Srdeční vada u Downova syndromu. Zkušenosti?

purepoli
14. srp 2022

Očekáváme děťátko s Downovým syndromem a má vadu srdce - defekt primárního septa. Ráda bych našla někoho se stejnou diagnózou, abych získala informace o možnostech operace, jejím průběhu rekonvalescence a podobně u těchto dětí. Zkrátka zkušenosti.
Najde se tu, prosím, někdo takový?
Děkuji

slecnami
14. srp 2022

Ahojky, zkušenost nemám, ale chci Ti napsat, že jsi úžasná, že si miminko necháte a miminku přeji hodně štěstí a ať to dobře dopadne!! ❤️🍀🫂🙏

susmevem
14. srp 2022

@purepoli ... chtěla jsem napsat přesně to samé jako @slecnami , to je od Vás tak krásné ♥️♥️. Obdivuju a obrovsky držím palce, ať je všechno v pořádku ♥️

rottentocore
14. srp 2022

@purepoli mě se narodila holčička s ds. Měla defekt septa síni a defekt septa komor a na operaci jsme vůbec nešly. Zavrelo se jí to samo. Teď je malé 5 a na kardio půjde až za rok jen na kontrolu. Nevím jestli se dá takhle řešit i váš problém, ale chtěla jsem napsat svou zkušenost.

pampeliska1313
14. srp 2022

Mám defekt komorového septa - operace v šesti letech (nevim jak rozsáhlý to mohlo bejt, ale údajně matce řekli, že se počká ještě zvládnu vůbec první rok a v průběhu sledování, prý jsem po porodu byla celá modrá) a teď ve třiceti jakoby nic. Sportuju atd. V mladí jsem akorát měla, že kdyby mě začalo pichat na hrudi, mám přestat a nemám se přemáhat. Určitě to bude dobré, přeju hodně štěstí a síly.🙂

sirinfirst
14. srp 2022

Mám švagrovou s DS, též dle utz se srdeční vadou, rodit jela tchýně do Motola, aby mohli hned operovat. Nakonec se po porodu ukázalo, že to není tak hrozné a srovnalo se to samo. Držím palce, abyste to měli podobné.