Snížená imunita mimča. Jak ji posílit?

pitrska
15. zář 2009

byla jsem zaskocena,kdyz mi doktorka zdelila,ze mame slabsi Imunitu,nejsme nemocny,(zatim)zadny projev,ze by neco mela mit,Dostala davku Prevenaru,pro prevenci,a ted nevim co dal,jak posilovat,zda jsou na to naky Vitaminky nebo neco.
Maminky kdo vite poradte dekuji

j.a.n.u.s.
15. zář 2009

Nedam dopustit na Pikovit...sirup pro deti od jednoho roku...a jako bonus se mi po nem krasne rozjedla 😉
http://www.lekarna.cz/pikovit-1x150ml-sirup/

aponchie
15. zář 2009

a co ten wobenzym?

fire85
15. zář 2009

mě byli doporučeny probiotika, ty opravdu imunitu krásně dají dohromady, kysaný nápoje a td. určitě ne nějaký prášky z lékárny

zuzik03
15. zář 2009

a jak na to prisla, kdyz nejste nemocni ? delala nejaky rozbor krve nebo neco ? nebo jste byli driv nemocni vic nez ostatni ?

souhlas s fire, zadne prasky, radsi ani umele vitaminy, spis prirodni veci, probioticke jogurty a ovoce a zeleninu, byt co nejvic venku. telo si na pridavky hrozne rychle zvyka a pak by se mohlo odnaucit to ziskavat s potravy 😉

martimarti
15. zář 2009

Pitrsko, já to taky nechápu, jak na to doktorka přišla, když malá nemarodí a nemá žádné příznaky nemoci 😕 😕 Napiš víc, pokud můžeš, to bude asi zajímat víc maminek.

beruska2x
15. zář 2009

nas malej nesmi ovoce skoro zadny ani presnidavky kvuli alergii tak uz jsem se ptala v lekarne jak to , hlavne v zime nahradit vitaminove a maji (teda nabidla mi tady u nas) asi 3 druhy vit. pro prcky uz od roku...
takze pres zimu mu to asi dam...

pitrska
autor
15. zář 2009

Holky diky za rady,moc mi ti pomaha

mame od malinka atopicky exem,to je jediny s cim trpime takze chodime na krev a s te to zjistili,ja taky koukala jak puk,a prave pro tyto deticky davaji ten Prevenar zdarma,kdyby byl nutny samozrejmne si to zaplatim,jelikoz mam ted hrozny strach az pujde do skolky ,ze to zacne....

pitrska
autor
15. zář 2009

S tema probiotikama mate pravdu,doktorka mi rikala,at pijeme ty kysane vyrobky,jenze nevim nevim,jestli mi to bude pit,prodavaji se i sladke???vubec nevim ja to totiz uz 100 let nekupovala ,ale asi jo,

zuzik03
15. zář 2009

pitrs, jasne, jsou i ovocne, treba ji to bude i chutnat 😉 bud rada, ze jste zatim moc nemocni nebyli, treba se to spravi a bude to ok a bojis se zbytecne, u nas je marodeni na muj vkus dost caste, taky se desim skolky...

berus, jestli nesmi ovoce kvuli alergii, tak to je jasne, to mu vitaminy na zimu klidne nasad, tady to ma smysl 😉

beruska2x
15. zář 2009

no my jdeme zitra na testy na alerkologii tak cekam co se z toho jeste vyklube a uvidim, zase nez porad exem tak at radsi spolkne vitamin v kapkach 😕

dvojka
15. zář 2009

beruska-jak si dokázala to,že ti pediatr dal doporučení na alergologii?My škemrali pěknou dobu,ale ničeho nedosáhli. 😒

beruska2x
15. zář 2009

fakt?? ja nejdriv byla 2x u kozni, po vysazeni tech presnidavek se mu to o 100% zlepsilo ale porad to ma tak radsi jdeme, chci mit jistotu a ne z nej delat pokusnyho kralika 😔
Dr jsem se jen zminila a dala mi doporuceni.. myslim ze mi to sama i jednou navrhla.. i mi poradila kam se objednat ze ta Dr je nej ( a znamy mi to potvrdili).. jinak to ti snad dat musi ne?? kdyz si to prejes 😕

jdeme tam zitra tak mam des z toho brani krve 😉

mobina
15. zář 2009

Taky to řeším, protože MM z práce dotáhl chřipku a malej už má rýmu a kašle ☹ Loni jsme promarodili skoro celou zimu, tak bych se tomu chtěla letos vyhnout. Ovoce i zeleniny sní hromady, mléčné výrobky do něj bohužel nedostanu, tak čím tu imunitu ještě nastartovat?

beruska2x
15. zář 2009

nas malej teda ma ted poprve "nachcipanost" mel teplotu, rymu , kasel, uz mu to odezniva ale na zimu to nechci riskovat.. uz bude chodit, valet se ve snehu...

fire85
15. zář 2009

pitrska-sladký jsou taky, ty nápoje, já mám ráda třeba jahodový a tak. neslazený mi nechutnaj, i když asi budou lepší
mám taky atopickej ekzém nebo vlastně něco podobnýho, měla sem s tím i jít do nemocnice, což jsem odmítla, ale už je to lepší, piju kopřivovej čaj, ten prý i čistí krev a tak různě

dvojka
15. zář 2009

beruska-no to teda nevim,Ale řekla mi,že mi u ní v ordinaci může udělat za 1600kč nějaké testy. 🙂
Jenže my by jsme fakt potřebovali na tu alerg.imunologii,páč starší dcera co chodií do školky marodí nepřetržitě
Tak to musím říct,že máš doktorku dobrou.
Předpokládám,že ted nás tam už pošle,mi totiž říkala,že při nástupu do školky děti marodí jen první rok a my začaly druhý a je to furt stejný 😒

zabka_l.
15. zář 2009

Ahojky, kdysi jsem měla období, že jsem byla furt nemocná. Kamarádka mi tehdá doporučila tabletky, tuším,že se to jmenovalo Mumio (nebo tak nějak) - byly 100% přírodní. Zabraly, tak třeba zkuste vyzkoušet.

beruska2x
15. zář 2009

dvojka.. fakt??? tak to cumim, si pekne hrabe do svy kapsicky vid.. to bych s ni asi vybehla.. ze si na ni budu stezovat na pojistovne 😝 a tys ji narovinu rekla ze chces doporuceni a ona ti rekla ne?? 😲

pitrska
autor
15. zář 2009

My exemem trpime od malicka,takze ovoce moc taky nesmime,jelikoz se osypa a pak se skrabe a je to proste na palici.
Ale ty mlecny vyrobky ty bych mohla zkusit.
Ted mame jit taky k alergolozce,jenze tam pomalu nic este nezjistli,je to tezky no na to prijit,sem zvedava ted na ty testy

dvojka
15. zář 2009

Já se jí ptala jestli by jsme s ní neměli jít na alergologii,když je tak často nemocná,no a ona mi řekla,že ne,že je to jen běžné nastydnutí a že si tím projdou všechny děti první rok ve školce...
Pak jsem jí řekla ještě jednou,jestli by mi nedala doporučení na alerg.no a ona,že mi může nechat udělat z krve testy u ní v ordinaci,ale že Kika má jen běžné nastydnutí,že je to prostě dobrý a že ty prodlevy mezi nastydnutím se oddalují a že se to lepší a že bude dobrá.

beruska2x
15. zář 2009

😕 tak to je machr,, to ja mam Dr peclivku.. malej se vzbudil tak padime ven zatim... 😉

beruska2x
15. zář 2009

zabka.. no tak tobe asi jo ale na deti a navic takhle maly, bych to v zadnem pripade nezkousela, muze tam byt alergen ktery dospelemu nevadi ale detem jo.. 😕

beruska2x
15. zář 2009

dvojka.. a jine prjevy nemate?, ja treba ted jsem prestala davat malymu ten zyrtek kvuli tem testum a za tech 14 dni, co ho nebere, se mu "oflekovaly" zada, predlokti.. takze se tesim az mu to zitra zase nasadim 🙄

je fakt ze ta skolka je asi zahul na imunitu, tolik deti pohromade, chdi s nima ven skoro v kazdym pocasi a tezko pak kazdy zkontrolujou jestli nema treba mokre puncosky...

no jsem na to zitra zvedava a snad budou ty vysledky brzo - to me taky zarazi ze kazdej Dr to ma jinak - nekde to trva par dni a nekde treba 3 tydny 😖

dvojka
15. zář 2009

beruska-krom rýmy,kašle a během prvních 3 dnů teplot nic 😒 ,ani ekzém se nám už nedělá,to jen když třeba vyzkoušim nějaký nový druh kosmetiky se osype.
No máš pravdu, v tý školce je to smetiště bacilů a učitelky mají jen po jednom páru rukou a Kika ještě v loni v zimě běhala po třídě počůraná šla v tom kolikrát i ven,o mokrých punčoškách ani nemluvim 😒 a to má v taštičce vše náhradní,ale škoda mluvit.

Já na alergologii čekala na výsledky pomalu měsíc 😒

pitrska
autor
15. zář 2009

beruska ja taky davam zirtek,ted ji zabral,jak dlouho ho davas??

nechce se mi ho do ni cpat,ale nic vic mi nezbejva 😒

beruska2x
15. zář 2009

ja se ptala i kozni i Dr a pry ten Zyrtec neskodi ani pri dlouhem uzivani, naopak je to prevence zanetu, a tak...

my ho mame.. ja uz nevim, dlouho nejak od jara..

ygreen
15. zář 2009

Každopádně probiotika. Imunita je úzce spojena se střevy. Živé jogurty jsou super, ale je vhodné dávat kravské mléko jen ob den. U dětí s rodinnou zátěží (alergie) ob dva dny.

Já dávám od den. A v nemléčný den dávám malýmu probiotika - buď Biopron junior, Swiss laktobacilíky, nebo ProBio kapky od Gaia - ty jsou nejlepší. A v ten nemléčný den dávám soya mlíčka nebo deserty, nebo jen UM, třeba mixlé s banánem.

Taky můžu vřele doporučit UM Nestlé bifidus junior.

Taky dávám malýmu šípkový čaj slabý s ovocnou šťávou od Hipp nebo HAMI. Ten čajík sice nepůsobí preventivně, ale má dost vit. C.

pitrska
autor
16. zář 2009

ygreen

Mala ma od miminka sunar,a jiny mlicko by mi asi nepila,ted jsem ho vysadila,uz ho ma 2,5 roku tak by to stacilo,ale tech mlecnych dnu se budu drzet,ikdyz s touhle velkou holcinou uz to jak si nejde,kdyz chce mlicko tak ho proste chce a nejde ji ukecat...

ty vitaminky skusim,je to sirup????

lencul559
17. zář 2009

Všetko možné nájdete v téme ,,BATOLATA,, - PORUCHA IMUNITY 😉

sylvia11
27. srp 2012

Já bych vyzkoušela to co my. Malý byl vždycky zdravý a potom když nastoupil do školky, to nás zase ted čeká..tak byl pořád na hromadě. Bylo to už neúnostné. Vyzkoušela jsem Imunit sirup donald, docela mě překvapil. Obsahuje betaglukany z hlívy ústřičné, ty hodně pomohly a syn je ted v pohodě a období nemocí odeznělo.