Slzící očíčko. Co vám pomohlo?

saminomimino
3. črc 2011

maminky asi před 4 dny začalo malé slzet očko,né moc ale v koutku měla asi hnis a očko zalepené,čistila jsem heřmánkem a od té doby dobré ale začlo to na druhém očku už 3 den,a pořád nic nepomáhá,heřmánek to uklidní a chvíli má pokoj al pak zase teče,zajímavé že po noci tam nic nemá a přes den to teče ☹ ne nějak moc ale občas to má plné čehosi a očko zakalené,od včera kapu mateřské mlíčko,tak uvidím,co vám pomohlo???zítra se chystám k doktorovi,pro jistotu 😉

mrsblack
3. črc 2011

Měli jsme to samé, kápla jsem do koutku Opthalmoseptonex a večer ještě jednou a bylo to pryč 😉 K tomu doktoři doporučují vymačknout ten slzný kanálek - v koutku oka u kořene nosu několikrát zatlačit, to ten hnis vytlačí ven. Objevilo se nám to ještě jednou asi po třech týdnech, ale zase stačila kapka Opthalmo a už je vše v pořádku,.

paolin
3. črc 2011

pokud nezabere Opthalmoseptonex, jak píše mrsblack, zajeďte si na oční. může to být ucpaný slzný kanálek, pročistí ho. když se to nechá dlouho bez léčby, může zarůst.

babulinkab
3. črc 2011

taky jsme vytírali opthalmo septonexem

prezdivkos
3. črc 2011

Ahoj, také jsme měli ucpaný slzný kanálek, asi 3x nám ho vymačkávali, hrůza, malá brečela a nepomohlo to, nakonec jsme změnili očaře a ani pořádně nevím, jak jí to pročistil, vzali si jí do ordinace beze mě a od té doby měla pokoj. Je to docela častá věc, ale bez doktora se toho asi nezbavíte. :(

coxa
3. črc 2011

Nám opthalmo nepomohl, očařka dvakrát vyčistila kanálek a byl klid.

anitram18
3. črc 2011

Ahoj, my tenhle problém řešili od 2.dne po příchodu z porodnice. kapali jsme O- Septonex, OkuFlash a Tobrex, vyplachovali borovou vodou a všechno na nic 😒 pomohl nám až průplach očních kanálků, ani ty masáže nepomohly, hlavně pokud je neděláš opravdu správně, tak jsou k ničemu. U nás se ty proplachy dělají až od ukonč. 3. měsíce, tak jsme na to čekali jak na smilování. Měl to fakt šílený. Ale jsou nemocnice, kde to dělají i dřív 😉 dr. nám pak říkala, že by se toho jinak nezbavil, že to měl ucpaný tak, že je jasný, že ty masáže nepomohly. No a od toho zákroku máme pokoj 😵 A trvalo to asi minutku, sice při tom řval, ale pak byl hned klid 😉 Doporučuju 🙂

laterna
3. črc 2011

Průplach očního kanálku. Zní to děsivě, ale se slzícím zhnisaným očičkem jsme se trápili asi měsíc, během průplachu malej brečel, ale jak jsem ho vzala do náručí byl hned v pohodě a od té doby byl pokoj. Dělají to bez přítomnosti rodičů, tak nevím, jak to probíhá.

alisek
3. črc 2011

pravidelně masírovat slzný kanálek, oční ti ukáže, průplach se dělá až když je oko ucpané hnisem, masíruj 5xdenně a bude po problému, já nemasírovala a museli jsme na průplach, pak jsem masírovala poctivě a bylo to ok, průplach rozhodně není nic příjemného byla jsem u něj ☹

hojda
3. črc 2011

Ještě zkus borovou vodu, na očním řekli, že je lepší než oftalmo, ale jinak šupajdi k dr. nebo rovnou na oční.

karolo
3. črc 2011

Já bych šla k doktorce, asi se jí přenesl zánět do druhého očička a nebo má rýmku a slzné kanálky nestíhají. nejlépe ti řekne doktor, já u obou dětí musela chodit na proplachy, měli slepené kanálky, a jen tady toto pomohlo. jako dezinfekce dobrá borová voda, heřmánek a optalmospeptonex, to mlíčko bych tam nekapala. 😉 Jinak prvnímu dělali proplachy od 2 týdnů do 3 měsíců a dalo se to vydržet. u druhého né tak často, ale zas asi do 5 měsíce, a taky jsme to přežili. když víš, že mu to pomůže a nebude se trápit, tak jde vydržet vše.

eloana
3. črc 2011

optalmoseptonex a kdyz se nezlepsilo doktorka predepsala kanamycin... Jeste mi doktorka doporucovala strikat tam MATERSKE MLEKO ma i dezinfekcni vlastnosti

mabe
6. črc 2011

ahojte, chtela bych se zeptat, jestli jste nemely po propichnutym kanalku problemy? moje anicka mela ocicko propichnuty v 4 mesicich, od te doby ji ocicko tece casto, vic fouka nebo zyve. jakoby byly uvolneny kanalky vic a teklo ji to. ptala jsem se me dr. a ta rekla, pokud nema hnis, tak je to ok. co si myslite? diky za odpoved.

alaalice
16. únor 2017

Podle čeho poznám, že má mimi zánět, nebo že je potřeba proplach těch kanálků? Naši malé sem tam něco málo teče z očička, od narození pořád z levého. V porodnici nám dali antibiotika a pak nám naše dr. řekla, že to zatím je dobrý. Očičko se neslepuje, spíš má jen více tzv. kisanců. Tak nvm, máme zajít na oční?