"Srostlá pipinka". Máte zkušenost?

med
28. lis 2007

Ahojky, včera jsme byly na 4-měsíční prohlídce a Mudr. mi řekla, že Terezce vevnitř jakoby od hráze srůstá pipinka... Prý jí to musím při každém přebalení roztahovat, jinak jí to zaroste úplně a budou jí to řezat. Máte s tím někdo zkušenosti? Já o tom slyším poprvé, vůbec jsem netušila, že se tohle může holčičkám stát.
Děkuji.

keminek
29. srp 2010
keminek
29. srp 2010

Jinak jsem to taky netušila, řekla mi to naštěstí mudra na první novorozenecké prohlídce. A taky jsem netušila, že se to může stávat až do několika let věku a klid je až na základní škole, až dítěti začnou fungovat hormony.. Takže se to musí hlídat pěkně dlouho..

pe3cka
30. srp 2010

Holky,mě ještě moje dětská dr. radila,ať ji tam při každém přebalení kapnu kapičku olivového oleje...sice to nedělám,ale asi to bude mít něco do sebe..

ivisekjh
5. lis 2010

Ahojky, tak se hlásíme, naše malá 2,5 roku, to měla také. ☹ Vůbec jsem o tom nevěděla, že se něco takového děje. Ani v porodnici mi o tom nic neřekli, jen jak čistit při přebalování. A doktor, ke kterému jsme chodili na prohlídky, se taky o ničem nezmínil. Zjistila jsem to, když jsme omývaly tuto partii těla. Tak jsem večer sedla k PC a našla jsem tuto diskuzi 😉
To bylo ve středu, ve čtvrtek jsme šly k doktorce a ta nás poslala na dětskou gyndu. Tam jsme byly dnes. Dcerka to nesla statečně, bylo to rychlé, zvládlo se to tyčinkou. Jenže při čůrání je to horší, štípe jí to. Má to čerstvé, ani na sebe nenechá sáhnout. Za měsíc máme jít ještě na kontrolu. Gynekoložka mi řekla 3 dny mazat Pytiolem, pak třeba Rybilkou nebo Bepantenem. Tady v příspěvkách jsem zase četla, že raději Bepanten ne. Tak nevím. Zkusím ty olejíčky, nebo mám ještě od Weledy kojenecký krém ....

zdeniii
5. lis 2010

@ivisekjh krém ne to by ji mohlo pálit... to zkus sama na sobě co je "příjemné" a co ne. J8 to malé čistím olejíčkem a je to v pohodě....
Hlavně že jste na to přišly včas a nemusela na operaci!

ivisekjh
6. lis 2010

@zdeniii děkuju za radu, zkusíme olejíček 🙂

kykatka
27. led 2012

Ahoj holky, obnovuji tuto diskuzi. Přijde mi, že má malá (13 měsíců) přirostlé malé pysky k velkým. Všimla jsem si toho poprvé před 2 měsíci, kdy jsem s ní rychle běžela k pediatričce pro radu. Doktorka mi řekla, že to není takový problém jako u klasických synechií, že je to spíše kosmetická záležitost a ať jí to zkouším opatrně od sebe oddalovat. Mně to ale nedalo a zašla jsem za pár dní i na dětskou gyndu, kde mi řekli, že je vše ok, že se o žádné srůsty nejedná. Že každá holčička (žena) to má prostě jinak. Od té doby jsem to tedy nijak neřešila a neoddalovala, což mě docela mrzí. Protože mi to zase začalo hlodat a přijde mi divné, že by to bylo takhle spojené. Když se na to blíže podívám, připadá mi to vizuálně opravdu jako slepené (žádný jednolitý povrch). Dnes jsem začala mazat infadolanem a odtahovat tyčinkou, ale nic☹. Jak dlouho se o to mám pokoušet? Mám znovu zajít na nějakou gyndu?? Máte s tím někdo zkušenost a jak to dopadlo? V některých diskuzích jsem četla, že se tento problém až tak neřeší, ale já bych byla nerada, aby dcera byla nějak handicapovaná.

zdeniii
28. led 2012

@kykatka ahojky, já dcerce každý den malé pysky od velkých projíždím tyčkou na uši namočenou v olejíčku a pak tak yještě projedu trošku poševní vchod (ten začal srůstat dcerce) a šlo to pomalu ale jistě od sebe, takže to chce čas. Ale je pravda že každá pulča vypadá jinak ale zase si myslí, že bysme měly být schopé poznat co je dobře a co už je moc.... být tebou tak to zkouším dál. vám pulču dr nekontroluje?

beruska24.9.
28. led 2012

také bych poprosila o radu. u dcerky (5m.) se mi včera zdálo, jako by ji u jedné strany přirůstal pysk (jakoby zvenku, né na vnitřní straně u dírky). no, vysvětluji jak tatar 😀 dnes při přebalování jsem to kontrolovala a jak jsem to asi trochu víc roztáhla, jak ji tam vznikla maličká krvavá prasklinka, jako bych to odtrhla ☹ . neplakala, jen to měla takové trochu červené. mám to něčím v následujících dnech mazat nebo to mám jen kontrolovat a nechat být?? u starší dcerky jsem se s tím nesetkala, tak jsem bezradná 😔

zdeniii
29. led 2012

@beruska24.9. neboj nám se to taky občas staně, prostě jí nechávám být a mažu normálně prdíznu a pulču jako vždycky...

kykatka
29. led 2012

Ahojky, děkuju za příspěvky. Já to u starší dcerky nikdy neřešila, ale je fakt, že jsem byla ve všem trochu poctivější☹. Starší dcerce jsem to tou tyčinkou projížděla úplně každý den, dokonce ne-li vícekrát denně. U druhé už jsem si řekla, že se nic nemá přehánět a dělala jsem to jen občas, ale přesto mi vše přišlo ok. Na podzim jsme se stěhovali a ještě více jsem polevila, a pak jsem si toho právě všimla, že mi to přijde jakoby slepené. Jinak samozřejmě po každé stoličce pečlivě vytírám vlhčenými ubrousky a roztahuju od sebe, proto mě to překvapilo☹. Jinak dr. nám zadeček nekontrolovala. Teď od podzimu máme novou a ta už o to asi bude více dbát. Asi půjdu znovu na gyndu (tentokrát jinam) a uvidím, co mi řeknou tam... Ještě jsem někde četla, že se může zkusit mazat Triamcinolonem, což jsou kortikoidy, a prý to trochu ztenčí kůži a snáze se to odlepí, ale toho se docela bojím, co si myslíte vy?

kykatka
29. led 2012

@beruska24.9. já bych možná mazala infadolanem. Je takový hodně mastný a hojivý... Já to teď taky promazávám tím, ale odtrhnout se mi to nedaří. Ach jo☹. Jsou to starosti, co... Nikdy by mě dříve nenapadlo, že to může takhle srůstat. Jinak mně ještě řekli na gyndě, že do cca 1 roku (někde jsem četla 9 měsíců) jsou děti chráněny nějakým hormonem a nic by srůst nemělo, a pak tomu věř.

beruska24.9.
30. led 2012

@zdeniii - mně právě řekli v porodce u obou holek, že při přebalování mazat vyloženě jen zadeček.
jinak díky! zatím to vypadá o něco lépe (co jsem včera kontrolovala).

beruska24.9.
30. led 2012

@kykatka - ono to bylo přirostlé jen trošičku, takže to povolilo samo. jen tam vznikla ta prasklinka 🙄 včera to vypadalo zase částečně přilepené, ale podařilo se mi to oddálit, aniž bych zase způsobila bolístku. takže musím hlídat a kontrolovat. snad to bude dobré.

anatanka
30. led 2012

@med To se holcickam nekdy fakt bohuzel stava, mne o tom kdysi povidala jedna pani na hristi, jinak bych o tom taky nevedela. Zadny hezky zazitek si z toho "rozriznuti" ale jeji holcicka teda neodnesla. Pry byla klasicky na gyn. kresle a mela z toho vseho takovej sok, ze se od ty doby pocurava...
Takze hlavne postupujte podle instrukci, kdyz budete mazat, tak to bude urcite OK...🙂

basimka
30. led 2012

Moja neter mala zrastenu pipku az do 9 mesiacov,,,jej matka si to vobec nevsimla 😠
Raz som ju strazila lebo milostiva svagrinka isla na nejaku zabavu tak som ju mala cely vikend... vzdy ked som ju prbalovala tak mala pocikane brusko a cele oblecenie mala mokre,,nedalo mi to nechala som ju bez plienky nech sa pocika a normalne som videla ako jej ide prudik mocu vrchom cez malu skarku,,,,chudatko musela ist na operaciu,,, teraz ma uz 13 rokov a je z nej velka slecna 🙂 je to to dievatko somnou na fotke,,,,,

ilonne
30. led 2012

Ahoj, mám dotaz, dá se koupit nějaký speciální olejíček nebo stačí stolní? V lékárně na mě koukali jak na blázna, když jsem to po nich chtěla.

kykatka
30. led 2012

@ilonne Ahojky, já v lékárně normálně koupila slunečnicový olej v malé lahvičce. Raději bych koupila někde v lékárně než použila stolní...

marjama
30. led 2012

@ilonne Ahoj, přesně jak píše kykatka, já kupuju taky v lékárně, akorát že ne slunečnicový, ale olivový (ten se používá i k mazání kůže pro miminka, když jí mají suchou). Stolní bych nepoužívala.

kykatka
30. led 2012

@beruska24.9. Tak to budu moc držet palce, aby se to už nestalo! Ale zkus teď mazat tím infadolanem, je hodně mastný a dokud je to živé, tak nedovolí, aby se to přichytilo. Pak bych šla zase do nějakého olejíčku, až se to úplně zahojí... Ještě bych měla otázku, za jak dlouho myslíš, že to Tvojí dcerce srostlo? Jak dlouho to takto asi měla? Ptám se, jestli ještě vůbec mám šanci to oddělit☹. U nás to bude min. ty 2 měsíce, tak se bojím, že už mám asi smůlu.

eyael
30. led 2012

máme zkušenost se srostlými velkými pysky, respektive jen na jedné straně se jí jakoby přilepil k pipince. Dost jí to bolelo, mazaly jsme infadolanem a sudokrémem co je na prdku pro miminka, pomohla vatová tyčinka, kterou jsem to jakoby odlepila. Trvalo cca týden než se trochu zahojilo a nebolelo jí to tolik.
Jinak do doby než se začnou holčičkám v těle vytvářet ženské pohlavní hormony a začnou mít zvlhčenou pochvu (cca do doby školy) je třeba pysky čistit a mazat, jinak dojde k jejich slepení. Mažu jí pro jistotu večer po koupání i teď, i když už nepravidelně.

kykatka
30. led 2012

@eyael A bylo to přilepené spíše nahoře nebo níže a jak dlouho myslíš, že to bylo takto slepené?

eyael
30. led 2012

@kykatka - spíš nahoře, u poštěváčku. Slepené to mohla mít tak týden-14dní - cca asi v té době, kdy skončila plně s plínama, asi ve dvou letech, možná dřív. Bylo to období, kdy jsem si myslela, že už jí to nemusím mazat,když je bez plen, že už to není třeba. Jinak dokud měla plíny, tak jsem jí to vždycky vyčistila kolem a mazala. No a pak jsem si k tomu našla na netu info a taky jsme byly s tou prasklinkou u dětské gyn - ta mi řekla, že je třeba se starat dokud holčička nedospěje a nemá vlastní "výtok", který jí vše zvlhčí.

eyael
30. led 2012

@kykatka - a jak jste na tom vy? nečetla jsem úplně celou diskuzi zpět, ale asi to poznáš, pokud je to nesymetrické, vypadá pipka prostě divně, že je to na jedné straně jiné než na druhé. Pokud tedy nemá přirostlé oba pysky, to je pak na operaci ☹

kykatka
30. led 2012

@eyael aha, tak my to máme jakoby pod tím poštěváčkem. Tak 2 mm pod ním to začíná a je to dlouhé taky tak 2-3 mm. Na jedné straně trochu více. Nikdy jsem to úplně zblízka nezkoumala, teprve až teď a působí to na mě slepeně. Přišla jsem na to v listopadu a běžela jsem s tím hned k pediatričce. V té době jsem trochu polevila s promazáváním tyčinkou (tak 2-3 týdny). Doktorka řekla, že je to kosmetická záležitost a ať to zkusím trochu oddělovat. Mně to nedalo a běžela jsem s tím na dětskou gyndu, kde mi řekli, že je vše ok, že to u každého vypadá jinak. Nechala jsem to tedy být, starala se o to jako jindy a teď mi to zase nedalo, protože to opravdu vypadá jakoby slepeně (přirostle). Starší dcerka to tak nemá, ale zase je o 2 roky starší, tak se to blbě porovnává.

kykatka
30. led 2012

@eyael jinak dcerce teď je 13 měsíců...

beruska24.9.
30. led 2012

@kykatka - díky, také doufám, že to bude dobré, pořád kontroluji (při přebalování),
minulý týden jsem zjistila, že je to přilepené, teprve při odtažení to povolilo a zjistila jsem, že kousíček byl přirostlý (dcerce bylo teď 5m, takže ty pysky jsou hrozně miniaturní),
asi tak týden předtím se mi to nějak nezdálo, měla jůlinu u té strany takovou červenější, jsem si myslela, že se ji zapotila v plínce (nefunguje tečka, takže všude píši čárky),
u starší jsem to jen kontrolovala, při přebalování jen otřela ubrouskem, při koupání umyla, ale jinak nezasahovala, teď při přebalování také vždy jen zkontroluji a odtáhnu (má ještě plíny, na nočník/záchod potvůrka nechce a když už, tak nic neudělá),
jo a u maličké jsem to dnes ráno opět odtahovala, ale už to bylo bez krvavé prasklinky, takže jen přilepené, né přirostlé,

beruska24.9.
30. led 2012

@kykatka - přesně jak píše @eyael prostě to minulý týden už bylo takové nesymetrické, vypadalo to jinak než na druhé straně, ono u toho miniaturního zařízení 😀 se to blbě kontroluje, když na to pořádně nevidím,,,,,,a navíc, maličká je jak pytel blech

kykatka
30. led 2012

@beruska24.9. přesně, když ono to je takové maličké a mladší dcerka se taky brání co může. Starší v tomto byla taková odevzdaná, tak se mi to krásně vytíralo. Jinak symetrické to relativně má. Jen mi to na jedné straně přijde jakoby trošilinečku více přirostlé. Třeba je to opravdu normální...

eyael
30. led 2012

@kykatka - malá to měla od poščtěváčku dolů asi centimetr, takže docela dost. u vchodu to ale měla volné a tak jsem to i poznala, navíc jí to prasklo do krve...