Sondáš slzného kanálku. Co nás čeká?

adriana1
4. srp 2008

Ahoj, byli ste někdo na sondáži slzného kanálku? My sme byli na propláchnutí kanálku 2x a tet jdem na sondáš a ráda bych věděla. Co nas čeká a jestli to pomůže

lucia84
12. srp 2008

Ahoj...tak dnes sme to absolvovali....rovno nám urobili sondáž!!!(průplach sa ani nedal urobiť)....keď som počula ten plač za dverami....pustila som pár sĺz aj ja- ešte že mam vždy pri sebe manžela-cekého som ho zamokrila. POtom mi ho dali,mojho bubáčika...mal otlačenú hlavičku ako ho držali...a usmial sa na mna cez tie slzičky. Takže to krásne zvládol.Ale priala som si byt hluchá na tu minútu.Náš Vlastík vobec neplače a nie som zvyknutá na taký plač.Teraz budeme kvapkat a ked sa to do 14 dní nevráti..budeme mať vyhrané. Tak držte palčeky.

krista: nech to dobre dopadne 🙂

krista
12. srp 2008

Adri my jsme do pátku dostali nějaký kortikoidy nebo co 😲 teď si nevybavuju název a jsem líná jít do ložnice, malá tam zrovna spí 😅 Jo tak to znám jak nemůže otevřít to očko, to my jsme mívali hodně na začátku takže na to jsem zvyklá a do kdy se to má vyléčit úplně? Pomůže to vůbec? 😖 Dr. říkala cosi o narkoze 😒

krista
12. srp 2008

Lucia tak u nás se řve pořád, takže cvičená jsem 😅 ale stejně se teda bojim ☹ Manžel si nemůže vzít dovolenou tak já tam musim sama a to je to ještě mimo město, takže se z toho picnu asi ☹

Myslíte si že u toho teda nebudu? To bych radši ☹

lucia84
12. srp 2008

Určite nebudeš...a nechci to ani radšej vidieť,to by si tam zkolabovala.
Držím palčeky

krista
15. srp 2008

Ahojky,

sondáž je za námi, moc děkuji všem co na nás mysleli, určitě nám to strašně pomohlo 😵

Malou si vzali daleko ode mně a řekli mi ať jdu ven, za což jsem byla ráda, šla jsem až na ulici a trošku jsem se procházela okolo, vůbec nic jsem neslyšela, pak jsem si všimla že už na mě sestra kouká s Kristý skrz okno, tak jsem šla dovnitř a i lidi z čekárny říkali, že nic neslyšeli, Dr. říkala, že byla malá moc hodná, že jen zkraje plakala, ale jinak prý fakt hodná ... a malá na mě koukala skrz ty slzičky, moc se se mnou "nebavila" ale fakt ani jednou jsem jí neslyšela zaplakat, než jsem jí donesla v autosedačce do auta tak hajala 😵 Takže jsem ráda, že to dopadlo jak to dopadlo, celý zákrok netrval ani 5 minut a příští týden máme kontrolu na očním, do té doby kapeme pořád kapky Maxitrol 😉

krista
5. únor 2010

majka2109 • Dnes ve 14:57
ahojte mamičky prosim vas mam 4. mesačneho chlapčeka ktoremu hnisa očko a robili mu preplach očka no hroza strasne plačkal. ak to neprejde chcu mu robiť sondaz oka prosim vas čo to je už to niekomu z vas robili. Dakujem

tymothy • 1d • Dnes v 15:40
Majko, je to sondáž slzných kanálků - vpodstatě ten kanálek prošťouchnou takovou jehlou. Neděs se toho, trvá to jen chviličku a to očko mu předtím umrtví sprejem, takže to mimčo nebude bolet - ty děti spíš brečí kvůli tomu, jak jim drží hlavičku.

iluss
6. únor 2010

majka: moje dcera měla taky ucpané slzné kanálky. Bohužel průplachy ani masáže nepomáhaly, tak jsme musely jet na sondáž. Vezmou takovou dutou jehlu, prošťouchnout to u vnitřního koutku oka a stříknout tam takovou tekutinu, která pak musí vytéct nosem a do krku (aby se poznalo, že jsou ty kanálky opravdu průchodné). Moje LUcinka to měla opravdu hodně ucpané, tak jsme na té sondáži museli být 3x (doktorkám to moc nešlo, tak na to nakonec zavolali dokonce primáře). Dítě to nebolí, jen je to pro něj nepříjemné z toho důvodu, že ho úplně celé svážou prostěradlem a hlavu mu pevně chytnou, aby se nemohlo hýbat. Moje dcera to vždycky strašně ořvala.

jenniffer
9. únor 2010

Daníkovi bohužel nepomohla ani antibiotika ani průplach/sondáž. Proto ho čeká dvoudenní hospitalizace a zákrok v narkóze, vloží mu do kanálku hadičku a tu mu tam ponechají ca. půl roku. Jdeme na to v březnu, už teď z toho mám husí kůži. 😢

wallyna
20. bře 2013

@krizulka003 Ahoj, nám právě doktor hrozil také tou plastikou ..... mohla bych tě poprosit .... jak to probíhá? v kolika měsících se to dělá a je k tomu nutná hospitalizace v nemocnici? Předem moc díky

wallyna
20. bře 2013

@jenniffer Ahoj, nás to taky možná čeká :(, kolik je Daníkovi, jestli se můžu zeptat? Nám jsou teprve 3 měsíce, tak by mě zajímalo v kolika měsících se na tohle chodí. Díky Klára

jenniffer
20. bře 2013

@wallyna Daníkovi budou v červnu 4 roky. Na zavedení setu do kanálku byl v 9 měsících. Čekalo se, zda se to nespraví samo. Nespravilo. ☹ Hospitalizován byl "jen" dva dny. Jsem ráda, že už to máme za sebou. Moc bych Vám přála, aby mimču pomohl už ten průplach. 😉 Mimochodem - kojíš? Dcera měla taky problém se slzícím očičkem. Antibiotika nezabírala. Už jsem se hrozila, že nás bude čekat to, co s Daníkem. Maminy mi poradily zkusit kapat do očička mateřské mléko. A světe div se, pomohlo to. Očičko se zahojilo samo. Nemůžu říct, že je to všespásné a zabere to vždycky, ale rozhodně neublíží. 😉 Škoda, že jsem to nevěděla už u Daníka.

wallyna
20. bře 2013

@jenniffer děkuju moc za tip a za podporu .... bohužel už mateřské mléko nemám :(, a ty antibiotický kapky a krém kapeme a mažeme už skoro 3 neděle a nepomáhá to :(, tak uvidíme no :(.