"Srostlá pipinka". Máte zkušenost?

med
28. lis 2007

Ahojky, včera jsme byly na 4-měsíční prohlídce a Mudr. mi řekla, že Terezce vevnitř jakoby od hráze srůstá pipinka... Prý jí to musím při každém přebalení roztahovat, jinak jí to zaroste úplně a budou jí to řezat. Máte s tím někdo zkušenosti? Já o tom slyším poprvé, vůbec jsem netušila, že se tohle může holčičkám stát.
Děkuji.

soanpe
1. říj 2009

pokud je tam jen tenoulinká blanka,tak ji natrhne i prakt.dr. Sofí ji trhli za živa a ani necekla,jen počůrala dr 😅
pokud se to nechá,tak zaroste hodně a bude mít problémy s čůráním a bude to fakt na chýru s umrtvením ☹

po koupání Sofí pipku vždy prjedu rohem osušky
jak mimi holčičky nemaj ještě poševní sekret,tak to holt zarůstá.kolem 9-12m se začne tvořit poševní sekret,který by prý měl pipku ochránit 😉

kakula
14. čer 2010

Ahoj holky,

tak taky jdeme na dětskou dynekologii.Já se toho tak bojim co tam bude nasledovat, ale musíme jit , zda se mně ,že ji ma taky srostlou.Tak se klepu ,aby to byla opravdu prkotinka a pojedeme domu.
Já neměla potuchy, že něco takovyho u holčiček je.Kdyby mně neupozornila Mudra tak nevím teda.

Co nas čeka na gynekol.??? Na co se připravit.Fakt mam děsnej strach.

zdeniii
20. črc 2010

Ahojky, tak jsem myslela že toto téma je fakt fáma a že se nám nic takového nemůže stát nebo že to prostě není pravda, ale po dnešní návštěvě u dr jsme zjistili že naše slečna jí má taky trošku srostlou, chtěla nás poslat na dětskou gyn nebo že jí to projede sama dr,a le řekla jsem že ne, že to zkusíme roztáhnout doma... Nu a tak jsem jí to projela štourátkem do uší namočeným v oleji a hnedle to povolilo, naštěstí!!! T+ěd už to budu dělat každý den!!!! Fakt jsem tomu nevěřila... 😒

strouzek
20. črc 2010

mě na to upozornovali v porodce, taky jsem si říkala že je to nějaká fáma ale pak mi pár lidí řeklo že s tím mělo u svých dcer osobní zkušenost a že pak museli jít na "naříznutí". prý to nic není ani prý děcka moc neřvali, je to prej rychlovka jen to trošku řízne

zdeniii
20. črc 2010

taky mi na to upozornili v porodnici,a le myslela jsem si že jsem špatně slyšela... 😲

xaverov
21. črc 2010

Hlavinko a ostatni, pozor, Bepanthenem nemazat!!! Ma hojivy ucinky a srust spise podporuje. Mam za to, ze prave tim Bepanthenem jsem to maly zpusobila... ☹ Mazte Infadolanem.

xaverov
21. črc 2010

Jo a mmch souvislost papirovych plen a synechie vypada spis na nesmysl. My jsem jeli jen na latokvy pleny a synechie se ji udelala v momente, kdy zacala byt total odplenena az ted ve 2 letech.

xaverov
21. črc 2010

@zdeniii , ja slysela dobre, jen mne bylo receno, ze to mam delat do roka 😒

evaxx
5. srp 2010

Zdravím, maminy, ta moje kočka to má taky. ☹ Dneska jsem na to přišla. Má malé stydké pysky přirostlé do stran k těm velkým. Zkoušla jsem ji to odlepit vatovou tyčinkou, ale moc to nešlo. Tak snad se to podaří postupně, abys s ní nemusela k doktorce. Čím jste to mazaly, aby se to nepřilepilo zpět? Já jsem ji to mázla Bepanthenem, ale asi to není dobrý.

zdeniii
6. srp 2010

@evaxx ahojky, podařilo se mi to oddělit olejíčkem, mám mandlový a slunečnicový, prostě jsem jí to tím přela a hezky to pustilo.. tak to zkus... určitě tou suchou to nepůjde... držím palečky!!!

evaxx
8. srp 2010

Díky za radu, mazala jsem ji to asi třikrát a myslím, že to zabralo. Tak budu muset mazat pravidelně. Akorát ji teď nemůžu udržet, nechce na sebe nechat sahnout 😒

zdeniii
8. srp 2010

@evaxx to přejde uvidíš.. začne se jí to líbit.. moje malá se ted u toho mazání a čiště ní tak zajímavě culí jak kdyby se jí to líbilo... 😀

misellll
22. srp 2010

ahojky tak i naše kočička má na půl srostlý poševní vchod....Včera jsem si toho všimla u koupání.....Bohužel už tři měsíce koupe tatínek a já mu neřekla,že by jí to měl umívat jemně i vevnitř no a tak nám to taky srostlo.Včera jsem jí po třech měsících koupala a všimla jsem si,že to má srostlé...tak jsme ještě v 21:00 upalovali na pohotovost....Doktor byl suprovej akurád pospíchal k případu takyže mi moc neřekl:Napsal zpávu:Obj. VF niv hrdlo klidné,synechie menšího rozsahu-což asi znamená,že je to jen menší srůst,že?kostra je bez deformit-bez deformace,že?kůže je bez eflores.to je asi podle mně bez pupínků???? 😕 Jinak se máme v pondělí také objednat na gynekologii(říkal,že můžeme i na chirurgii-dneska jsem tam volala,do Motola a prý to dělají jen na dětské gynekologii)Jsem z toho celá špatná a pěkně si to vyčítám,že malá kvůli tomu,že jsem si toho nevšimla dříve bude muset trpět 😠 ☹

zdeniii
22. srp 2010

@misellll ahojky, tak to taky zkus nejdříve tím olejem na tyčince třebas to půjde.. za to nic nedáš když to zkusíš.. nás dr taky chtěla poslat na dětskou gynekologiia lenakonec to šlo lehce doma tou šulkou namočenou v oleji...

misellll
22. srp 2010

@zdeniii:jenže malá to má strostlé docela dost,a ta blanka mi příjde docela slná blankou mám ztrach,že jí ještě na konec nějak přitížím ☹

zdeniii
22. srp 2010

@misellll jen to zkus zlehounka... musíš podle sebe pokud se na to necítíš tak to nedělej... a raději počkej na tu dětskou gynekologii, ale třeba to půjde aspon trošku...

misellll
22. srp 2010

@zdeniii:asi to večer zkusím u koupání,možná,že bude dobré,že bude chvilku namočená v teplé vodě....Já jsme takový strašpitel no ☹ Každopádně moc moc děkuju 🙂 Ale nějak si to teď strašně beru,že kvůli mojí svým způsobem nedbalosti teď bude možná malá trpět ☹

zdeniii
22. srp 2010

@misellll tak to neber nedbalost to není... manža za to taky nemůže... třebas to půjde a uvidíš, každopádně dej vědít jakpak jste dopadnuly a malou... určitě to bude v pohodě a kdybyste nakonec šly na tu gynekologii prý to taky není nic hrozného!!!

misellll
25. srp 2010

@zdeniii-tak jsme dnes byly na té gyndě,super doktorka,vše mi vysvětlila,říkala,že se to může stát i pětileté holčičce,klidně,když pojede na školu v přírodě a pry nebude dodržovat přesnou hygienu může se jí to stát i za dva týdny,to mi udávala jako příklad 🙂 Jinak to bylo snad za vteřinu,malá vůbec neplakala ani krev netekla prostě to bylo rychlý a bezbolestný....Udělala jí to takovou tyčinkou co měla na konci kuličku...Moc ti děkuju za podporu 😉 🙂

zdeniii
25. srp 2010

@misellll paráda, jsem říkala že to nic nebude 😉 Tak ted dávat pozor a předcházet... 😎
Strašně mne udivuje to, že to spousta maminek vůbec neví!!!!! Koho se zeptám tak to netuší a klepe si na čelo jestli jsem se nezbláznila... 😒

pe3cka
27. srp 2010

Ahoj holky,nás na to upozorňovali v porodnici,že se musí pipinka roztahovat a dětská doktorka při každé prohlídce. Naštěstí s tím nemáme problém...ale v naší vesnii vím o dvou holčičkách...jedna to měla jenom trošku,tak ji to gynekoložka prořízla, malá jenom kvikla a bylo dobré. u té druhé to bylo celkem hodně,tak jim gynekoložka dala nějaký gel,kterým to 3 dny masírovali a pak to taky nařízla.ae myslím,že to umrtvila,asi gelem. ale prý to má tendenci se vracet...
stejně si říkám,naše maminky nic takového nedělaly,a my jsme v pořádku...tak nevím...

zdeniii
27. srp 2010

@pe3cka no právě to mne udivuje nejvíc že dřív se o tom nevědělo, za našich maminek... ale zase jsou možná toho nyní důkazem ty zeny které mají problém se sexem a tak vůbec že ji mají malou třeba... nebo nevím...
Taky se říká že je to plenkama jednorázovýma, ale spousta maminek používá jen látkovky a stejně s tím mají problém... ☹

evulatko
27. srp 2010

@misellll, mohla bych se zeptat, kde jste na te gynde byli ? A meli jste doporuceni ? Taky se budeme muset objednat, ach jo☹

bocinka
28. srp 2010

@med taky jsem myslela, že holky jsou v pohodě... 😕 bráchovi jsme "přetahovali" aby nemusel na obřízku.... ale u holek jsem to netušila... je to ale asi nějaká novinka, páč všichni, co mají holčičky nad dva roky o tom neví.... my už to měli srostlé i 3 mm, tak jsem začala rostahovat, ale něžně a teď máme 1 mm, ale už moc nerostahuji, páč malá se nechce nechat už.... ale nebolí je to... 😉

med
autor
28. srp 2010

Ahojky, koukám, že moje téma ožilo... Tak jen abych doplnila, jak to u nás vlastně dopadlo. Roztržení na gynekologii jsme se nevyhnuli, i když jsme roztahovali, jak to šlo :( Poprvé na tom malá byla v půl roce, pak i když jsme intenzivně roztahovali, se nám to vrátilo, i když né tak hrozně, cca 2mm, ale podruhé jsme to absolvovali v roce a půl. Jenže pak nastalo odbobí krize a mála si na pipku nenechala vůbec šáhnout... přesatli jsme nosit plínky a bylo zle :( Takže ve dvou letech opět na gyndě a tentokrát to bylo dost drsný, protože jí to srostlo i zvenku, takže byl zákrok opravdu bolestivý :( Dokonce až tak, že 3 dny při čůrání šíleně říčela :( Bylo mi jí strašně líto, ale tohle jí vytrestalo a od té doby každý večer po koupání leží na gauči připavená s roztaženýma nohama k namazání a roztažení 😀 Jo a doktorka v Motole na dětské gyndě mi oznámila, že takto musíme roztahovat ještě hooodně dlouho, protože prý se to stává třeba i šestiletým holčičkám :(

lucka.adis
28. srp 2010

Ahoj holky, jak to poznám 😕 ? Díky za odpověď.

zdeniii
28. srp 2010

@med jej tak to je opravdu drsný,, je mi jí líto... ale už naštěstí pochopila co 🙂

@bocinka novinka to asi úplně není bohužel, jen se o tom nemluví... je to vážně divný!!!!

@lucka.adis určitě to poznáš sama že to není jak má být, nebo se na to zeptej u doktorky až půjdete na kontrolu... myslím že ani nikde nejsou fotky aby to nebylo zneužitelné nějakýma úchylákama...
u nás to vypadalo tak že měla dirku hrozně malinkou, prostě to nešlo roztáhnout až k hrázi... těžko se to popisuje.... 😒

misellll
28. srp 2010

@evulatko:No já jsem měla pro malou doporučení,ale u nás to bylo tak,že jsem jí o víkendu věčer koupala a všimla jsem si toho(jelikož předtím jeden čas koupal manžel,tak si toho nevšiml)no mě se to nezdálo,tak jsme sebrali malou a jeli na pohotovost,tam nám tedy doktor řekl,že to opravdu srostlé má a že si mám v pondělí zavolat do motola...tam jsem volala,ale sestra by nás objednala až 14 v září a to se mi opravdu nechtělo čekat(kord potom,co mi řekl doktor,že se může stát,když se to déle zanedbá.....Můžou z toho být infekce močových cest a nejhorší pak problémy s ledviny a při velkém srůstu i operativní zákrok....a to už je prý celkem velké riziko a dokonce se pak někdy musí dělat i plastika.....Takže jsem mrkla na internet a hledala,kam by jsme se mohly ještě objednat a přišla jsem na bulovku a tam nás vzali hned za dva dny...No měli jsme štěstí🙂Koukám,že jsi z Prahy tak si tam zavolej...Teď o prázdninách to dělají jen jeden den v týdnu-ve středu....Doktorka super,vzali nás hned vůbec jsme nečekali i přesto,že byla plná čekárna,bylo to hotové za vteřinku,bez krve a pláče....A já si malovala horory než jsem tam s malou šla a nakonec to bylo vpohodě 😉

misellll
28. srp 2010

@evulátko:na začátku jsem nechtěla napsat,že jsem měla doporučení,ale neměla,jsem to ale jelito 😀 😅

evulatko
28. srp 2010

@misellll, moc dekuji, zkusim nas tam taky objednat. Diky moc 🙂