"Srostlá pipinka". Máte zkušenost?

med
28. lis 2007

Ahojky, včera jsme byly na 4-měsíční prohlídce a Mudr. mi řekla, že Terezce vevnitř jakoby od hráze srůstá pipinka... Prý jí to musím při každém přebalení roztahovat, jinak jí to zaroste úplně a budou jí to řezat. Máte s tím někdo zkušenosti? Já o tom slyším poprvé, vůbec jsem netušila, že se tohle může holčičkám stát.
Děkuji.

kristi
28. lis 2007

ne, tak to jsem netusila....jsem myslela,ze holky jsou na tohle bezudrzbovy. Asi to neni nic vazneho, ale bylo by neprijemny jit pod kudlu...tak roztahujte,holky. At je to brzo v poradku 😉

myschka
28. lis 2007

Nám to říkali v porodnici, že když se příliš poctivě vymývá ten mázek, že se to může stát ☹ a radili mazat olejíčkem aby to nestrůstalo 😕 nevim no snad to bude v pořádku a zvládnete to 😉

apricots
28. lis 2007

NO, taky je to pro mě novinka...my máme spíš opačnej problém, řekla bych - hodně se jí to tam napíná, třeba když tlačí, a pak má chudinka tu hráz takovou červenou a už měla i malinkatou trhlinku....ale to se hned zahojí...ale tak při koupání jí stejně vždycky musíš tu pipinku trochu roztáhnout, aby se tam pěkně umyla, tak si myslím že to nebude problém dělat...taky přeju at je to brzo ok🙂

med
autor
28. lis 2007

Holky, dík. Kristi fakt jsi mě pobavila s tím "bezúdržbový" 😀 😀 😀
myschka - já jsem ten mázek nevymývala a stejně jí to srůstá :(
No, uvidíme. Budeme roztahovat, snad jí to nebudou muset řezat.
Pa.

mobina
28. lis 2007

Med na to fakt bacha. My jsme takhle skončily s neteří u dětské gyndařky. Udělala se jí tam blanka a ona jí musela odstraňovat. Je to způsobeno tím, že holčičky neprodukují ještě žádné hormony, takže nám bylo doporučeno hodně promazávat prakticky až do puberty. Švagrová na to dostala takovou modrou mastičku. Myslím, že je i bez předpisu, ale na jméno si nevzpomenu 😅

jabber
28. lis 2007

med - to se stalo mé neteři. Šli s tím na dětskou gyndu a doktorka jí to prošťouchla takovým jakoby skalpelem, ale není to ostré, na konci to má takovou kuličku 😉. Malá prý jen tak trošku zakňourala, takže to asi ani nijak zvlášť nebolí a krve se objevila jen kapička. Je to prý jen taková blanka a že se to holčičkám stává. Řekla jim pak, že mají pokaždé při přebalování roztahovat.

januskaababoo
28. lis 2007

Ja malou kazdy den cistim olejickem...na sulku si dam kapku oleje a pretru kolem a pak druhou stranou...tou suchou...ji to doutru, dyt mi si je taky myjem, ne? Zadne mydla, nebo gely!!!

dendisa
28. lis 2007

jojo, nás na to upozorňovali v porodnici, že ta subblána se objevuje. Ale za nás nikomu kachna nesrostla, ne? Řeším to taky olejíčkem, ale hrozně málo kdy...

alcatko.j
28. lis 2007

dendi, ty mas vyrazy, ty kachno 😀 😀 😀 😀 😀 Pipinka je to 😀 😀 😀 😀

dendisa
28. lis 2007

😎

krista
28. lis 2007

Ježiš a já si říkala, že když nebude mít malá pinďu tak máme klid 😀 ☹

apricots
28. lis 2007

taky sem se vykulila nad tou kachnou 😀 no neřikej - o těhle věcech se dřív moc nemluvilo, tak třeba jo, jen o tom nevíš...

kacka79
28. lis 2007

Holky každej má něco... my zas máme mastičku na "uvolnění předkožky" 😀 Taky jsem myslela že buchtičky jsou OK

haluskacz
28. lis 2007

cetla jsem, ze tenhle problem se ve vetsi mire objevil s narustem pouzivani jednorazovych plen. V latkovkach se to pry zdaleka tolik nestava.

dendisa
28. lis 2007

fajn, jednorázovky nevedeme 😉. Ale na tu předkožku bacha, moji matku v porodnici neupozornili, že musí stahovat a dokonale čistit, a brácha byl dvakrát na obřízce!

apricots
28. lis 2007

a jak jako souvisí jednorázovky s tímhle???nechápu...to jako že když je v mokrých látkových, tak to mín zarůstá???

kaelan
28. lis 2007

tak pipinky 😀

já to dělám(tím olejíčkem) i Ele a ta u toho blahem slintá 😀 😀 😀 😀
Anetce zatím jenom párkrát ale hned zítra jí to prohrábnu 😉 páč se mě zdá že to jde taky nějak ztuha 😢 😢

kacka79
28. lis 2007

tak ty jednorázovky taky nechápu 😒 připadá mi to jako nesmysl...

slevik
28. lis 2007

Tak nám v porodnici říkali, každej den při koupání roztáhnout a je to 😉. To je jen drobná údržba, skoro bez práce 😀

med
autor
29. lis 2007

Ahoj holky, dík za všechny rady.
O roztahování mi bohužel v porodnici nikdo neřekl ☹
Myslela jsem si, že to bude hračka, prostě roztáhneme při každém přebalení. Ale s naší Terezkou je to spíš boj 😅 Ona je totiž trošku živější a chvíli nepoleží. Roztáhnu jí vždycky nohy a než jí stihnu roztáhnout i pipinku, tak se ode mě odrazí jak žába a takhle stále dokola. Takže se s ní peru a ona z toho má děsnou srandu 😀 Musím na ní vymyslet nějakou fintu 🙂)
Pa pa.

myska
29. lis 2007

Tak to valím oči 😕 , nám taky nic neříkali v porodnici o roztahování a Mudra se pod plínku snad nepodívala nikdy 😅

slevik
29. lis 2007

Med - já teda nevím, jak to děláte, ale já ji nožky neroztahuju 😅 . Taky je to pěkný šídlo, takže vím, o čem mluvíš 😉. Ale ono úplně stačí roztáhnout i s nožkama u sebe, teda asi ne úplně, ale nemusí mít nohy do praku 😅
Dr. nám to taky nekontroluje, ale v tý porodnici nás upozornili 😉

konoupek
29. lis 2007

Mě v porodnici taky nikdo neupozornil,ale švagrovy holčičky to měly srostlý obě a museli jim to spravovat,no ale jak se to dělá nevím 😒 .Takže já si na to raději dávám pozor.Kdyby s tím nebyly,tak o tom taky nevím.Když jsem o tom poprvé minulý rok slyšela,koukala jsem ,jak jelito bo jsem taky myslela,že holkčičky jsou bezůdržbový 😅

mobina
29. lis 2007

Med ta mastička se jmenuje Dermazulen a má se vtírat k otvůrku do pipinky a mezi pysky. Tak roztahování zdar 😉 😀

med
autor
29. lis 2007

Mobi, díky.
Holky, jakým olejíčkem to děláte? Normálně olivovým z lékárny?

slevik
29. lis 2007

Tak my nenatíráme ničím, jen roztahujem 😉

johanda
29. lis 2007

tak mě na to nikdo v porodnici neupozornil.Dr. se taky na pipiny mých holek nedívá. Dá se na to přijít se i bez lékařského prohlédnutí, mají ta mimča nějaké problémy?
Jinak k těm jednorázovkám a srůstům - prý u některých holčiček způsobuje srůsty genitálu absorbční gel používaný v papírovkách, příliš vysušuje

dendisa
29. lis 2007

med: kupuju olivový v lékárně

mobina
29. lis 2007

Johando u mojí neteře se na to přišlo až po tom, co si začala stěžovat, že jí bolí pipinka při čůrání v nějakých 2 letech. Jinak na to lze přijít, když začne čurat do nočníku a vyčurá se ven. Prostě jí ten pramínek teče divně 😅

konoupek
29. lis 2007

No právě že ty holčičky od švagra si taky stěžovaly,že je to bolí ,spíš pálí při čůrání 😖