"Srostlá pipinka". Máte zkušenost?

med
28. lis 2007

Ahojky, včera jsme byly na 4-měsíční prohlídce a Mudr. mi řekla, že Terezce vevnitř jakoby od hráze srůstá pipinka... Prý jí to musím při každém přebalení roztahovat, jinak jí to zaroste úplně a budou jí to řezat. Máte s tím někdo zkušenosti? Já o tom slyším poprvé, vůbec jsem netušila, že se tohle může holčičkám stát.
Děkuji.

olusenka
12. zář 2014

@zuzanajelinkova my jdeme za pár týdnů k pediatrovi, tak se na to zeptám, měla jsem už dávno, vím o tom už dlouho, přirostlé to má na pravé straně jen dole, vlevo je to špatně vidět, tam to tolik nepoznám, ale řekla bych, že to má víc. Dneska jsem se do toho obula, a 2x to zkoušela promazávat, jestli by se to nemohlo aspoň na jedné straně "odlepit", je tam vidět malinko živější tkáň, tak to malilinko jde, ale výsledek je ten, že se šíleně brání a řve, chudinka. A to se to má (i v případě, že problémy nejsou) promazávat min. do 6-8 let. Když to tak nesnáší, docela se obávám, aby z toho neměla nějaké trauma později, teď jí těžko vysvětlím, že je to nutné nebo pro její dobro.
V listopadu jedu sama k dr. do Prahy, tak bychom snad mohli se s ní někde zastavit, pokud by to tedy bylo potřeba.

zuzanajelinkova
12. zář 2014

Ono to není bolestivé, pouze nepříjemné. Manžel vždycky drží nožky a já promazávám, usmívám se na ni a zpívám jí. Určitě to bude v poho, neboj 🙂 Horší je, když malé pysky srůstají k sobě - to je pak nebezpečné. Tak mi pak dej kdyžtak prosím vědět, co říkala vaše MUDr. Každá na se na to může dívat jinak. Díky 🙂

kykatka
13. zář 2014

Ano, moje mladší dcera měla také problém se srůsty - malé pysky k velkým. Byly jsme 2x na rozrušení. Poprvé byl dcerce rok a podruhé rok a půl. Teď už jsou dceři skoro 4 roky a na jaře jsem ještě přemýšlela, zda nejít na další konzultaci, ale nakonec jsem to nechala být, aby neměla trauma z gynekologů. Hrozně rádo se to totiž vrací. Mažeme poctivě každý den olejíčkem na vatové tyčince. Předtím spíše vazelínou. A vždy po nějaké době mi to zase přišlo srostlejší. Doktorka říkala, že musím mazat trochu razantněji, ale dcera se tomu dost bránila. Teď už si docela zvykla, ale její oblíbená činnost to není. Už mi přijde, že to má docela dobré. Olusenko, ptala jsi se, kam jsme s tím šly. Nejprve k pediatričce. Ta mi říkala, ať se snažím po teplé koupeli roztahovat a mazat. Pak jsem šla přímo na Bulovku na dětskou gynekologii. Tam mi řekli, že je vše OK, že každý dole vypadá jinak. Ale nedalo mi to a šla jsem na gynekologii na Polikliniku na Praze 4 (také dětská) a tam mi potvrdili synechie a rozrušili to. Člověk by to v podstatě doma zvládnul sám, kdyby měl ten správný grif. Vzala taktéž vatovou tyčinku namočenou v takové modré mastičce a dvěma tahy to bylo hotové. Ale podruhé to udělala málo, tak jsme tam musely za týden znovu a to už se dceři vůbec nechtělo ☹ . Po těchto zkušenostech, stále tak 1x za 14 dní, kontroluju i starší dceru (téměř 6 let). Cca do 9 let to může srůst. Pak už zapracují hormony a tento problém je vyřešen. Prý zase až ve stáří... Zajímavé, že?!

jejule
13. zář 2014

Holky, mám asi blbý dotaz - ale jak se to pozná? Dr se nám nikdy pod plínku nedívala a v porodnici nám o tomto taky nikdo neřekl 😠 Malá je v pohodě, ale pro jistotu se ptám 😅 Děkuji

hofka1
1. říj 2014

holce se to taky slepovalo-slepuje, ale už to nějak moc neřeším. Párkrát ji to dětská doktorka rozlepila-stačila mastička a prst, párkrát jsem to dělala i já, vždy to luplo a bez krve a breku .. ono se to vždy za čas rozlepilo samo, nikdy to neměla úplně přes celou dírku. Teď (4r) má taky malej slepenec, ale už si nedá na pipku moc sáhnout, tak jen kontroluju občas na rychlo. Nějak se mi nezdá, že by půl světa běhalo se slepenou pipinou🙂

romantika
3. lis 2014

Tak taky pridam, my to mame taky za sebou, vsimla jsem si toho v 8 mesicich ale když to dr potvrdila tak stopro vim, ze to mela uz od narozeni. Naší trochu srostly pysky, ale do tech 8 mesicu to bylo ještě fajn a jen ji to rychle jako trhla, ani to nekrvacelo. Pak jak holky jsem promazávala olejíčkem na vatove tyčince. Je to pry vlivem malo hormonu u miminek. Takze kontrolovat a promazávat.

z_kopretinka
24. lis 2014

Bohužel i když kontroluji, roztahuji a mažu - dnes mi to dr. potvrdila a musíme na gyndu :(

terezapetrova
24. lis 2014

@jejule to musí byt tedy dr když se nikdy nedival pod plenu 😒

z_kopretinka
26. lis 2014

Ahoj, přidala jsem se do skupiny. Bohužel se nás to také týká. Malé je 2,5 měsíce, jsme objednaní na začátek prosince na gyndu, tak jsem nervózní co nám řekne a hlavně co mi poradí, aby se to nevrátilo ☹ Prostě nevím co jsem dělala špatně. V porodnici mě nevarovali - tam jen z lehka otřeli olejíčkem - víc nedoporučovali. Až dětská, která to kontroluje mě upozornila, že se to může stávat a máme roztahovat - dělala jsem ale asi špatně 😖

nissi
15. pro 2014

Tak mě holčička teprve čeká a když to tady tak čtu, tak si vybavuju, že mamka mě jako malou každej den promazávala niveou. Prostě vrstvu nivei mezi malé pysky a další vrstvu zleva zprava k velkým. Vím, že jsem se v pozdějším věku divila, proč už to nedělá. Ale nezeptala jsem se. Asi budu muset tuto otázku položit. 🙂

helisek318
23. únor 2017

Ahoj všem🙂,tak toto téma se již týká i nás,byli jsme na tříměsíční kontrole a tam to na mne pediatrička vybalila,prý mazat a masírovat,no,tak činíme,ale včera jsem tak trochu začala propadat panice,zdá se mi srostlé dost,až jsem ji začala kontrolovat zda čůrá,jdeme na kontrolu za měsíc,ale asi tam pujdu dřív,bojím se aby ji to nezarostlo celé,ale to by nemělo,mažu jak divá....