"Srostlá pipinka". Máte zkušenost?

med
28. lis 2007

Ahojky, včera jsme byly na 4-měsíční prohlídce a Mudr. mi řekla, že Terezce vevnitř jakoby od hráze srůstá pipinka... Prý jí to musím při každém přebalení roztahovat, jinak jí to zaroste úplně a budou jí to řezat. Máte s tím někdo zkušenosti? Já o tom slyším poprvé, vůbec jsem netušila, že se tohle může holčičkám stát.
Děkuji.

ria80
13. pro 2008

Ina: mám taky takový pocit u malé.Pořád jsem roztahovala,ale oni se slepily na opačnou stranu.A máte to celé přilepené.Malá má jen částečně.Já právě nevím,jestli to tak nakonec nemá být,abych nebyla pak za hloupou.Mám pocit,že by se tam pak mohla zadržovat "špína".Tak mi pak dej vědět,co ti řekli v poradně,díky.Jdete tam ještě před Vánoci?

ina.b
14. pro 2008

ria 80: malá to má jen částečně jakoby půlky z každé strany, no uvidíme, radši zajdu v úterý do poradny, pak dám kdyžtak vědět.

ria80
14. pro 2008

No u nás je to taky tak,tak dej vědět,budu ráda. 🙂

mady
14. pro 2008

Teda holky pipinkám zdar. Mám doma šuldíka a chodím na diskuze o přetahování a záviděla jsem všem holčičky že je to pohoda. A ve cvičení pro děti mi jedna maminka vyprávěla právě že byli na odstranění toho srůstu v pipince a dokonce že jí začala puberta (22měsíců má malá) a rostou jí prsa. Jsem myslela že je to vyjímka a jak tak čtu tak zarostlá pipinka je docela častý jev.No jinak malej byl už pindíka taky čistit ☹ naštěstí velice šetrně takovou sondičkou (jehla s kuličkou). Takže holka nebi kluk o spodek se musíme starat 😉

jabber
14. pro 2008

mady - puberta? 😕 to spíš jestli nejí moc kuřat 😒

ria80
17. pro 2008

Ina,tak co,jak to dopadlo?

ina.b
20. pro 2008

Tak jsme byly u doktorky a mám se pokusit vatovou tyčinkou (namočenou do heřmánku nebo do Bepantenové masti) se snažit protahovat a jakoby trhat ten strůst. Na jedné straně se nám to podařilo odlepit hned, ale na té druhé je to každý den tak o milimetřík. Takže když ji přebaluju, tak trošku promázneme vatovou tyčinkou a malinko na to zatlačím, i když někdy bez efektu, ale to nevadí, časem to snad pustí.
Jinak ty konečky myslím mají být srostlé, ale my to měly víc než do poloviny na každé straně 😝

ria80
20. pro 2008

Aha,tak to zkusím,ale nevím jestli to půjde,protože ona se brání,i když jí normálně umývám.Ty konečky maj být srostlý?To je divný.

ina.b
22. pro 2008

Nevím, ale myslím si, že asi jo. Nikdy předtím jsem mimi holčičku neviděla, tak fakt nevím, ale když jsem byla u té mudr., tak říkala, že na té pravé straně to má OK (přitom má ten koneček jakoby přilepený) a říkala, že jen tu druhou stranu (ta pravá strana se podařila odlepit hned u té doktorky). Jinak naše malá taky kope a brání se, když je klidnější, tak to zvládáme, ale když ne, tak to nechávám "na příště" 😵

ria80
1. led 2009

No tak to taky děláme.Ono to povolilo vlastně samo,jednou při mytí.Tak se jí to ted snažím mazat,aby jí to nesrostlo zas.Ale je to hroznej řev,jako bych ji mučila.Honím ji po koupelně,ona skoro leze po zdi a řve.Je mi jí hrozně líto,ale asi to musím vydržet.Ale zas si myslím,že tak hrozný to být nemůže.Ino,co u vás?JAk to snáší malá?Nedělám něco špatně?

jandaj
1. led 2009

ahoj ria80: můžu se tě zeptat, čím jí to mažeš? Taky jsme to měli srostlý a dr. mi řekla, že to mám mazat dětským olejíčkem, nějak se mi to nezdá

ria80
1. led 2009

já mažu Bepanthenem,pereme se spolu skoro u každýho přebalobání,myslím,že když je to tak čerstvý,tak by to mohlo srůst znovu.Ale už je vidět,že se to hezky hojí.Asi 2 dny.Jak to probíhá u vás?

jandaj
1. led 2009

no nám to rozrušovali asi před 1 a půl měsícem a teď se mi zdá jak kdyby to mělo tendence srůstat znova. Ještě jsme dostali Dermazulen, ale to jsme měli mazat jen první 3 dny, asi aby to nebolelo při čůrání. Ale vy jste to měli asi srostlí jinde než mi, nám zarůstal poševní vchod

ria80
1. led 2009

No my jsme měli srostlý ty pysky,jako i Iny.Ze se to může stát se vchodem,to jsem věděla a tak jsem dávala pozor,ale o tomto jsem nevěděla.

jandaj
2. led 2009

no já jsem o tom nevěděla, docela mě to překvapilo

ria80
2. led 2009

Myslím,že o takových věcech je pořád málo informací.Všechno je všude popsaný,každej prd,ale tomuto se pořád všichni vyhýbaj.A pak člověk musí dělat dítěti nepříjemnosti.
Ono i vporodnicích se ještě kolikrát říká,na prcinu vůbec radši nesahejte,ani se to tam nemusí mýt,jen svrchu,ono si to tam poradí samo.

jandaj
3. led 2009

no přesně tak mi to bylo řečeno, že do pipky vůbec nemám sahat, neroztahovat a nečistit. Já jsem jí ji teda čistila, ale to když byla úplně malinká, teď když jsem zjistila, že to ma do půlky zarostlí tak už jí je 5 let

ria80
3. led 2009

Ty jo,to se fakt stáá aaž tak dloho?Já jsem myslela ,že jen u miminek.

ria80
3. led 2009

To teda nevím,já si ani neumím představit,že bych se jí tam měla v takovým věku ještě dívat.I ted se stydím a je mi to blbý.

jandaj
4. led 2009

jj, mojí dcerce to srostlo v tomhle věku, je to dost drsný, ale je to tak. Zjistila jsem to náhodou, protože si malá stěžovala, že ji to bolí při čuraní, proto jsem se koukla, co ji tam bolí a měla tam malinkou prasklinku, která ji tam bolela, právě na té blance, která se tam udělala

ria80
4. led 2009

No to je hrozný,já jsem myslela,že se to dělá hlavně když jsou ještě plínky.Jak je to možný?Mamka říká,že za nás se tohle vůbec neřešilo.Jak dlouho to teda budu muset kontrolovat?

jandaj
4. led 2009

já vůbec nevím jak je to možný, ale musíme jít na kontrolu, tak se zeptám. Jinak mi musíme pořád promazávat a roztahovat, je to hrozný, malé už bude v dubnu 6 let, je už na to docela velká 😒

kalo
4. led 2009

Ahoj holky, vložím se do debaty...My byly na rozrušení srostélé pipky asi v 9 měsících. Ze začátku jsem to malé neroztahovala, ani nijak nečistila /na rady sester z porodnice/ A když jsem jí pak občas po koupání prohlídla, zdálo se mi to divné, tak jsme se šly ukázat k naší DR. Ta řekla, že je dobře, že jsem na to přišla, že ona dělá takové prohlídky holčičkám, jestli to mají v pořádku, až v roce. Poslala nás na dětskou gyndu, měla srostlé malé pysky a tudíž srostlý poševní vchod. Protlačily jí to takovou skleněnou tyčinkou a malá o tom ani nevěděla...Naprosto bez bolesti, v pohodě. Pak jsme mazaly Dermazulenem.

Na té dětské gyndě nám ta doktorka řekla, že máme normálně umývat i uvnitř /nemusí denně mýdlem, stačí vodou/, že není nutné dovnitř vnášet krémy či oleje, ale kontrolovat a "cvičně" rozháhnout. 🙂
Prý je to fenomén papírových plínek, které obsahují absorbční gel, který zachycuje vlhkost a holčičkám vysušuje i sliznici, jelikož ještě neprodukují žádné hormony. (Ale dcerka Jandaj je důkazem, že to není problém jen miminek, ale všech holčiček až do puberty)

Minochodem mi názory typu: "holkám tam nekoukat a klukům nepřetahovat", mi připadají mimo...pak to ve finále možná nadělá víc škody než užitku... 😉 🙂

jandaj
5. led 2009

souhlasím s kalo. Nyní mám 8. měsíčního chlapečka a kašlu na kecy tipu nepřetahovat a normálně mu to zkouším přetáhnout. Je fatk, že to nejde, ale aspoň to opratrně zkouším. A u dcerky mám strach, aby jí to nazarostlo znova ☹ Je to docela mazec, ona u dr. řvala jak pardál, nevím jestli ji to doopravdy tak bolelo nebo se jen bála. Ani to nijak moc nekrvácelo, jen pár kapek a taky to dr. dělala nějakou tyčinkou 😉

lenka1302
5. led 2009

Ahoj,až tady se dozvídám,co je možné...Nám v porodnici řekly nečistit.Doktorka mi řekla,že se nemusí čistit,stačí jednou týdně roztáhnout a vyčistit zvrchu.No ale potom co jsem si tu přečetla,tak mi stejně nedá při koupání jí to otřít.

binoche
6. led 2009

My to aktuálně řešíme. Včera jsme byly na roční kontrole a doktorka na no přišla. Musela ji to "roztrhnout". Teda nic pěknýho! Má to teď jakoby zakrvavený. Doktorka říkala jako prevenci určitě každý den čistit olejíčkem nebo Infadonem a roztahovat, prý to srůstá hrozně rychle.
Jinák nám v porodnici říkali vytírat po koupání vat. tyčinkou namočenou v olejíčku z lékárny - poslední měsíc jsme se na to vykvajzly a je to tady! ☹
Teď je to boj, malá si tam nedá sáhnout, vůbec nevím jak jí to mám čistit!

jandaj
6. led 2009

no je to prolém, moje dcera už je větší, tak už to chápe a sama mi říká, abych jí to vyčistila a že to musíme roztáhnout 😉

janickabez
13. únor 2009

Ahojky mám dotaz.... my to máme asi naopak, ne srostlé k sobě , ale přirostlé k těm velkým pyskům ???? máte někdo zkušenost???? zkusím to více promazat olejíčkem , dr. ji papku každou kontrolu kontroluje, tak nevím.... ☹

janickabez
13. únor 2009

ne papku 😀 😀 😀 ale pipku 😀 😀 😀

ria80
13. únor 2009

Jani,to jsme měly my.Píšu o tom tady o kousek výš.Doktorka se tam skoro ani nekoukala že to nic není.Ale já jsem viděla,že je,a tak jsem provedla operaci sama. 😀 No teda sranda to nebvyla.Měla to takový živý a hodně řvala ,když jsem jí na to sahala.A to bylo často,několikrát denně jsem jí tam dávala vatovou tyčinkou Bepanthen.Ale asi tři dny už to bylo v pohodě,ted už o tom neví a já to pořád už kontroluju,aby se to nestalo znovu.