Špatně rostlé nehtíky na nohou. Jak to řešit?

nissanek
28. dub 2008

Kristýnka má oba nehtíy na malíčkách na nohou hrozně divně narostlé...jsou takové špičaté paznehtíky (profilem trojuhelník) co se otáčejí nahoru a trochu i dozadu. Bojím se aby jí to nezačalo nějak zarůstat...Mudra mi řekla, žs s tím nemám nic dělat (stříhat to ani nejde protože to je tvrdý jak nehet 80 letý bybči 😅 ), že ještě nejsou vyvinutý. No to mi ale řekla před třemi měsíci a další kontrolu máme až v červnu...tak nením jestli to mám řešit dřív. Bojim se aby jí to nechtěli strhávat nebo tak něco.. ☹

trata
28. dub 2008

Ahoj, já myslím, že není potřeba panikařit, že jí to strhávat určitě nebudou. Vem si, že ta nožička pořád roste, každý měsíc změní trochu velikost a ten nehet se jí přizpůsobuje. Náš malej má taky divný nehty když to porovnám s mýma nohama, ale nejde srovnávat nehty u malejch a dospělejch, u těch malejch je to furt ve vývinu. Takže já bych to zas tak neřešila, ono si to tělíčko nějak poradí, kopýtko mít rozhodně nebude, takže v klidu 🙂

ladunka
28. dub 2008

Ahoj, moje dcerka má zase zprohýbané nehtíky na palcích u nohou, jinde je to v pořádku. Chci se o tom na kontrole tento týden zmínit doktorce, ale nečekám, že mi řekne něco zásadního - jedině čekám jestli mi třeba neporadí nějaké speciální potraviny, pokud jí chybí nějaké látky... ale spíš si myslím, že to bude vrozená záležitost. Já jsem třeba po svých předcích zdědila rozpůlené nehty na malíčcích u nohy, prostě to tak mám, pedikérka si s tím umí poradit a mě to nijak neomezuje.

nissanek
autor
28. dub 2008

no já zatím nepanikařím...ale jeden ten nehtík je tak ohnutý, že se dotýká nahoře kůžičky...snad za ten měsíc než jdeme na prevenci nezaroste

ladunko - vrozený by to být nemělo, já ani manža nemáme problémy s nehty, ale ta pedikérka je dobrý nápad, můžu tam Týnku objednat 😀 😀

kachnicka01
29. dub 2008

ahojky, muj Tonicek ma zase u palecku na noze tak divne narostlej nehet, ze se bojim, ze mu bude zarustat..taky se na to zeptam u doktora..zatim s tim urco nic delat nebudu (co taky, ze?) ale do budoucna se modlim at s tim nema problemy.. 😖

nissanek
autor
1. kvě 2008

tak jsem to nevydržela a včera zašla za mudrou...všechno v pohodě, že prý miminka mají nornálně pro nás "divné" nehtíky. takže jsem v kllidu.

ladunka
1. kvě 2008

nissanku, nejdřív jsem myslela, že jsi nevydržela a šla k té pedikérce 😀 😀 jinak díky za info, že jsou "divné" nehty normální 🙂

leninn
1. kvě 2008

Nissanek: tos mě uklidnila, Barča má také na palci takové odtáté nehtíčky, jakoby se jimi zadrhává, když leží na bříšku, ale víc už ostříhat nejdou... 😒

anatanka
3. kvě 2008

Miri ma na jednom palecku od narozeni problemovy nehtik. Nikdy ani nevyroste a hned zarusta.
Dr. jsem se na to ptala, ale nic zavratneho jsem se nedozvedela. Rikam si, ze se ty prsticky jeste nejak dotvarujou a treba to pak bude v pohode.

andys26
4. kvě 2008

Anatanka: co děláte když vám nehtík zarůstá. Všimla jsem si že malý má jeden paleček u nehtíku oteklý tak mám strach aby mu to nezarůstalo a nevím co s tím. Asi raději zajdu k dr. ☹

petraluk
4. kvě 2008

Andys malej to měl na obouch palečkách najednou. Hlavně se to nesnaž střihat. Nejdříve jsme měli dělat jen řepíkové koupele, pak už v hypermanganu a nakonec dostal antibiotika v mastičce. Trvalo to skoro 3 týdny než byl úplně v pohodě.