Soor neboli moučnivka. Mělo taky vaše dítko?

mapris
2. črc 2007

Zdravím všechny maminy i nemaminy 😀 . Mojí dceři dneska pediatrička zjistila moučnivku - bílé povlaky na puse. Poradila koupit a mazat gencianovou violetí. Dceři střídavě stoupají a klesají horečky. Ty se snažím srážet. Chci se zeptat, máte s tím některá zkušenosti? Jak dlouho většinou trvá léčba, jak dlouho se to má tou violetí mazat. Jestli s tím může mezi jiné děti. Kdy poznám, že moučnivku nemá - když má celou fialovou pusu. A dá se ta genciana vyprat? A čím? Díky za případné rady a připomínky.

kolca
29. čer 2008

ahooj holky, nám na moučnivku poradila doktorka tyčinky Pagavit - nebarví. Mají je ve zdravotnických potřebách, možná i v lékárnách -ale u nás teda ne. Malýmu to zmizelo hned druhý den.

ina.b
29. čer 2008

Kolca: To slyším prvně... Zadala jsem do vyhledavače a koukám na to, to fakt funguje? Je to dost drahé, ale jestli to pomůže, tak bych do toho šla 😅
Pro ostatní je to toto: http://www.ilekarnik.cz/p/vatove-tycinky-pagavi...
Jé tady vidím, že to prodávají i po 3 ks 😀 😀 http://www.patro.cz/p/objects/1074713427.html Vyzkoušíme, díky za typ.

krista
29. čer 2008

Tak já četla že i ve dvou letech měli moučnivku 😠 Hnus jeden hnusnej 😠

Ty jo tak ty tyčinky koupím a jak se to dávkuje? Budou stačit ty 3ks? 😀

kacka.va
29. čer 2008

mně dětská Dr. říkala, že pokud bude mít jen bílý jazyk, tak to řešit nemám, prý to máme řešit, až když bude mít bílé dásně nebo vnitřek tvářiček

kolca
30. čer 2008

holky já je kupovala po těch 3 kusech, za 13 kč to jedno balení. Malýmu to fakt pomohlo. Stačilo nám to jedno balení. Druhý den už to měl pryč.

krista
30. čer 2008

Kolca paráda!!! Díky za typ, hned pro mě zkočim až nebude pršet 😝

Kacka.va my jsme snad bílý jazyk nikdy neměly, má to vždycky v pusince, na rtech ap. 😉

kolca
30. čer 2008

krista: není zač, doufám, že vám to taky pomůže.

ina.b
30. čer 2008

Krista: malá taky nemívá bílý jazyk, jen strany tvářiček uvnitř a rtíky uvnitř. Dnes jsem šla kolem lékarný a né a né si vzpomenout, jak se ty tyčinky jmenují, tak hold zítra půjdu znovu 😅

krista
30. čer 2008

Ino musíš si to napsat jako já, ale já to pro změnu nechala válet u PC 😀 No stejně jsme venku dneska ještě nebyly, lítaji tu blesky 😅

Tak jsem ale zvědavá, jestli to pomůže, tak vám budu na dálku líbat ruce 😀

ina.b
30. čer 2008

Blesky? Tady je jasno a sluníčko. Ale malá má horečky, už 3. den, tak jsme doma ☹

kacka.va
1. črc 2008

já to psala kvůli tomu, ženěkdo tu řešil bílý jazyk 🙂

ankili
1. črc 2008

taky bojujeme s moučnivkou a ne a ne ji zlikvidovat 😠 jazýček už má čistý, ale má ji ve tvářích na každé straně a pořád se vrací, na genciánku už je asi imunní 😒 zkusím ten pagavit - jak často se to má tínm vytírat? 3ks tj. 3 dny a dost? díky za radu

krista
2. črc 2008

Ahojky,
tak jsem se dneska natěšená vydala pro ty tyčinky, v první lékárně mi řekli že to nemají ale objednají, akorát pak když koukala do PC tak mi mohla objednat pouze balení po 25ks - což jsem nechtěla 😖 tak jsem se vydala jinam a tam to vůbec neznaly 😲 takže ještě pošlu manžu po lékárnách po městě a kdyžtak to snad budu muset objednat po netu nebo co, což je teda pěkně blbý když to stojí 13Kč 😒

kolca
2. črc 2008

ankili: jak často nevím, asi záleží jak které dítě, našem Jarouškovi jsem to jeden den potírala po kojení, né po každém, no a druhý den už to neměl. Takže jsem vyplácala jen to jedno balení.

Krista: v Prostějově v lékárnách to taky nemají, my to koupili na poliklinice ve zdravotnických potřebách.

krista
2. črc 2008

Kolca aha, tak to taky zkusím někde na Poliklinice a kdyžtak to fakt objednám z toho netu nebo co 😅

pavlinka3
2. črc 2008

holky nám teda pomohla ta fialka a mazali jsme po zmizení ještě tři dny a teď preventivně mažeme prsa jednou týdně před kojením (vždycky v neděli večer) a je klid .... ťuk ťuk ťuk .... už 14 dní klid ..... díky bohu

krista
2. črc 2008

Pavli to se máte, já mám pocit, že to tam dneska má i přestože prsa mažu pořád a pořád jsme fialový 😕
Už je proti tomu asi imunní 😠

ina.b
2. črc 2008

Tak nám lékarnice objednala to balení po 3 ks, tak jsem půjčila malé jednu tyčinku na cucání a uvidíme, co bude 🙂 Jinak je to docela dobrý, sladkokyselý - citrónový 😀 😀 😀

pavlinka3
3. črc 2008

tak jsem to zakřikla 😠 dneska jsem ten hajzl zase v pusince objevila 😠 😠 tak jsme fialový Mates pusinu a já koziny ☹ sakra práce ☹

krista
3. črc 2008

Pavli tak kup taky ty tyčky, ta genciánka mi přijde na nic 😠

Ino ty se máš, jsem zvědavá kde to budu shánět já ☹

natanet
3. črc 2008

🙂 reaguji na odpověď paní.která psala že má maminka holčičky s moučnivkou hledat příčiny teplot jinde.My jsme byli u paní doktorky dnes,naše malá má taky moučnivku a k tomu střídající se teploty.Paní doktorka říká že je to způsobeno právě tou moučnivkou a teploty prý mohou přetrvávat i několik dní.Máme i zvětšené uzliny a nechcem moc papkat. 😒

pavlinka3
4. črc 2008

kristo jo jo jo koupím.....nám sice genciánka pomáhá, když už se ten hajzl objeví, ale to patlání všude fialový votravný....snat ty tyčinky seženu

krista
4. črc 2008

Pavli tak mě taky ta genciánka pomůže, ale na dva dny a to je na nic 😉 už se toho chci zbavit úplně 😉

pavlinka3
4. črc 2008

myslíš, že ty tyčinky pomůžou nafurt?

krista
4. črc 2008

Pavli: Kolca už to nemá tak snad jo 😅 Někdo se toho zbaví hned a já už bych ráda, opravdu mě to nebaví, máme všechno fialový, stačí jedna kapka a je to v tahu, mám veškerou kosmetiku na dřevěný komodě, která už je fialová 😠 některý pleny už nejdou ani vyvařit 😠 rozhodně musím někde sehnat ty tyčky když aspoň nebarví 😅

pavlinka3
4. črc 2008

tak to jsem zvědavá.....dneska se po nich poptám v lékárně....snad je kdyžtak objednají

ina.b
7. črc 2008

Ahoj holky, tak už jsme tyčinky Pagavit spotřebovaly, ale stále malé pusince něco málo zůstalo (zevnitř tvářiček). Dávali jsme každý den 1 po dobu 3. dnů, ale asi to tak bylo špatně ☹ Není tam totiž žádný návod. Tak dobarvujeme dál fialkou. Posledně mi manžel v intimní chvilce řekl, že mám na prsou "válečný barvy" 😀 😀 😀

krista
7. črc 2008

Ino tak já ani při intimních chvilkách prsa vytahovat nemůžu 😀
No já se picnu, ta fialka mě fakt "nebaví" ☹ Naše malá to bude mít snad celej život jak to tak vidím 🙄

ina.b
7. črc 2008

Taky to tak vidím, nezbavíme se toho, co budeme kojit 😨

krista
9. črc 2008

Holky tak můj šikovný manžel to v jedné lékárně sehnal, hned druhý den v pusině nic neměla, ani jednu bílou stopičku, dneska dáme tu poslední tyčku ještě a pak to necháme prostě být a uvidíme co se stane, všechno vysterilizuju opět a snad bude klid, i když na to nesázim 😅