to, že oba rodiče jsou pevní, láskyplní a neústupní ..... např. určitě bych před dítětem nebrečela apod. A to, že po dítěti něco chci (aby se ráno rychleji oblékalo apod.) neznamená, že ho nemám ráda...a na to mi může říkat co chce! 🙂

lucinka58
21. únor 2017

@evamargot Taky si myslím, že to není tím, že tě nemá ráda, ale že začíná období, kdy bojuje s tebou o tatínka. Chce to vydržet - ono to věčně trvat nebude. Zase známá v tomhle období bojuje se synem, že nechce tatínka, ale chce jen maminku.... Prostě to tak je.... Chvilku ji to dopřej, ale říkej ji, že ji máš ráda. Ono to určitě přejde - hlavu vzhůru 🙂 Chápu, že být v roli rodiče, který právě není preferovaný není moc pozitivní (my máme syna a ten je prostě maman - tatínek je tady tak jakože "navíc").

evamargot
autor
21. únor 2017

A jak dlouho to trvalo nez se to zlepsilo? Snad ne do 17✌️😅Zkusim vydrzet nebrat si to osobne i kdyz dnes to bylo asi nejhorsi 😪 A ja s brekem odesla do prace@janylu

evamargot
autor
21. únor 2017

No musim vydrzet jen je to opravdu tezke ja ji miluji a dala bych vse za ni a ona takto.. potvurka jako kazdy den ji nekolikrat rikam ze ji mam rada a ona rekne taky ze mne ma rada. Pak jde spat a zase nanovo😓@lucinka58

evamargot
autor
21. únor 2017

Dekuji ja to i zkusila nechat jen je dva ale ona je v poho vzbec netesila ze jsem pryc jo kdyz mne uvidela tak byls rada ale nastalo rano a zase to same... no na palici🙈😓@jani76

janylu
21. únor 2017

😀 do 17-ti určitě né. To nejhorší období trvalo asi 3-4 měsíce. Celkově byla ale tak trochu víc tatínkova. Až od puberty začala chodit s některými věcmi víc za mnou. Pokud mě ale nějak moc neodsunovala, tak mi to nevadilo. Vždycky jsme drželi s manželem spolu a pokud já jsem něco zakázala, tak on jí to nepovolil a to je moc důležité. No a mladší dcera byla zase o trochu víc moje, takže to nikomu nebylo líto.😀

bledulka84
21. únor 2017

@evamargot tak u nas zase musi delat vsechno maminka a nastvani jsou vsichni v okoli (zejmena tchyne, k ni se pridal tchan a zblbli i myho chlapa a je taky nastvaneh), protoze nejak nechapou, ze opravdu malou proti nikomu nenavadim. A moje mamka to naopak vzdycky obreci...
Takze to si nevyberes...

evamargot
autor
21. únor 2017

@janylu je pravda ze tatinek vic polevuje ja se samozrejme zlobim vysvetluji i jemu ze to nejde takto bude mit mala zmatek a pak se div ze uprednostni vic jeho a ja jsem ta "zla" mama co nepolevi. No ted se snazi splnit treba to co ji odeprel ale nekdy je mekous.. i to mne napadlo jestli to nemuze byt duvod. Chjo uz aby to bylo pryc😴

evamargot
autor
21. únor 2017

Hm tak to je taky blby ale verim jak pisou tady maminky ze to je jen obdobi a prejde to. Ja se kolikrat i stydim kdyz to vidi tchyne ze takto reaguje ze musim byt hrozna kdyz mne nechce a chce jen tatinka @bledulka84

qwertyn
21. únor 2017

To jsou jen období, u nás to tedy bylo naopak, nechtěla vůbec nic od tatínka, nesměl ji oblíct, dát pusu, vzít do náruče, když jsem nebyla doma a uviděla po probuzení tátu, vůbec se s ním nechtěla bavit, atd. Až jsem se divila, že on to zvládal s klidem, věděl, že to přejde. A teď začíná hodně věcí chtít zase naopak od tatínka a mně řekne néé, táta 🙂.

bledulka84
21. únor 2017

@evamargot urcite je to jen obdobi, ale u tchanovcu je to i tak, ze skakali jak mala piska a ted kdyz neco nechcou, aby nejak delala, tak se divi, jak reaguje. Ale jak si to nastavili, tak to maji. Ja beru jako standart nastavovat mantinely tak, ze obcas to probehne s hysterickym zachvatem, ale nepovolim, i presto jsem (podle nekterych z rodiny) spatna, protoze zkousi jit na hranu i u ostatnich a ja teda nejsem schopna malou vychovat... nejvic miluju chlapa, kdyz s nim mala dela neco, co on nechce, tak na me vola, abych si to vyresila... to je na facku (ale ne male), takze pokud je chlap pri Tobe, bud rada, urcite si to brzo sedne.
Bohužel nikdo z partnerovi strany ani netusi, ze vubec existuje neco jako vyvojova psychologie, a ze soucasti vyvoje je obdobi vzdoru...

evamargot
autor
21. únor 2017

Verim ze to mas tezke drzim prstiky at je to lepsi mantinely proste musi byt a strom tve vychovy bude mit ovoce i kdyz to uvidi treba za par let 👍✌️☺@bledulka84