"Srostlá pipinka". Máte zkušenost?

med
28. lis 2007

Ahojky, včera jsme byly na 4-měsíční prohlídce a Mudr. mi řekla, že Terezce vevnitř jakoby od hráze srůstá pipinka... Prý jí to musím při každém přebalení roztahovat, jinak jí to zaroste úplně a budou jí to řezat. Máte s tím někdo zkušenosti? Já o tom slyším poprvé, vůbec jsem netušila, že se tohle může holčičkám stát.
Děkuji.

ria80
15. únor 2009

Holky,když jim to preventivně děláte,tak čím to vytíráte?Nějakým olejíčkem?Dneska jsem si všimla,že tam má kousek mastičky,tak jsem jí to chtěla dát pryč a asi to bylo zas slepený,tak se to zas rozlepilo a zas řev.I když je to jen maličko na jedný straně proti tomu,co to bylo minule.Ale i když jsem se tak snažila.Asi dělám pořád něco špatně.

raady
16. únor 2009

Ahoj holky, zatím s tím nemám zkušenosti myslím, že Barča to má zatím v pořádku. Známá zjistila problémy u holčičky v roce a půl. Používala na mytí olej Imtimka od Hadka. Já používám Intimu pro "velký holky" tak jím občas myju i Baru. Ale myslím, že dobře poslouží i ten olivový a slunečnicový olej z lékárny.

dagina
19. čer 2009

Ahojky, tak jsem právě také zjistila, že má malá srostlou pipinku 😠 , docela mě to dostalo. Je to taková skoro průhledná blanka, srostlé to má skoro do půlky. Odpoledne s tím pojedeme na dětské..., to ji asi proříznou 😕 ?! Nečetla jsem všechny příspěvky, prý to povolilo i bepanthenem, ale to se mi nezdá, malá to má fakt dost 😖. Ach jo ☹ .

sarusenka777
19. čer 2009

Ahoj holky,tak jsem pročetla vaše příspěvky a fakt nechápu rady doktorek nemýt 😢 mam skoro 4-měsíční holčičku a od začátku nám doktorka radila jemně rozevírat a vyčistit jen namočenou tyčinkou 😉 a od začátku to tak dělám,jemně projedu obě strany a žádné problémy nemá 🙂 ale fakt to nechápu,vždyť je jasný,že se tam třeba zbytky ze stolice dostanou a doktorky radí nemýt?! 😠

garfie
19. čer 2009

ony spíš myslí s mytím nepřehánět. Jde o to, že by se neměl vymývat ten bílej mázek, slouží vlastně jako ochrana proti případným infekcím. Zbytky stolice se pochopitelně umýt musí.

misa.cekatelka
22. čer 2009

Ahoj holky,mně v porodnici radily umývat jen na povrchu.Tak jsem se tím asi týden řídila,ale mazala jsem ji bepanthenem a ten krém se vevnitř usazoval,trošku to i smrdělo.Od té doby ji umývám jemně všude.Při přebalování růžkem vlhčeného ubrousku vytírám stolici.

eatygrenee
23. čer 2009

ahoj holky, po stolici určitě vymýt a otevřít!

dagina
24. čer 2009

Ahojky, mudr mě dneska řekl, že to má malá docela dobrý, kdyžtak až v roce s tím něco udělá 😕 😕 . Zírala jsem na něj jak tele... . Abych si to upřesnila. Srůst vypadá jakoby průhledná blanka?! Malá to srostlý těsně pod močový vývod (či jak bych to nazvala)..., což se mi zdá dost..., tak nevím, zda nejít k jinému mudrovi 😖

kacka.va
25. čer 2009

tak my máme taky srostlé malé pysky s velkými, na jedné straně je to v jednom bodě na druhé ve dvou. Doktorka na to řekla, že roztahovat. Jinak nám všude říkali moc na pipku nesahat, vymývat jen vodou, žádný krém ani olej, aby se nedostal dovnitř. A se stolicí se nám teda nikdy nestalo, že by ji měla úplně vevnitř, vždycky to je jen mezi velkými pysky a to se v pohodě vymyje.

duckk
29. čer 2009

Holky, mám dvouletou dceru, uz třetí v pořadí, a až u této jsem před nedávnem objevila, že má srostlou pipinu.Do té doby jsem ani netušila, že se něco takového může stát!!! Tentokrát mě na to pediatr hned po porodu upozorňoval, ať si dávám pozor, tak jsem čistila (vodou, mýdlem, vlhkými ubrousky) a hele ☹ máme to tady. Teď nedávno jsem se na to ptala svýho gynekologa, řikal, že ji mám přivézt a rozdělí jí to sondou, ale budeme ji u toho muset 4 lidi držet, jak bude řvát ☹ ☹ ☹ Takže jsem jí doma napustila teplou vanu a pak jsem jí to sama roztrhla. Žádná krev, nic, jen hrozně řvala. A namazala jsem to Framykoinem. Druhý den to měla zase srostlý ☹ Tak znova a znova. Malá má stíhu, kdykoliv se jdeme koupat, taky se občas počurá, protože se tak bojí, že ji to bude pálit, až to pustí do kalhot. Já vím, že ji trápim, ale mám to nechat být? Třeba to přestane tak rychle srůstat...potřebovala bych mast, která zabrání těm opětovným srůstům.

dvojka
30. čer 2009

Ahoj holky .
A co tohle?Malá má veleké i malé pysky naprosto v pořádku,ale když roztáhnu malé pysky,vidim ještě jakoby jeden pysk 😅 😀 😅 nebo já vůbec nevim jak bych to nazvala,žádný vchod nevidim,ale když já si prd pamatuju jak to měla první dcera 😒 🙄

duckk-teda ty jsi drsná 😀

duckk
30. čer 2009

Dvojka: vypadá to takhle napsaný fakt drsně 😎 , ale ve skutečnosti se u toho sama klepu jako ratlík a ve finále si musím dát panáka 🙂 🙂 🙂 Jestli to takhle půjde dál, bude ze mě alkoholik 😉 Jinak jsem tady vyčetla bezva radu, jak to promazávat pomoci tyčinky do uší a funguje to super! Dneska už jsme opatrnky 2x promazávaly a bez křiku 🙂
Jinak to, co popisuješ dvojko, to je malinký poševní vchod. To bych tam snad i nechala bez zásahu 🙂 Gratuluju ke zdravé holčičce!

hlavinka
3. srp 2009

Ahoj holky, tak se k vam bohuzel musim pridat.
Male je 7 mesicu a pred 4 dny jsem prisla na to, ze ma castecne prirostle male pysky k velkym. a to ji ale roztahuju kazdy den pri koupani a taky jsem ob den projizdela tim ctvereckem. Jsem z toho dost spatna. ☹
Cim to je? delala jsem kazdy den vsechno a stejne to ma. je tu nekdo s holcickou, ktere to nejak rezali? snazim se ji to rozlepit tycinkou v oleji, ale samozrejme to nejde, je to spis jen lepsi prevence, aby se to jeste nezhorsilo. dekuju za rady.

a jen takovy povzdech - nikde se o tom nepise, a to jsem cetla vsemozne casopisy. Predkozka se resi, ale pipca ne:o(

hlavinka
3. srp 2009

Tak jsem neco nasla na netu - pro ostatni vkladam. Ale pokud by mi nekdo napsal vlastni zkusenost, budu vdecna. Diky 🙂

http://zdravi.centrum.cz/online-rozhovory/2009/...
13:34 | 25.6. autor: Zdelun Otázka:

Dobrý den, mám čtyřletou dceru a ta před dvěma roky měla slepené stydké pysky. Už to má zase vše v pořádku. Jen jsem se chtěla zeptat, jak je to možné, že se jí to stalo. Bylo mi řečeno, že je to špatnou hygienou, ale malá se koupe každý den. Umývá se houbou. Mám strach, že se to bude opakovat a kontrolovat ji pořád nemůžu, jelikož se pomalu začíná stydět. Také mám strach, že se to může objevit i u její mladší sestry. Jak tomu můžu zabránit? Prosím poraďte mi.

MUDr. Drahoslava Krhnounková:

Slepení stydkých pysků v dětském věku je naprosto banální záležitost, je způsobena tím, že genitálie holčiček nejeví žádné známky hormonální reakce a jejich sliznice je tvořena jen slabou vrstvou buněk, Pokud pysky zůstanou u sebe např. 7-10 dnů, je možné, že buňky sliznice přecestují na druhou stranu a utvoří srůst.ten se rozručúšuje v ambulanci štětičkou s krémem, výkon je trochu bolestivý, ale účinný a krátkodobý, 1-2 sekundy. Po výkonu musíme buchtičky pečlivě mazat, aby poraněné sliznice opět nesrostly a jako prevence nadále alespoň jednou týdně pysky od sebe oddálit, Zhruba kolem 9. roku věku začínáse spouštět hormonální aktivita, v té době sliznice zduří, budou povleklé mléčných sekretem a srůsty se již netvoří. Nedělejte si z toho hlavu, jsou holčičky, která chodí opakovaně na rozrušení srůstu, nemá to nanic vliv. V případě, že by srůst byl již kožovitý, udělá se krátký výkon elektickou jehlou v místním znecitlivění sprayem

dagina
3. srp 2009

Ahojky,
hlavinka, já jsem malou pro jistotu objednala k dětskému gynekologovi, myslím že je lepší to řešit co nejdříve, a ne jak mi řekl pediatr až v roce možná.... 😠 . Jdeme 10.8., tak podám info, ale doufám, že nic řezat nebudou..... 😕

hlavinka
3. srp 2009

Ahoj Dagi, moc dekuju za info. drzim palecky!!!!!!! 🙂
Urcite, cim driv, tim lip.

soanpe
3. srp 2009

Sofí měla malilinkatý srůst a dr, jí to jen roztáhla a namazala Framykoinem.ani necekla 🙂

aneta27
8. srp 2009

Ahoj! Před týdnem jsem zjistila, že naše 7mi měsíční dcerka má tenkou tuhou blanku přes pošev.vchod a srostlé malé pysky. Doktor nám napsal mastičku Triancinolon . Mazala jsem jí to slabou vrstvičkou pomocí vatové tyčinky a za dva dny se objevila na té blance dírka a za 5 dní to měla úplně v pořádku!!! Vůbec jí to nebolelo,šlo to úplně samo 🙂..Fakt doporučuju!Hodně štěstí všem! 🙂

hlavinka
9. srp 2009

Ahoj holky, tak hlasim, ze se nam povedlo oddelit ty pysky. Sice to bylo trosku pod nasilim, ale mala neplakala. Jen je ted ma takove zarudle (ale nekrvaci), tak stale promazavam bepanthenem. Taky mely ty pysky zarudle, jako "zive maso"? diky za info. 🙂

Aneta: tak to je super! To zni, jakoby ta masticka byla nejaka "ziravina". Hlavne, ze to malou nebolelo! 🙂

aneta27
9. srp 2009

Hlavinka: Žiravina to není, 🙂 jen ztenčuje trochu kůži, používá se i na pinďourky u kluků, když jim nejde přetáhnout kůže. Ale rozhodně neublíží, pokud se dává opatrně. 🙂 Syn ji měl taky a pomohlo mu to brzy.

hlavinka
10. srp 2009

Aneta: ale stejne je to vynalez, to se musi nechat.

Takze jsem dneska volala dr., nemusim ani chodit, jen kdyby byly nejake komplikace. Male se to uz hoji, nema to tolik zarudle, tak je to super! 🙂

aneta27
11. srp 2009

Tak hlavně, že jste už ok!Hlavně musíme pořád kontrolovat,..ale to je jasný 🙂 ...Držím palce, ať se vám to nevrátí! 😉

dagina
12. srp 2009

Ahojky, v pondělí jsme byli s malou na gyndě, srůsty mudra narušila takovou sondičkou, přišlo mi to jak drátek na konci s kuličkou, promázla dermazulanem. Promazávat to máme pořád a také jednou denně celou pipku roztáhnout. Za měsíc jdem ještě na kontrolu.

soanpe
12. srp 2009

pozor na ten Triancinolon - hormon kortikoid použití, revmatická onem, astma, alergie, zhoubná onem, ak. ulcerózy , způsobuje- nespavost, deprese

http://otazkyzmediciny.sweb.cz/HTML/Interna/I14...

hlavinka
12. srp 2009

Dagi: super, hlavne, ze to mate za sebou.

Adelka uz to nema zacervenaly, ale stale mazu, snazim se 2x denne, nekdy jen jednou. lepsi je to s manzelem, pze ji muze podrzet, jinak moje dve ruce jsou malo 😒 ma peknou silu v nohach, kdo by to byl rekl 😲

andykov
2. zář 2009

Holky, já jsem malý koukala, ona má taky trochu ty malý pysky přirostlý k velkým... Můžu ji nějak pomoct? Pravidelně jsem čistila, ale stejně ☹ Nebo spraví se to nějak samo?
Hlavinka, jak si postupovala Ty, aby se to malý rozlepilo?

andykov
2. zář 2009

a co na to za mastičku? bepanthen vysušuje, ne?

andykov
3. zář 2009

Tak nikdo mi neporadí? ☹

klara.t
1. říj 2009

Teda, já teprve holčičku čekám, ale jsem trochu v šoku z této diskuze. To jsem vůbec netušila, že se něco takového děje.
Co mám tedy dělat, až se malá narodí? Jak jí tedy mám v rozkroku mýt? A to jí mám pokaždé jakoby roztáhnout pipinku?

leryl
1. říj 2009

naše málá to má taky, naše dětská doktorka mi řekla,že se s tím ted dělat nic nemá,že je na to malá.Na netu mi jiná od Apolináře radila,at se objednám na dětskou chirurgii.